.
Отговор в тема
Страница 3 от 3 ПървиПърви 123
Резултати от 51 до 62 от общо 62
  1. #51
    Темата е малко старичка, но е точното място да споделя за проблема с дясната ми гърда, който възникна преди 2 години. Ако някоя от вас припознае симптоми препоръчвам Д-р Стоименов, който практикува в първа градска болница, град София. Изключително внимателен лекар, който умее да предразполага пациентките си!

    НОРМАЛНО Е, ако има лека разлика в размера на гърдите. НОРМАЛНО Е, ако преди цикъл или растеж наболяват.
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО обръщайте внимание на бенките около гърдите си, които не са с гладка повърхност. Аз имам една мъничка под гърдата, която ми създаде толкова проблеми, затова ако посетите такъв специалист го попитайте. Наблюдавайте я, дали расте, ако не увеличава размера си - няма от какво да се притеснявате.

    Бях на 16 години, когато се появиха болки в дясната ми гърда. В началото леки и не обръщах внимание, но станаха по-силни. Когато спя по корем, ставам от леглото, слизам стълби бързо или при рязко движение. Стигна се до момент в който дори при никакво действие, болките си оставаха. Никога не са ме болели гърдите даже и когато се развивах, естествено казах на майка ми и тя ме прати при личната за направление. Започва се едно ''лутане'' тъй като съм малка /въпреки, че сега съм пълнолетна все още важи/ и нямат право да ме пращат на мамолог. Личната ми лекарка изчете всички направления, които по закон има право да издава за момиче на моята възраст и такова нямаше. Обясни ми го така ''ти нямаш рак, затова те пращам на гинеколог, тя ще те препрати където е нужно'' Да, ама не ! Направиха ми хормонални изследвания - всичко в норма ! Пожела да ме прегледа отдолу аз и отговорих ''нямам проблеми там, а с гърдите''. Знаете ли какво ми изписа компетентната гинеколожка? -Противозачатъчни на 16 годишно момиче. Отказах категорично да ги пия, излязох пред болницата и се разплаках. Когато казах на майка си, тя започна да обикаля по други гинекологични кабинети, никой не пожела да ми даде такова направление преди да мина през тях като пациент. Ще помоля да няма коментари от сорта на ''ами трябвало е да легнеш на магарето, не е срамно''. Ходила съм и преди това, за мен е нещо нормално, но са длъжни да ми дадат, което и Д-р Стоименов потвърди по-късно. Всичко опира до там, че искат да дръпнат повече парички от касата, това е.

    Така първата година, ходих през 3 месеца на профилактични прегледи при него, от които разбирайте че си плащам аз. Не съм от София иначе. Та ето какво ми изписа тогава ''прогестогел'' което е само с лекарско предписание ако не се лъжа и ''прим-ойл'' /без предписание, има по 80 и 120 капсули или нещо от сорта беше/. Последното поне някои от вас са го виждали по рекламите, казвам ви че наистина действа ! Освен това изпитвах силни предменструални болки, а след като започнах да го приемам те драстично намаляха.

    Тогава ми разказа за един случай на 19 годишно момиче със зърно под мишницата /бозайниците имат по няколко зърна, при нея най-горните са се появили, което не е нормално де/ Ето и още един пример за 16 годишна със бучки в гърдата /4 само в една/. При такава ситуация се взима биопсия и ако се наложи, оперативно се отстраняват. Двете момичета са добре сега.

    При втория ми преглед нямах никакви болки, чувствах се добре, без никакво притеснение отидох при него. Изписа ми ''геритамин''. И така на всеки 3 месеца първата година го посещавах, а сега ходя през 6.

    Последното ми посещение при него беше преди около 4 месеца, изписа ми пак старите ''прим ойл''. Много съм доволна, не си мислете че правя реклама, споделям как повлияха върху мен. А по въпроса с направлението, баба ми взе на нейно име и мина като за мен или му дайте това за гинеколога, той ще се оправи. Така плащате само ехографа.

    АКО ПУШИТЕ това оказва влияние /от началото на годината съм ги спряла, но не поради тази причина/.
    АКО КОНСУМИРАТЕ тестено в повече, АКО СТЕ ПОД СТРЕС, АКО СТЕ СЕ ПОДЛАГАЛИ НА ДИЕТИ, това са фактори които могат да се превърнат в причина за такъв проблем.
    Последно редактирано от HellMoon : 06-23-2014 на 19:39

  2. #52
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    HellMoon
    Каква ти е диагнозата?
    Мастопатия ли?
    Прим ойл мисля, че е масло от вечерна иглика. Герикапс по каква схема пиеш? Целогодишно всеки месец по десет дни или в тримесечни курсове с тримесечни паузи?

    А тази идея с направлението на името на баба ти си е документна измама отвсякъде. Съветвам те да не разказваш тази част от историята наляво и надясно, защото доста хора биха пострадали, включително и баба ти.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  3. #53
    1-Хормонален дисбаланс (а в моя град ''всичко си било нормално'' с хормоните)
    2-Не, но майка ми има (след раждането), а баба ми я оперираха от кисти на гърдата (не само на яйчника, но се развиват и в гърдите)
    3-Да, абсолютно същото е.
    4-3 месеца
    5-Нямам притеснения за това, веднъж се е случило. Щом могат да обърнат внимание на тази подробност, нека започнат разследване на здравните каси ОТ-ДО. Ако всичко беше както си му е реда, нямаше да се стигне до там.

    Благодаря ти за съвета иначе, темата е много полезна.
    Последно редактирано от HellMoon : 06-24-2014 на 13:18

  4. #54
    Важното е проблемът ти,скоро да бъде разрешен и всичко да си бъде наред!Между другото имаш лично съобщение.
    Темата е създадена с цел да ви помага и се радваме,че е полезна.По отношение на Прим Росе Ойл - Primrose oil - Масло отиглика (Вечерна Иглика) бих могъл да добавя следното:
    Прием по 3 пъти дневно по 1.0 g в продължение на 4 месеца,води до значителна редукция на напреженията, дискомфорта и болките в гърдите - при около 50 % от жените с циклична масталгия и при около 30 % при жените с нециклична такава.
    Други медикаменти които биха могли да спомагат за подобни симптоми са:Прогестогел,мастофит, мастодинон.
    При болки в гърдите,напрежение и дискомфорти е хубаво, също така да имаме здравословен начин на живот,да се намали приема на някой храни и напитки.Благоприятно действие върху здравето на гърдите имат още:
    - Редовния полов живот
    - бременността
    - раждането
    - продължителното кърмене
    - Избягването на аборти и хормонални препарати
    - Други фактори


    Поздрави и хубав и позитивен ден ви желая!

    Не знам какво беше станало,ама половината ми отговор го нямаше и не беше видим - след редактиране от моя страна,всичко е ок!
    Последно редактирано от doctors : 06-25-2014 на 20:59

  5. #55
    Още след първото посещение при Д-р Стоименов, състоянието ми е значително по-добре. Не изпитвам болки, а иначе го приемам два пъти, два часа след хранене. Зависи по колко пъти ядете, максималната доза е 4 таблетки дневно. Прогестогел също съм ползвала, но в началото.

    Благодаря

  6. #56
    На мен едното ми зърно от два дни се е зачервило и напипвам нещо като бучка боли непрекъснато и взимам болкоуспокояващи още не съм ходила на лекар също така като претисна гърдата изтича някакъв безцветен секрет и щипе.. Има ли опасност от нещо? Притеснявам се понеже болката не спира освен като пия хапче и то за половин час да е.
    Последно редактирано от Aleks16 : 02-27-2015 на 16:50

  7. #57
    темата май е старичка,но имам въпрос.НормАлно ли е на повърхността на зърната да има нещо бяло,което като го пипна и си излиза ..не мога да го обясня точно

  8. #58
    Голям фен Аватара на KaRiNa.Ni
    Регистриран на
    Jun 2016
    Мнения
    657
    Рак на гърдата няма как да се появи в ранна възраст,когато си в пубертета,а след 25 години може да се появи така че не си мислете разните му глупости и да се паникьосвате,това че напипвате нещо не значи че е бучка или киста .

  9. #59
    Рака на гърдата се среща рядко при по-млади жени, обикновено се среща във възрастта след 35-40 години с пик 50-75 години, но е възможно да се срещне и при по-млади жени макар и рядко. Но пък освен рака на гърдата в гърдите съществуват и доброкачествени промени които могат да се срещнат във всяка възраст - това са фиброаденоми, кисти, мастопатия. Затова е важна профилактиката с цел ранно откриване не само на рака на гърдата, но и на всички доброкачествени промени, защото всяко отклонение от нормалната анатомия на млечната жлеза е проблем. Но не трябва да сте негативно настроени и да мислите за болести, живейте си живота хубаво и позитивно, позитивния начин на живот привлича хубави неща в живота ви.
    Профилактиката при млади жени е хубаво да става веднъж на 2 години - клиничен и ехографски преглед. За жените без оплаквания, наследственост и проблеми. При жени с наследственост по-често, при жени с проблеми според преценката на лекаря. Жените на възраст между 35-40 години, трябва да си направят първа базова мамография, която се използва за сравнение. След 40 години, прегледите са всяка година - клиничен - веднъж на 2 години мамографски.
    Важното е всяко момиче, веднъж в месеца, след менструация между 5-12 ден след края и, да проверява гърдите си сама за появили се проблеми. Под душа, пред огледалото и легнала. Това дава възможност да познавате тялото си и ако има някакви проблеми да ги откриете на време.
    Позитивно мислене и привличане на позитивни неща, е ключа към дълголетие.
    Поздрави!

  10. #60
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    То много хора си мислят, че това могат да страдат само жени, но и мъжете не са застраховани. Няма значение възрасти и статистики, редно е всички да си провеждаме редовна профилактика. А в случай и на най-малко притеснение, да се ходи на преглед при специалист.

  11. #61
    Цитирай Първоначално написано от doctors Виж мнението
    Няма защо да се притеснявай на 18.
    Риска от рак на гърдата се увеличава във възрастта 40-55 години.
    В млада възраст много рядко е възможне да се срещне жена с рак на гърдата.
    Най-малкото дете оперирано от рак на гърдата е било 6-годишно момиче. Нищо не се знае.

  12. #62
    Супер фен Аватара на kompleksar
    Регистриран на
    Oct 2017
    Мнения
    1 070
    Цитирай Първоначално написано от Gery08 Виж мнението
    Най-малкото дете оперирано от рак на гърдата е било 6-годишно момиче. Нищо не се знае.
    Тоест, няма от какво да се притесняваш, ако си под 6 години. Пък от 7-8 милиарда батали, най-малкото момиче, което е оперирано от рак на гърдата, е било на 6-7 годишна възраст, смятай какъв е шанса да имаш рак на гърдата в тийнейджърска възраст, почти нулев.
    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Явно не си го осъзнал,но вниманието което ти обръщам е повече от незаслужено. Не знам в коя група на детската градина си,но определено по начина на мислене си за там. Това,че използваш детски затапки от които ти гарантирам,че няма ефект (може би начесваш бедната на социален живот душа) ! За бъдеще време ако искаш да имаш честта да общуваш с мен си промени обноските,защото съм способен да забравя за твоето съществуване и това трябваше да бъде направено преди много време. Въобще не ми пиши поредния тъп пост! Няма да впечатлиш,няма и да ме удариш в емоциите. Аз съм възпита човек с ниво на интелигентност гарантирано над твоето и още веднъж ти казвам,ако искаш да общуваш с персона като мен си подбирай приказките! Ти решаваш от тук нататък.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си