.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 27
  1. #1

    Въпрос за червения паспорт.

    Добро утро
    Искам да попитам, дали ще мога да си изкарам червен паспорт сам - на 17 години съм, на 02.10 ставам на 18.Но до началото на юли месец ми трябва, червен паспорт, живея с баба.Та дали всъщност ще мога да си издам тоя паспорт сам или поне с подписа на баба Родителите са ми разделени.Живея с майка, поне се предполага, че трябва да съм при нея, а тя е в чужбина, а за баща ми не питайте.

  2. #2
    Червен паспорт какво значи?! Международен ли?

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от afterforever
    Червен паспорт какво значи?! Международен ли?
    Според тебе

  4. #4
    Иди да попиташ в някое районно за червения паспорт ище те попитат същото като мен. Името на документа не е "Червен паспорт", а международен. Ами ако съм далтонист?! Оф... глупости...

    Та.. трябват ти двамата родители/настойници, които да се подпишат на същата бланка, която сипопълвал за ЛК, просто тикчето се слага на международен (не червен) паспорт. Но е по-добре да попиташ на място дали трябва и майка ти да се подписва, при положение, че не може да го напарви, очевидно. Попитай там, хората са любезни, ако се държиш любезни. Откъде си?

  5. #5
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.
    Grumpy old madman

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.
    За това ми трябва В България съм, ще пътувам за Германия - през Румъния.Но си мисля, че само с лична карта няма да стани, аз все пак ще отида да питам в районното де, просто исках да придобия някаква представа от тука..

  7. #7
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от Serseri91
    Цитирай Първоначално написано от Canis_Dirus
    Ако ще пътуваш до държава в ЕС и не минаваш междинно през държава, която не е членка, не ти трябва паспорт. Можеш и само с лична карта.
    За това ми трябва В България съм, ще пътувам за Германия - през Румъния.Но си мисля, че само с лична карта няма да стани, аз все пак ще отида да питам в районното де, просто исках да придобия някаква представа от тука..
    Що да не стане? Ако ще минаваш през Сърбия няма да стане.
    Grumpy old madman

  8. #8
    Ако минаваш през Румъния лична карта те устройва, иначе ако през Сърбия ти трябва паспорт, сърбите се заяждат

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    През Румъния НЯМА да ти трябва задграничен паспорт!

    Проблема е, че ако си под 18 май ти трябва документ подписан от двамата родители, който ти позволява да пътуваш зад граница...
    Имам безсрочно пълномощно да напускам страната където си искам, само трябва да го намеря къде е

  10. #10
    Голям фен
    Регистриран на
    Apr 2004
    Град
    Констанц
    Мнения
    654
    1. за да си извадиш международен паспорт трябва подписите на родителите ти във формуляра,че са съгласни да ти бъде издаден - това е докато не станеш 18
    2. трябва ти декларации от двамата родители ,че са съгласни да напуснеш страната
    3. колко от тези които твърдят ,че не му трябва паспорт са пътували с автобус, та било то и през румъния? Минимум на 50% от автобусите на територията на Германия се прави така наречената "Шенгенска" проверка, където искат паспорт, а като си под 18 и декларациите от родителите....
    4. евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште
    Аз съм човекът, когото тормозеше като малък
    Аз съм човекът, който ти изглеждаше жалък
    Аз съм човекът, който те отвращаваше
    Аз съм човекът, на когото се подиграваше
    Ти мислиш, че е готино да си свиреп,
    Но и аз съм Човек - като теб.

  11. #11
    Аватара на Izzy_
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    София
    Мнения
    624
    Попринцип паспорт няма да ти трябва за Румъния,ако през там ще минаваш,но през Сърбия примерно искат.Иначе за паспорта задължително трябва да присъстват и двамата родители.За пълномощното ти казаха...иии май това е.

  12. #12
    Аватара на woshata
    Регистриран на
    Jul 2007
    Град
    Непостоянно
    Мнения
    3 784
    Офф...
    трябва ти паспорт .. поне на мен ми искаха.
    Взимаш си от районното едно листче.. те ше ти го дадат де.. попълваш всичко необходимо и само казваш след колко време го искаш готов. Смятай обаче че за различни срокове и цената е различна. Трябва ти и пълномощно подписано от двамата родители с позволение да излезеш извън България както и лична карта трябва да си носиш.
    Ако си пълнолетен паспорта няма да ти трябва .. и дам бтв .. не му се вика червен.
    .!.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от Water_lili
    4. евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште
    На нашето летище буквално се заяждат за тия декларации, а и гледат датата на раждане на личната карта толкова внимателно, че мен (правя 18 след 9 дена) тръгнаха да ме убеждават, че нямам 14 (не се майтапя)... някои хора просто не знаят в коя година се намираме.

  14. #14
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Щом е "не питайте", забрави! Така аз до 18 бях затворена в България, нито по състезания можех да ходя, нито екскурзии и прочие.

  15. #15
    човекът каза, че има разрешитенло доживотно

  16. #16
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Цитирай Първоначално написано от afterforever
    човекът каза, че има разрешитенло доживотно
    нЕма как да отбие номера при ваденето;

  17. #17
    според мен вече го има извадено

  18. #18
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    ох, не четеш. нм.

  19. #19
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    А защо не отидеш до общината и не попиташ как точно стоят нещата?!
    Можеш да се обадиш и по телефона.

  20. #20
    Супер фен Аватара на _donna_
    Регистриран на
    Oct 2006
    Мнения
    1 669
    О,браво,много си умен!
    Ами тогава да се обади в МВР или където трябва да се обади!Това исках да кажа и ти много добре го разбра.Ама нейсе ...ти винаги ще си нахакано копеле.Отказах се да ти обръщам внимание.

    (аз моя паспорт си го извадих в общината)

  21. #21
    Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам

  22. #22
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    Цитирай Първоначално написано от Serseri91
    Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам
    Е тогава, би трябвало, само да подадеш заявление, за подновяване и да чакаш
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  23. #23
    с подновяването е горе-долу същото като издаването наново, само дето се чака по-малко... мъй

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    и коя е тази община, която издава паспорти, че ще ми е интересно от професионална гледна точка?
    Ако Паспортната и Общината са в 1 сграда, какво му пречи на човек, който не знае къде се вадят по принцип паспорти, да си мисли, че се вади от общината?!

  25. #25
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от Water_lili
    евентуално през летището може да минеш с лична карта, но не знам дали няма пак да те питат за декларацич от ваште
    За летището искат международен паспорт. Преди 3 месеца летях до Виена и трябваше...

    Цитирай Първоначално написано от XceSS
    Цитирай Първоначално написано от Serseri91
    Забравих да кажа, че аз имам паспорт но е със изтекъл срок.Няма ли да може просто да го подновя - все пак 1 път са ми дали разрешение родителите да го издам този паспорт, защо не просто да го актуализирам
    Е тогава, би трябвало, само да подадеш заявление, за подновяване и да чакаш
    +1

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си