.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557

    Имам проблем. /развод/

    Нашите са разделени от 2 години и точно това лято решиха, че искат да се разведат.
    Баща ми поиска адреса на мама, за да й прати призовката, но не му го дадох, защото мама не иска тате да знае къде живее.
    Днес тате ми поиска телефона й, звъннал й е, видяли са се.
    Татко е цивилизован човек. Иска развод по взаимно съгласие, което си и излиза по-евтино.
    НО мама не иска. Шест месеца беше безработна, другата седмица взема първата си заплата и каза, че ако трябва ще си дава всичките заплати по адвокати, но няма да даде развод по начина, по който иска тате.
    Не става въпрос за придобитите материални неща по време на брака им, които дефакто трябва да си разделят.
    Тук става въпрос за чувства, отношение и т.н.
    Тате много е оскърбявал майка през годините, много лошо й е причинил и т.н.

    Проблемът МИ е, че двамата имат адски много разноски по други места и тоя развод ще им ебе майката от всякъде.
    А най-много ще пострадам аз финансово!
    Не малко пари ще идат по него, вместо в моя джоб или да си купим нещо за апартамента......

    От вас искам да ме посъветвате как да откажа мама от това, което е намислила. Малко е мекошава и с известни усилия от моя страна, се надявам да успея. Имайте предвид, че униженията и обидите за една жена от един мъж са огромно нещо.

    Не бива да им се меся в отношенията, ама при всичкото нямане на пари не мога да им позволя да си хвърлят парите по разводи. И двамата едва ли го желаят...

    Разбирам я мама, ама ме е яд, че всичко се върти около гадните пари...

    Моля ви, посъветвайте ме какво да правя, защото ситуацията е опсайд


  2. #2
    hottie
    Guest
    Винаги съм била на мнение, че тези неща са си между родителите...

  3. #3
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    никой не пита майка ти иска ли да се развежда или не, щом 1 човек да подаде развод, другия колкото и да не иска ще се разделят! Просто обясни това на майка си, пък и щом е толкова обидена, защо не иска да му дава развод? Тъкмо няма вече да са заедно...


    абе женска логика... никой мъж не може да знае какво мисли една жена, защото и жената не знае какво мисли.

    пък тебе май само кинтите те интересуват ?
    то густо, то пусто

  4. #4
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от Joc
    абе женска логика... никой мъж не може да знае какво мисли една жена, защото и жената не знае какво мисли.
    Аха .. какво мисли и какво иска !

  5. #5
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Цитирай Първоначално написано от Joc
    никой не пита майка ти иска ли да се развежда или не, щом 1 човек да подаде развод, другия колкото и да не иска ще се разделят! Просто обясни това на майка си, пък и щом е толкова обидена, защо не иска да му дава развод? Тъкмо няма вече да са заедно...


    абе женска логика... никой мъж не може да знае какво мисли една жена, защото и жената не знае какво мисли.

    пък тебе май само кинтите те интересуват ?
    Явно си ме разбрал погрешно.

    Майка ще му даде развод, НО по скъпия начин, от което се опитвам да я откажа.

    Развод по взаимно съгласие ти е 350лв., които татко каза, че ще поеме САМ.

    По другия начин излиза 600лв. за татко, отделно мама да си хване адвокат, на който не знам каква ще му е тарифата, и ако майка излезе виновна ще трябва да поеме шестотинтя лева на баща ми, а ако тате излезе виновен, той трябва да плати цялата работа.

    Хайде да го обсъдим с теб.
    Майка ти дължи 2000лв. заеми по банки.
    Баща ти живее на кредит.
    + над 1000лв. за развод, като и при двата случая ЩЕ са РАЗВЕДЕНИ след това.

    Няма да искаш да им спестиш "ИЗЛИШНИТЕ" пари за развода ли?

    Чудно ми е какво ли ще ми отговориш, защото явно много обичаш да се заяждаш с мен.


    350лв. за развод
    или 1000лв.+

    избери си.

  6. #6
    Мега фен Аватара на Joc
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    на коня У краката
    Мнения
    4 213
    и така... понеже не знам защо мислиш, че се заяждам с теб... както и да е

    нашите са разведоха, когато бях на 12.
    Естествено сега майка ти, както сигурно и всеки човек при такава ситуация е обхваната от емоции, сега си мисли " Ще му го искарам през носа" , при всеки случай няма да тръгнат да се развеждат утре, това нещо бързо не става, всеки ще има възможност да го обмисли и всички, и при условие, че са разделени от 2 години би трябвало всеки да е подготвен за това. Така че ако майка ти е разбрала едва тези дни за това е нормално да е ядосана или нещо от сорта... та моя съвет

    говори с нея, остави я да помисли, кажи и доводите си за финансите
    и я остави... както каза hottie това са си техни проблеми, и понеже живееш още при 1 от родителите ще окажат въздействие и на теб.
    Просто няма как...
    то густо, то пусто

  7. #7
    Мега фен Аватара на cherinka
    Регистриран на
    Jun 2006
    Град
    гр. Пловдив
    Мнения
    8 557
    Добре, благодаря за отзивчивостта.

  8. #8
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    брак развод хартия мастило адвокати филми пари пълни глупости като нямат пари за кво искат да ги дават за нещо което е безмислено или не мислят не знам не знам
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  9. #9
    Повече от фен Аватара на Goebbels
    Регистриран на
    May 2009
    Мнения
    475
    Гласувай на изборите
    "Tolerance and apathy are the last virtues of a dying society..."
    -- Aristotle

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Баща ти има ли апартамент или някакво имущество, което майка ти иска?
    По-скоро я е грижа дали ще има кинти в джоба...

  11. #11
    Аватара на taffy
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Враца
    Мнения
    785
    Ако седнеш и говориш с нея.. Да й обясниш, че така или иначе ще се разведат и тия пари ще ви трябват.. Предполагам, че ако го кажеш по-убедително ще разбере.. Нали каза, че е по-мекушава..

    И айде сички да не приказват, че иска само кинтите.. Нормално е да ги мисли, щом и без тфа не са толкова много.. Лигльовци..


    There are n0 0pti0ns f0r th0se wh0 break the rules.

  12. #12
    Мега фен Аватара на Seducti0n
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    I don`t know where
    Мнения
    6 415
    Е в цялата ситуация логика...никаква
    При положение, че майка ти е била обект на лошо отношение, обиди, унижение и т.н., поради каква причина не иска да се разделят с баща ти по взаимно съгласие, при положение, че от където и да го погледнеш този вариант е по-добър?Ако тя не може да си направи елементарната сметка, смятай за какво говорим...?!
    Who doesn't long for someone to hold
    Who knows how to love you without being told
    Somebody tell me why I'm on my own
    If there's a soulmate for everyone

  13. #13
    Аватара на lsd43
    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    Някъде по широкия свят...
    Мнения
    2 014
    Кажи на баща ти да се изнесе и след няколко месеца да се разведат ,докато майка ти си стъпи на краката.
    War is tool ,with this tool the powerful people manage their plans for the new world. World of mass slavery ,world of mind control. If you haven't realise it yet- you are part of that enslaved humanity too.

  14. #14

  15. #15
    заплаши че ще се самоубиеш
    We are Pein, We are God!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си