.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 63
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Колко искаш да живееш?

    Колко искате да живеете? Като години питам? 80? 90? 130?

    Нашето и следващите поколения ще бъдат изправени пред този въпрос. С нарастващата продължителност на живота, която се очаква да бъде 150 години през 2050. По това време повечето от вас ще са между 55 и 65 и няма да са изживяли и половината си живот.

    Бихте ли се подложили на евтаназия след определена възраст? Ако да - защо?

    Как смятате, че това ще рефлектира на морала? Все пак е в строг конфликт с религията например.

    А как земята ще се справи с това пренаселване? Спомнян си, че гледах един фантастичен филм за бъдещето, където всички израстват в общество, което е разделено на класи според възрастта и на 30 години отиваха в нещо като храм, където биваха буквално "изпарявани", а всеобщото вярване беше, че минават в друг живот, или нещо подобно.


    Колко искате да живеете? Кога живота се превръща във вегетация?
    Grumpy old madman

  2. #2
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Ако са запазени темповете на стареене на тялото - до 75 години.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  3. #3
    Супер фен Аватара на KoRnFlAkE
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    candy mountain :>
    Мнения
    1 292
    ако има възможност да живея до 150 години, не бих. ще си изживея живота както искам, без никакви сай-фай лайна.
    ~80 години. не искам да живея само за да ям и да има някой, който да ми сменя памперсите.

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Страната на Центъра
    Мнения
    2 771
    Интересен въпрос,но все още не мога да кажа.Ако има нещо,за което си струва да живея,да и до 150 бих живяла.Ако няма,и на 60 и на 150 пак същото.
    Цитирай Първоначално написано от FeelMyPain
    Аха и постваш въпрос във форум, защото не искаш хиляда различни мнения.Желязна логика.
    Цитирай Първоначално написано от mim4enceto00
    аз не чета толкова сериозни книги(само на 12 съм), макар че съм прочела всичките книги здрач...
    Цитирай Първоначално написано от Millionaire
    Земете си една разплута на по 20 като ви е толко кеф, пък ако ще и да е начетена като Жана Дарк.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Goddess
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    София
    Мнения
    3 526
    Докато все още се чувствам полезна за себе си и за околните...
    Зависи.Аз може и до 100 да искам, но не и ако тогава съм жив труп.
    Не искам да остаряваам... );

  6. #6
    Аз искам макс 80 - макар, че и това е доста. След 60 си супер безпомощен и макар и да има технологиии не бих се подложила на такова нещо. Това да зависиш постоянно от някой не си е живот. И съм против тези иновации - първо - пренаселването, което завлича след себе си 1000 други още по-серизони проблеми. Второ - колкото и къс да е живота си е достатъчен за този, който си изиграе добре картите. Относно религията - не съм вярваща и не изповясвам никаква религия, така че това не е проблем за мен.
    Сега може да си отнеса много - против съм и срещу откриването на животоспасяващи лекарства. Защо ли? И преди е имало много сериозни болести, и сега ги има, и после ще ги има и ще са много по-жестоки. Но все пак един човек рано или късно умира.
    Как искам да съм горе
    високо на върха,
    да литне мойта песен
    като птица над света.

  7. #7
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    То си зависи как ще се чувствам, животът не легло е тежък, но пък например дядо ми е на 83 години и си е направо супер, единственото, което му липсва е баба ми, която е починала на 40. Роден си е в София и зимно време си стои тук/сам живее/, но пролет, лято и есен си ходи на вилата, където си е сам постоянно, ходи за риба всеки ден с колелото, гледа си градината, ходи за разнообразие до кръчмата да пийне една чашка, получава си доста добра пенсия и здравословно е добре и въобще си живее добре човекът. Ако на неговите години съм така, би било чудесно, но на легло, да съм в тежест на роднините години наред да ми сменят памперсите, би било ужасно.

  8. #8
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Искам да живея докато откривам смисъл да го правя.
    Да горя, започна ли да тлея- край.
    50/60 много ли са? Не знам. Може би 45
    Както се стекат обстоятелствата,но със сигурност не искам вила в планината с двор и цветя където да изживея старостта си.

  9. #9
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Никакъв поглед нямате над нещата значи. Какво мизерстване?

    Работното време прогресивно ще намалява, понеже роботите ще изземват функциите ни, като тенденцията е разумите ни да се слеят с виртуални такива, защото ще изпитваме нужда от това. Преди 30 години никой не е изпитвал нужда от интернет, а днес много хора са зависими от него.

    Колкото до стареенето - в момента са факт нано-роботи с дължина 4 мм (все още не е нано, но много близко). Подобни неща могат да носят солидно количество информация. Примерно до 20 години - десетки гигабайта. Та те ще прочистват артерии, унищожават рокови образувания и тн. после си ги изпикавате.

    Всички занете закона, че изчислителната мощ на компютрите се удвоява на всеки 18 месеца. Този закон е в сила от 30 години. и знаете приказката, за наградата, която е поискал откривателят на шах-матната дъска. как от едно зрънце ориз за първото квадратче, две за второто, четири за третото накрая излиза лудата цифра ТОНОВЕ ориз.

    А в бъдеще дори няма да са ни нужни тонове храна - нано-храна. Просто ще се повиши екисаността на употребяване на наличното.
    Grumpy old madman

  10. #10
    аз не съм сигурен, че ще доживея до повече от 25 така или иначе, ако не се променя.

    иначе дори да имах възможност да цъкна над 120так, предвид промените в тялото и живота бих искал докъм 60 да избутам, примерно.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  11. #11
    макс 80-90,макар че имам чувството,че ще умра много,много по-млада.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    аз не съм сигурен, че ще доживея до повече от 25 така или иначе, ако не се променя.

    Ъъъъ тук повечето ми приятели са около тази възраст, или малко под.

    Много се подценяваш. Бъди жилаво копеле!
    Grumpy old madman

  13. #13
    не е въпрос на жилавост, но не ми се говори, особено пред форум. пък и не е речено-сторено, ебаси, не ме приемай като бита карта, ахах :Д

    тоя свят, дето го описа със скици малко по-горе, доста сериозно ме сдухва. не знам колко хора ще искат да си удължат изкуствено живота.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  14. #14
    Аватара на SiegHeil
    Регистриран на
    May 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    1 537
    Ако удължат младостта - до към 65 идеално..
    Иначе - до към 35..
    And in our Dying, we're more alive-than we have ever been
    I've lived for these few seconds
    For I am Winter born
    http://vbox7.com/play:d61898cb

  15. #15
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    тоя свят, дето го описа със скици малко по-горе, доста сериозно ме сдухва. не знам колко хора ще искат да си удължат изкуствено живота.
    panta rei

    Какво разбираш под изкуствено удължаване? Кувиьоза например е нещо такова. Байпаса, хемодиализата, кръвопреливането.

    А при тези неща говорим и за качествено удължен живот. Младостта ще е по-дълга. Но не е казано, че ще се сбъдне. Ако прочетеш книга на някой футуролог ще видиш, че близките прогнози (примерно за 10 години) са много правдоподобни. Сега чета една такава писана 1999. Каквото е писано за 2009 е на 80% факт. Примерно wifi, миниатюрните palm-tops и тн.

    С нарастване на периода се увеличават и неточностите. Но и за това си има методи за "изследване".
    Grumpy old madman

  16. #16
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Принципно бих искала да живея много, но ако нямам никакви здравословни проблеми, до момента в който няма да мога сама да си бърша гъза. Имам някакъв ужас да умра в легло, да не мога да стана и да направя 2 нормални крачки, да не мога да отида сама до тоалетната или пък да не мога да се сдържам. Тогава може би ще искам да се подложа на евтаназия. Аз не съм религиозна, не вярвам в Библията и тем подобни неща. Вярвам в Бог, но просто не в този, който описва християнството. Бог може да създава живота, но след като е направил човека така, че сам да може да си го отнеме, значи не е чак толкова нередно

  17. #17
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    A да. Освен това да ви кажа, че адвокат е много перспективна професия, както и всичко свързано със забавленията - entertainment.

    когато хората няма да работят, какво ще правят?
    Ще се карат и ще се забавляват. Хляб и зрелища.
    Grumpy old madman

  18. #18
    Нещо съм чувал разни хора да човорят че тялото било устроено да сме живеели по няколко века ама кислорода ни скавла, нз до колко е вярно но мисля че 93 ми стигат, по нататък може и да има корекция
    I'm not a little pervert..., I'm a big one!

  19. #19
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    до 60 и нещо ми стига
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  20. #20
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от SofiaRegularCunt
    а има и такива на 70-80,които си живеят добре,пият си,гледат си мачове по телевизията,ходят на планина и т.н. и живеят,а не просто съществуват..
    Дядо ми е на 80 години. Ходи си на мачове на Левски и Левски Елин Пелин, почти всеки път, когато са домакини. Понякога с него ходим на кръчма и ядем шкембе с бира или пилешко с мента.

    Баба ми пък е на 72 и всяка година ходи на екскурзия в чужбина. След седмица заминава за Испания.

    Това са най-забавните и позитивни хора, които съм срещала. И са с по-съвременно разбиране, от майка ми, например. Гледат си живота и толкова.

    Аз бих живяла до 150, ако имам тази възможност.

  21. #21
    Честно казано, ако си запазя сегашното обкръжение, бих могъл да живея до към 60-70 без проблем. Стига да не "прихвана" нещо, дето да ме тръшне...

  22. #22
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Докато мога да си бърша задника, ще живея.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  23. #23
    Супер фен Аватара на AutumnTears
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    Between the Standing Stones
    Мнения
    2 014
    Аз лично не бих искала да доживея и да видя драстичните промени на планетата като цяло, бих искала да умра млада, със мечтите ми за един свят, който вече не може да се завърне...

    И само твоят съд ме вдига в небеса и хвърля в бездни...

  24. #24
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Живее ми се доста дълго, чисто и просто защото съм любопитен какво ще стане с този свят и искам да гледам.

    Иначе искам да умра бързо. Да лежа последните 20 години от живота си и да трябва да нося памперс - е тогава бих се подложил на евтаназия, това си е унижение. Дядо ми беше на крак 5 дена преди да умре и кръстосваше улиците. Искам и аз така.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  25. #25
    hottie
    Guest
    Не знам до колко. Докато мога да се движа предполагам. Иначе съм ЗА евтаназията.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си