- Форум
- По малко от всичко
- Информационни технологии
- Дисплея на лаптопа умря....
Здр на всички в този хубав неделен ден,проблема е следния снощи докато си играех по лаптопа се наложи го ресна след рестартирането монитора непоказва никакви признаци на живот... иначе си бачка ма нищо неизлиза на екрана...някакви идеи?
след малко ще пробвам със монитора от компа ми да ги свържа белкем изкара на монитора нещо
да не си му спрял "осветлението" ? че и аз 1 път така се шашнах защо не свети а отзад все пак се вижда нещо![]()
I'm not a little pervert..., I'm a big one!
нз за осветление ма цъкам кви ли не копчета нестааПървоначално написано от EroSennin
Дай малко по-описателно... лаптопа зарежда ли въпреки че не свети монитора, или си стои кротичко? Издава ли някакви странни звуци(пищене, стържене, тем подобни)?
Приложението което си ползвал идва ли тежко на машинката и откъде ако е така(видео, RAM, CPU...)? Рестарта беше ли нормален, или беше forced(т.е. самата машина е влачила, дори може да не е успяла сама да се рестартира, а ти да си й "помогнал"...)?
Прекалено малко информация си дал за да дадем някакво добро предположение![]()
Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.
My evul side ish powered by nostalgia... hush!
така компа преди рестарта се ебаваше дава ерор на някой игри показва че някой приложения са коруптнати и тн.. викам нещо се бъгнал или му трябва рес или нов линдолс но нямах в момента диск зада го преинстлаирам затова го реснах а рескането стана по следния начин цъкнах се реска оня мисли мисли че му помогнах пускам го няма картина иначе сичко по него свети чувам как зарежда линдолса и звука при Welcome при Хпто работи си нормално но няма никаква картина на дисплеяПървоначално написано от CucAgMuH
На теория най-вероятно е да ти е заминал backlight-a на дисплея. Как се проверява - включваш външният монитор за който спомена че си мислел да пробваш. Ако е това ще имаш картина на външният монитор. Аз лично не вярвам на тази теория, понеже имам повечко практика
Моят практически многкратно доказан вариант е по време на работа да се е случило "нещо"(най-често от прегряване) на маловажен за момента компонент. Проблемите в работата са незначителни непосредствено по време на и след възникването на проблема. При рестртирането обаче този компонент минава POST. Oткрива се възникналият проблем и съответно компонента не бива стартиран. Резултата при теб - не виждаш нищо на дисплеят
Проблема може да бъде свързан още с видео картата(но би трябвало да чуваш писукания при старт - например едно дълго плюс две кратки), RAM-a да се е сдухал(частта използвана за shаred memory към видео картата, ако използва такава) и така нататък. Тези неща изискват по-сложнички начини на проверка, затова няма да ти ги описвам - по-добре е да си намериш някой който разбира вместо да си правиш експерименти![]()
Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.
My evul side ish powered by nostalgia... hush!