.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 52
  1. #1
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484

    Автобус уби 17 души, 20 са ранени

    29 МАЙ Е ОБЯВЕН ЗА ДЕН НА НАЦИОНАЛЕН ТРАУР !
    ________________________

    Жертвите вече са 17 !

    Цитирай Първоначално написано от БТВ Сайт
    Шенгюл Мехмедова Яшарова е починала тази сутрин към 5.20 ч. (БТА)

    31-годишната Шенгюл Мехмедова Яшарова е 17-тата жертва след трагичното произшествие край Ямбол. Тя е починала тази сутрин към 5.20 ч. вследствие на белодробна емболия, причинена от множеството тежки травми, съобщиха от лечебното заведение.

    Тя беше най-тежко пострадалата от четиримата приети на лечение в София. Другите настанени в "Пирогов" пациенти са в стабилно състояние.

    И двамата са със сътресение на мозъка, но състоянието им не е критично. На 61-годишния Г.Г. (шофьор на автобуса) и 52-годишната И.С. предстоят днес консултации с психолог.
    _________________________

    Драма край Ямбол: Автобус уби 17 души, 15 са ранени

    Цитирай Първоначално написано от БТВ Сайт
    Шестнайсет души загинаха на място, а 15 са ранените при тежък инцидент в местността Бакаджиците край Ямбол. Единадесет от жертвите са жени, четирима са мъже. Сред загиналите е и 16-годишно момче. Всички са били пешеходци.

    Автобусът, шофиран от 61-годишен водач от Ямбол, е превозвал 19 души от Дом за стари хора към храм за ежегодното честване на Спасовден. След като пътниците напуснали автобуса, той потеглил обратно в посока към Ямбол. На около 200 метра от храма, по неизяснени към момента обстоятелства (най-вероятно повреда на спирачната система), водачът изгубил управлението и се врязал в изкачващите се пеш, встрани от пътното платно, хора.

    Посетителите на събора, на който по традиция се събират над 2000 души, са в шок. На шофьора му е взета кръвна проба за алкохол. Всички пострадали са в ямболската болница. Състоянието на трима от тях е тежко.

    При спасителните работи е пострадал и полицай, който е откаран в болница. Болниците в Сливен и Бургас имат готовност за оказване на помощ.

    Автобусът, причинил инцидента, е в експлоатация от над 30 години. Той е собственост на частна ямболска фирма. "Чавдар"-ът е преминал технически преглед в началото на този месец.

    Премиерът Сергей Станишев отпътува за мястото на катастрофата. Правителството обяви 29 май за ден на национален траур. (Видеото към текста е по последна информация към 12:30 ч.).

    Информация за ранените и жертвите дават на телефон 046/633 112.

    Извънредна емисия на bTV Новините в 15 ч. вж. тук.

    Картина от мястото и информация преди 12:30 ч. вж. тук

    Преди две години на моста край град Бяла, Русенско загинаха 18 души. Причина за трагедията отново бяха неизправни спирачки, само че на камион. На 7 декември, 2006-а автобус с 30 души полетя от моста, след фатален сблъсък с камиона. 18 загинаха, 12 бяха ранени.

    Автотехническата експертиза показа, че камионът, който връхлетя автобуса с жертвите, е бил с неизправни спирачки и претоварен. 25-годишният шофьор Синан Алиев сам поправял камиона си, за да спести пари. Той беше осъден на 10 години затвор за престъпление по непредпазливост.

    Пътният участък Русе - Бяла е един от най- опасните в страната и катастрофите по него са почти ежедневие. Въпреки това до днес не е направено необходимото разширение.
    Нямам думи просто. Хората са били там за събор, а са станали курбан...съдба. Ранени са повече хора от автобуса, а убитите 16 души автобусът ги е "премлял" като това са били търговци или купувачи от крайпътните сергии...

    ПП - автобусът от катастрофата е същия като този в подписа и аватара ми.

  2. #2
    Мега фен
    Регистриран на
    Oct 2006
    Град
    Извън границите
    Мнения
    3 213
    Фарс!
    има и клипче в днес.бг
    стелат се тела

    Тази вечер тръгвам на лов...
    Като хищник доближавам те
    Ти си жертва - подчини се
    и прави каквото искам аз...
    Хайде, драскай и хапи ме!



  3. #3
    hottie
    Guest
    Ужасно, много нелепо.

  4. #4
    Цял следобед се чудех кой ще тоя форумен юзър, дето ще пусне тема за тоя случай.

    Ирония ли е, че за тази седмица станах свидетел на 4 репортажа по телевизията за умрели хора, сега и този.

    Като го гледах се разревах малко, не знам що... иначе неска цял ден си рева такава на сериалите ми.

    Кой беше се филмирал миналата година в подобна тема, че вече нито в автобуси, нито във влакове щял да се вози.

    Бе, де да знам, тия медии как надушват всичко толкова бързо и правят толкова пари върху подобни неща,аман

    Луда работа.

    А днес цял Пловдив е задръстен от катастрофи, за сега жервти няма


    ама голяма глупост ми е поста

  5. #5
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от CheriHool
    ама голяма глупост ми е поста

  6. #6
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Ебаси простотията, изсипа се цяла България, за да спасява 15 ранени!
    Да, загинали са 16 души, да, това е страгедия, но беше ли нужно толкова шум и навалица на Бакаджиците?
    Станишев явно бил, чудих се бившия ни кмет ли ще да е този с 3 коли, при положение че Вицепрезидента Ангел Марин последния път дойде с 2. Само между Сливен и Нова Загора се разминахме с 2 линейки на Военна болница, 2 или 3 реанимационни линейки, 3 софийски линейки, 1 кола с червени номера, 3 черни коли със затъмнени стъкла с пуснати червени и сини светлини под маската, екип на БНТ, както и някаквиси "news", не знам какви точно.
    Защо всичко живо се е втурнало натам? Над 5 часа по-късно какъв е смисълът да се ходи? Мъртвите са си мъртви, останалите 15-тина пострадали или са вече по домовете, някой по-сериозно ранен да остане в болницата. Ако се прецени нека го закарат в София, щом имат по-добра техника, ама защо всички са край Ямбол?
    За мен това е още по-голямо почерняне на трагедията, с това предизборно показване на обществеността.

  7. #7
    Мега фен Аватара на GossipGirl89
    Регистриран на
    Aug 2005
    Град
    София
    Мнения
    3 959
    Трагедия!
    Иначе съм съгласна с bulgarche... Ама все пак идват избори и сега всеки се пъне да се покаже колкото се може повече... Странно е как българите дори и от трагедия ще намерим начин да печелим...
    Поставянето на предпазен колан отнема 7 секунди от твоят живот - изживей го целия!

    Шофирайте внимателно! Нека кажем НЕ НА ВОЙНАТА ПО ПЪТИЩАТА!

  8. #8
    Покрай тея избори толкова намразвам всички скапаняци в това скапано правителство, че няма на къде...
    Често гледам надписи, че купуването на гласове е престъпление, а в същото време навсякъде вдигат концерти, тука в парка в младост 3 опънали някви тенти, кафета, скари, работи...
    След всичките работи, на които сме свидетели се чудя КАК НЕ ГИ Е СРАМ, МАМКА МУ!
    Как е възможно, не проумявам...

    А трагедията си е трагедия, време е да сменят умрелите Икаруси, Чавдари и всичко подобно с нещо по-ново и сигурно, това е прекалено. Хубави автобуси са БИЛИ едно време. Това също отива към онея келеши, дето не ги е срам да се правят на загрижени за народа и да ходят да се дуят по инциденти, вместо да се хванат в ръце и да премахнат предпоставките за възможни нови такива.

  9. #9
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    bulgarche е прав. И медийте раздухват твърде много нещата. При качествен технически преглед на Чавдар-а ще го усетят че има проблем, ако обаче той е минал само на документи или при "някой познат майстор" ясна е работата. Сега най-лошото ще е, че ще изкарат моделите 11М4 на Чавдар негодни за работа, което не е така. Попитайте експерти и ще разберете, че ако катастрофата при Бяла е била с автобус 11М4 - Чавдар то той е нямало да падне от моста, а най-много хората са щяли да имат натъртвания....но, уви. Не винаги чавдарите работят като хората...

  10. #10
    Мега фен Аватара на bulgarche
    Регистриран на
    Dec 2004
    Град
    Стара Загорка
    Мнения
    8 699
    Лъчо, фен си на чавдарчетата, но не ни ги пробутвай тия. Коментирахме с бащата дали може да се овладее засилен чвдар на завой. Казват да е включил на скорост, да, така е, ама виждали ли сте шофьорчетата на чардари как сменят скоростите? Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди.

  11. #11
    Изобщо не мога да си представя какво е да умреш по тоя начин. Да те премажат...
    Това е отвратително. В шок съм, наистина.
    Чета и не вярвам, и не мога да си представя.
    Да си отидеш по тоя начин от живота.
    А тоя човечец как ли ще живее после, а? Убил е 16 човека, 16 човека с различни съдби и мечти в живота. Съсипал е от мъка 16 семейства и родословни дърва, които ще оплакват децата си/съпругите-зите/еtc че са си отишли по тоя грозен начин.
    Наистина е нелепо.

    Как ще живее тоя човек, а? Oф, тоя какъв е тъп и безотговорен!!! Какво ли ще му е на душичката!
    Наиситина съм потресена. И не мога да си представя в един хубав ден как е възможно някой да си замине ПРЕГАЗЕН от неконтролируем автобус. Наистина НЕ МОГА да си представя. И не искам.

    Мир на прахта им.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  12. #12
    Супер фен Аватара на Dumb
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    2 324
    Трудно мога да се обясня...
    Излишни са думите понякога...
    Нека просто кажем- Нека почиват в мир

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от bulgarche
    Лъчо, фен си на чавдарчетата, но не ни ги пробутвай тия. Коментирахме с бащата дали може да се овладее засилен чвдар на завой. Казват да е включил на скорост, да, така е, ама виждали ли сте шофьорчетата на чардари как сменят скоростите? Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди.
    А, не, моля ти се. Че Чавдар имат технически грешки и недостатъци-имат, но начина на смяна на скорости който ти описа, не мога да се съглася с теб. Возил съм се хиляди пъти най-отпред, винаги очите са ми били в шофьора и реакцийте му и точно мога да ти кажа че точно при 11М4 подобно нещо като
    Цитирай Първоначално написано от bulgarche
    Трудно е за описване, смешно е на гледане: натиска се с двата крака педала на съединителя, после пускаш волана и с двете си ръце увисваш на скоростния лост, с които обикаляш половината автобус, за да намериш другата предавна, хххууубавата напъваш, "хъркат" зъбците и някак си влиза. И това в градски условия се повтаря пред 30-тина секунди.
    няма ! Не казвам че скоростите са като при мерцедес 0303 например, но ако има поддръжка автобуса, то той най-спокойно си вкарва на скорост, а конкретно в този случай шофьора не е успял да реагира. Ти може би ми говориш за онези градските Чавдари, дето двигатела е отпред при шофьора, нали ?

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    стига сте се правили на специалисти, бе!
    особено тоя малкия леш
    псувате ама и вие не знаете защо
    станишев и гоце били отишли там ... ами какво, по-хубаво да си седят в хола и да го барат ли?

  15. #15
    Супер фен
    Регистриран на
    Jan 2008
    Мнения
    2 565
    На обяд като чух по новините останах ужасена.
    nicolepcd

  16. #16
    Мега фен Аватара на Infinity
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    5 543
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Ужасно, много нелепо.
    To infinity and beyond.

  17. #17
    Мега фен
    Регистриран на
    Apr 2008
    Мнения
    3 484
    Цитирай Първоначално написано от OtherDimension
    особено тоя малкия леш
    Ако това е насочено към мен, не ме познаваш за да говориш кой кой е и кой какъв е. Аз експерт попитах, в друг форум го обсъждахме точно случая "Бяла" така че подобни мнения по мой адрес са смешни !

  18. #18
    ^


    1во - разваляш собствената си явно неискрена тема с тея простотии
    2ро - не е тема за разискване на шибания чавдар
    3то - много смешно е да плашиш по нета
    4то - чудя се как може да обсъждате не трагедията, ми някви несъществени неща от рода на дали чавдар са мега яките автобуси и дали си се возил 5 пъти отпред...


    5то - за жалост рей е прав : Ф



    едит: лъчо, куче, едитна си мнението твърде бързо, язък че не го куотнах
    "внимвай сизказванията !!"


    но айде , няма и аз да осирам темата, просто защото е грубо.
    последният ми постинг.
    I'm tired of feeling like I'm fucking crazy
    I'm tired of driving 'till I see stars in my eyes
    I look up to hear myself saying,
    Baby, too much I strive, I just ride

  19. #19
    Нека почиват в мир хората

    ♫ Beautiful.. ♫
    Ако ти дам душата си, дали ще ме забравиш ти.
    Ако ти дам сърцето си дали ще ми повярваш ти,
    че те обичам както никой друг,
    искам те, искам да си тук!
    Не спира да боли, живота ми това си ти,
    сърцето ти е лед, да дишам мога само с теб.
    Не спира да боли, живота ми това си ти,
    сърцето ти е лед да дишам мога само с теб.

  20. #20
    Повече от фен Аватара на Goebbels
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    475
    Кой идиот направи темата важна?
    "Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society..."
    -- Aristotle

  21. #21
    Много жалко..

    Цитирай Първоначално написано от eliyiy
    kato mi kazva6 ima6 infekciq pone mi obqsni kakva e tazi infekciq.

  22. #22
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    тая ли тема е важна?
    излиянията на пубертет-фен на чавдар
    jgjghg как е заплашвал, малкия?

  23. #23
    Мен ме дразнят няколко неща.
    1. мненията на българчето, завива ми се свят като ги чета... просто заради червеното
    2. темата стана важна след като се изляха компетентните цитати от експерти по чавдарите.
    3. понеже и по темата с катастрофата - дразни ме фактът, че по скайп хукна веднага тоя х който има навик да прониква и да вселява на хората да го сложат до ника си...
    Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят..
    Руски форум - задаваш въпрос и на теб ти задават...
    Български форум - задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп..

  24. #24
    Аватара на Jesus
    Регистриран на
    Mar 2008
    Град
    Инкогнито
    Мнения
    4 074
    Много е жалко че всичкото това нещастие ще се използва за печелене на повече гласове, но най-лошото е че пак няма да има виновни или ако има то те ще са 1 бедни хора, абсолютно невинни


  25. #25
    Оф, хората не са толкова тъпи, че да гласуват за "тези-които-сега-са-на-власт" само заради тая катастрофа.
    Американски форум - задаваш въпрос и ти отговарят..
    Руски форум - задаваш въпрос и на теб ти задават...
    Български форум - задаваш въпрос и всички ти обясняват колко си тъп..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си