.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1

    Passive Voice - само кратичко,моля

    Ехо.Здрасти.Искам да помоля,ако някой може да ми разясни с няколко изречения,кога използваме Passive Voice (за всяка форма отделно...пример:are made,were made,have made,is made...etc)

    Тенк Ю

    Редактирано от ProstoAz
    1 точка от правилника!
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  2. #2

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Passive voice се използва когато върху подлога е извършено действие. Например: The house was built; the house is being built.

    "Къщата е построена" - тя не може да се построи сама, затова е в passive voice. Не знам на български как се казва това, защото на английски съм много по-добре с граматиката отколкото на български..
    Don't tell me what I can or can't do !

  3. #3
    Благодаря,с Present,Past и Have нямам проблем,но можеш ли ода обясниш

    Кога се използват:
    Has/Have Been ...
    Future Passive ...


    Иначе The Passive - Страдателен залог
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  4. #4
    Трябва да знаеш кога се използват същите времена в актив, за да знаеш кога се употребяват в пасив. Актив/деятелен залог се използва, когато подлогът в изречението извършва действието, т.е. Кокошката снесе яйце. "Кокошката" е подлог и тя снася. Пасивът/страдателният залог се използва, когато искаш да извършиш действие върху подлога на изречението. Яйцето е снесено от кокошката. "Яйцето" е граматическият подлог и то реално не прави нищо, а него го правят (снасят), а "от кокошката" се нарича логически подлог.
    Използват се времената както в активен/деятелен залог, по същия начин. Като начало можеш да си го превеждаш на български, ако си добър в граматиката и няма да се оплетеш още повече.
    Примерно:
    The room looks nice. Somebody has cleaned it. (Стаята изглежда приятно. Някой я е почистил - Present perfect Active)
    The room looks nice. It has been cleaned. (Стаята изглежда приятно. Тя е била почистена. - Present perfect Passive)

    За бъдещото е същото. Пасивът в английски не е голям проблем, ако не се оплиташ граматически във времената, т.е. кое точно какво изразява, но това е въпрос или на усещане, или на зубрене, в крайна сметка.

    Someone will clean the room. - Future active - Някой ще изчисти стаята.
    The room will be cleaned. - Future passive - Стаята ще бъде изчистена.

    Айде, успех!

  5. #5

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896

  6. #6
    Супер фен Аватара на nymphadora
    Регистриран на
    Nov 2008
    Мнения
    2 931
    Нека позная..8ми клас?Щот и ние учиме същите простотии
    иначе по темата-мисля,че Boyd обясни доста добре

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от nymphadora
    Нека позная..8ми клас?Щот и ние учиме същите простотии
    иначе по темата-мисля,че Boyd обясни доста добре

    Не.10 съм в профилиране с АЕ просто сега го пре-преговаряме,ама аз така и така не можех да го усвоя като хората.
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

  8. #8
    Цитирай Първоначално написано от afterforever
    Трябва да знаеш кога се използват същите времена в актив, за да знаеш кога се употребяват в пасив. Актив/деятелен залог се използва, когато подлогът в изречението извършва действието, т.е. Кокошката снесе яйце. "Кокошката" е подлог и тя снася. Пасивът/страдателният залог се използва, когато искаш да извършиш действие върху подлога на изречението. Яйцето е снесено от кокошката. "Яйцето" е граматическият подлог и то реално не прави нищо, а него го правят (снасят), а "от кокошката" се нарича логически подлог.
    Използват се времената както в активен/деятелен залог, по същия начин. Като начало можеш да си го превеждаш на български, ако си добър в граматиката и няма да се оплетеш още повече.
    Примерно:
    The room looks nice. Somebody has cleaned it. (Стаята изглежда приятно. Някой я е почистил - Present perfect Active)
    The room looks nice. It has been cleaned. (Стаята изглежда приятно. Тя е била почистена. - Present perfect Passive)

    За бъдещото е същото. Пасивът в английски не е голям проблем, ако не се оплиташ граматически във времената, т.е. кое точно какво изразява, но това е въпрос или на усещане, или на зубрене, в крайна сметка.

    Someone will clean the room. - Future active - Някой ще изчисти стаята.
    The room will be cleaned. - Future passive - Стаята ще бъде изчистена.

    Айде, успех!

    Амин! Благодаря много! Това ще си го разпечатам и в рамка ще си го сложа.
    LastFM
    Progressive House by Serge Devant,Nadia Ali and Hadley!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си