.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Едно съчинение

    Здравейте хора трябва ми съчинение "Бай Ганьо у мен или Бай Ганьовците около нас плс трябва ми за днес плс

  2. #2
    Провери в записки.инфо

  3. #3
    мм видях няма

  4. #4

  5. #5
    Аватара на Tedi4ka
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    mezdra
    Мнения
    2 344
    Аз – Бай Ганьо
    /есе/



    Бай Ганьо е жив.Бай Ганьо е безсмъртен. Докато има дори един българин, той винаги ще го носи в себе си, дори само с анекдотите , които знае за него. И именно тази народна памет го поддържа жив и по-витален от всякога. Бай Ганьо е известен ; неговата слава се носи от уста на уста и практически няма вестник ,който да не отпечата поне два-три вица за него.Дори едни от първите анекдотчета ,които малките дечица научават , са посветени именно на бай ти Ганя. Пък и той не е едно митично създание. Сигурен съм ,че почти всеки го е срещал , защото около нас винаги се намира по някой неук , прост , използвач и търсещ само кьоравото човек.
    Бай Ганьо е едно доста, да кажем , необразовано същество , но за сметка на това е интелигентен според мен. Колкото и да е ограничен и изолирал се от света на познанието , толкова е и находчив, съобразителен , а и честно казано не мисля , че трябва да си чел ,,Дон Кихот” , за да въртиш успешна търговия с розово масло. Някои ще кажат: „Е, да , ама той е невъзпитан и се държи животински.” Така е – простащината на Бай Ганьо е налице и никой не може да я отрече. Маниерите му са далеч от общоевропейските , а той е точно толкова изискан , колкото и едно магаре. В сравнение с един възпитан английски джентълмен Бай Ганьо би изглеждал долу-горе като Маугли – дете на джунглата ( И да не забравяме влакнестите му гърди!). От друг ъгъл обаче нежният англичанин – кюсе би наподобявал малко момиченце на фона на първичната мъжественост на Бай Ганьо. И все пак аз лично бих се епилирал в такъв случай.
    В отношението на Бай Ганьо към нежния пол също прозира ориенталския тип поведение – наподобяващ нерегламентирана схватка между борци. В обноските му липсват и мили думи , дори тъкмо обратното – езикът му е доста циничен и понякога дори вулгарен и непоносим. Но който от нас не е изпсувал нито един път в живота си , нека пръв хвърли камък по него ! Друго на ръка , че очевидно не може да борави правилно с думички от типа на „конституция” , но това е може би само смешно , но може би и жалко на фона на неизмеримото самочувствие на Бай Ганьо. Абе , джанъм , няма ли барем един дето да го поправи – явно и другите не са много вещи в тая област – аз му прощавам !
    Бай Ганьо е такъв тип гадина , че дори и „Raid” няма да може да ни „избави” от него – дори и пет милиона микроби да умрат , той ще оцелее! Страшно е присобобим – умението да лавира ту вляво , ту вдясно, днес „консерва” – утре либерал е доста показателно. В света на политиката средностатистическия далавераджия може да оцелее само ако играе с „големите” , а и да не забравяме най – важния постулат в политическата доктрина на Бай Ганьо - никога в опозиция! Той е доста гъвкъв и е готов мигом да пречупи „възгледите” си на 180 градуса, щом има полза от това. Ама така е... Политика (келепир) не се прави с идеали , а с находчивост и усет. Сега някой пак ще каже , че той е безпринципен и аморален. Напротив! Той си има принципи и си ги следва неотлъчно, макар те да са основани на антиценности. Някои от тях са: 1. винаги със силния на деня ; 2. целта оправдава средствата и той нито веднъж не си е „изкривил” душата.
    Бай Ганьо освен изброеното до тук е и , смея да кажа , един доста успешен бизнесмен. За това съдя , че той не си носи мускалите на връщане от гурбета и щом вече „парите не са проблем” за него, значи е натрупал известен капитал. Ашколсун (по байганьовски)! Може да е простак , може да е неук , но поне е предприемчив и с усет към парите. Самият избор за търговия с розово масло в Европа е доста правилен и успешен. Стоката е в малко количество , но е ценна – тук Бай Ганьо показва известна вещина в занаята си , а не всеки я има. Друг момент е захващането с вестникарско дело. Журналистиката на Бай Ганьо няма нищо общо с истинската , но и в Европа не е много по – различно в същото време ( - „Бел Ами”). Той отхвърля всички изгодни предложения и решава именно с периодичен печат да се заеме. Съобразителността му тук отново е факт. Бързи и лесни пари са това – напълно покрива критериите на предприемача Бай Ганьо.
    Днес Бай Ганьо е променен, но същината му си остава същата. Заменил потурите и ямурлука с изтупан костюм и вместо цървули си е турил лъскави обувки , той пак е същия онзи Бай Ганьо от преди стотина години , който лъже , мами и търси келепира. Например , какво стана 2001г.?Ами много просто – заменихме вече овехтелите байганьовци с нови. Дойдоха на власт така наречените царски юпита – нищо ново под слънцето – същите задкулисни игрички и далаверки. Само че тук Бай Ганьо не е онзи непросветен нехранимайко , а един ерудиран и начетен човек, който действа доста по – мащабно и със замах , за разлика от прародителя си. Тук говорим за крупни суми и огромни далавери за милиони и всичко това в ущърб на избирателя! Тези байганьовци са вече една заплаха на национално ниво!
    Ех, какво ли ще стане , ако тези байганьовци насочат енергията и потенциала си в правилната посока ?
    Това е моето субективно мнение за Бай Ганьо – противоречиво и неясно като самия него.



    http://prize.bg/tedi4kata -моля ви влизайте

  6. #6

    ;)

    Ето пак Tedi4ka на помощ :P
    Аз СъМ МаЛка и СлаДка ИнТрИга Аз УмЕя ЧаРоВно Да МиГаМ НиЩо ЧуДно Че ХлЪтНа По МеНе ИмАм СтиЛ КоЙто Тя Не ВлаДеЕ Аз ОбиЧаМ ВкУсА На СкаНдАла Аз ХиЛяДа СъРца СъМ ПрЕдАла!!....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си