.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826

    ам, за раждането...

    Темата "Боли ли при естествено раждане" провокира някои въпроси, а те съответно други, та реших да пусна нова тема и да питам мамите, щото много пъти съм се чудила.

    Та по въпроса за болката - не слагат ли упойка? Ако не, защо? Някак не ми се вярва, предвид напредването на медицината, откакто съм се родила, че няма нещо, което поне да намали болката до някаква степен.
    Баси, не живеем в праисторическата ера, за да оставят жените да се мъчат така... Майка ми като ми е разказвала, лошо ми е ставало..

    И друго ми е интересно - дали има значение болницата, в която ще родиш? Може и да греша, но все съм си мислила, че частните, където си плащаш повече, са по-добър вариант от държавните от гледна точка на това колко и какви грижи ще полагат за теб, какво внимание ще ти обръщат. И въобще като обстановка, удобства и т.н. Така ли е в действителност, или е едно и също?

    А разрешено ли е бащата да присъства на раждането и да е до жена си, ако тя поиска?
    Знам ли, някак ми се струва кофти в един такъв много труден и в същото време много щастлив момент жената да е заобиколена само от разни чужди хора. Не се ли нуждае тогава най-много от присъствието на таткото - в чисто емоционален план?

    А колко време родилката трябва да седи в болница? Някакъв начин дните да се сведат до минимум (в случай, че всичко е ок) или е опасно? Болниците сякаш не са най-уютното и приятно място за родилки... адски потискащо и ужасно ми изглежда да изкарам 5-6-7 (или колкото са там) дни без близък човек наоколо...


    Ем, тва е. Да видим има ли кой да ми даде изчерпателни отговори, или да се обърна към бг-мама.
    Собственост на Canis_Dirus

  2. #2
    Аватара на Gary
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София
    Мнения
    371
    1. Може и с упойка - епидурална, доколкото знам. Моята приятелка обаче реши да е напълно естествено раждането и не поиска упойка;
    2. За болницата - има и предимства, и недостатъци да се ражда в частна клиника. Невинаги фактът че плащаш осигурява по-добро обслужване. Моята приятелка роди в държавна болница и сме много доволни. Там също има за какво да си платиш, за да ти е по-добре;
    3. Да, таткото може да присъства, ако иска. Мен лично не ме пуснаха, щото налятях да бия един доктор и приятелката ми рече: "Без теб!";
    4. Ако раждането е естествено и всичко е ок, на третия ден те изписват. При разждането със секцио се стои поне 7 дни. Това е ако всичко с родилката и бебето е ок.
    За повече подробности - бг мама

  3. #3
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Всичко, което искаш допълнително(освен престой в нормална стая, раждане при дежурен екип, изследвания и процедури...) се доплаща, дори и в държавна болница. Трябва разбира се да си здравно осигурена. Упойката, присъствието на бащата, изборът на екип, заснемането....това се доплаща. VIP стая също разбира се.
    Секцио по медицински причини или по спешност не се плаща(само изборът на екип се плаща, ако искаш при конкретен лекар). Изобщо може да родиш и без да дадеш 1 стотинка, а може и да ти струва 2-3-4 хиляди...Кой колкото може да отдели. Лично аз ще раждам със секцио по медицински причини и би следвало да е безплатно. Ще видим....

    Но има нещо друго.....като те отпусне упойката пак боли. С упойка ми е правена пункция през влагалището. несравнима като болка процедура...Като ме отпуснеше упойката ме болеше по 2-3 дни и то не малко...

    Наистина, прочети в бг-мама, ако те интересува наистина сериозно. Там има доста информация.

    Но може да попаднеш на фрапантни неща. 1 майка каза, че ще тегли заем, за да роди!!! И това, че раждането е безплатно. Искала ВИП, лекар, присъствие на таткото...всичко. Ами като нямаш пари да родиш...не го прави с екстрите. А после? Всеки месец ли ще тегли заем, за да издържа детето си.

  4. #4
    Супер фен Аватара на FelisDirus
    Регистриран на
    May 2007
    Мнения
    2 826
    Е, не, Кремче, аз не говоря за някакви безумни екстри. В смисъл, тва, което ти даде за пример със заема, си е абсолютно малоумие, от където и да го погледнеш.
    Да, ясно ми е, че като излезеш от упойка пак боли, с три операции съм досега, но поне "най-страшното" е минало и после само се възстановяваш. Става въпрос за някви основни неща иначе, не изгъзици - да си сама в стая примерно, а не натъпкана с n-брой други бременоиди, пред които да ти правят прегледи (примерно..). Някак стресиращо изглежда.

    Ох, спирам, щото почвам да ставам вулгарна и само пиша и трия..

    Сериозно не се интересувам, рано ми е още за тия неща, но ми беше любопитно, щото съм се чудила много пъти кое, как, що.


    Мерси за отговорите.
    Собственост на Canis_Dirus

  5. #5
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Стаята и упойката се плащат. Но не мисля, че струват непосилни суми. Иначе заснемане на раждането ми се струва твърде брутално...Едва ли някой нормален човек ще издържи да го гледа......Не, че лекарите са ненормални де, ама това им е работата...не ги впечатлява.

    Иначе дали ще си в частна клиника или в държавна може да решиш в зависимост от възможностите, но и от случайността. Каката на 1 моя приятелка уж имаше уговорка с клиника в Плевен, даже през деня ходила на преглед там.нищо й нямало. Напънало я 2 часа през нощта 10-тина дни преди термин и си роди сутринта в Свищов...Не винаги всичко можем да плануваме.

  6. #6
    най-добре е естественото раждане,раждаш-и забравяш.Аз отидох без никакви болки,без разкритие и след 3часа вече бях родила.Болка има ,но не е за умиралка.Не е толкова страшно,мен повече ме е страх от секциото и от епидуралната упоика,защото ти я бият в гръбначния стълб м/у прешлените.А дали ще е часна или държавна болница е все едно,щом всичко е наред с майката и детето няма абсолютно никакъв смисъл да дадеш торба пари на някой,като примерно,можеш да ги дадеш за детето си!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си