.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7

Тема: Книга

  1. #1
    Мега фен Аватара на XTREMEFREERIDE
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    My own world
    Мнения
    4 761

    Книга

    Мисля да започна да пиша книга. Иска ми се някой, който е писал преди това да ми даде съвети. Книгата искам да е главно за мен и приятеля ми. За случки, които сме плеживяли заедно и така нататък. Просто съвети ако може някой да даде. От къде да започна. Някакви мъдри мисли или цитати от други книги дали да слагам?! Най - простотие нещица ми трябват.

  2. #2
    Мега фен Аватара на Blab
    Регистриран на
    Mar 2007
    Мнения
    8 105
    Най-простото нещо, което ти трябва, е да не се напъваш, а само да идва.
    Избери си форма. Можеш да се спреш на епистоларния жанр, например. Смятам, че в този случай е удачен, ще включиш смс-и, чатове и всякаки други писмени форми на общуване м/у вас. Текстове на любими песни, като въведение в дадена история. Бла-бла... и т.н.

  3. #3

    Re: Книга

    Цитирай Първоначално написано от XTREMEFREERIDE
    Мисля да започна да пиша книга. Иска ми се някой, който е писал преди това да ми даде съвети. Книгата искам да е главно за мен и приятеля ми. За случки, които сме плеживяли заедно и така нататък. Просто съвети ако може някой да даде. От къде да започна. Някакви мъдри мисли или цитати от други книги дали да слагам?! Най - простотие нещица ми трябват.

    Ами, нали знаеш, че всичко започва от целите. Измисли каква е цетла на книгата ти. Ако е да си спомняте за сладкото минало с приятеля си, тогава няма никакво значение какво ще пишеш в нея.

    Ако обаче искаш да я насочиш към някакъв вид публика, измисли как ще заинтригуваш читателите. Никой не се интересува от личните страсти на двама влюбени. Рискуваш феновете на книгата ти да бъдат майка ти, баба ти и няколко приятели.

    И ако все пак решиш да пишеш за връзката с приятеля си, направи така, че да дава информация, било то някакъв житейски опит, прозрения и т.н

    Успех
    http://moetogadje.com/link.php?id=1555 - Тук е моето гадже

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2007
    Град
    България
    Мнения
    1 713
    Aз съм започнал със цитати от съученици, философи или мои собствени.



    ,, Мълчанието е най добрият приятел и най-големият враг!’’
    От автора

    Това си е моя мисъл!
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Танц

    Звънците ми глупашки
    Нека бъдат нашия звучен съпровод.
    Усмивки веселяшки...
    Тъга са те, ала от особен род.

  5. #5
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Захващай се... Може да стане новия Здрач. Обаче опиши приятеля си като митично създание- да хване тираж
    ПП:не се сдържах..

  6. #6

    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Гражданин на света !!! New York
    Мнения
    43
    Аз също пиша така че успех ! Препоръчвам ти да не пишеш докато няма муза - нямаш ли муза написаното от теб може да е пълна боза ... Успех !

  7. #7
    )Не ползвай съвети или някоя чужда идея.
    Ако напишеш нещо(без значение жанра,важно е да е от сърце,личи си когато са просто нахвърлени мисли,хаотично подредени )и в твоя случай казваш,че искаш да е преживяно,то няма кой да ти помогне или да ти каже какво да пишеш,ти решаваш кое е интересно,кое да изопачиш и т.н.(да не се увличам много )
    Винаги съм се чудела защо чувам критики само зад гърба си и сега го осъзнах...тях не ги беше страх от това да не ме наранят,обидят или натъжат,страха бе породен от това че ако го кажат директно на мен...ЩЯХ ДА ГИ СРИНА!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си