.
Отговор в тема
Страница 3 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 161
  1. #51
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Това, че си на повече години не означава, че непременно си нещо повече, нито ти дава право да ме квалифицираш както и да е. Разбирам, че го правиш за да имаш последната дума и да изглеждаш умен в очите си и смятам да ти доставя това удоволствие като прекратя диалога си с теб.

  2. #52
    Супер фен Аватара на ParadOx
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Long Beach, California
    Мнения
    2 967
    Цитирай Първоначално написано от yahhooo
    В кой клас си? Първи, втори

  3. #53
    Веднъж ме захапа една немска овчарка, защото в продължение на 10 минути й редях стотинки на главата... мисля, че си го заслужих.
    Ще ти подаря ядрена глава,
    влажен динамит, тротил, цветя!
    Ако бях това, което си сега,
    мой приятелю, бих се взривил...



  4. #54
    Цитирай Първоначално написано от MakeMeLaugh
    OneGirl, те не са измислици.
    ама бас ловя, че имаш ебати въображението и изобщо не мислиш трезво..
    след толкова писане в темата, ти продължаваш да си твърдиш измислицата.. а бе зле си.
    Въобще не си измислям!!!
    www.tuzari.com/tuz.php?name=eli7ooo

    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  5. #55
    Аз ви казвам какво се случи, пък вие каквото си искате мислете.
    Ситуации се случват всякакви, но както и да е

    Мн теоретично я карате тази тема.
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  6. #56
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.

  7. #57
    Мега фен
    Регистриран на
    Jan 2006
    Град
    Sea of Sins..
    Мнения
    5 192
    Цитирай Първоначално написано от Goebbels
    смърт за бедномните помяри,
    в момента има бременна кучка в мойта махала, мисля да я гърмя, иначе ще роди поне 6-7 кутрета.
    много са досадни бременните жени,
    в махалата има една, мисля да я гръмна.

    смърт за такива като тебе, мислещи се за нещо повече от един бездомен "помияр".
    "Come and take a walk on the wild side,
    let me kiss you hard in the pouring rain
    you like your girls insane..."

  8. #58
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.
    Точно затова има и едни хора, на които им казват дресьори/треньори. Кучето заучава всичко чрез създаването на определени условни рефлекси. Треньорът е този, които пресъздава на кучето най - честите/най - нужните ситуации, в които ще попада и му изгражда условни рефлекси. Пък и развъдчиците също подпомагат треньорите в това им начинание като произвеждат кучета с желаните качества, с които после лесно се работи за достигане на желания резултат. В крайна сметка ако кучетата не бяха достатъчно адекватни/надеждни едва ли щяха да се използват за водачи на слепи хора.

    Едит: говорим си само на теория, защото никой не се наема да даде конкретна случка с желаните подробности за да му се обясни къде точно се е осрал в конкретния случай.

  9. #59
    Ако е бездомен помяр ще се постарая да му е за последно... Ако е домашно, на стопанина му така ще му се развикам, че ще му се ебе майката.

    В квартала има две кучета дето много ги обичам, едното веднъж почна да ме лае и тръгна да ме хапе, ама спря на един метър от мене и почна да ръмжи. Е веднъж изяде едно павенце в муцунката и от тогава като ме види или ме гледа мило или бяга като за световно... Другото само ме е лаело, пак без да му направя нищо... Ако някоя от тия двете посмее да ме ухапе и ме зарази с нещо, ще го обеся отзад на катерушките
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  10. #60
    babity ти изкарваш така, че във всяка ситуация кучето е право и за всичко си има обяснение и то е против човека.. слез на земята.

    точно одеве гледах по тв-то, че колкото и да дресираш едно животно, яв него си остава животинския инстинкт..

    И все пак, ако те ухапе теб лично кварталното куче, което винаги се върти около твоето жилище и скача да ти ръмжи и гони какво ще направиш? Как ще реагираш всеки ден като знаеш, че то е там?
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  11. #61
    Голям фен Аватара на JUSTDNB
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    572
    Leleeeee
    Цитирай Първоначално написано от angellove
    Абе що няма тема "Скочих без бънджи от една скала. В момента падам. Ще ми стане ли нещо???"


  12. #62
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от MakeMeLaugh
    babity ти изкарваш така, че във всяка ситуация кучето е право и за всичко си има обяснение и то е против човека.. слез на земята.

    точно одеве гледах по тв-то, че колкото и да дресираш едно животно, яв него си остава животинския инстинкт..

    И все пак, ако те ухапе теб лично кварталното куче, което винаги се върти около твоето жилище и скача да ти ръмжи и гони какво ще направиш? Как ще реагираш всеки ден като знаеш, че то е там?
    В интерес на истината е много лесно да се схване как реагира кучето. Трудността идва от това да предизвикаш у него правилния инстинкт и си ставате приятели.

    Ако кучето се навърта около дома ми това значи, че има причина да е така. А за улично куче това значи, че най - вероятно някой го храни там, а вероятността това да съм аз е прекалено голяма. Квартално куче ме е хапало като дете, но нито съм ги намразила животините, нито съм се озлобила. Досега не ми се е случвало да бягам от куче. Надявам се да нямам и такъв повод. Има предостатъчно методи да разкараш куче, което се е засилило към теб. Замахваш все едно хвърляш нещо, можеш да креснеш, да създадеш силен шум, непознат шум, който да го прогони. Чувала съм, че някои пръскат около себе си с дезодорант, защото миризмата е прекалено силна (знаем колко е чувствителен кучешкия нос). Ако създадеш непозната обстановка за кучето е твърде вероятно да се почувства застрашено и да се оттегли без бой. Въпросът е само да не бягаш. Веднъж станеш ли жертва ще си останеш такъв докато не го поставиш на място. Не разбирам какво толкова искаш да си докажеш? Наистина ситуациите, за които питаш са тооолкова коренно различни, че чак наистина като филм стана.

    Едит: не мисля да съм писала, че дресировката прави кучето човек. Напротив, то си остава куче само дето вземаш най - доброто от него или с други думи се научаваш да четеш реакциите му, да контролираш инстинктите му, да го поставиш под пълен контрол така, че за него да е удоволствие да изпълнява волята ти.

  13. #63
    исках да ти кажа, че не винаги може да се предскаже какво би направило едно куче.

    особено, ако е направило някоя беля, съмненията и страхът стават по-големи, доверието пада към него.. и се орибягва до крайности според случая.

    и сега ще кажеш, че ето страха контролира всичко у кучето го усеща, но човек наплаши ли се веднъж не може да си върне доверието в (в повечето случаи) животиснкия инстинкт на кучето (човешка психика), кучето му става господар (по-силния) и стават неприятности и проблеми.

    а от там следва и крайностите.

    затова ти казам, че едно е да се говори на теория какво трябва да се направи и как трябва, но съвсем друга е ситуацията със практиката изпълнението след една такава случка.

    та затова се стига до "куршума"..
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  14. #64
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    я се осъзнай, от 100 кладенеца ще донесеш вода, но пак няма да схванеш, че нападението се провокира.
    Пълни глупости...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  15. #65
    Я разбирачите да ми обяснят аз с какво провокирам насъсканите, злобни кучета на мутрите с черния бизнес в квартала? И защо все ме хапят, като нито шумя, нито ги плаша, нито нещо по мен дрънка и т.н. ?
    И как се гони глутница?

    Животно се дресира, както и човек, също толкова успешно и трайно...

  16. #66
    Аватара на FlashMX
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    По балкана някъде..
    Мнения
    958
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Колкото и да възпитаваш кучето, никога не можеш да разчиташ на адектватност в поведението му, защото си остава животно.
    Така е. Има няколко случая в които куче ме е хапало без да има никаква причина... Вървя си по улицата изкача и ме захапва сърце не ми даде да му бия шут обаче.... Втория път пак подобна случка и то със домашно куче в двор.. пак го пощадих. Третия път вече не издържаш като излезна един помияр от един двор лае лае аз не му обръщам внимание и като ме захапа за петата през кеца добре че не можа да ме захване хубаво та да падна.. какви шутуве яде по главата.... Имам познат където ДОМАШНОТО им куче което е било ДРЕСИРАНО и там в сипове постоянно някакви награди по конкурси са ходили т.н където са го имали 7 години е нападнало дъщеричката им и сега е с деформирана ръка .дори не се знае защо го е ухапало...И то не ухапка бърза и да пусне веднага а го е влачило детето.... Такаче нямам нищо против животните напротив но просто никога не можеш да разчиташ на 100% адектватно поведение от тях колкото и да е дресирано и т.н
    ACϟDC

  17. #67
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    я се осъзнай, от 100 кладенеца ще донесеш вода, но пак няма да схванеш, че нападението се провокира.
    Пълни глупости...
    Обоснови се, червена шапчице
    Общо взето в мизерния ни квартал е пълно с бездомни помияри... Всеки един от които си проси да бъде изтезаван по най - гадния начин и да бъде оставен да умре в агония от раните си!!!!!! Писна ми да живея като мишка! Зимата имаше Н на брой случай на ухапани от бездомни помияри... Даже ако не се лъжа една жена почина.

    Веднъж като се прибирах от даскало пеша (бях адски спрял имах много часове) и си гледах нещо на телефона... Изведнъж видях някво куче пред мене и адски много се стреснах, защото въобще не внимавах... От тук предполагам, че и то се е стреснало и почна да ме лае и тръгна да ме хапе... Тук може би си е моя вината, но не съм го провокирал нарочно. А и кучето беше с обърната към мене глава, така, че предполагам, че ме е видяло, но може и да не е.

    Друг случай... Беше зима и бях много малък, бях тръгнал зад блока в една детска градина за да се пързалям с наелон. Както си вървях съвсем спокойно, ме "нападнаха" две кучета... Едното почна да ръмжи и да ме лае, другото почна леко да ме хапе по ръката, бях с дебели ръкавици, но се стреснах адски много... Тук не мога да напиша РЕАЛНА причина, заради която ме нападнаха... Не мога да си обясня и защо едното куче ме хапеше по тоя странен начин... Мисля, че си играеше, но откъде да го знам...

    Друг случай. Реших да отида до магазина, купих си разни работи и тръгнах да се прибирам. Там видях любимото ми куче, което винаги стой пред нашия вход и понякога ме лае за щяло и нещяло... Та както си минавам просто го погледнах, то почна да ме лае, но не се приближи. Бях със заети ръце, но в дясната носех шише бира (стъкло), ако беше тръгнало да скача, щях да прежаля бирата и да го ударя с все сила по муцуната... Може би ме 'нападна', защото попринцип ме е страх от кучета и винаги като мина близо (на около 10 метра) от домашно или улични кучета, просто... изтръпвам. С какво го провокирах ми кажи?

    Имам фобия от кучета, защото като малък кучето на съседа се чувстваше длъжно да ме хапе поне веднъж на ден... А бездомните мелези колко пъти са ме лаели е така за спорта...

    Да пиша още ако искаш? Не съм ГИ провокирал нарочно?! Аз какво съм виновен, че ме е страх от кучета? Сам съм си виновен ли кво?
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  18. #68
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Ако си достатъчно самоуверен ще подчиниш кучето на всяка цена независимо какво е направила. По - важното, ти трябва да го подчиниш преди да се почувства лидер.

    По въпроса защо напада глутницата. Предполагам, че след първия инцидент се страхуваш. Дори и да не го показваш несъзнателно правиш резки движения, а това се забелязва от животното. От опит е.

    Днес в думата дресура не се влага смисълът на онези мъчения, на които подлагат животните в цирка, а обучение на кучето от специалист дресьор. Има рингова и спортна дресура. Като кучето може да се обучава за общо послушание (изграждане на йерархия и приучаване на елементарни команди, необходими за безпроблемното съжителство с човека), за охранител на човек, за охранител на предмет, т.нар. фрийстайл или танц с куче. Въобще кучето има много превъплащения и всичките до едно са полезни на човека. Тук искам да кажа, че съществуват и кучета ДЕТЕГЛЕДАЧИ. Като с това държа да наблегна, че смятам за изключително глупаво да се подарява/продава куче когато вкъщи някой забременее. Запознанството на детето и животното трябва да започне още от най - ранната възраст на бебето. Естествено, под строг контрол и разясняване и на двете страни как трябва да общуват помежду си. Както знаете има и породи, които се препоръчват за семейства с деца.

    fOreverReD, приятелю, ти не правиш разлика между куче, което се закача с теб (за игра) и такова, което те напада. Предполагам, че става дума за териториална агресия.

  19. #69
    Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)

  20. #70
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)
    Аз не задължавам никой с нищо. В крайна сметка ако пък толкова не понасяте уличните кучета винаги можете да се обадите в отчаяните ви подобия на приюти, ще ви приберат кучетата, ще се погрижат за тях и после ще ви пуснат кучета от друг квартал.

  21. #71
    хах:Д
    колко си докачлива.

  22. #72
    fOreverReD, приятелю, ти не правиш разлика между куче, което се закача с теб (за игра) и такова, което те напада. Предполагам, че става дума за териториална агресия.
    С БЕЗДОМНИ (всичките "инциденти", които написах в предния си поуст са заради бездомни, а не домашни кучета!) кучета аз не искам да си играя! Ако те искат... Еми не е мой проблем това... Защо трябва да правя разлика м/у нападение и игра?! И двете не са ми приятни, следователно го приемам за нападение? Ако аз почна да те пипам м/у краката, а на теб не ти харесва, какво?! Ще го възприемеш като игра ли, само и само защото аз си 'играя' с тебе... Аре моля ти се!

    И ако са агресивни към, то аз съм във всякакво право да ги мразя! Дори както написах, вече няма да толерирам някви безгръбначни плужеци да ме ръмжат и да ме лаят е така за нищо... Като малък живях достатъчно в страх, сега повече няма да го търпя това. Следващото куче което си позволи да ме ухапе ще се погрижа лично да страда, до края на жалкия му живот!

    ДА МРАЗЯ кучета имам фобия... Научете се да четете btw, не случайно мразя БЕЗДОМНИТЕ кучета. Но ако бяхте си направили труда да прочетете и да асимилирате поуста ми... Нямаше да се налага да се повтарям.

    Хубаво е да си уверен и силен, т.е. да си алфа мъжкар и тогава няма да имаш проблеми, но в момента си просто поредния силен в интернет шушляк, който говори за изтезания и не знам какво, а заешкото му сърчице се свива всеки път като види куче. Колкото повече се страхуваш, толкова по-озлобен ставаш, а кучетата те усещат и толкова повече ще си имаш проблеми.

    Решение: бъди мъж!
    Бих ти се изсмял в лицето... То и слона се страхува от мишки, ама... Приеми го като ирония/самоирония и подигравка или както искаш, се ми е тая... Заешкото ми сърциче се свиваше... преди, вече не е така, но пак не ми е много приятно и винаги влизам в един и същи филм, като мина на 1 метър от някое псе. Винаги си представям как ме ухапва и от детските ми години изникват доста спомени...

    А за тебе мога да кажа, че си поредния болен мозък (имаш поне едно куче... Повечето стопани на кучета мислят по тоя, същия малоумен начин) за когото животните са по - важни от хората.

    А това, че не ми изкоментира предния поуст и не ми обясни с какво съм ги провокирал е достатъчно показателно какъв си и за какво се бориш... Айде за 1вия случай може би вината е изцяло моя, но за другите 2...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  23. #73
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    Бабиту, ти може да изпитваш влечение, да имаш специална връзка с животните, в случая кучета, но не всички хора държат да поддържат взаимоотношения с гореспоменатите.)
    Живеейки в един модерен свят, искайки да сме социално активни и т.н., ние приемаме да поддържаме взаимоотношения и с личности и институции, които не са ни приятни, но няма как да бъдат избегнати. Това не се получава, ако сме игнорантни и крайни в действията си спрямо нелицеприятните ни индивиди от заобикалящата ни среда.
    а с дресировка, мхм;

  24. #74
    Аха ясно... За кво ли си хабих времето, при положение, че два аргумента на кръст не можеш да напишеш...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  25. #75
    Знаех си, че не трябваше да натискам Ф5 и да ти чета мнението... Добре, не ми прочете поустовете, няма да прочетеш и тоя, но се пак ще те попитам: Ако аз ти ударя една тупаница в лицето, ти ще стоиш и ще ме гледаш тъпо ли?! Надявам се, да загрееш какво имах предвид с това, но съдейки по коментарите ти едва ли...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си