.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799

    Как да махна тази грешка?

    и...понеже пак прецаках нещо..този път нз какво..някой би ли ми казал как да премахна тази грешка....
    http://img26.imageshack.us/img26/8141/arrrr.jpg



    *Липсва описателно заглавие!
    Точка 7 от Правила на форума.

    Редакция на MakeMeLaugh

  2. #2
    рестарт компа и на мен така ми става и много се дразня

  3. #3
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799
    Цитирай Първоначално написано от nebrejnata
    рестарт компа и на мен така ми става и много се дразня
    e аз няколко пъти го рестартирах..
    ии се нервя ,че не само музиката не ми тръгва...а и звук нямам за нищо...
    за това питам...

  4. #4
    нз и на мен така ми става и като го рестартирам и се оправя

  5. #5
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    Изтрии сегашните драйвери от Add or remove programs, рестартираш, пъхаш диска, който са ти дали, когато си си купила компютъра, инсталираш си драйвъри от диска, рестартираш и си готова
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  6. #6
    Xcess говори за Sound Driverite ако не си разбрала.

  7. #7
    Голям фен Аватара на suitable
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Бургас
    Мнения
    559
    Ако направиш точно каквото ти казват - ще си слушаш C-Block-а без проблеми.. ; )

  8. #8
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799
    може ли по-простичко да ми го обясните,,,понеже съммм голяяям тъпак..... хаха .... :P

  9. #9
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Душичка

    1) Поглеждаш какво не е наред. Избираш от старт менюто "run"(или натискаш "winkey+R" и пишеш: "devmgmt.msc" (без кавичките )



    После ще ти се отвори едно весело прозорче. Търсиш "* Sound *"(т.е. нещо което съдържа "sound" в името си):



    Разгърни го както съм направил аз(цъкаш два пъти ляв отгоре, или един път ляв на плюсчето, или го селектираш и натискаш + от клавиатурата - все едно...). Снимай го и ни го покажи - така ще разберем къде точно е проблема

    След това е въпрос на броени кликове някой да ти обясни откъде да вземеш драйвърчето и как да си го инсталираш.

    *** Предполагам е "Realtek HD Audio", какъвто се слага стандартно на масовката компютри в последните 1-2 години. Aко е така, теглиш оттук:

    http://softvisia.com/download.php?view.1105

    Пускаш, инсталираш(не е сложно, просто чети вниателно преди да набираш на бутона "Next" за да не се случи нещо непредвидено), и би трябвало да е готово.
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  10. #10
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799
    http://img167.imageshack.us/img167/5379/84859653.jpg
    мда това ми липсва..

  11. #11
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799
    а от този сайт като го дръпна ,инсталирам ...и пак няма звук.... :х офф откачам вече...

  12. #12
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Ъм, душичке, малко си прибързала.

    Първо, проблем има, очертаното с червено:

    http://www.badmin.org/lolz-upld-archangel/84859653.jpg

    Второ, никъде не е изписало че хардуера ти е "Realtek HD Audio"/"Realtek High Defeinition Audio", тоест - НЕ е трябвало да теглиш това за което съм ти дал линк, още по-малко да го инстлираш. Нищо, не е фатално.

    Можеш да пробваш да направиш следното(тъй като звукът е работел някога на тази инсталация) - цъкаш десен върху неразпознатото устройство(онова оградено с червеното) и избираш "Update Driver":



    Tи цъкаш на твоята картинка по жълтичкото - Multimedia Audio Controller(ограденото с червено), да не стане пак объркване

    После избираш "install from a list or specific location":



    Тук, много внимателно, го караш да търси драйвера в собственият си драйвър бейс. Тоест, избираш само "Include this location in the search" и в кутийката долу пишеш c:\windows\inf\ (забележи че според версия и настройки е възможно да не можещ да бразунеш до тази директория от бутона "browse" - затова го пишем на ръка, да е сигурно ):



    Ако случайно имаш диск с драйвери за звуковат ти карта, сега е момента да го сложиш в ЦиДиРОМа и да добавиш отметката на "Search removable media". Ако нямаш - не слагай отметка там.

    Переш "Next", заставаш в поза омни-ши, стисваш очи и се молиш Windows да изтегли .inf за устройството ти и да ребилдне връзките към специфичният набор от драйвери който преди е работел.

    ПП. А дискове с драйвери не ти ли дадоха тия хора които са ти продали компютъра? Или пък поне да са ти записали някакъде характеристиките и евентуално каква е тая звукова карта?
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  13. #13
    Супер фен Аватара на ELiTyYy
    Регистриран на
    Jul 2006
    Град
    Русе
    Мнения
    1 799
    мм... http://img27.imageshack.us/img27/4916/90573342.jpg ... явно съм пипала където не трябва..или баща ми.. :х
    колкото до дискове нямам нищо или поне не помня..понеже е на 3-4 години компа..

  14. #14
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Значи, почти съм сигурен че в твоят случай става въпрос за AC97(като спомена възрастта на компютъра). Сега ще си направим една уговорка с теб.

    Аз няма да те карам да влизаш в BIOS и да гледаш дали е AC97, а ти ще се пробваш да инсталираш по "сложният" начин. Ама няма да казваш на никого за това [-o< По принцип не е хубава идея така на посоки да слагаш драйвери... още по-малко искам някой да знае че съм препоръчал такова нещо

    Теглиш това(AC`97 драйверите):

    http://softvisia.com/download.php?view.123

    НЕ ги пускаш за да се инталират, ами ги разрхивираш. Правиш си директория("папка"), после разархивираш сваленият фаил в тази папка(WinRAR върши перфектна работа - десен, Extract to \Alatabalata).

    След това пак опитваш ъпдейт на драйверите. Същото като предният път в който се опитам да му кажеш да ги ъпдейтне, търсейки ги в собственият му дб и ти е казало че не може да намери нищо подходящо. Този път му указваш да търси не във "C:\windows\inf\", ами в директорията("папката" - все тая...) където си разхивирала. В моят вариант е "C:\Users\Sys\Desktop\Realtek AC'97 Audio Driver 4.06\"(при теб ще е различно).

    Пускаш да търси там. Ако случайно ги намери, може да те предупреди че не са "digitally signed" - просто се съгласи че искаш да ги инсталираш.

    Пиши какво се е получило и не забравяй че обичам мусака, ако евентуално изпитваш голяма благодарност

    ПП. И сериозно - не казвай на никой... [-o<
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  15. #15
    Повече от фен Аватара на Samoten89
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    Варна
    Мнения
    434
    Ако кажеш дънната платка веднага давам линк с инсталатор автоматично ще ти сложи драйверите и си ти! =). Казах ти как да разбереш дъното. Може и с Everest програмата.

  16. #16
    много редове изписани, а то е толкова просто. една програма за системна информация - например SIW. там пише какво е дъното > свалят се подходящите драйвъри инсталират се като преди това се махнат инсталираните аудио драйвъри и така.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си