.
Затворена тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    1 727

    Турци - разпознаване

    Здравейте, напоследък във форума се разискват подобни теми, та и аз реших да пусна една такава, защото се зачудих по един въпрос. Наскоро се видяхме с един приятел, който миналата година влезна в университет и като се разхождахме стана дума нещо за избори, оттам за турци и той ми показа на улицата 2-ма турци, с които се разминахме и които били от неговия курс. Казвам ви по абсолютно нищо не можах да разбера, че са такива (а всъщност даже си имали и турски имена).
    Интересува ме как например нагледно може да се различи турчин от циганин, от българин. Прочетох, че имало и турски цигани, които имат турски имена, но са полу-цигани,полу-турци. Има си и такива дето са наполовина българи наполовина турци. Но най-много ме интересува как може да се различи циганин от турчин. Моя човек разправяше и за случай на "подозрително мургави" индивиди, но с турски имена. Някои казват, че турците били черни, но не ми се вярва много. Какви са "подозрително черните индивиди с турски имена"? - цигани, турци, турски цигани или..???????

  2. #2
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    В България, почти няма истински турци.
    Всички са мюсюлмани или цигани, решили(те или техните (пра)дядовци), че ще са турци.
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  3. #3
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Например.виж.сериала."Шехер езада".по.нова.телевизия/.Тия.нямат.нищо.общо.с.турци те,на.които.сме.свикнали.

    И.от.моя.клас.има.две.туркин и...белички,със.синьо-зелени.очи,светли.коси
    много.приветливи.момичета.
    Но.само.едната.говори.на.ра вален.български,дори.не.е.о т.онова.досадното,
    а.просто.ударението.на.думи те.ги.праска.където.й.падне, но.си.личи,че
    не.знае.български,де

    всяка.година.остава.на.изпи т.по.български не.знам.само.как.си.го.взима ...

    ФАКТ.е,че.на.такива.уроди.ка то.нея.й.дават.изпитите,а.ме н.не.ме.пожалиха
    ама.както.и.да.е

    Та,по.темата:нема.как.да.се. азличат.
    Първо,че.на.мен.всички."мург ави".са.ми.еднакви,второ,кам оли.да.е.бял,светъл.и.т.н.и.д .успея.да.го.различа

    макар,че.от.китайка.и.негър. стават.мноо.яки.деца

  4. #4
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Има отличителни белези , в изражението , скулите , а бе личи си .
    Но един път ми се случи да се заблудя здравата , а като имаш предвид , че веднага мога да преценя един човек . Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

    Хах, тъпа ситуация беше
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  5. #5
    Повече от фен Аватара на Goebbels
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    475
    Тея турци са българи.
    "Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society..."
    -- Aristotle

  6. #6
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    много ми е интересно да видя дете от негър и китайка...
    то густо, то пусто

  7. #7
    Цитирай Първоначално написано от LiveFlower
    Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

    Хах, тъпа ситуация беше
    защо? или просто така, за кефа и да сме куул?

    този турчин може да е българин и да се гордее с това, не да е от онея асимилаторски копелета из Анадола, които не са малко.

    дай по-малко примитивизъм, моля. вярно, че особено тея години идващите ще е по-голямо напрежението между нас и тях, особено с т'ва напиране за влизане в ЕС, обаче такива изказвания са глупави.
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  8. #8
    Повече от фен Аватара на Goebbels
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    475
    "Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society..."
    -- Aristotle

  9. #9
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    ^тая.не.е.убава


    нещо.като.мулатка.им.се.пол чава

    една.такава.с.тенче..и.едни. ръпнти.очички...мММмМмм...

  10. #10
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Могат да се различат и по венците - на циганите са им лилаво-сини. А има и помаци, те са т.н. "бели цигани".

  11. #11
    hottie
    Guest
    И на мен ми е трудно да ги различа. Да не говорим, че има страшно бели цигани със сини очи. По нищо не си личи, че са от ромски произход.
    А иначе има турски цигани. Някои цигани се наричат направо турци, а други си казват, че са турси цигани. Има разлика между едните и другите. Едните спазват традициите, празниците и религиозните практики на турците, а другите са просто с турски имена(турските цигани), но фактически нямат почти нищо общо с турците.

  12. #12
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от rauwkost
    Могат да се различат и по венците - на циганите са им лилаво-сини. А има и помаци, те са т.н. "бели цигани".

  13. #13
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    ДОБРЕ ДЕ, моя е грешката, трябва ли веднага да обиждаш?! ПОПРАВЯМ СЕ - ПОМАЦИТЕ СА ПОТУРЧЕНИ БЪЛГАРИ.

  14. #14
    аз се чудя защо по дяволите човек би гледал венците на хората от упор..
    "И знам, че през каквото и да те накара да преминеш, каквото и да ти донесе съдбата, ще се справиш. Защото си личност. Защото духът ти е най-силният, въпреки и някога печален, който някога съм усещала."

  15. #15
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    ^ що пък не ?
    то густо, то пусто

  16. #16
    hottie
    Guest
    извинявай, ще можеш ли а се озъбиш за малко

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Своге
    Мнения
    2 294
    Цитирай Първоначално написано от ScionOfStorm
    Цитирай Първоначално написано от LiveFlower
    Апф , бях си го набележила и изобщо нищо не подозирах , обаче след време като каза как се казва и кво е , идваше ми да извадя ножа и на място ...

    Хах, тъпа ситуация беше
    защо? или просто така, за кефа и да сме куул?

    този турчин може да е българин и да се гордее с това, не да е от онея асимилаторски копелета из Анадола, които не са малко.

    дай по-малко примитивизъм, моля. вярно, че особено тея години идващите ще е по-голямо напрежението между нас и тях, особено с т'ва напиране за влизане в ЕС, обаче такива изказвания са глупави.
    Честно да ти кажа , изобщо не ми пука дали е помак , чист турчин или смеска .Щом има нещо общо , всякакви контактите свършват дотук .
    И култура не ми липсва да подпаля , трябва ми запалка !

  18. #18
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    И аз съм на същият принцип като LiveFlower, просто толкова съм си патила от тях, че не е истина. Като се ухили/усмихне, не се ли виждат венците бе, професори? На циганите дори очите са им жълти.

  19. #19
    А какво значение има? Все едно да питаш как да различим гърците от германците... В Холандия наричат българите "the great robbers", така че народността не е никаква застраховка, че няма да попаднеш на откачен човек.

    П.П.: Потурчен е човек, принуден насилствено да приеме исляма! Използвайте точните понятия.

  20. #20
    hottie
    Guest
    Мани, аз за пореден път се у, че тези теми не водят до нищо...на косъм съм да тегля един ключ.

  21. #21
    не ги уважавам
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  22. #22
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    ^^ и грешиш

  23. #23
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от MakeMeLaugh
    не ги уважавам
    стига се излага де.

    или както е модерно да се казва днес:

    Не ти прави чест!
    Grumpy old madman

  24. #24
    Супер фен
    Регистриран на
    Apr 2005
    Мнения
    1 727
    Съгласен съм, че има и много турски цигани, които се представят за турци,а всъщност си го гледаш почти чист мангал. Сигурно за тях това е един вид "по-малката беда" - турчин вместо циганин

  25. #25
    machoka, аз ли?


    Canis_Dirus, бахти к'ъв съм лош
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си