.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 14 от общо 14

Тема: Коса

  1. #1
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767

    Коса

    Искам да ви попитам нещо..

    Косата ми си я изправям вече.. към 2-3 години и си правя вафлички за обем от една година.. Косата ми е изгоряла ужасно много Наистина шокиращо много. Едно, че не расте изобщо. Друго, че имам едни адски къси кичури дълги 10тина-15 сантиметра, на фона на дълга (преди и хубава) коса.
    В началото, като почнах да използвам вафлички, косата ми беше уникална. Имам предвид наистина уникална. Растеше бързо, имаше обем (и без вафличките), беше гъста и хубава. Всички ми завиждаха.
    Сега никой не завижда... (добре, че позамазвам положението с прически..)
    Сега, нямам никакъв обем (косата ми се е лепнала за главата), расте с по 1 сантиметър на месец-два, от едната страна е почти къса ( ), и навсякъде имам къси кичури..

    Моля, някой ако може да ме посъветва как да си я възтановя, да споделя, че положението е ...

    *Слагам термолосиони,маски за коса, хининова вода и кристали.

    Мерси предварително

  2. #2
    Спираш да си я изправяш, сушиш и тн, постригваш се малко, взимаш някакви витамини ии продължаваш с кристалите, маските и тн ... ама гледай пък да не я отровиш от толкова много продукти : )

  3. #3
    Ще следя темата. Аз съм в горе-долу същото положение

  4. #4
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Цитирай Първоначално написано от kasidy
    Спираш да си я изправяш, сушиш и тн
    Невъзможно Косата ми е адски безформена и ако не я суша съвсем... Друг начин няма ли

  5. #5
    Подстрижи се...късо. Виждала съм твои снимки и смятам, че доста ще ти отива.

  6. #6
    Еми каквото и да правиш, ако продължиш да я гориш, няма как да се оправи Кофти, ама е истина ... пък ако хептем не може без да я оформиш ползвай сешоара - със студен въздух по възможност, а за обем се суши с надолу главата.

  7. #7
    Къдри я на плитки или с ролки, за да имаш обем и да не я гориш..Замисли се какво предпочиташ - като ходиш на училище всички да ти се 'възхищават', колко си красива и уникална с обем или да ходиш в период от 1 - 2 месеца вързана и косата да ти се възстанови ? Сега кой толко те гледа в училище...и изобщо мислиш ли, че на някой много много му пука дали ще отидеш вързана или с прическа тип поп фолк тупалка? Ако има повод - ОК направи си готина прическа, но те съветвам през останалото време да и правиш повечко домашни маски и да махаш връхчетата на всеки 3 - 4 седмици
    Ще ме виждаш в сънищата си, ще протягаш ръце, за да ме докоснеш, но аз ще изчезвам ... Ще бъда едновременно най-красивият ти сън и най-ужасният ти кoшмар. Така, както ти беше най-красивото и болезнено нещо в моя живот!

  8. #8
    ^ Един- два месеца? Четеш ли какво пишеш? Невъзможно е за толкова кратко време косата й да се възстанови напълно!

  9. #9
    Е да, ама може да има подобрение. Дали косата въобще някога ще се възстанови напълно, никой не може да каже. Но пак е по-добре от метла, нали?

    В друг форум четох за Тривматиенол ( или нещо такова беше )Някакво мазило, някои много го хвалеха, нз , ако те интересува ще потърся ( даже май и тук бях мяркала за него )

  10. #10
    Мазилото се казва ТРИВИТАМИНОЛ (или АД3Е) и може да се намери във ветеринарна аптека, но не съм сигурна дали не е спрян от производство. Чела съм много позитивни мнения относно него, но все още не съм се наканила да си купя.

  11. #11
    А да така беше А иначе май се води за овце ( да не те стряска това, сигурно повече от 1000 жени го ползват ахах )

  12. #12
    Наистина е за офце Ако някой е заинтересуван мога да пусна няколко маски с него

  13. #13
    Голям фен
    Регистриран на
    Jan 2007
    Мнения
    563
    ТРИВИТАМИНОЛА е във вид на олио и струва от 5 до 7 лв.(незнам точно всеки път е с различна цена понеже доста хора започнаха да го търсят ), която доза стига за около 10 намазвания - зависи от дължината на косата
    Ето рецепта за маската с тривитаминол
    Маската е следната:
    2 суп.л. тривитаминол
    1 суп.л мас
    1 суп.л ракия
    1 суп.л оцет
    2-3 капки газ.
    Към тази маска в зависимост от вида на косата може да се прибави кисело мляко, мед или жълтък
    Действа,но иска постоянство.Стои се 2 часа с маската аз се мажа по 2 пъти в седмицата,понякога ако нямам много време слагам само тривитаминол,но по добре е ако е смесен с другите продукти,които съм посочила по горе.Блясъка на косата се постига още след първото мазане.
    Ако искаш да се почувстваш богат,преброй онези твои неща,които не си купил с пари!

  14. #14
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Знам за тривитаминола - исках да си купя, но го няма никъде
    Сега ползвам едно ГериКапс, което фармацевтката е казала, че било същото.. ефект - няма.

    А иначе.. мен ми отива вързана и нямам против да ходя така. Обаче късите кичури просто НЯМА как да се вържат и стърчат настрани. Дори да ги хвана с фиба те се подвиват и пак стърчат...

    Мисля да пробвам да не се правя с преса. Но не мога да не се суша. Ще се суша със сешоара пуснат на студено и толкова.
    Сешоара ми е със приставки за изправяне и обем и що годе пооформя.
    За допълнителния обем, който искам, ще пробвам с големи ролки.

    Дано стане..


    Цитирай Първоначално написано от kapinka
    вързана или с прическа тип поп фолк тупалка?
    Далеч съм от всякакви критерии за "тип поп фолк тупалка" /сериозно, обиди ме с това.../

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си