.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 22 от общо 22
  1. #1

    Феноменът телекинеза

    Как си обяснявате феномена телекинезата?
    Всеки ли го притежава според вас?

    За тези, които не знаят какво представлява - това е способност, която ти позволява чрез силата на мисълта да оказваш влияние върху предметите (да ги местиш, деформираш и т.н.).
    Във YouTube има клипчета на хора, които го могат.
    ала бала

  2. #2
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Според мен всеки го притежава и може да я практикува, разбира се ако има достатъчно придобит контрол над чакрите/енергията си. Аз я възприемам като един вид упражнение, чрез което можеш да постигнеш големи резултати, стига да имаш постоянство и добра концентрация. Успявала съм не един път, но смятам да вложа енергията си в други начинания... Телекинезата последно време придоби популярност, заради възможността да впечетлиш хората с нея. Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от AutumnTears
    Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.
    Ама аз като почна редовни тренировки и това трае около 2-3 дни и се откажа, просто защото ме м-ъ-р-з-и и то адски много..
    А и страшно мразя да медитирам.Божее..не, не мога!Не мога да стоя на 1 място 30 мин., без да се впускам в размисли и страсти.. :Д
    Като цяло манипулирането на енергията ми е адски интересно.Както и повечето кинези.
    Искам да се науча да насочвам енергията си, просто съм мързелив :<
    ала бала

  4. #4
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Цитирай Първоначално написано от Joro951
    Цитирай Първоначално написано от AutumnTears
    Забелязала съм, че те вълнува, ако наистина е така не стой пред компа, а се упражнявай на някое спокойно местенце.
    Ама аз като почна редовни тренировки и това трае около 2-3 дни и се откажа, просто защото ме м-ъ-р-з-и и то адски много..
    А и страшно мразя да медитирам.Божее..не, не мога!Не мога да стоя на 1 място 30 мин., без да се впускам в размисли и страсти.. :Д
    Като цяло манипулирането на енергията ми е адски интересно.Както и повечето кинези.
    Искам да се науча да насочвам енергията си, просто съм мързелив :<
    След някоя друга годинка, ако все още имаш желание ще бъде последвано и от успех. :P

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  5. #5
    Според мен е пълна холивудска измислица това нещо

  6. #6
    относно телекинезата .. бе да ти кажа не ми се вярва някой да е толкова добър.. въпреки че има теории според които е напълно възможно... все пак за да се въздейства на едно тяло е нужна енергия а човешката мисъл е доказано че е някакъв вид енергия .. тъй че не отричам нищо ...

    а за медитацията аз медитирам и ми е супер приятно
    Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място!

  7. #7
    Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.


    Задник съм!

  8. #8
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Ako приеме че мисълта ни е енергия(както е), а материята е силно концентрирана енергия и ние можем да влияем на енергият значи би трябвало да можем да влияем на материята след като успяваме да концентрираме достатъчно количество енергия. Т. е колкото по-голям е един предмет толкова повече концетрация и тренировки и изхабена енергия ни е нужна за преместването му. Така поне си го обяснявам аз,макар че не съм виждал лично такова нещо. Но все пак вътрешно в себе си вярвам че телекинезата съществува.

  9. #9
    Силно ме съмнява да същестува..
    Но пък ми е интересно да чета и слушам за нея.. Кой знае.. Може един ден и аз да проявя постоянство и да опитам
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  10. #10
    Супер фен Аватара на PIF
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    2 330
    като малка бях силно убедена, че съм способна на тези неща

    ...а сега ги смятам за ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ!!!
    Just because she comes off strong,
    doesn’t mean she didn’t fall asleep crying.
    And even though she acts like nothing’s wrong,
    maybe she’s just really good at lying.

  11. #11
    Мега фен Аватара на ZipFail
    Регистриран на
    Apr 2009
    Мнения
    3 364
    Цитирай Първоначално написано от Genetix
    Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.
    Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..

  12. #12
    Нз какво е доказано, но не си играйте с неща, които никой не разбира все още добре. Това включва медитация, чакри и други. Много е опасно и да не станете пациенти на психиатрията. Това ви го казвам съвсем сериозно. Ако човек не умее да медитира по правилен начин може да си докара параноя, халюцинации и други. А за чакрите там е още по-сложно и страшно, може нещо да си направи.
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от ZipFail
    Цитирай Първоначално написано от Genetix
    Няма такова нещо. В youtube всичко е монтажи.
    Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..
    Никога не сам слушал за подобно интересно доказателство. Ако ти попадне нещо аргументирай се.


    Задник съм!

  14. #14
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    А защо пък се изключва възможността след много тренировки, усилия и концентрация да можем да местим малки предмети, а за по-големи просто по някакъв начин да трябва да се заредим с достатъчно енергия.

    http://bg.clearharmony.net/articles/200706/1779.html

    Това в линка не ви ли изглежда като един начин на зареждане.

    Това е второто от десетте най-известни "неуместни" открития, които стига да знаеш кои са след изписването на името на всяко от тях в Google може да се намери информация. Тук са дадени само някои, но иначе са повече. В темата за камъните от Ика съм дал линк към тема, в която пише кои са другите такива открития.

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Добре де, сега повечето си представяте как човек размотава кола във въздуха само с мисъл..
    Не, не става така номера.Говориме за не повече от местене на химикалки.Но не в стил 'летящи химикалки'...
    Аз вярвам :Р
    Че то така не е интересно.

  16. #16
    Средностатистическият човек използва около 3-4% потенциала на мозъка си Самият мозък наистина работи чрез електроимпулси, които задвижват цялата му работа Как ги произвежда вече не знам, но мисля, че да използваме само 3-4% от мозъчния си потенциал е все едно да имаме на разположение цяла АЕЦ и да захранваме с енергията й една-две крушки Така че, имайки в предвид това разсъждение, представете си ако обуздае мозъците си и използваме 20, 50 а защо не и 100% от потенциала им? Защо пък да не са възможни феномени като телепатия, телекинеза, левитация, пирокинеза, криокинеза и куп други такива интересни неща Аз лично съм чувал за монаси в Тибет, които след едночасово взиране в чаша с вода успяват да я помръднат.. не е много, но е нещо Така че явно с желание и старание нещата стават.
    Но като гледам ние хората сме достатъчно деструктивно настрени към всичко около нас и към нас самите и без такива парапсихологични способности, представяте ли си с тях?

  17. #17
    Супер фен Аватара на storex
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 357
    Да, бе, още малко и земята ще преместят, за мен това са глупости
    ASL - 22 M PLOVDIV

    # # #

    Цитирай Първоначално написано от momchence_89
    Цитирай Първоначално написано от Konstantine
    когато ти се случи да правиш груб секс в тясна вагина
    Къде тоз късмет вече всички са шахти и на 15 какъв груб секс

  18. #18
    Мега фен Аватара на Niakoitam
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    4 380
    Цитирай Първоначално написано от storex
    Да, бе, още малко и земята ще преместят, за мен това са глупости
    Значи,това че за теб са глупости си е лично и единствено твой проблем.
    Изобщо не можеш да твърдиш със сигурност че са глупости,защото:

    Незнаем откъде идваме?Какво сме всъщност?Какви възможности можем да достигнем през еволюцията?Къде и в какво се намираме?Има ли Вселената край?Какво следва евентуално след този край?Каква форма има?Важат ли законите на физиката след края и? Така че е малко раничко да твърдиш че нещо било пълна глупост. Я, си представи например нагледно една теория, например че сме деца на много по-развити същества, за чийто растеж обаче не са нужни някакви си 70-80 години до края на живота, а са нужни милиони и милиарди, а човешкото тяло или което и да е друго е просто помощно средство за усвояването на един около 70-80 годишен урок, а душата е същността на всичко.

  19. #19
    Аватара на dreamygirl231
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    111
    ZipFail написа:
    Всъщност е научно доказано че е възможно...но за човек е наистина трудно..
    А за извънземен предполагам е лесно.

  20. #20
    Аватара на thelideto
    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Near To Hell
    Мнения
    428
    I have super powers i just don't wanna show you.^^

  21. #21
    Искам да ви кажа , че например в National Geo., и всякакви дискавъри , когато изложат доказателствата за дадена теория , след това излагат и доказателствата срещу тази теория . Аз поне не съм чула да кажат само "Това Е ТАКА , защото ..."
    който търси - намира . ^^

  22. #22
    аз я владея, малко де.Не вдигам и не огъвам нищо само ги клатя

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си