.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 46
  1. #1
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791

    Истината за религията и Господ

    С доста вложено чувство за хумор, но човека обяснява нещата така както са и по много прост и лесен за разбиране начин. Приятно гледане! http://www.vbox7.com/play:8cdd330f

  2. #2
    Ако не се лъжа това е откъс от филма Zeitgeist
    Раят и адът са единствено в ума ни !

  3. #3
    Брутално, смешно, саркастично... абе.. нямам думи.
    Всеки трябва да го изгледа, без значение дали е вярващ или атеист.
    Пишете грамотно, на кирилица!
    Пийте си млякото редовно!
    Слушайте мама и тате!

  4. #4

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Във филма за взели само думите,иначе Джордж Кралин си е Джордж Карлин....уникалем просто.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  5. #5
    Това,че свещените книги са обработени,само по себе си не ги прави бич за човечеството,все пак не са се обработили сами...

  6. #6
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434
    Цитирай Първоначално написано от Liar
    Това,че свещените книги са обработени,само по себе си не ги прави бич за човечеството,все пак не са се обработили сами...
    Разни хора са ги обработили без да ги познаваш лично, а четеш какво са написали. Може да имат цели, които нямат нищо общо с религията и всичко общо с интересите.

  7. #7

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Не че може...те щом саги обработили значи са имали и като гледам целите им са постигнати.
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  8. #8
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Повечето хора са прости. Заради това видеото от първия пост се радва на такава популярност. Направо съм отчаян от света.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  9. #9

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Охооо...де се беше изгубил бре "християнино"
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  10. #10
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Повечето хора са прости. Заради това видеото от първия пост се радва на такава популярност. Направо съм отчаян от света.
    Или може би сме прости, защото религията пречи да впрегнем потенциала си? Защото вярваме в нереалното и невидимото. Недоказаното. И аз съм отчаян, че Света не гледа реално на обстановката, а си мисли, че някой ще ни спаси...

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Охооо...де се беше изгубил бре "християнино"
    Че защо да не съм християнин? Не съм казвал неща, които да противоречат сериозно на библията, просто ги разбирам по друг начин. Кой определя кое е вярно и кое не е, папата ли?
    Тъй пък ще изляза сектант. Ама аз чисто и съвестно си вярвам в това, което мисля за истина, дори и в прераждането, което е на пръв поглед буквално отречено от библията, си имам християнско обяснение. Ама ма мързи да пиша тука щото напоследък има многобройни постове, който не ми допадат, а и са дълги за четене. А спор между християни и атеисти няма смисъл да има, единствената полза е в много информация, която излиза от тях.
    @Samoten89 религията не ни пречи, освен ако не я разбираме погрешно. А ако не искаш да повярваш в нещо, само защото няма научни доказателства, то това не е предмет на религията. Ако пожелаеш да разбереш всичко, трябва да повярваш, и накрая ще разбереш че има обяснение за всичко, което на пръв поглед ти се струва абсурдно в библията примерно.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  12. #12
    Голям фен Аватара на Vesk0u
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Монтана
    Мнения
    791
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Охооо...де се беше изгубил бре "християнино"
    Че защо да не съм християнин? Не съм казвал неща, които да противоречат сериозно на библията, просто ги разбирам по друг начин. Кой определя кое е вярно и кое не е, папата ли?
    Тъй пък ще изляза сектант. Ама аз чисто и съвестно си вярвам в това, което мисля за истина, дори и в прераждането, което е на пръв поглед буквално отречено от библията, си имам християнско обяснение. Ама ма мързи да пиша тука щото напоследък има многобройни постове, който не ми допадат, а и са дълги за четене. А спор между християни и атеисти няма смисъл да има, единствената полза е в много информация, която излиза от тях.
    @Samoten89 религията не ни пречи, освен ако не я разбираме погрешно. А ако не искаш да повярваш в нещо, само защото няма научни доказателства, то това не е предмет на религията. Ако пожелаеш да разбереш всичко, трябва да повярваш, и накрая ще разбереш че има обяснение за всичко, което на пръв поглед ти се струва абсурдно в библията примерно.
    Като цяло Бог е плод на човешкото въображение. Тъй като хората в миналото не са могли да си обяснят защо изригва вулкана и веднага са стигали до извода, че Богът на вулкана е разгневен. Но сега сме 21-ви век, за всичко си има обяснение и мисля, че е крайно време хората да се осъзнаят.

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Човешкото въображение като цяло е създадено от Бог. Религията няма нищо общо с физическите явления. Прочети библията, и тогава пак си помисли дали е плод на човешкото въображение.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  14. #14

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    Религията има мнооооого общо с физическите явления....
    Като е създадено от бог....я кажи от кой по точно бог,щото има доста богове.Кое прави будизма по малко истински от християнството,кое прави мюсюлманството по малко истинно от християнството кое прави юдаизмът по малко истинен...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от Kman
    Религията има мнооооого общо с физическите явления....
    Като е създадено от бог....я кажи от кой по точно бог,щото има доста богове.Кое прави будизма по малко истински от християнството,кое прави мюсюлманството по малко истинно от християнството кое прави юдаизмът по малко истинен...
    Прочети ми теорията за религиите, имаше такава тема, Бог е един, а различните религии са различни начини за духовно усъвършенстване, предназначени за различен тип хора(християнство - запада, мюсюлманство - изтока) и т.н.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  16. #16

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    А политеизма де го туряш него...или те не са богове,а са ангели,а прераждането къде го слагаш...някъде посред рая или ада...
    Неможеш обаче да обясниш защо бог,след като той е всезнаещ и вземожещ е направил така че хората да го мислят за различен и да се избиват по тая причина...а защо след като знае всичко и от самото сътворение той е знаел как ще свърши всичко,го е направил така че накрая да има апокалипсис,защо кара хората да се молят да му променят божествения план,който нали е божествен не би трябвало да се променя,дори от самия бог,защото какво говори това за този бог...ще е напостоянен и неможе да създаде и един план без после да го променя,значи е правил грешки в правенето на този план...Кажи защо бог създаде Адам!?Самотност,липса на комукации,иска да се социализира ли какво...
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  17. #17
    Проблемът на хората идва от това, че възприемат Библията прекалено буквално, а всъщност повечето неща в нея са метафора. Надявам се знаете какво е метафора, защото от постовете ви не си личи.

    И не е нужно да си представяте Бог като някакъв човек, седнал на трон, който съди отгоре и ни плаши с възмездие.

    Има, разбира се лоши неща в света, защото добрите нямаше да съществуват без лошите.

    Това, което човечеството само си причинява е не защото на Господ не му пука, а защото ни е дал СБОБОДНА воля... вече за това какво сме си причинили самите ние, не е виновен никой, освен нас.
    "Ако има нещо, което презирам най-много, това е човек, чието мнение не съвпада точно с моето по всички въпроси."
    Дж. Джеръм

  18. #18
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Дам,добро е ,наистина РЕЛИГИЯТА е проблема ,не Бог или там каквото е ,а религията ,тя кара хората да се кланят и следват неща от които няма файда. Не може човек да не вярва в нищо,просто някои хора са си избрали да вярват в нещо невъзможно.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  19. #19

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    тук таме
    Мнения
    1 101
    наистина РЕЛИГИЯТА е проблема ,не Бог или там каквото е ,а религията ,тя кара хората да се кланят и следват неща от които няма файда.
    +1

    Не може човек да не вярва в нищо
    Аз съм атеист...

    възприемат Библията прекалено буквално
    .

    Аз я възприемам и буквално и символистично,но без значение по кой начин се възприема тя си остава противоречива и вредна....забранената ябълка на познанието....бог не е искал неговите роби да поумняват,а сравнението между отношението на Исус с неговите ученици и с неговите овчици....всички сме едно стадо което той си управлява...ами ако искаме да сменим стопанина кво става...застрашени сме от мъчения и терзания,понеже не го харесваме....ами това че бог уж дал свобода на избор на овчиците си,а всъщност направил божествен план който написал на няква книга и щом го е писал той значи е перфектен и няма грешки и няма да бъде поправян от него....ами това обезмисля молитвите и свободната воля!
    Какво можеш да кажеш ти за символиката в библията!?
    "Митът за Христос ни свърши много добра работа..."Папа Лъв Х
    "Верните слова не са красиви, красивите слова не са верни." Лао Дзъ
    "Това което не ме убива,ме прави по-силен"Ницше
    http://bezbog.blogspot.com/

  20. #20
    нямам думи....

    хора осъзнайте се бе..

    да ! и аз съм атеист но не ходя да плюя по чуждите вярвания. тука 90% от мненията са за тва или че религията е нещо кой знае кво или че е некви постигнати цели на хора с лоши помисли...

    1. ако беше толкова чиста и свята нямаше да има други религии а щеше тази да се е откроила и останала за всички.

    2. ако беше измислица с мрусни помисли нямаше да просъществува 2000 години!!!
    и въпреки че за мен няма бог религия е нещо което учи хората на добро. не говоря за църквата и нейното влияние през годините а за самата религия! мое да не вярвате на нещата казани за бог и тн но има много поучителни неща на които трябва да се обръща внимание .
    Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място!

  21. #21
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless .
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

  22. #22
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от Naman07
    , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless .
    "Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  23. #23
    Аватара на got2Bthe1
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    В думите на хората ;)
    Мнения
    888
    Цитирай Първоначално написано от mitternacht
    Брутално, смешно, саркастично... абе.. нямам думи.
    Всеки трябва да го изгледа, без значение дали е вярващ или атеист.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Цитирай Първоначално написано от Naman07
    , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless .
    "Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

    може да съм атеист но тва не означава че не съм чел библията и тем подобни пък и аз не съм тръгнал да ви показвам нкое какво е ... просто изказвам мнение
    Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място!

  25. #25
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Цитирай Първоначално написано от padnaloblak
    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Цитирай Първоначално написано от Naman07
    , добре, че ни отвори очите за "Истината". Леле, отчаян съм, както каза колегата nameless .
    "Добре, че са атеистите да ни казват кое е правилното и кое грешното..."

    може да съм атеист но тва не означава че не съм чел библията и тем подобни пък и аз не съм тръгнал да ви показвам нкое какво е ... просто изказвам мнение
    Т`ва беше към автора и за темата като цяло :P .
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си