.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 10 от общо 10
  1. #1
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105

    Проверяване на изпити

    Някой може ли да ми постне официалния документ, съдържащ указания за организирането и провеждането на кандидатстудентските изпити? Ако има разлики, специално за СУ.*


    А някой с роднини в с-мата? Любопитно ми е как една работа се проверява и оценява от двама преподаватели, независимо един от друг. Самото занятие.:Д

    Само информативно.)
    Благодаря!

    *Заб: Интересуват ме задълженията на квесторите.

    shadow4e
    Тъпо заглавие ти сложих, за по-умно си ти наред,
    но този път описателно

  2. #2
    Мега фен Аватара на hamilcar
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    София/Банкя и на луната за Dragon Stones
    Мнения
    5 317

    Правила на форума!
    Стар ник: xaxo_xixi

  3. #3
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Да, това не отговаря на въпросите ми, запозната съм със съдържанието му. Мерси за отговора

  4. #4
    Имам приятелка, чиято майка е "в системата" и това, което знам от нея е, че има строго определени критерии, които си носят някакви точки за грешки (за различните изпити точките са или положителни или наказателни) и които не биват обнародвани и ако една работа има разлика от 50 стотни се дава на арбитраж при трети. Това знам, дано ти помага.

  5. #5
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    И това зная.:Д

    Да поясня - питам за задълженията на квесторите по точки и как точно се случва проверяването. От доставянето на работите, през разпределянето, чак до поставянето на оценката. 2 различни цвята химикал? Трябва ли да се четат в/у листата? Къде се записва оценката на първия проверител, къде на втория, кой и кога прави средно аритметично? Проверяващите отделени ли са един от друг? Такива работи.)

  6. #6
    ... Няма да промениш нищо

  7. #7

  8. #8
    Не се бъркам ... изказвам мнение по темата ...

  9. #9
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Аз малко извън темата - оценяването на матурите. Е, аз имах проблем с тях. С теста се бях справила перфектно, с темата - не толкова. То си и личи, че начинът ми на изразяване не е най-добрият. Не искам 6-ца на темата, но не мисля, че заслужавам и оценката, която получих, а именно - 2-ка /4 точки/. Бях написала 3 страница и то и бях писала и разказът от кой сборник е и 1-2 думи за сборника. Общо взето всичко, на което си бях водила записки от час, както и всички останали от класа. А имах съученици с написани по 5-6 реда и същите точки. Разбира се, че дължината не е важно, но за 5 реда и да си най-големият литератор няма да можеш да развиеш тема, а техните бяха и пълни с правописни грешки. Обиколих малко институциите и се съгласиха да ми го преразгледат като предварително ме увериха, че няма големи шансове и че нямам право на преразглеждане. Е, съгласиха се да го преразгледат, защото не отстъпих, че няма втори проверяващ, имаше само един цвят химикал. Казаха, че това е нарушение, но само дотолкова.


    От там и разбрах как една съученичка си оправи оценката от матурата посредством майка си, която работи в министерството на образованието. Дори в инспектората го признаха, че няма протокол.

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Blab
    И това зная.:Д

    Да поясня - питам за задълженията на квесторите по точки и как точно се случва проверяването. От доставянето на работите, през разпределянето, чак до поставянето на оценката. 2 различни цвята химикал? Трябва ли да се четат в/у листата? Къде се записва оценката на първия проверител, къде на втория, кой и кога прави средно аритметично? Проверяващите отделени ли са един от друг? Такива работи.)
    Мога да ти кажа за изпита по италиански, защото за него знам и не твърдя, че става по 1 и същи начин. Проверяващите са в 1 стая, докато проверяват работите. Първо минава през един проверяващ, след което той си прави негов си лист със забележки, след което минава в ръцете на втория проверител, който също наняса корекции на отделен лист. (впрочем неуспоримите грешки се поправят директно върху работата, останалите се обсъждат, но рядко има такива (все пак е език)). След проверяването, работата се смъква в изчислителния отдел, където се отваря пликченцето с именцето и оттам нататък си е чисто административно, издават се списъци с имена, оценки, които се проверявт 1 път, ако има грешки се преиздават и след това окачват на стената на плача/срама или както я знаете.
    Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят..
    Руски форум - задаваш въпрос и на теб ти задават...
    Български форум - задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си