.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 44
  1. #1
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469

    за тези които искат да стават лекари ;)

    здравейте!
    интересувам се от медицина и много искам да стана лекар
    обаче не знам каква специалност да си избера
    уча усилено химия;математика и английски
    от догодина почвам и усилено учене на биология
    нека тези които имат такива интереси да споделят-какъв лекар искате да станете?
    къде учите в момента-училище;университет ...
    готвите ли се ?

  2. #2
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    еми аз също искам да уча медицина, но и аз като теб незнам каква специалност, но и още не ми е време на 16 съм сега ми е живота не да мисля какво ще уча по нататък, но иначе се стягай особенно по химия и биология, а и не е много лесно

  3. #3
    Ами аз уча в университет или по-точно завършвам вече специалност Психология и пиша дипломна!
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  4. #4
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от Ilikeliljon
    Ами аз уча в университет или по-точно завършвам вече специалност Психология и пиша дипломна!
    успех!

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от clever
    Цитирай Първоначално написано от Ilikeliljon
    Ами аз уча в университет или по-точно завършвам вече специалност Психология и пиша дипломна!
    успех!
    Благодаря!!
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  6. #6
    Стани патолог,интересна специалност,пациентите не ти надуват главата.
    Говнааааааааааа

  7. #7
    И аз искам да стана лекар. Искам или хирург или дентална медицина.
    Но още специалност не съм решила.
    В момента съм десети клас и тази година май при нас за последно ще имаме химия и биология .
    Уча усилено по тези предмети, но оценките не ми са мн хубави, защото по химия май се оформям за 5 .
    Успех желая на всички, който искат да учат медицина, защото изобщо не е лесно
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на Millen4ety
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    401
    И аз искам да уча медицина. 7 клас съм, но предполагам, че по-добре от сега да се концентрирам в предметите, които са ми нужни. Смятам да кандидатствам НПМГ с химия и биология. Просто ми е много интересно. Пожелавам успех на всички, които са се запътили към медицината.
    we follow the danger wherever it goes.. we are the believers... we are.. heroes...

    Jeff Hardy forever!!

  9. #9
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от Fritz
    Стани патолог,интересна специалност,пациентите не ти надуват главата.
    На това му се казва ''черен хумор'' Не виждам причина защо трябва да правим 10 отделни теми за медицина.По темата: искам да стана невролог но дали ще?Никой не знай
    This is my place www.prize.bg/molika

  10. #10
    Мега фен Аватара на Spider4eto
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    3 035
    Цитирай Първоначално написано от Fritz
    Стани патолог,интересна специалност,пациентите не ти надуват главата.
    Аз искам да съм патолог, нема как да ти умре пациента

  11. #11
    Повече от фен Аватара на bishop
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    338
    аз обмислям онкология, преди исках психология, обаче тая крава, която ми преподава в училище ме отказа. уча в софийската математическа гимназия, 10 клас, ходех на хиляда сипа по химия и биология, ама на последък нещо ми изгърмяха бушоните иии от 2 месеца не съм ходил на химия

    пп: и за патолог съм си мислел. колкото и д аолееш нещата, нищо... фатално няма да последва от това обаче идеята да работя в морга ми се струва отвратителна. вместо това мога да работя в онкологична болница, повечето от пациентите и без това умират.
    Welcome to the end of the thought process.

  12. #12
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    онкологията ще ме съсипе, сигурен съм

    мисля, че е доста рано за такива дългосрочни планове първо да ме приемат общата медицина, пък ще имам 5-6 години да си помисля хубавичко

  13. #13
    Супер фен Аватара на storex
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 357
    Здравейте, аз съм втори курс медицина и макар още да не съм вкусил нищо от същинската медицина, бих искал да ви дам все пак някой друг съвет. С това, че някои от вас в 10 клас знаят, че искат да станат лекари, мога да се съглася, щото и аз съм минал през тази фаза. Но... в 10 клас не можеш да мислиш вече каква специалност ще избереш. Това ви го казвам от личен опит и наблюдение, веднага давам пример - една колежка в първи курс мечтаеше да стане неврохирург, сега пък се ориентира към очни болести, утре може да й хрумне друго - това е напълно нормално. Та, мисълта ми беше първо да се съсредоточите върху това да ви приемат в медицински университет, а колкото до избора на специалност - това ще дойде от само себе си с времето и следването ви в университета. И още нещо - ако се записвате да учите медицина, бъдете сигурни, че го искате, защото иначе язък за многото усилия за взимането на изпитите в университета, а и на кандидат-студентските (изключвам приетите с връзки или чрез парични средства). На бъдещите кандидат-студенти пожелавам успех и да знаете - не се отчайвате от многото учене, защото ако разберете колко повече има за учене след като влезнете, ще си мечтаете за кандидат-студентския изпит

  14. #14
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Рано ми е да мисля за специалност,даже много рано-8 клас съм и определено това искам да уча още от малка......Даже един път правих аутопсия на жива жаба Тъкмо я разрязах и сестра ми я опусна и тя избяга с отворено коремче Но определено искам специалността да е сързана с деца.......С биологията съм супер,химията ми е горе долу добре .....шестици имам,но на изпитите химията не е като в училище А иначе уча в езикова гимназия,много исках в математическа с химия и биология,но не стана........
    Успех на всички!
    А и да попитам студентите,които бяха писали коментари какво сте завършили?Езикова,математи ческа и т.н.Защото според мен на тези от математическите им е по-лесно влизането във ВУЗ...
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от pifiella
    Рано ми е да мисля за специалност,даже много рано-8 клас съм и определено това искам да уча още от малка......Даже един път правих аутопсия на жива жаба Тъкмо я разрязах и сестра ми я опусна и тя избяга с отворено коремче Но определено искам специалността да е сързана с деца.......С биологията съм супер,химията ми е горе долу добре .....шестици имам,но на изпитите химията не е като в училище А иначе уча в езикова гимназия,много исках в математическа с химия и биология,но не стана........
    Успех на всички!
    А и да попитам студентите,които бяха писали коментари какво сте завършили?Езикова,математи ческа и т.н.Защото според мен на тези от математическите им е по-лесно влизането във ВУЗ...
    Не ти е работа, завърших техникум по електротехника, който впоследствие го направиха професионална гимназия по електротехника. От точните науки към науките за душата
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  16. #16
    Мега фен Аватара на mrtn
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    В галактическото пространство..
    Мнения
    8 431
    Аз не мисля, че има голямо значение в какво училище учиш важното е дали наиситина го искаш, аз също уча в СОУ 10 клас съм догодина на уроци почвам да ходя, ма нещо оенките ми от 9 и 8 клас по биология и химия не вървят тая година уж 6 ще имам и по двата предмета ама да видим айда успех на всички

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от mrtn
    Аз не мисля, че има голямо значение в какво училище учиш важното е дали наиситина го искаш, аз също уча в СОУ 10 клас съм догодина на уроци почвам да ходя, ма нещо оенките ми от 9 и 8 клас по биология и химия не вървят тая година уж 6 ще имам и по двата предмета ама да видим айда успех на всички

    Има доста голямо значение в какво училище си. Разбира се това да го искаш е много по важно. Но все пак знанията които ще получиш в специализирана паралелка са много важни. Ти после пак можеш да си ходиш на уроци но за по Advanced ( не се сетих за българската дума) неща

    ПП. Сетих се "Напреднали"


    Задник съм!

  18. #18
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от storex
    Здравейте, аз съм втори курс медицина и макар още да не съм вкусил нищо от същинската медицина, бих искал да ви дам все пак някой друг съвет. С това, че някои от вас в 10 клас знаят, че искат да станат лекари, мога да се съглася, щото и аз съм минал през тази фаза. Но... в 10 клас не можеш да мислиш вече каква специалност ще избереш. Това ви го казвам от личен опит и наблюдение, веднага давам пример - една колежка в първи курс мечтаеше да стане неврохирург, сега пък се ориентира към очни болести, утре може да й хрумне друго - това е напълно нормално. Та, мисълта ми беше първо да се съсредоточите върху това да ви приемат в медицински университет, а колкото до избора на специалност - това ще дойде от само себе си с времето и следването ви в университета. И още нещо - ако се записвате да учите медицина, бъдете сигурни, че го искате, защото иначе язък за многото усилия за взимането на изпитите в университета, а и на кандидат-студентските (изключвам приетите с връзки или чрез парични средства). На бъдещите кандидат-студенти пожелавам успех и да знаете - не се отчайвате от многото учене, защото ако разберете колко повече има за учене след като влезнете, ще си мечтаете за кандидат-студентския изпит
    благодаря за съветите
    п.п. аз съм още 8 клас ...

  19. #19
    Супер фен Аватара на storex
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 357
    Цитирай Първоначално написано от clever
    благодаря за съветите
    п.п. аз съм още 8 клас ...
    Е, то животът е пред теб, аз като се замисля... наскоро отидох до гимназията, където учих и учителката по биология ме вкара в един час на 11 клас и ме призоваваше да убеждавам учениците да НЕ кандидатстват медицина, така че ако следваш нейния съвет имаш бая време докато се откажеш )) Но аз виждам, че имаш интерес, понеже си го споменал(а) в не една тема, за което мога само да те поздравя


    Цитирай Първоначално написано от pifiella
    А и да попитам студентите,които бяха писали коментари какво сте завършили?Езикова,математи ческа и т.н.Защото според мен на тези от математическите им е по-лесно влизането във ВУЗ...
    Бре! Защо пък си мислиш така? Няма такова 'на тези им е по-лесно'. За биологията ти е нужно наизустяване на материала (което си зависи от теб самия), а по химия зубрене + мисъл (пак си зависи от теб). Аз лично съм завършил езикова гимназия, но не мисля, че това ми е натрупало някакви предимства (недостатъци) пред другите кандидати. Оставям настрана фактът, че в моята гимназия, когато аз завършвах още преподаваха някои от най-старите цербери-учители и по един или друг начин придобиваш тренинг с ученето, но това пак е относително, защото аз примерно по повечето предмети съм минавал малко между капките По принцип ако искаш да учиш медицина, това къде си завършил гимназия би трябвало да представлява НУЛЕВ фактор - университетът подбира по резултати от изпита, а не по имена на училища Успех!

  20. #20
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от storex


    Бре! Защо пък си мислиш така? Няма такова 'на тези им е по-лесно'. За биологията ти е нужно наизустяване на материала (което си зависи от теб самия), а по химия зубрене + мисъл (пак си зависи от теб). Аз лично съм завършил езикова гимназия, но не мисля, че това ми е натрупало някакви предимства (недостатъци) пред другите кандидати. Оставям настрана фактът, че в моята гимназия, когато аз завършвах още преподаваха някои от най-старите цербери-учители и по един или друг начин придобиваш тренинг с ученето, но това пак е относително, защото аз примерно по повечето предмети съм минавал малко между капките По принцип ако искаш да учиш медицина, това къде си завършил гимназия би трябвало да представлява НУЛЕВ фактор - университетът подбира по резултати от изпита, а не по имена на училища Успех!
    Извинявай,стана ми интересно,в България ли учиш?
    This is my place www.prize.bg/molika

  21. #21
    Супер фен Аватара на storex
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    1 357
    Цитирай Първоначално написано от molika
    Извинявай,стана ми интересно,в България ли учиш?
    Отговор: Да, в България и още по-конкретно - в Пловдив

  22. #22
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Цитирай Първоначално написано от storex
    Цитирай Първоначално написано от molika
    Извинявай,стана ми интересно,в България ли учиш?
    Отговор: Да, в България и още по-конкретно - в Пловдив
    Ахам,бях почти сигурна благодаря
    This is my place www.prize.bg/molika

  23. #23

    re

    Не ме приеха в БГ и сега уча В Румания заедно с много чуждестранни студенти университета и средата са супер ако ниакои има въпроси как става аз намерих инфо от този саит : studyinconstanta . com

  24. #24
    Аватара на nero0
    Регистриран на
    Sep 2011
    Град
    Thracian Cliffs
    Мнения
    33
    Хмммм, ами аз съм 10 клас и за сега си мечтая да ме приемат ;д Иначе специалности, към който съм се ориентирал- Анестезиология, реанмиация и интензивно лечение, Кардиохирургия, Ортопедия и травматология ^^

  25. #25
    anonymous708973
    Guest
    Или грам не сте наясно, или дрънкате глупости, за да не заспите.
    Едната вика "искам медицина, ама не знам ква специалност", другата в 10 клас вече си избира специализация.

    Учите 5 години обща медицина, тогава избирате направление. Никой не кандидатства с "Неврология", примерно.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си