.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 9 от общо 9
  1. #1
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    484

    Здрасти! Книжка.. =)

    Здравейте!
    Трябва да прочета 3 книги на английски език.. Някакви предложения? Благодаря предварително..

  2. #2
    Всичко на Pratchett.


    Задник съм!

  3. #3
    Повече от фен
    Регистриран на
    Mar 2009
    Мнения
    484
    Meрси!!!

  4. #4
    Прочети Шекспир в оригинал, ако успееш де Пише мисля, че на средноанглийски
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  5. #5

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Аз се опитах с "Големите надежди" на Дикенс... Но беше много спичащо по пет пъти на изречение да ровя в речника, за да намеря поредния архаизъм... Но мисля че има и адаптирани издания, на класически произведения, със заменени арахаични думи и граматични форми със съвременни такива, може да си потърсиш някое такова.

  6. #6
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Ето ти книжки, които аз съм чел и са ми били интересни на английски:

    The Sign of Four - Sir Arthur Conan Doyle
    Persuasion - Jane Austin
    The Portrait of Dorian Gray - Oscar Wilde

    Но има впредвид, че зависи много нивото ти на английския. Аз съм ги чел неадаптирани, но уча в американско училище и английския си ми е като български. Мисля, че ги има и адаптирани.

    Ето ти едно тестче на Cambridge, което е специално пригодено да си определиш нивото за четене на литература http://www.cambridge.org/ELT/READERS...t/RPT_last.swf
    Пробвай го! Няма да ти взема повече от 5 минути.

  7. #7

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Забавно тестче за лексикална култура, но не съм сигурен до колко е показателно - може да си го направил перфектно и все пак, да попаднеш на произведение, което да те закопае. (моят случай... макар че все пак, когато се мъчех с Дикенс, познанията ми по английски бяха по-слаби от сега)

  8. #8
    Аз го направих и достигнах до крайното ниво само с три грешки, две на предпоследното и една на последното не ми се струва много показателн теста, аз не мога нито да говоря, нито да чета с разбиране английски език
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  9. #9
    Ако са ти интересни,можеш да прочетеш книгите от сагата "Здрач" на английски. Написани са на много лесен английски. Може и с "Хари Потър" да се пробваш, и те не са чак толкова трудни... Или пък можеш да отидеш в някоя книжарница с чужда литература,да поразгледаш насам-натам и да се спреш на което ти хване окото :D
    [size=3]Sie ist ein Star
    Ihr Traum ist wahr..
    Sie tanzt im Licht..

    Nachts liegt sie wach und die Angst kommt ganz nah..
    Sie sucht das M

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си