.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 55
  1. #1
    Аватара на MP
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    столицата
    Мнения
    1 189

    Бързо ли научихте езика?

    Интересно ми е как стоят нещата след преместване в държава,чиито език не владееш идеално.Бързо ли го научихте?
    Цитирай Първоначално написано от qsmin
    бях 2 месеца в изпания.
    Ако познавате някого, който не харесва Чък
    Норис, няма да го познавате за дълго.

    Има вероятност от 100% Чък Норис да ти е баща.

  2. #2
    Мега фен Аватара на hahavteen
    Регистриран на
    Jun 2003
    Град
    Германия
    Мнения
    5 810
    Гръцки научих за 3-4 месеца но бях на 9 годинки а децата учат бързо.
    Немския ми отне малко повече време. След половин година обаче се оправях без никакви проблеми вече

  3. #3
    Ами да.Аз преди това си бях учила английски и знаех дотолкова да мога да се оправям.А след половин година вече си го говорех като българския.Все едно цял живот в Америка съм живяла.

  4. #4
    Голям фен Аватара на Aniiiii
    Регистриран на
    May 2009
    Град
    Лондон
    Мнения
    582
    Аз 8 години в Бг си бях учила английски. В училище, школи ..
    Но отначало ми беше гадно, не ги разбирах защото всеки е с различен акцент. За 2-3 месеца им свикнах ии всичко си беше ок
    ♥ There are 365 suns - one for each day .. ♥

  5. #5
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Вече близо година съм в Испания,а езика ми е все още много непонятен.Ходя на курсове и уча в нас,но не ми е лесно да го схвана.Знам колкото да се оправя.

  6. #6

    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Е там...
    Мнения
    1 896
    бе Българския имах пробледи докато го науча... даже ходех на логопед че някой звуци който са на немски ги няма в БГ и обратното...
    а па Английски това е супер прост език
    колкото и да го говора пак успявам да се учуда колко по-прост може да стане...

  7. #7
    Аватара на MP
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    столицата
    Мнения
    1 189
    Хей,обнадеждават ме тези факти.6 месеца не са чак толкова много време
    Цитирай Първоначално написано от qsmin
    бях 2 месеца в изпания.
    Ако познавате някого, който не харесва Чък
    Норис, няма да го познавате за дълго.

    Има вероятност от 100% Чък Норис да ти е баща.

  8. #8
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Ами аз юли месец дойдох, цяло лято нищо не учих (глупачка), но от 3-4 месеца го говоря. Не мога да кажа, че го говоря като българския, но често хората си мислят, че съм поне вече две години тук. Оправям се

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  9. #9
    емии от 2 години съм в Англия.. вкъщи си шляпам БГ с наще.. относно за езика.. бях учил известо време в България и дойдох до някаква степен подготвен, но тук с тея техните акценти се е*ава системата яко.. свикнах с акцента и след това леко по-леко си свикнах.. когато съм си в България приятелите ми ме базикат че и акцента им ловя

  10. #10
    Супер фен Аватара на KoRnFlAkE
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    candy mountain :>
    Мнения
    1 292
    аз и преди си говорех английски, но сега нямам никакъв акцент.
    френския, научих го, добре си го говоря. но английския ми е на едно ниво с българския почти. постоянно го говоря.

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    аз и преди си говорех английски, но сега нямам никакъв акцент.
    френския, научих го, добре си го говоря. но английския ми е на едно ниво с българския почти. постоянно го говоря.
    може ли да попитам на колко си и от колко време си извън бг?
    учила съм английски в гимнацията за година и половина .. последния срок в бг го завърших с 4... като дойдох много се бях ошашавила, граматиката ми не беше хубава .. за акцента ми да не говоря... е свиква се освен това аз си знаех че английския ми е мн зле и започнах и да чета повече литература на английски и + в училище английския ми е единствения предмет които го взимам цяла година така че свикнах но докато свикна минаха 5 6 месеца...


    P.S английския ми и сега не е ПЕРФЕКТЕН но е МНОГО по добре от това което беше в Бългаия...

  12. #12
    Супер фен Аватара на KoRnFlAkE
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    candy mountain :>
    Мнения
    1 292
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    аз и преди си говорех английски, но сега нямам никакъв акцент.
    френския, научих го, добре си го говоря. но английския ми е на едно ниво с българския почти. постоянно го говоря.
    може ли да попитам на колко си и от колко време си извън бг?
    учила съм английски в гимнацията за година и половина .. последния срок в бг го завърших с 4... като дойдох много се бях ошашавила, граматиката ми не беше хубава .. за акцента ми да не говоря... е свиква се освен това аз си знаех че английския ми е мн зле и започнах и да чета повече литература на английски и + в училище английския ми е единствения предмет които го взимам цяла година така че свикнах но докато свикна минаха 5 6 месеца...


    P.S английския ми и сега не е ПЕРФЕКТЕН но е МНОГО по добре от това което беше в Бългаия...
    от 2 години съм в Канада. бях на 13 като пристигнах.
    но постоянно чета книги на английски и говоря на английски, даже вкъщи ми се налага.

  13. #13
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    аз и преди си говорех английски, но сега нямам никакъв акцент.
    френския, научих го, добре си го говоря. но английския ми е на едно ниво с българския почти. постоянно го говоря.
    може ли да попитам на колко си и от колко време си извън бг?
    учила съм английски в гимнацията за година и половина .. последния срок в бг го завърших с 4... като дойдох много се бях ошашавила, граматиката ми не беше хубава .. за акцента ми да не говоря... е свиква се освен това аз си знаех че английския ми е мн зле и започнах и да чета повече литература на английски и + в училище английския ми е единствения предмет които го взимам цяла година така че свикнах но докато свикна минаха 5 6 месеца...


    P.S английския ми и сега не е ПЕРФЕКТЕН но е МНОГО по добре от това което беше в Бългаия...
    от 2 години съм в Канада. бях на 13 като пристигнах.
    но постоянно чета книги на английски и говоря на английски, даже вкъщи ми се налага.
    сори че ти го казвам но сиг съм че имаш акцент.. ти може да не го усещаш но за хора ко ито са родени тук със сигурност те усещат... имам 2 3 учителки които са дошли тук когато са биили едната е била 3 4 годишна другата е била 10 годишна и пак имат акценти а за теб да не говорим .... не целя да те обидя просто ... така смятам btw къде в канада живееш?

  14. #14
    mi az ot 11 meseca sam v Italia trqbva da kaja 4e dosta barzo go shvanah no estestveno ne go govorq perfektno

  15. #15
    Повече от фен
    Регистриран на
    Jul 2005
    Мнения
    413
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    даже вкъщи ми се налага.
    сори че ти го казвам но сиг съм че имаш акцент.. ти може да не го усещаш....
    Не си изкарвай заключения с такава лекота. Вече доста години не живея в България, акцент имам на български, а тук където живея никой не би казал че съм от Източния блок, до такава степен съм усвоила езика, че те самите си ме мислят за тяхна.
    А тези твоите учителки ще да са били или малко бавноразвиващи или доста изолирани.
    “Ние сме болен продукт
    на своето време и вашия труд.
    Градски устроени празни съдби,
    със смъкнати гащи, навели глави. От срам.”

  16. #16

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от Hysteric_Bitch
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    даже вкъщи ми се налага.
    сори че ти го казвам но сиг съм че имаш акцент.. ти може да не го усещаш....
    Не си изкарвай заключения с такава лекота. Вече доста години не живея в България, акцент имам на български, а тук където живея никой не би казал че съм от Източния блок, до такава степен съм усвоила езика, че те самите си ме мислят за тяхна.
    А тези твоите учителки ще да са били или малко бавноразвиващи или доста изолирани.
    да, добре си излязла от българия но не си си тръгнала от там преди 2 години нали? съжелявам но просто ми се вижда невъзможно да си излязъл от българия като си бил на 13 и да нямаш никакъв акцент само за 2 години ако ще и вкъщи да говориш.

    P.S и аз чета много, с английски усилено се занимавам, и вкъщи ми се налага да говоря но акцент си имам докато говоря

    бахти вие като ви кажат че може би имате акцент като обида го приемате... вместо да се засмеете и да кажете "хаааа ама аз говоря поне 2 езика и това е начина по които ти можеш да го разбереш!"

  18. #18
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от Hysteric_Bitch
    Цитирай Първоначално написано от [B
    a[N]D[i]T[k]a]
    Цитирай Първоначално написано от KoRnFlAkE
    даже вкъщи ми се налага.
    сори че ти го казвам но сиг съм че имаш акцент.. ти може да не го усещаш....
    Не си изкарвай заключения с такава лекота. Вече доста години не живея в България, акцент имам на български, а тук където живея никой не би казал че съм от Източния блок, до такава степен съм усвоила езика, че те самите си ме мислят за тяхна.
    А тези твоите учителки ще да са били или малко бавноразвиващи или доста изолирани.
    да, добре си излязла от българия но не си си тръгнала от там преди 2 години нали? съжелявам но просто ми се вижда невъзможно да си излязъл от българия като си бил на 13 и да нямаш никакъв акцент само за 2 години ако ще и вкъщи да говориш.

    P.S и аз чета много, с английски усилено се занимавам, и вкъщи ми се налага да говоря но акцент си имам докато говоря

    бахти вие като ви кажат че може би имате акцент като обида го приемате... вместо да се засмеете и да кажете "хаааа ама аз говоря поне 2 езика и това е начина по които ти можеш да го разбереш!"
    айде канадската простотия с комплексите за акцента
    вие ако искате си го губете бе
    аз ще се мъча( и даже ми трудно вече) да си запаза акцента
    подяволите няма да стана боклкук като другите
    АЗ ТРЯБВА ДА СЕ РАЗЛИЧАВАМ, ДА СЕ ЗНАЕ ЧЕ НЕ СЪМ ОТ ТЕЯ БОКЛУЦИ!!!

  19. #19
    Супер фен Аватара на tItEufFf
    Регистриран на
    Aug 2007
    Град
    Франция
    Мнения
    2 673
    Да се мъчиш да си запазиш акцента..
    Невъзможно е. Постепенно започваш да говориш като тях. Аз примерно носовите съгласни преди да ме убият не можех да ги казвам, но един ден се усетих, че вече ги произнасям с лекота. Разбира се, още имам проблеми с френското "р", като не мисля, че някога ще се науча..

    А пък и след време става дразнещо постоянно като те питат от къде си и кой си и какъв си и защо си дошъл тука и колко време ще останеш и бла бла бла

    Според мен различните хора по различно време успяват да усвоят езика и да го говорят без акцент. Примерно аз и брат ми. Аз вече си го говоря що-годе свободно, мисля си на френски дори, но е факт, че той успява да произнесе думите далеч по-добре от мен, въпреки че му е трудно да говори.

    И стига сте се карали кой имал акцент и кой не при условие, че дори не сте се чували как говорите

    Le Hainaut volley,
    plus qu'une

  20. #20
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    Цитирай Първоначално написано от tItEufFf
    И стига сте се карали кой имал акцент и кой не при условие, че дори не сте се чували как говорите
    права си, при положение че английски и френски се говори кажи речи навсякъде има 1 милион различни акценти, ти може да говориш без акцент за район А но за район Б то 100% имаш акцент

  21. #21
    Да.. за окото три месеца го бях научила.. не беше перфектно, естествено, но вече разбирах всичко и те ме разбираха..
    С помощта на най-добрата ми приятелка (италианка с която се сприятелихме веднага, не знам как сме се разбирали) и на една ужасна госпожа която ме тормозеше много много, но благодарение на тях го научих..

  22. #22
    Супер фен
    Регистриран на
    Oct 2007
    Мнения
    2 924
    За две години живот..ходене на училище и т.н... в Англия научих езика. Говорих свободно,нооо беше отдавна и сега се налага да изглаждам доста неща в граматиката На практика - ок ,но на теория - куцооо

  23. #23
    Голям фен Аватара на P1ra71nQ
    Регистриран на
    Aug 2003
    Град
    Базел
    Мнения
    539
    аз научих немския за около 3-4 месеца, е естествено не го говорих перфектно, но разбирах почти всичко. След около 2 години почнах да говоря и на диалекта им и вече когато се запозная с някой и стане въпрос, че не съм израстнала тук някой бая се зачудват или не ми вярват. Така че от личен опит мога да ви кажа, че е възможно с времето да нямаш никакъв акцент, но това също зависи от човека.

  24. #24
    За около 4 месеца се научих да разбирам всичко,но имах акцент,а на края на учебната година и той почти изчезна.

  25. #25
    Супер фен Аватара на Momchence
    Регистриран на
    Sep 2004
    Град
    София
    Мнения
    1 544
    в Холандия го научих читаво за 9 месеца, а хич не си давах зор...имах проблем с произношението..пратиха ме на логопед
    Birdy birdy in the sky dropped a poopy in my eye, I don't worry I don't cry, I'm just happy that caws can't fly!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си