.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 87
  1. #1

    Боли ли при естествено раждане?

    Здравейте скъпи майки
    Бих искала да получа отговор по следния въпрос:
    Боли ли при естественото раждане?
    дайте ми по-подробна информация,мн ми е любопитно да разбера какво е усещането.Питала съм майка си,но тя все ми казва-''когато пораснеш ,ще разбереш'' ,но на мен ми става още по-любопитно...
    отговор ?

  2. #2
    Аватара на Mihailova
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    665
    Естествено , че боли , но в момента , в който се роди бебока ти , всякаква болка отминава и забравяш всичко , само щом го зърнеш
    Envoi moi ! ;]

  3. #3
    Боли,но болката е изтърпима иначе нямаше да има толкова много мами и деца
    П.с не знам от опит
    Не Използвам авто-бронзанти,изкусвена коса нямам,прашките не си показвам...ем не ми се кефиш нали?!?

  4. #4
    Супер фен Аватара на ThisIsMe
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    1 514
    И аз не знам от личен опит ,но нормално е да боли...все пак от една разтеглива ципа да изникне цяло бебе? как мислиш става тая работа
    ама за всичко си има хора ...специалисти...знаят си работата..доверяваш им се и толкова.

  5. #5
    Много ми е интересно незнаещите от личен опит защо си правят труда имаме си достатъчно майки нека те споделят

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  6. #6
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Добре де, медицината не е ли напреднала достатъчно, за да ти бият една упойка и следващото едно денонощие да не усещаш нищо?
    Де да знам, тва е нечовешко... не мога да си представя раждане без упойка.
    Собственост на Canis_Dirus

  7. #7
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Майка ми казва, че болката е поносима....като от много сериозно напъване при запек. Повече я е боляло шиенето след това...

  8. #8
    Мега фен Аватара на Biskfitka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    4 897
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Майка ми казва, че болката е поносима....като от много сериозно напъване при запек. Повече я е боляло шиенето след това...
    И на мен майка ми ми е казвала,че шевовете болят повече...

  9. #9
    Супер фен Аватара на Angel_Girl
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    Яхнала метлата..
    Мнения
    1 300
    Аз да Ви кажа си болиии и то доста.. аз не стигнах до шиенето, защото ме вкараха в операционната за секцио по спешност, но контракциите си ги спомням много добрее и си боляха ужасно много..

    То зависи и от прага на болката при всеки, но определено болка има..

  10. #10
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Зависи от самите полови органи на жената също....разтегливост, чувствителност...Зависи и от бебето, от кг, размер. Най-вече зависи от поредността на раждането. Майка ми ме е родила хем по-бързо, хем и по-безболезнено и с по-малко разкъсване от кака ми. А сме били абсолютно еднакви по размер.

  11. #11
    Не боли,зависи от нагласата с която си влязал да раждаш.

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от Mihailova
    Естествено , че боли , но в момента , в който се роди бебока ти , всякаква болка отминава и забравяш всичко , само щом го зърнеш
    ти щото всеки ден раждаш и знаеш много добре

  13. #13
    Е как ще боли, това е сякаш перце те удря! ( сори за спама ама ми стана смешно просто въпроса )

    Не съм се засилила да раждам, но знам че боли. Нормално. Тя krem4eto си го е казала всичко относно раждането. А при секцио съм чувала, че по-скоро боли след това - при шевовете и като те отпусне упойката.

  14. #14
    Аватара на Mihailova
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    665
    caseoftheex Е , нужни са 9 месеца всеки ден не става
    Envoi moi ! ;]

  15. #15
    hottie
    Guest
    Не съм раждала, но на една моя приятелка, както и при майка ми е имало разкъсвания при раждането, което си е било доста болезнено и й е трябвало повече време на се възстанови. А цялата процедура при разждането на мама й е коствало около 18 часа

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от Mihailova
    caseoftheex Е , нужни са 9 месеца всеки ден не става
    при тебе нещата се повтарят през период от 24 часа

  17. #17
    Аватара на Mihailova
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    665
    caseoftheex Браво на мен , смятам се за уникална
    Envoi moi ! ;]

  18. #18
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Всичко наистина е относително. Майка ми е раждала сестра ми 20 часа, мен 2-път по-бързо. Чувала съм и за първи раждания в рамките на 3-4 часа(от началото на контракциите)...изобщо има много фактори. Аз честно казано искам да изпитам тази болка. Смятам, че така ще почувствам повече естеството на самия акт. за щастие или не ще раждам със секцио...и общо взето го възприемам като вадене на бебето, а не като раждане...Ще поживеем и ще видим...Предполагам, че от шевовете ще ме боли доста време...Но бих изтърпяла всичко, за да гушна един ден мое малко съкровище...

  19. #19
    Цитирай Първоначално написано от Mihailova
    caseoftheex Браво на мен , смятам се за уникална
    съжалявам, не си, има и други такива неща като тебе. : )

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    За естественото незнам,знам,че секциото боли,но личното ми мнение,че болката от един козметичен шев е много по-малка от това да те шият отдолу като коледна пуйка.Въпрос на избор на всяка жена

  21. #21
    Супер фен Аватара на BlackWings
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    във форума
    Мнения
    1 636
    И на мен ми се струва, че медицината трябва да е достатъчно напреднала , за да ти бият упойка и да се разминеш с мъките с които бабите ни са раждали.
    И ако можеш да си спестиш болката, или част от нея , и да не се мъчиш като куче, без риск за бебето , не мога да повярвам че някой може да каже "Искам да изпитам тази болка за да усетя естеството на акта" Тва да не ти е да ти боцкат пръстчето за кръвна пробичка,и да ти щипе от спирта

  22. #22
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Като знам, че няма да стане(освен ако не ми държат секциото до последно, че да се развие бебето и почне естествено раждане) искам да разбера какво е. може би не защото искам да ме боли, а защото съм лишена от правото да избирам как ще раждам.

  23. #23
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Не знам от опит, но напоследък доста мои познати и близки си народиха бебоци - и естествено, и с цезалово сечение. И за всяка раждането и прага на болката са различни. Колкото пъти съм се интересувала от тази тема, толкова пъти съм чувала различни мнения по въпроса.
    Всъщност боли или не, аз искам да си родя детето по естествен път. Не бих отказала естествено някое и друго обезболяващо, но определено не съм съгласна да ме колят и шият, както каза darla, като коледна пуйка. Има хапчета сега, които отпукат мускулите ти от таза надолу, всичко е същото като при естественото раждане, просто боли по-малко. Това за мен е перфектният начин да родиш.

  24. #24
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    Tam kyDetO Sym veChno vLubenA
    Мнения
    3 852
    Онзи ден учихме, че е много по-добре за едно бебе да се роди чрез цезерово сечение, отколкото при естествено раждане, но много гинеколози ги мързи или не са достатъчно опитни да правят цезерово и си залагат на естественото.

  25. #25
    Мега фен Аватара на LadyDi
    Регистриран на
    Mar 2003
    Град
    Варна
    Мнения
    15 934
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Като знам, че няма да стане(освен ако не ми държат секциото до последно, че да се развие бебето и почне естествено раждане) искам да разбера какво е. може би не защото искам да ме боли, а защото съм лишена от правото да избирам как ще раждам.
    Защо да си лишена от правото да раждаш?
    На мен примерно са ми казали, че един ден, живот и здраве, не е препоръчително да раждам естествено, ами е по-добре със секцио, защото имам проблем с очите.
    This world is spinning around me
    This world is spinning without me
    And every day sends future to past
    Every breath leaves me one less to my last

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си