.
Отговор в тема
Страница 2 от 3 ПървиПърви 123 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 62
  1. #26

  2. #27
    от както гърдите ми " порастнаха " чувствам нещо като бучки в долната им част и съвсем малко по извивката.трябва ли да се притеснявам и нормално ли е това за моята възраст. на 13 съм .. ? ;(

  3. #28
    Моля ви за помощ! От няколко дни от едната ми гърда се отделя някакъв секрет. мисля, че от зърното. На знам защо и как нито от какво. Не знам дали е нещо лошо или пък добър знак. Търсих в интернет, но не намерих нищо. Какво да правя! Някой имал ли е такъв проблем?

  4. #29
    Голям фен Аватара на In*The*Face
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    746
    Цитирай Първоначално написано от mohyyy Виж мнението
    Моля ви за помощ! От няколко дни от едната ми гърда се отделя някакъв секрет. мисля, че от зърното. На знам защо и как нито от какво. Не знам дали е нещо лошо или пък добър знак. Търсих в интернет, но не намерих нищо. Какво да правя! Някой имал ли е такъв проблем?

    Какъв е секрета?

  5. #30
    секрета е кафяв

  6. #31
    Голям фен Аватара на In*The*Face
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    746
    Мамолог в такъв случай.

    Иначе, тъмно кафява ли е течността и при натиск върху зърното ли се получава?

  7. #32
    не просто като си сваля сутиена и виждам че там където е било зърното има кафяв секрет, а какво е мамолог и къде мога да намеря такъв дали има в моя град

  8. #33
    Голям фен Аватара на In*The*Face
    Регистриран на
    Apr 2012
    Мнения
    746
    Мамолог е лекарят който преглежда гърдите. В твоя град със сигурност има. Отиваш при личния лекар и молиш за направление. След това мамолога ще те прегледа и ще насначи мамография или ще вземе от секрета за изледване. В момента се сещам само за две причи поради които може да се появи кафяв секрет и няма да ти ги кажа, защото звучат страшно, а не са. Не се паникьосвай, каквото и да е, не е опасно, но е наложително да се прегледаш.

  9. #34
    мерси много.

  10. #35
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Цитирай Първоначално написано от mohyyy Виж мнението
    Моля ви за помощ! От няколко дни от едната ми гърда се отделя някакъв секрет. мисля, че от зърното. На знам защо и как нито от какво. Не знам дали е нещо лошо или пък добър знак. Търсих в интернет, но не намерих нищо. Какво да правя! Някой имал ли е такъв проблем?
    Взимаш си направление за онкохирург и ако искаш да ти препоръчам мамолог, ми драсни ЛС.
    Не се шашкай от това, че съм написала онкохирург, а ще ти препоръчвам мамолог- това са двусмислици от здравната каса.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #36
    Направление за мамолог може да получиш от личен лекар без проблем и не е нужно да е за онкохирург - може да е директно за специалисти които работят в тази сфера,а това са специалисти по хирургия,образна диагностика,онкология.И вече с направлението ще се прецени какви изследвания ще ти бъдат направени.Другия вариант е да минеш на платен прием срещу заплащане по ценоразписа на лечебното заведение или специалист.
    Стискам палци при теб момиче всичко да е наред!
    Хубава нощ!

  12. #37
    При момичета - ранна възраст има опасност от образуване на така наречените - фиброаденоми.Те са характерни при по-млада възраст.Имаме случай и на 13 годишни с фиброаденом - доброкачествен тумор. За жени до 30 годишна възраст е препоръчителна - ехографията , жени след 40 - мамография.Тъй като гърдата на една 25-8 годишна жена е изцяло от жлезна тъкан е почти невероятно на една мамография да се открие туморно образование.При жените над 40 - жлезната тъкан е заменена от мастна , т.нар инволутивни млечни жлези. Хубаво е да се прави профилактика с ехограф , при самоопипване или опипване от лекар, няма 100 % сигурност,че няма да изпусне нещо.Не подценявайте рака на гърдата!

  13. #38
    Цитирай Първоначално написано от mech7a7elka Виж мнението
    При момичета - ранна възраст има опасност от образуване на така наречените - фиброаденоми.Те са характерни при по-млада възраст.Имаме случай и на 13 годишни с фиброаденом - доброкачествен тумор. За жени до 30 годишна възраст е препоръчителна - ехографията , жени след 40 - мамография.Тъй като гърдата на една 25-8 годишна жена е изцяло от жлезна тъкан е почти невероятно на една мамография да се открие туморно образование.При жените над 40 - жлезната тъкан е заменена от мастна , т.нар инволутивни млечни жлези. Хубаво е да се прави профилактика с ехограф , при самоопипване или опипване от лекар, няма 100 % сигурност,че няма да изпусне нещо.Не подценявайте рака на гърдата!
    Само,че диагностиката на млечна жлеза включва тройна такава:
    1.Клинично изследване - палпация,опипване
    2.Ехография
    3.Мамография
    При нужда се прави мамография и при млада жена.Като целта е да се уточни диагнозата или да се разсеят съмненията които има лекаря ако има такива.На мамографската снимка се вижда това което се търси.Така,че не вярно това,че не може да се открие образувание ако го има и при млада жена - открива си се и още как.Важно е и месечното самоизследване на гърдите,защото в голям процент от случаите самите жени откриват проблема,а не лекаря.При по-възрастна жена след мамография ако има нужда от уточняване на диагнозата или някакви съмнения пак изследването се допълва с ехография.Реално това са допълващи се изследване с цел изясняване на състоянието на жлезата.ЯМР - рядко се прави,защото реално цената му е доста висока.

    Фиброаденоми се срещат не само при млади жени под 30,но и при жени на 35 и 40 - има доста такива случаи,че има и жени в по-голяма възраст с подобни образувания.И то диагнозата си е доказана фиброаденом.

    А основните проблеми които се срещат на гърдата са:
    Фиброаденома - доброкачествено образувание
    Мастопатия - в днешно време се приема за състояние,а не заболяване.
    Кисти - кухини изпълнени с течност - единични или множествени
    Папилома - повече при жени след определена възраст
    Аденома - доброкачествено образувание
    Рак на млечната жлеза
    Мастит - при раждали и кърмещи жени и рядко в следствие на инфекция.
    Има и други проблеми които не са толкова срещани като цяло.

    Само искам да допълня,че жлезата се състои от паренхим и строма.При бременност и лактация се увеличава съотношението на жлезния парехним,а намалява това на стомата.Извън тези периоди съотношението е в полза на Стромата - съставена от съединителна и главно мастна тъкан.

  14. #39
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Но от своя страна мастопатията /въпреки че е по-скоро състояние, а не заболяване/ не влече ли след себе си по-висок риск от РМЖ и съответно не налага ли въздържане/прецизиране на приема на ОК?

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  15. #40
    Цитирай Първоначално написано от kalpazanka Виж мнението
    Но от своя страна мастопатията /въпреки че е по-скоро състояние, а не заболяване/ не влече ли след себе си по-висок риск от РМЖ и съответно не налага ли въздържане/прецизиране на приема на ОК?
    Принципно мастопатията не увеличава риска от развитие на рак на млечната жлеза,но може да се допусне,че някой нейни форми могат да се свързват с малко по-висок риск( 1-2 %) от заболяване от карцином на гърдата отколкото при жена която няма такива проблеми т.е е здрава.А реално не само мастопатията но и други проблеми на млечната жлеза налагат въздържане и прецизиране на приема на Орални контрацептиви.
    При мастопатия,фиброаденом, кисти и други проблеми в гърдата е желателно да не се приемат контрацептиви от типа ОК,ако се приемат е желателно приема им да е под строг контрол и да се приемат само в случай на лечение.
    Реално на базата си на много странични ефекти на Ок - като:
    - увеличен риск от рак на млечна жлеза с продължителен прием.
    - появата на фиброаденоми,мастопатии,ки сти и други доброкачествени изменения при жени нямащи проблеми в гърдите - при приема на Ок - ме навеждат на мисълта,че този тип медикаменти не са шега работа и трябва да се приемат само при нужда - с цел лечение,а не защото на някой му е кефнало да ги пие.Ок имат странични ефекти не само свързани с гърдата,но в случая споменавам тях защото темата е такава.Как бихме си обяснили случаи - здраво право момиче - минава на мамолог - гърдите са с нормална структура,после започва приема на контрацептиви и след около 6 месеца фиброаденомите са на лице,нямало ги е преди.Подобен случай с кисти на гърдите - момиче няма хормонални проблеми.Много примери мога да дам по този въпроси - какъв е извода отново,че с контрацептиви Ок шегичка не бива.
    И е хубаво преди да се започне прием да се изследват гърдите,при последващи контроли също - за да се следи ако горе се появи проблем и да се установи дали няма проблем горе преди да се започне приема на Ок.Следователно жени приемащи Ок е желателно да посещават мамолог по-често в сравнение с жени не приемащи такива медикаменти и с нормален риск т.е необременени.
    Личното ми мнение и не само на мен,но и на други колеги е - против Ок.Не ангажирам никого с него.
    Последно редактирано от doctors : 08-18-2012 на 09:10

  16. #41
    mnogo polezna i hubava tema.Blagodarq!

  17. #42
    а да попитам какво да ям за да ми станат по-големи (чувала съм че бозата и фъстъците помагат) така ли е?

  18. #43
    Супер фен Аватара на ~The Smile~
    Регистриран на
    Jul 2012
    Мнения
    1 738
    Цитирай Първоначално написано от sladki6_love Виж мнението
    а да попитам какво да ям за да ми станат по-големи (чувала съм че бозата и фъстъците помагат) така ли е?
    Не се заблуждавай- тези не помагат. Ядеш повечко и толкова.

  19. #44
    Цитирай Първоначално написано от sladki6_love Виж мнението
    а да попитам какво да ям за да ми станат по-големи (чувала съм че бозата и фъстъците помагат) така ли е?
    Митове. Няма да ти помогнат такива храни и напитки.
    Не е важно от къде идваш, нито къде отиваш. Важното е да си щастлив по пътя.

    http://www.vbox7.com/play:21a70aa5

  20. #45
    brazileiro
    Guest
    ако на някоя дама и е трудно сама да изследва гърдите си , аз винаги мога да помогна ФРИИ ОФ ЧАРДЖ

  21. #46
    Много полезна тема! Винаги съм се чудела как да се "самоизследвам".
    Мерси много!

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от littlebutterflyxxx Виж мнението
    Много полезна тема! Винаги съм се чудела как да се "самоизследвам".
    Мерси много!
    Ако имаш и най-малки съмнения за нередности, никакво самоизследване-това е фолклор за младите момичета, а върви на мамолог! ога да ти препоръчам, ако си от София-д-р Лора Дойчева от ДКЦ Асцендент, ако си отн друг град-със сигурност и при нтеб ще има някой добър специалист, но това със самоизследването е единствено за зрели жени, които така и иначе 2 пъти годишно трябва да посещават специалист превантивно!

  23. #48
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    Самоизследването се прави всеки месец! Профилактичните прегледи при мамолог са на интервал от 6 месеца до 1 година! Освен ако нямате излишни пари и не ходите всеки месец при специалист, за да не сте част от "фолклора".

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  24. #49
    Съгласно приетите стандарти е хубаво самоизследването да се започне от 18-20 годишна възраст и да се осъществява всеки месец.Моето виждане е,че 18 годишна възраст е подходяща за започване на самоизследване.Виждането ми за прегледите при мамолог е те да започнат от 18 годишна възраст - като според приетите стандарти тези прегледи се извършват веднъж на 2-3 години за жени до 40,а след 40 всяка година.При жени в рискова група - прегледите са на по-малък интервал примерно веднъж годишно.При жени с вече установени проблеми - прегледи по преценка не лекуващия лекар.
    Самоизследването дава възможност да познавате тялото си и гърдите си и при най-малки съмнения да посетите лекар.
    То дава възможност вие сами да контролирате гърдите си,но не замества периодичния преглед при лекар.
    Грижете се за здравето си - гърдите са част от тялото ви и освен прегледа при гинеколог отделяйте време и за мамолог.

  25. #50
    Повече от фен Аватара на pavche6
    Регистриран на
    Mar 2013
    Мнения
    465
    Мен ме удариха много силно в областта на сърцето и гърдите. Притеснявам се много! Има ли ми нещо? На 12 съм..

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си