.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    ИСПАНСКИ ЕЗИК

    значиии имам голямо желание да науча испански език разбрах как е азбуката обаче не мога д аразбера как се четат думите зашото някой думи се си се четат както се пище а някой не иии примерно думата el libro на испански което означава (книгата) обаче как се чете ако се жодя според азбуката то става (ель елеибеерео) а в сайта за инспанки писхе че си се произнася ЛИБРО не мога да разбера моля ви помогнете ми

  2. #2
    Това мисля е много лесно за четене. Ел либро мисля че се чете
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  3. #3
    Просто го четеш както го гледаш-все едно е написано на латиница.Но има и доста изключения,но те са си въведени като правила и се научават бързо.Не знам дали ме разбра..ама се опитах да обясня..

    А иначе се чете "либро" =)


    Music is a moral law. It gives soul to the universe, wings to the mind, flight to the imagination, and charm and gaiety to life and to everything..

  4. #4
    Ел либро е. Както го виждаш - така го четеш. Уча испански и с четенето нямам много затруднения и е доста по лесен от немския, който съм учила 3 години.
    Stay up all night with the stars *

  5. #5
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    в случая думичката книга се чете така както е написана, демек -либро- el- е определителен член
    когато пише el libro се получава сливане на двете -л-та
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  6. #6
    повечето се четат както се пишат
    "H" (hache) [аче] не се чете -> hotel [отел], rehabilitacion[ реабилитасион]
    "J" (хота) винаги се чете "х" ->jamas [хамас], reloj [релох]
    "C" - 1. Ако следва гласна "A", "O", "U" или съгласна се чете [k] -> cartera
    2.ако следват гласните "Е", "i" - > се чете нещо като [тс]
    "G" - 1.когато след нея имаме "А", "о", "u" - > четем [г] - >gato
    2. kogato следват "е" или "i" - >[х] -> gesto
    "LL" се чете като [я] - > LLAVE [яве], LLamas[ямас]
    Най-добрите и красиви неща на света не могат да бъдат видяни, нито докоснати.Те се усещат в сърцето..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си