
Първоначално написано от
Samoten89

Първоначално написано от
SWASTIKA
Вие май живеете в прокопсан свят, атеисти.
На ден умирали толкова деца, умирали толкова хора, не сте станали милионери... Странно е как човек с някаква степен на интелигентност, може да напише толкова простотии за единица време.
Не всеки вярва в Бог, ако ти кажеш: Господи, моля те, нека ми се сбъдне това, няма да стане, защото не вярваш в Бог. Ако някой, който вярва го каже, също може да не се сбъдне, защото има хора, които си налагат, че трябва да вярват в него, но не е така. И въпреки всичко, 30% от истинските вярващи, ако го помолят, пак може да не стане... Защо ли?
Бог чува всичките ни молитви, но на всички отговора е "Да"!

Нормално е да умират хора, има кръговрат, ако не знаеш.
Нормално е да има болни, след като има болести.
Жалко е да си представяте Бог като имунитет срещу злото.

Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.
Най - интересното сред атеистите е начина им на мислене.
Дали наистина е така?
Не. Просто сарказъм.
Атеизма също е вяра. Факта, че всички псевдо атеисти не го разбират е очевадно. Казвам псевдо атеисти, защото 90 и повече % от вас сте просто пионки, поставили си за цел да подкрепят теорията за липсата на Бог, без доказателства и факти, разбира се.
Защо атеизма е вяра?
Да бе, защо ли?
Всеки един атеист
вярва, че Бог НЕ СЪЩЕСТВУВА. Факт, че вяра има, било то и в малоумната теза като тази.
Ще се опитам да обясня още някои неща...
Много е жалко, че Бог не показва какъвто и да е било имунитет срещу злото. Ти си ми много интересен да не кажа "жалък"... Как така има болести и убийства и какво ли не? Защо Бог е измислил болестите и чумата. Може би милионите жертви на нея всички разбираш ли не са вярвали в него? Или не са вярвали достатъчно? Нищо, че са се пръскали още и от римско време да се молят на боговете си да се излекуват от чумата. Религиозните хора също умират и боледуват сещаш ли се? Но Библията не дава отговор на тези събития, които са си съвсем реални. Ами зло има ама Бог сякаш го пречинява ТВЪРДЕЕЙКИ ви на вас вярващите, че всичко е НАРЕД, а ако не е, че ще ви спаси.
Бог не е доктор.
Седнал един ден Бог и решил да измисли болестите...
Общо взето така си го представяте, нали?
Създаването на човечеството внася голям риск за него, още в самото начало. Защо?
Много хора си мислят, че всичко трябва да е наред, че всичко трябва да е розово... Мислят си, че когато е лошо, то би следвало да има някакъв виновник.
Малко се парирах от главния смисъл, но искам да добавя.
Интересни факти за атеистите.
98% от атеистите са били хора в неравностойно положение.
90% от атеистите са претърпели големи загуби.
Атеисти са тези хора, които имат кофти живот - нещо не им е наред, не получават това, което искат, не просперират и т.н. В такъв момент си мислят, че Бог няма, щом са в това положение... Мислят си, че АКО имаше Бог, той нямаше да остави нещата така и бла, бла, бла...
Защо има болести?
Искам всички атеисти и всички псевдо атеисти да потърсят информация за
ЕТИОЛОГИЯТА. Освен търсенето на информация, обработването и също е добро предложение.
Това за болестите.
Защо Бог НЕ е Дядо Коледа или Златната рибка?
Мисля, че тук отговора е елементарен. Желанията ги отправяйте към тези два персонажа.
Какво би се получило, ако нямаше болести и хората живееха по 120 - 130 години?
Земята е ограничена територия с ограниче ресурси, като изключим кислорода примерно...
Ще ви е хубаво ли да си купувате хляб с билетче?
Ще ви е хубаво ли вместо 15 души на кв.км да сте 150 души на кв.км?
Ще ви е хубаво ли?
Нали знаете какво става, след като Земята се пренасели?
Предполагам, да.
Какво ни помага на нас вярващите?
В момент в който си слаб и нямаш никакви надежди, започваш да се молиш... След време се оправяш, ако е писано. Кое те е спасило?
Ами самата воля, породена от вярата в Бог! Бог е просто крайната цел към която се стремим, истината е във вярата докато я постигнем!
Това постигане при нас е цял живот...
Дали Бог е голямо кълбо или човешка фигура, няма значение.
Надежда и сила ни дава вярата в това нещо, какво и да е. Не самия Бог, а вярата! Тук не става дума за Бог, деца.
Тук става дума за вяра...
Поздрави, Свастика.