.
Отговор в тема
Страница 5 от 7 ПървиПърви 1234567 ПоследнаПърви
Резултати от 101 до 125 от общо 161
  1. #101
    Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  2. #102
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
    Много си глупав, бе.
    Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...

  3. #103
    Цитирай Първоначално написано от LizZz
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
    Много си глупав, бе.
    Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...
    Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  4. #104
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Цитирай Първоначално написано от LizZz
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
    Много си глупав, бе.
    Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...
    Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?
    Не знам какво искаш, но предпочитам Кокер Шпаньол.

  5. #105
    Цитирай Първоначално написано от LizZz
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Цитирай Първоначално написано от LizZz
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Не знам какво да кажа... Май туко що с този си поуст ме удари с мокрия парцал. На тъп ли се правиш или какво?
    Много си глупав, бе.
    Лошото е, че вече не ми е и смешно, дори, на такива случаи като тебе...
    Ъъъъъъ, немска овчарка? Лабрадор? Питбул?
    Не знам какво искаш, но предпочитам Кокер Шпаньол.
    Е тва е щото си по - умен от мене, не за друго
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  6. #106

  7. #107
    Голям фен Аватара на JUSTDNB
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    572
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Цитирай Първоначално написано от JUSTDNB
    Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

    Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам,пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка.Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

    Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах
    Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.

    Обяснявам по-подробно,защото явно все ще се намери да се хванете за нещо.Зоната не беше охранявана,нито оградена или нещо подобно.Всъщност дори не беше зона.Представете си 1 улица,по която минават всеки ден много хора и тя е единствената,по която аз мога да стигна до блока ми.Така че не ми говорете,че е било зона,а кучето пазач - нямаше такова нещо.И въпросната "територия" не е нито на кучето,нито на собствениците му.Единственият факт е,че то трябваше да бъде вързано,но не беше и в никакъв случай не е било провокирано.
    Цитирай Първоначално написано от angellove
    Абе що няма тема "Скочих без бънджи от една скала. В момента падам. Ще ми стане ли нещо???"


  8. #108
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Цитирай Първоначално написано от cherinka
    Цитирай Първоначално написано от LiveFlower
    Цитирай Първоначално написано от 5StaR
    не всички кучета са болни от бяс.. мен са ме хапали и не съм си бил инжекции...
    И все пак , за по-голяма сигурност , нищо не пречи
    дай.всеки.път.като.те.ухапе. комар/куче/буболечка/след.басейн/море
    да.си.бием.инжекциииииииии

    викам.и.леко.като.настинем. а.гълтаме.яко.антибиотици

    за.по-сигурно
    Бясът не се лекува и винаги води до смърт, ако се разболееш от него. Затова тази сигурност е някакси задължителна.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  9. #109
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez

    Аз нямам подобен проблем - чувствам се добре в компания на кучета, те го усещат и се разбираме взаимно. Ти си настроен негативно и това води до конфликтни ситуации, а често и подсъзнателно провокираме такива ситуации. Може и да не си обърнал внимание, но да си направил движение, което да заплашва животното без да го осъзнаваш, защото самия ти вече си се паникьосал в дадена степен. Тогава и имаме нападение и версия, че нищо не съм направил.
    Вървиш си в тъмното. Не подозираш, че из храстите са се излегнали бездомни кучета. Те изскачат от нищото и започват да те лаят.

    Пак ли си паникьосан и правиш заплашителни резки движения, след като дори не знаеш, че има кучета?

    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Наеш кво? Направи се, че утре си на училище и се изнижи... По - елегантно ще е. Уверявам те

    Въобще няма да се правя на кретен, да спирам и да се лигавя. Няма да се правя на Господ, пред някакво шимпанзе, което си лиже гъза! Продължавам си... напада ме, взимам най - голямото паве и му го разбивам в главата. АЗ СИ НОСЯ ПОСЛЕДСТВИЯТА ЗАРАДИ ДЕЙСТВИЯТА МИ И ТО ЩЕ СИ ГИ НОСИ!

    Това за шимпанзето го мисля, само за тия кучета, които са бездомни и искат да ми докажат, кой е шефа
    Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  10. #110
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Не е голямо нещо, но пак е някакъв вид агресия.

    И е вярно, че като минавам от там, задължително съм обърнал бира или 5 преди това. Но:

    Цитирай Първоначално написано от Swinkenhoffer
    Тука ми промихте мозъка... като по-малка минах покрай едно куче, което си лежеше пред един вход, и изведнъж ми се хвърли на крака. Нямам спомен дори да съм го забелязала, но вече започвам да си мисля, че подсъзнателно съм му изпращала някакви сигнали на дълбоко затаен страх или де да знам...
    После, когато ми се налагаше да минавам от там, доста се притеснявах, но то хич не ми и обръщаше внимание.
    Окей, ето ти нападение. Същите условия. Била е малка. Едва ли е била пила.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  11. #111
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    А може би не можеш да се сетиш за причината за нападението, защото няма такава?

    Не е ли възможно просто да има кучета с отклонения, които не реагират според кучешката норма?

    То и при хората е така: повечето с които се разминаваш на улицата ще те подминат все едно не съществуваш. Но все ще се намери някой, който да е шизофреник или наркоман, който да извади нож и да те подгони, викайки "искам да те заколя... искам просто да те заколя...". Защо и при кучетата да няма такива случаи?
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  12. #112
    болна ми е тази тема.
    мен не ме е страх от кучетата, никога не ме е било, в парковете си играя с тях и т.н.
    Но просто искам да видя как някой, който не обитава моя квартал, стига от най-близката спирка до моя блок по тъмно(!). Не са тренирани кучета, не са кучета пазачи, най-обикновена глутница, от Улична превъзходна до някакви породисти, които не мога да назова. През деня ги няма, което пречи на "Общината", те не ходели на проверки след залез слънце. Вечер се пускат от едно "предприятие" и оттам човешки крак не може да мине. Когато бяха по-малка бройка(2-3), можеше и да се престрашиш, да ти се размине, но 5-6-7+ и всички настървени... Естествено, тези "бизнесмени" НЕ притежават тези кучета, но въпреки това ги крият денем, т.е. те действително не съществуват, а са нещо като кошмари.

    Как се справяме с такива миловидни, благохарактерни създания?
    Кажете вие, че моят(и на всички двукраки в околността) е заобикаляне до съседната населена зона.

  13. #113
    Някои са бездомни, но преди стояха зад една ограда, т.е. някой ги гледа, което се изчерпва с храни и пои, други са с нашийници. Сега ги използват точно с това предназначение.

  14. #114

  15. #115
    Цитирай Първоначално написано от PainMonopoly
    Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.
    Ловя бас, че ми прочете предишните поустове... Няма повече да се занимавам и да обяснявам... Прочети предишните страници с мойте поустове написал съм всичко...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  16. #116
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Цитирай Първоначално написано от PainMonopoly
    Много по-практично е да отстраниш причината с която провокираш кучетата и да си решиш проблема, отколкото да ти се налага всеки ден да водиш битка с тях.
    Ловя бас, че ми прочете предишните поустове... Няма повече да се занимавам и да обяснявам... Прочети предишните страници с мойте поустове написал съм всичко...
    Прочетох ти ги всичките.

    Обясняваш как не можеш да си контролираш емоциите и не можеш да промениш отношението си към тях. Отказваш да се адаптираш.

    Като е така, ти ще мяташ павета, те ще те хапят и пак ще се запази баланс.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  17. #117
    Да определено си ги прочел...
    Хайде кажи ми приятелю - как да се променя като човек?

    Всички ми пищите за алтернатива, написах такава, но всички я подминаха... Това не е ставало само веднъж, да подчертая! Общината FTW!! *държи си устата затворена, за да не излезнат цветущите поздрави към разни майки*
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  18. #118
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Има всевъзможни психологически похвати за да си преодолееш страховете. В твой интерес е да се разровиш и да прочетеш това-онова. Това е нещо, което можеш да промениш.

    Разбира се, че общината е длъжна да се погрижи за кучетата. Но когато не го прави, трябва да се научим да оцеляваме на своя глава.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  19. #119
    Добре, в крайна сметка ако не искам да се променя? Ако искам да си живея в страх до края на живота кво праим? Вие явно си помислихте, че като видя някво куче и сърцето ми спира... Еми не е баш така.

    Аз си оцелявам перфектно засега. Казах си какво ми е решението и съм напълно сериозен! А не дай си Боже да ме зарази с нещо... Тогава да не ти казвам всички бездомни сладурчета какво ги очаква Ще пребоядисам отстрани блока целия в червено само Ман Юнайтед!

    Бих копирал някои от аргументите си дето съм ги написал по - назад... Ама щом не сте ми отговорили начи сте безсилни

    ...kажи сега ти кво куче имаш
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  20. #120
    картман е прав и той си има кени, а не куче
    I'm not a little pervert..., I'm a big one!

  21. #121
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    Цитирай Първоначално написано от fOreverReD
    Добре, в крайна сметка ако не искам да се променя? Ако искам да си живея в страх до края на живота кво праим? Вие явно си помислихте, че като видя някво куче и сърцето ми спира... Еми не е баш така.

    Аз си оцелявам перфектно засега. Казах си какво ми е решението и съм напълно сериозен! А не дай си Боже да ме зарази с нещо... Тогава да не ти казвам всички бездомни сладурчета какво ги очаква Ще пребоядисам отстрани блока целия в червено само Ман Юнайтед!

    Бих копирал някои от аргументите си дето съм ги написал по - назад... Ама щом не сте ми отговорили начи сте безсилни

    ...kажи сега ти кво куче имаш
    Не знам защо винаги когато някой ти предложи по-добро решение на проблем, се държиш все едно те напада глутница кучета. Като не искаш да се промениш, няма да се променяш. То си е за тебе.

    Куче никога не съм имал и както виждаш не защитавам безусловно кучетата, дори поставих под съмнение тезата, че кучето ВИНАГИ отговаря на провокация. Но смятам, че в твоя случай има точно провокация. Не можеш да избягаш от това, че кучетата ти надушват страха и се чувстват застрашени от това и те нападат.

    Хесусе, доста си забавен...
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  22. #122
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Цитирай Първоначално написано от JUSTDNB
    Цитирай Първоначално написано от babity
    Цитирай Първоначално написано от JUSTDNB
    Обожавам кучета!Наистина.Адски много пъти са ме хапали и като бях малка и като по-голяма,но въпреки това винаги съм ги обичала.И все пак не мисля,че всяко нападение от куче е провокирано,Да,много често сами сме си виновни,но в никакъв случай не винаги.Ето един пример за необосновано според мен "нападение"да го кажа,за да не кажете,че само си говоря:

    Бях по-малка и си карах колело,когато тръгнах да се прибирам, пътят ми минаваше през нещо като склад,пред който винаги пазеше една немска овчарка. Както и да е от тва куче специално винаги съм си имала повече страх,защото вече ме беше хапало веднъж и исках само по-бързо да мина покрай него.Та минавайки най-предпазливо то - както си лежеше - стана и започна да ме гони,няма нужда да обяснявам,че откачих и ускорих много ясно,все 1 кучето ме настигна и ме захапа за крака,честно казано не беше кой знае какво раната,но страха беше в повече..

    Аз мисля,че тук няма провокация,ако някой не е съгласен също да се обоснове ахах
    Куче пазач. То охранява територия, която ти прекосяваш.

    Обяснявам по-подробно,защото явно все ще се намери да се хванете за нещо.Зоната не беше охранявана,нито оградена или нещо подобно.Всъщност дори не беше зона.Представете си 1 улица,по която минават всеки ден много хора и тя е единствената,по която аз мога да стигна до блока ми.Така че не ми говорете,че е било зона,а кучето пазач - нямаше такова нещо.И въпросната "територия" не е нито на кучето,нито на собствениците му.Единственият факт е,че то трябваше да бъде вързано,но не беше и в никакъв случай не е било провокирано.
    Последно имаше ли склад или не?

    PainMonopoly, дали и в каква степен кучето ще прояви агресия зависи от типа му нервна система. Няма кучета шизофреници, които скачат да те хапят за айляка. И последно проблема в безпризорните ли е или в домашните кучета?

    Това с велосипедите, което Рейбиз спомена е наистина неприятно. Докато съм била с колело ме е гонило куче. "Усмихна" ми се на 20 - 30 санта от задната гума. Плавно ускорих скоростта без да крещя и да правя нещо по - специално и след няколко метра вече не представлявах никакъв интерес за него. Проблемът го създават стопаните. Изключително малка част от тях обучават кучето си. Но все пак за да се стигне до обучение трябва да е постигната йерархията, за която говорех по - назад.

  23. #123
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    PainMonopoly, дали и в каква степен кучето ще прояви агресия зависи от типа му нервна система. Няма кучета шизофреници, които скачат да те хапят за айляка.
    Имат си мозък, и техният мозък може да се обърка. Има кучета, които се лижат до разкървяване, такива които гонят сенки и несъществуващи обекти, такива които се блъскат в предмети без никаква причина. Не може да ги изкарваш недосегаеми за умствени разтройства.

    Не съм особено компетентен относно кучета, нито проявявам особен интерес да бъда. Но мисля, че трябва да се замислиш върху възможностите едно куче да се побърка, че да не се окаже, че обвиненията в превъзнасяне на кучешкия вид са верни.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

  24. #124
    Това "по - добро решение" само аз ли не го видях?

    А попринцип тия животинки не са на НИКОГО, така, че мога да си метам камъни по тях, мога да ги заливам с вряла вода от нас, мога да зема някъв пистолет и да стрелям по тях, мога да си ги изтезавам като пич и никой нищо не може да ми каже... защото те не принадлежат на никого! Факт...

    Ми да забавен съм... Поне не тъпча на едно и също място (където ми е удобно, ама и вие тва не го правите де! Накрая ще зема да си копна някои от раотите дето ги написах по назад и ще ви гледам сеира...)

    Но смятам, че в твоя случай има точно провокация. Не можеш да избягаш от това, че кучетата ти надушват страха и се чувстват застрашени от това и те нападат.
    Начи тва го четох 10 пъти... Доколкото разбрах логиката ти е следната:

    Мене ме е страх от тебе, ти това го усещаш и ме нападаш за да се 'защитиш'. Riiiiiiiiiiiiight. Както написах по - назад, това, че ме е страх от кучета прави ли ме по - малко човек от тебе или от някой друг? А и аз съм ЧОВЕК! Кучето трябва да се съобразява с мене, не аз с него! Когато кучето стане доминиращ вид на тая планета, тогава елате и ми разказвайте приказки от 1001 нощ...
    Най - много мразя като не ми усетят иронията...

    Черният ми дроб ме мрази... Алкохолна кома/клинична смърт всеки Божи ден

  25. #125
    Мега фен Аватара на PainMonopoly
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    Аахен
    Мнения
    3 561
    За кучето страха и желанието за нападение е едно и също нещо. Може да не ти харесва, но е факт.

    И не можеш да очакваш куче, което се чувства в опасност, да СЕ СЪОБРАЗЯВА С ТЕБ.

    И това за забавното не го казах на теб, той си знае за кого е.
    Auf dem Weg in eine bessere und gerechte Zeit
    Oder bist du selbst in Wahrheit f test test

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си