.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469

    Какво ни предстои?

    Здравейте!
    Тук споделете за интересни открития ,свързани с медицината, които смятате че предстоят или бихте искали да се направят

  2. #2
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    нека аз започна
    бих искал да се разбере причината на изменението на нормалната структура на клетките при рака
    и да се предотврати това изменение... следователно искам ракът да стане лечим
    също интересно ще ми е и аз да учавствам в това медицинско откритие

  3. #3

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Аз бих искал, да се научим да "пишем" генетичен код. Това може да е решението на всичките ни медицински проблеми.

  4. #4
    Бих искал развитието на запазването на човешките стволови клетки да се подобри и да могат да се решат проблемите с много генетични и други болести. А също така най-накрая да измислят лек, който да неутрализира вируса на СПИН (думата неутрализира е точна, защото СПИН-а не убива, а само обезсилва и унищожава имунната ти система).
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  5. #5
    Супер фен Аватара на pifiella
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Шоколадовия град
    Мнения
    2 456
    Ами аз бих искала всички хора да ходят редовно на изследвания за рак и други страшни болести,защото последствията са катострофални.... ..!
    А и също така да се открие вирус,които да се вкарва в мозъчните тумори и по този начин да се неутрализират разсейките!Също така да се открие лечение на всички генетични заболявания при новородените,родителите да ходят на генетични прегледи преди да решат да имат деца,така може да предотвратят много генетични заболявания........
    Много цели,но дали са постижими?
    Хората понякога не забелязват как плаче през ноща този,който върви в живота смеейки се!

  6. #6
    Аватара на molika
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    162
    Така...искам просто да се занимавам с медицина(нищо не искам повече от това) с неврохирургия или мозъчна хирургия МОже би най много ме притесняват мускулните заболявания (казвам го защото просто за момента най много ми правят впечатление) и все още искам да ходя в космоса
    This is my place www.prize.bg/molika

  7. #7
    Разбира се, че това ще бъдат нано-технологиите илии геното инженерство за подобряване клонирането на органи. Лек за рака и спина. Лек за простотията (за него няма не се заблуждавайте).

    Гено моделиране и манипулиране. Чрез него се премахват генетични болести. Създават се супер герой(даа спайдър мен е жив ПС гледайте филма Върколак ПС2. Много сам прост).

    Но все пак мисля, че се отклонявам от темата на кратко:

    1. Лечение за неизлечимите болести за момента.
    2. Нано-технологии отделят се по 500 Милиарда (световно) годишно за този проект. (Не се заблуждавайте парите са много само защото това е военен проект а ~ 40% от световния капитал върви там).
    3. Гено моделиране и манипулиране. Много важен проект.


    Задник съм!

  8. #8
    Аватара на clever
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    в света на приключенията ..
    Мнения
    3 469
    Цитирай Първоначално написано от Genetix
    Лек за простотията
    e за това точно лек незнам дали ще измислим ..

    иначе идеите са супер дано да се реализират

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си