.
Резултати от 1 до 25 от общо 62

Threaded View

  1. #31
    Темата е малко старичка, но е точното място да споделя за проблема с дясната ми гърда, който възникна преди 2 години. Ако някоя от вас припознае симптоми препоръчвам Д-р Стоименов, който практикува в първа градска болница, град София. Изключително внимателен лекар, който умее да предразполага пациентките си!

    НОРМАЛНО Е, ако има лека разлика в размера на гърдите. НОРМАЛНО Е, ако преди цикъл или растеж наболяват.
    ЗАДЪЛЖИТЕЛНО обръщайте внимание на бенките около гърдите си, които не са с гладка повърхност. Аз имам една мъничка под гърдата, която ми създаде толкова проблеми, затова ако посетите такъв специалист го попитайте. Наблюдавайте я, дали расте, ако не увеличава размера си - няма от какво да се притеснявате.

    Бях на 16 години, когато се появиха болки в дясната ми гърда. В началото леки и не обръщах внимание, но станаха по-силни. Когато спя по корем, ставам от леглото, слизам стълби бързо или при рязко движение. Стигна се до момент в който дори при никакво действие, болките си оставаха. Никога не са ме болели гърдите даже и когато се развивах, естествено казах на майка ми и тя ме прати при личната за направление. Започва се едно ''лутане'' тъй като съм малка /въпреки, че сега съм пълнолетна все още важи/ и нямат право да ме пращат на мамолог. Личната ми лекарка изчете всички направления, които по закон има право да издава за момиче на моята възраст и такова нямаше. Обясни ми го така ''ти нямаш рак, затова те пращам на гинеколог, тя ще те препрати където е нужно'' Да, ама не ! Направиха ми хормонални изследвания - всичко в норма ! Пожела да ме прегледа отдолу аз и отговорих ''нямам проблеми там, а с гърдите''. Знаете ли какво ми изписа компетентната гинеколожка? -Противозачатъчни на 16 годишно момиче. Отказах категорично да ги пия, излязох пред болницата и се разплаках. Когато казах на майка си, тя започна да обикаля по други гинекологични кабинети, никой не пожела да ми даде такова направление преди да мина през тях като пациент. Ще помоля да няма коментари от сорта на ''ами трябвало е да легнеш на магарето, не е срамно''. Ходила съм и преди това, за мен е нещо нормално, но са длъжни да ми дадат, което и Д-р Стоименов потвърди по-късно. Всичко опира до там, че искат да дръпнат повече парички от касата, това е.

    Така първата година, ходих през 3 месеца на профилактични прегледи при него, от които разбирайте че си плащам аз. Не съм от София иначе. Та ето какво ми изписа тогава ''прогестогел'' което е само с лекарско предписание ако не се лъжа и ''прим-ойл'' /без предписание, има по 80 и 120 капсули или нещо от сорта беше/. Последното поне някои от вас са го виждали по рекламите, казвам ви че наистина действа ! Освен това изпитвах силни предменструални болки, а след като започнах да го приемам те драстично намаляха.

    Тогава ми разказа за един случай на 19 годишно момиче със зърно под мишницата /бозайниците имат по няколко зърна, при нея най-горните са се появили, което не е нормално де/ Ето и още един пример за 16 годишна със бучки в гърдата /4 само в една/. При такава ситуация се взима биопсия и ако се наложи, оперативно се отстраняват. Двете момичета са добре сега.

    При втория ми преглед нямах никакви болки, чувствах се добре, без никакво притеснение отидох при него. Изписа ми ''геритамин''. И така на всеки 3 месеца първата година го посещавах, а сега ходя през 6.

    Последното ми посещение при него беше преди около 4 месеца, изписа ми пак старите ''прим ойл''. Много съм доволна, не си мислете че правя реклама, споделям как повлияха върху мен. А по въпроса с направлението, баба ми взе на нейно име и мина като за мен или му дайте това за гинеколога, той ще се оправи. Така плащате само ехографа.

    АКО ПУШИТЕ това оказва влияние /от началото на годината съм ги спряла, но не поради тази причина/.
    АКО КОНСУМИРАТЕ тестено в повече, АКО СТЕ ПОД СТРЕС, АКО СТЕ СЕ ПОДЛАГАЛИ НА ДИЕТИ, това са фактори които могат да се превърнат в причина за такъв проблем.
    Последно редактирано от HellMoon : 06-23-2014 на 18:39

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си