.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 25 от общо 25
  1. #1

    шоколада вреден ли е?

    Значи аз много обичам шоколад и ям по мнооого, обаче се чудя дали е вреден? Защото напоследък често ме боли глава и това дали има нещо общо. Купувам си по 1кг. и го изяждам някъде за три дни, тва нормално ли е или трябва да го намаля? И да допълня шоколада е течен ако има значение.

    П.П. Извинявам се ако темата ви се струва някакси глупава .
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на mkio
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    375
    Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия и вещества. Единственото, което получаваме от него е чувството за ситост, заради която пропускаме да ядем важни храни като мляко, плодове, зеленчуци, риба и т.н. Естествено, хубаво е да хапваме и по-малко шоколад, защото не трябва да забравяме, че все пак от него изват хормоните на щастието. И да, ако не се храниш здравословно и пренебрегваш плодовете, които съдържат важни минерали, като магнезия в бананите е възможно да те боли глава.

  3. #3
    Аватара на asi_basi
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Лондон
    Мнения
    439
    ХАХАХАХХА
    Продалжавай в същия дух и ще станеш 100кг. Бати тапия въпрос- ест. че е вреден
    Приятел ти е този, не който ти бърше сълзите, а този който не те кара да плачеш...

  4. #4
    Голям фен Аватара на melinor
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    538
    Всичко в големи количества е вредно
    Боса по асфалта минавам,
    знам че няма мода такава -
    просто детски навик още в мен живее.


  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от asi_basi
    ХАХАХАХХА
    Продалжавай в същия дух и ще станеш 100кг. Бати тапия въпрос- ест. че е вреден
    Килограмите не са ми проблем, защото съм си слаба и имам нужда от няколко килограмчета .
    Ама наистина трябва да се огранича, защото наистина е възможно главата да ме боли заради него .
    mkio благодаря ти за добре обяснения отговор .
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  6. #6
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от mkio
    Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия и вещества. Единственото, което получаваме от него е чувството за ситост, заради която пропускаме да ядем важни храни като мляко, плодове, зеленчуци, риба и т.н. Естествено, хубаво е да хапваме и по-малко шоколад, защото не трябва да забравяме, че все пак от него изват хормоните на щастието. И да, ако не се храниш здравословно и пренебрегваш плодовете, които съдържат важни минерали, като магнезия в бананите е възможно да те боли глава.
    това е компилация от открдаднати писния на популярни в нета текстове. нямат нищо общо с реалната действителност!!!

  7. #7
    Човека е създаден така ,че да яде толкова колкото да успее по-късно да оползотвори тази енергия ,но тъй като сме народ на умствения труд и тази енергия я използваме за мислене ,но не я израсходваме с физически упражнения и това води до най-различни поражения по тялото затова само преди тежък физически труд да се яде шоколад.
    Йога и мъдрост

  8. #8
    Повече от фен Аватара на mkio
    Регистриран на
    Feb 2009
    Мнения
    375
    batkodoki, уверявам те, че нито една от горенаписаните от мен думи не е взета от интернет, камо ли от някой форум, в който всеки пише каквото си знае. Имам основни познания в областта на здравословното и правилно хранене, придобити след дълго четене на книги и често ходене на курсове.Не оспорвам това, което казваш, наистина това, което пише в книгите не може да съвпада 100 на 100 с действителността, но все пак имам право да те опровергая и да ти кажа да не съдиш хората затова, че са се опитали да помогнат с каквото могат.

  9. #9
    Супер фен Аватара на slavito007
    Регистриран на
    Dec 2006
    Град
    Sin City
    Мнения
    1 768
    1 кило шоколад? Ма малиии Аз през седмица-две си купувам 90 грама. Препоръчвам ти силно да намалиш дозата, защото наистина не е хубаво да се яде толкова много шоколад. Купувай си повече черен шоколад. По-полезен е, а и на мене повече ми харесва от млечния.
    Цитирай Първоначално написано от charlotte^
    Цитирай Първоначално написано от thefreak
    Известно ли ти е с какво се пълни пениса като се втвърдява ?
    Сигурно с ракия.
    Мисля да ги наритам или да падна върху тях, но този път нарочно Mad Surprised

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от melinor
    Всичко в големи количества е вредно

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от SimonaShtonova
    Цитирай Първоначално написано от melinor
    Всичко в големи количества е вредно
    Така е....и всичко в прекалено ниски количества-също е вредно.....аз си ям колкото и от каквото ми се яде...до сега не съм имал ядове...то си е до организъм де, да не започнеш да се тъпчеш с шоколад сега? хех... Общо взето слагай някакви лимити...

    Главоболието може да е симптом на ужасяващо много неща, ако продължава да се появява се консултирай с личният си лекар....
    The nationalist not only does not disapprove of atrocities committed by his own side, but he has a remarkable capacity for not even hearing about them.

  12. #12
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Защо всички забравихте да споменете за диабета? Боли те глава точно от шоколада, защото кръвната ти захар явно е над нормата. Ограничи се до 100-150 грама седмично и всичко ще е наред.

  13. #13
    ^ да наистина може да има нещо вярно, защото вчера и днес съм яла съвсем малко шоколад и глава не ме боли .
    Наистина Всичко в големи количества е вредно!!!
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  14. #14
    Ххахах, видях много мнения които казват, че шоколада е вреден, което са си глупости.Той дори си е полезен, но в малки количества и не много често.Аз например си позволявам да ям нещо сладко ии шоколад по максимум 2-3-4 пъти месечно.

  15. #15
    Ами 1 кг. за 3 дни не е нормално.Шоколадът в умерено количество е полезен,но в случай като твоя е вреден.Щом толкова много обичаш шоколад може всяка сутрин да си хапваш по едно блокче шоколад и така хем няма да ти вреди хем ще си доволна.Това с главоболието може да е от голямо напрежение и неправилно хранене..

  16. #16
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    ако си с ниско кръвно не намалявай шоколада
    иначе-нещата в голямо количество са вредни-да
    п.п.и аз много обичам шоколад :P

  17. #17

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    София
    Мнения
    1 117
    Не е вреден, яж си го, но не прекалявай. Добре е също и да ядеш натурален, а не млечен.
    Don't tell me what I can or can't do !

  18. #18
    Супер фен Аватара на splendour
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    dobri4
    Мнения
    1 561
    ox golqma gad sa tiq kofi s 6okolad.az predi si zemax 5 kg kofa ot metro i postoqnno nag1vax ot neq i q yni6tojavax za minimalno vreme.no sled kato gledax dqdo mi kak my biqt insylina i se postresnax.namali go.az predi bqx vmania4ena i pristrastena k1m te4en 6okolad a tazi godina po4ti ne s1m go qla.sega se pristrastix k1m dryg boklyk ama ko da sa prai
    http://impulse.bg/bebcho0o0
    Въпрос: Защо Дядо Коледа няма деца?
    Отговор: Защото топките са му на елхата.

  19. #19

    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    на ЛуНаТа
    Мнения
    685
    Шоколада е вреден и за теглото и за зъбите ..Щом толкова много обичаш да ядеш шоколад.. яж.. но в малки количества
    Да си приятел, не означава да познаваш някого, а да си част от него!

  20. #20
    От много шоколад може ли да се получи диабет?
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  21. #21
    Не, не е вреден стига да се приема в малки количества.
    Стига вече, вреден бил, ама друг път. Едва ли ако си хапваш по малко шоколад ще надебелееш толкова, колкото като хапваш тестени продукти.
    И пак казвам НЕ Е ВРЕДЕН СТИГА ДА СЕ ПРИЕМА В МАЛКИ КОЛИЧЕСТВА.

  22. #22
    Голям фен Аватара на Rza
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Бръснарницата
    Мнения
    650
    Шоколада е като захарта празна енергия е шоколада е мноогооо яко яж си моме,а и щом ти трябват няколко килца провери за кутии от 2 кг :P

  23. #23
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от Rza
    Шоколада е като захарта празна енергия е шоколада е мноогооо яко яж си моме,а и щом ти трябват няколко килца провери за кутии от 2 кг :P
    точно така
    п.п.дояде ми се шоколад и на мен от тая тема

  24. #24
    разбирасе,вреди на нервната система,дебелееш от него,получаваш кариеси в малки количества е полезен,то без сладко не можи,примерно аз съм на диета и всяка сутрин като стана си хапвам едно блокче натурален шотолад,за да подтисна глада за сладко през деня

  25. #25
    Супер фен Аватара на batkodoki
    Регистриран на
    May 2006
    Град
    между Риман§Рахманинов
    Мнения
    2 429
    Цитирай Първоначално написано от mkio
    batkodoki, уверявам те, че нито една от горенаписаните от мен думи не е взета от интернет, камо ли от някой форум, в който всеки пише каквото си знае. Имам основни познания в областта на здравословното и правилно хранене, придобити след дълго четене на книги и често ходене на курсове.Не оспорвам това, което казваш, наистина това, което пише в книгите не може да съвпада 100 на 100 с действителността, но все пак имам право да те опровергая и да ти кажа да не съдиш хората затова, че са се опитали да помогнат с каквото могат.
    очевидно не се разбираме!

    Цитирай Първоначално написано от mkio
    Шоколада е вреден, защото той спада към така наречените бързи въглехидрати-т.е. той преминава през тялото без да му доставя необходимата енергия...
    това не е вярно!
    той енергия доставя, при това може да го прави по всички три пътища на постъпване на глюкоза в кръвта и доставката и до мозъка и вс др тъкан по различни каскадни механизми.
    но не в това е проблема.
    най-често този тип проблем (компулсивно влечение към "сладко") се корени в нарушен баланс на електролити контролиращи "бързите" и "бавни" йонни канали на клетката.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си