.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 49
  1. #1

    Пестене на пари ?

    Здравейте!Не знам дали тук е подходящо място точно за тази тема но не знам къде другаде ! ЗНачи аз съм на 13 и сега за лятото искам да си купя доста дрешки и дрънкулки обаче проблема ми е парите.Майка ми не е за тва да имам много дрехи обаче на мене те са ми мания и ако искам да имам трябва аз да си купувам...Кажете ми какво да правя за да имам повечко пари...Няква работа или не знам... ????

  2. #2
    Можеш да пестиш от парите за училище например...

  3. #3

    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    618
    преди 2 една имаше тема за изкарване на пари от 13 годишно момиче и всички стигнахме до извода че никъде няма да търсят такова момиче. Мога да ти кажа че аз съм колкото тебе и джобните ми са толкова в зависимост какви оценки изкарвам и колко неща съм свършила в къщи. Можеш да помолиш майка ти и ти да минеш на този принцип,тогава вече парите ти ще са изкарани с честен труд и ще можеш да си ги изхарчваш с кеф,или поне при мен е така!!!

    ПП-Ако не си ме разбрала,да уточня. Ако днес съм измила чиниите,пуснала съм прането,изградила съм го и съм го прибрала ще имам около 4-5 лв. ,като не ми дават парите вечерта,а на следващия ден. Не е толкова трудно,пък и майка ти ще няма да ти се разсърди!

  4. #4
    Аватара на nefchi_bs
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    In the middle of Nowhere
    Мнения
    2 184
    Може също да си спестяваш джобнните..Примерно ако ти дават по 3 лева да ден,харчиш само 1 и другите 2 лева си ги спестяваш и така до лятото ще имаш около 300 лева...
    Imagine smoking weed in the streets without ... cops ..

  5. #5
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Ами ето го и моя начин
    Наще ми дават 60 лева джобни за целия месец (ям в стол, така че храната не се включва в тях). Всеки път като си купя нещо ми остават стотинки и тях ги слагам в касичка. Такава, че да се отваря само с отварачка за консерви. Не знам колко съм спестила, но касичката ми доста е натежала. Ще я отворя чак лятото

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  6. #6
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от aLeX4e3
    Можеш да пестиш от парите за училище например...
    дамм :P аз така правя

  7. #7
    Ми, на мен ми дават по 5 лева за даскало и по 5 за излизане. Но аз ВСИЧКО опуквам за ядене.. Смятай, 10 лева на ден. Не мога да спестявам, но ако можех, сигурно един гардероб нямаше да ми стигне... Затова в училище яж само когато си гладна иии си отделяй там по няколко левчета. Ще видиш колко много ще си събрала до лятото.

  8. #8
    Миналия месец се наложи да спестявам и понеже аз не мога да държа пари в мен ги давах на една приятелка да ги държи в нея като на едно листче записвахме по колко пари на ден и давам
    Имаше ефект
    Не Използвам авто-бронзанти,изкусвена коса нямам,прашките не си показвам...ем не ми се кефиш нали?!?

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от DivoTo_KoTe
    Миналия месец се наложи да спестявам и понеже аз не мога да държа пари в мен ги давах на една приятелка да ги държи в нея като на едно листче записвахме по колко пари на ден и давам
    Имаше ефект
    И аз така направих, ама не можах да издържа. Тя първо отказваше да ми ги даде, но после видя, че стана ли гладна, се озверявам яката, и ми ги даде на бърза ръка.

  10. #10
    Спестявай от джобните и за да ти е по - лесно : когато ти дадат парите за седмицата, примерно, ги бутай някъде на скришно. Така хем няма да ги харчиш през деня, хем ще забравиш до следващия път и накрая ще имаш пари.
    Stay up all night with the stars *

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Много добре разбирам авторката. Колкото за поста под нея- не мисля, че миенето на чинии, чистенето ВКЪЩИ трябва да се заплаща- все пак и тя живее в този дом и има задължения към него.

    На мен ми дават по 2лв на ден като съм на училище и по 5, когато след това съм на уроци. В понеделник например си купувам е пакетче солети или кафе. Останалите пари остават за другия ден и се сещаш, че с тея 2лв изкарвам поне 3дни в училище. Останалите, които ми дават си ги събирам. Ако си като Бианка и ядеш по повечко- прави си сандвичи- хем пари не даваш, хем ядеш нещо, чиито произход знаеш. И така ще посъбереш

  12. #12
    Пазарувай вместо вашите... и си прибирай рестото. xD
    Радвай се на този миг. Този миг е твоят живот.

  13. #13
    Супер фен Аватара на galu6a
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    2 114
    и на мен на скоро ми се наложи да събирам за това като отивам с майка до магазина си копувам нещо за ядене и гоа взимам после на училще ,а парите ги пъхам в един плик и пиша колко съм сложила и така също става
    http://ilove.milka.bg/?act=poster_preview&user_id=5662 - МОЛЯ ПОСЕТЕТЕ ГО ЗА ДА ИЗНЕНАДАМ МОЯ ЛЮБИМ

  14. #14
    Супер фен Аватара на shell
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    София
    Мнения
    1 273
    Цитирай Първоначално написано от MadeOfWater
    преди 2 една имаше тема за изкарване на пари от 13 годишно момиче и всички стигнахме до извода че никъде няма да търсят такова момиче. Мога да ти кажа че аз съм колкото тебе и джобните ми са толкова в зависимост какви оценки изкарвам и колко неща съм свършила в къщи. Можеш да помолиш майка ти и ти да минеш на този принцип,тогава вече парите ти ще са изкарани с честен труд и ще можеш да си ги изхарчваш с кеф,или поне при мен е така!!!

    ПП-Ако не си ме разбрала,да уточня. Ако днес съм измила чиниите,пуснала съм прането,изградила съм го и съм го прибрала ще имам около 4-5 лв. ,като не ми дават парите вечерта,а на следващия ден. Не е толкова трудно,пък и майка ти ще няма да ти се разсърди!
    това ми хареса.

  15. #15
    Аватара на Mihailova
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    665
    Да Ви дават пари , за да чистите у Вас .. Боже Господи , добре , че не сте ми деца
    Envoi moi ! ;]

  16. #16
    Ами аз също съм като тебе обаче съм доста по - голяма .. .. Та по въпроса пести пари от закуска !! .. На твоята възраст нищо друго не можеш да правиш .. Освен пестене от закуски от излизания и така .. По - малко харчи и по -ефтинки неща си избирай ..

    ♫ Beautiful.. ♫
    Ако ти дам душата си, дали ще ме забравиш ти.
    Ако ти дам сърцето си дали ще ми повярваш ти,
    че те обичам както никой друг,
    искам те, искам да си тук!
    Не спира да боли, живота ми това си ти,
    сърцето ти е лед, да дишам мога само с теб.
    Не спира да боли, живота ми това си ти,
    сърцето ти е лед да дишам мога само с теб.

  17. #17
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    Цитирай Първоначално написано от sexa_na_kompleksa
    Пазарувай вместо вашите... и си прибирай рестото. xD
    тва е много добро, аз така правя Иначе продай нещо което не ти трябва, така доста пари се изкарват.
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  18. #18
    Супер фен Аватара на girl91
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    1 998
    Цитирай Първоначално написано от Loshotia
    Колкото за поста под нея- не мисля, че миенето на чинии, чистенето ВКЪЩИ трябва да се заплаща- все пак и тя живее в този дом и има задължения към него.
    И аз мисля, че за действията, които извършваш вкъщи родителите не трябва да ти заплащат.
    Аз пестя от джобните. Дават ми по 2лв. на ден, но сутрин закусвам вкъщи, а наобяд обядвам у баба.

  19. #19
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    В повечето дни не ям в училище лесно е ппросто не огладнявам... и пестя доста

  20. #20
    Аватара на guinessgirl
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Wonderland
    Мнения
    3 114
    Цитирай Първоначално написано от Loshotia
    Много добре разбирам авторката. Колкото за поста под нея- не мисля, че миенето на чинии, чистенето ВКЪЩИ трябва да се заплаща- все пак и тя живее в този дом и има задължения към него.

    На мен ми дават по 2лв на ден като съм на училище и по 5, когато след това съм на уроци. В понеделник например си купувам е пакетче солети или кафе. Останалите пари остават за другия ден и се сещаш, че с тея 2лв изкарвам поне 3дни в училище. Останалите, които ми дават си ги събирам. Ако си като Бианка и ядеш по повечко- прави си сандвичи- хем пари не даваш, хем ядеш нещо, чиито произход знаеш. И така ще посъбереш
    това си е най-добрия начин

  21. #21
    Супер фен Аватара на BigFakeSmile
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    1 319
    мии..аз, за да спестя пари минах на по-силни (мн по-силни) цигари..уж с цел да пуша по-рядко..и да си купувам по рядко..ама се пристрастих към тях и стана тя кват стана..
    също не носих пари на даскало, защото знаех, че ще ги изхарча
    като излизах не ходех по кафета, а на разходки..без да харча
    ако ходех на кафета, то беше само с приятеля ми, а той винаги плащаше
    друго нз какво да и кажа..твърде малка си за работа
    + казвай на ваще от време на време, че ви искат пари от даскало малки невинни лъжи няма да навредят
    I saw this place was open, tonight
    And the girls and the boys
    They were rocking
    And the alcohol was flowing
    And I knew right away this was my life
    Oh what a night....!!

  22. #22
    Аватара на nicolepcd
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    2 267
    Ооо, аз не пестя... Джобни не ми дават , защото знаят, че имам пари от баби, дядовци... Имах 100лв и си купих само едни дънки за 20лв, а къде са другите пари? И аз не знам Като нямам стотинка - дават ми повечко пари, та да не ги закачам дълго време, а за дрехи - почти винаги те ми ги купуват Няма никой да те вземе на работа на такава възраст, а за пестене от закуски - ако ти дават, спестявай

  23. #23
    Аз и да искам не мога да пестя пари! Майка ми ми дава 10/20 лева и не ми дава нови докато не си ги похарча. А като ги похарча и ми ръси някви на по метални левчета пари по 3/4/5 не повече. Според нея не можела да ми даде 20/50 лева, защото ще ги похарча. Еми много ясно аз съм останала без дрехи заради нея. Получава по 1200/1300 лева заплата и пак се стиска. Sad Напоследък просто почнах да си взимам по 300 лева на месец и това е аз с 10 лева в месеца нито мога да се наям нито да изляза с приятели. Тя какво иска в къщи да си седя и да гладувам ли? Сега и баща ми ще ми даде 300 лева за дрехи, че все пак се постопли вече времето и не мога да ходя с половери.
    Отностно пестенето аз си слагам жълтите стотинки от рестото в една касичка и последния път като ги оедрих парите се оказа, че съм събрала 60 лева. Smile Друг начин за мен е като пиша статии за различни вестници, превеждам текстове за различни списания от английски,чешки,фински и испански и правя дизайна на различни уеб сайтове и изработвам флаш банери. Smile Това са добри доходи. За последния флаш банер, който изработих взех 50 лева.
    БИРА,СЕКС И РОКЕНДРОЛ!!!

  24. #24
    Фен
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    258
    аз пари не моа да пестя...
    като ми трябват си изпросвам някой лев от баба ,дядо, леля ,чичо братчеди...и 200-300 кинта за лятото са готови

    __________________
    Get the Swisslife feeling!

    Life is like chocolates.
    Sometimes sweet, sometimes bitter, sometimes hiding something unexpected.
    Don't let it melt before you've enjoyed it!

  25. #25

    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    София
    Мнения
    771
    Охх,аз като почна да пестя спестявам 20 лева и си ги изяждам.Голяма съм лакомия,ама сега трябва пак да пестя,че да купувам подаръци за РД-та.Инач повечето дрехи с мои пари съм си купила,гледам да не искам за такива неща,защото имам от баби и дядовци..пък и доста харча за храна и ми е гадно като прося там и за дрехи.А и не е хубаво да разчитам винаги на някого,щото после като се почн"ти без нас си нищо,никакви пари нямаше да имаш,никакви дрехи..."таа затова понякога си опазвам парите

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си