.
Затворена тема
Резултати от 1 до 15 от общо 15
  1. #1

    Самотна майка...

    Здравейте... Закъснява ми и предполагам е глупаво от сега да пускам тема, но ми се иска да споделя. Искам да имам дете и го искам от този човек, с който съм в момента Вярно, все още съм студентка, но имам доста доходна работа и просто желание за бебче... Утре ще си направя тест и се опасявам, че ако е положителен ще избера да задържа детето. Мисля за това от седмица и все отлагам теста, за да отложа решението си в случай, че е положителен. Дори не мисля, че ако е отрицателен ще ми стане по-хубаво. Но моя приятел не иска и да чуе за дете, живеело му се... Заедно сме от три години, живеем заедно, и двамата си имаме доходни работни места и въпреки че съм едва на 20 просто искам с цялото си сърце да си имаме детенце, дори без брак... Но знам, че ако тестът е положителен и задържа детето ще остана самотна майка. Просто исках да споделя и ако има някоя самотна майка тук, ако може да ми каже дали е трудно...
    Благодаря за всякакваи мнения
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  2. #2
    Ще говоря от опита на собствената си майка. Трудно е, ако нямаш на кого да разчиташ за помощ - по-добре не го задържай. Ако твоите родители имат възможността да ти помагат е голям плюс. За доходната работа не разчитай - 2 год. ти е майчинството, а то не е много голямо. И зависи на каква заплата се осигуряваш. Ако е на минималната - върви доказвай в НОИ, че работиш за повече... Можеш да се върнеш на работа и в 9ти месец (до тогава мисля, че майчинството ти е на 90% от заплатата, но пак се базира на осигуровките), за 3 месеца да наемеш бавачка (пак, ако имаш тази възможност), а после да го пуснеш на ясла, наемайки я в дните, когато детето е болно, а ти нямаш възможност да вземеш болничен.
    Ако си самотен родител, като цяло това са ти вариантите - бавачка и/или помощ от родителите... И задължително, ако приятелят ти те напусне, уредете въпроса за издръжката. Макар да нямате брак, на детето се полага такава. Максималната от съда е 80 лв, не е много, но все пак е някакъв плюс, но вие с таткото може да се договорите и за повече.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  3. #3
    Какъв е този може би бъдещ татко, който ще остави любимата си заради дете. Като се има впредвид, че сте заедно от 3 години и предполагам държите един на друг. Иначе честито за бебето може би ... :P

  4. #4
    Деса, този татко няма да е изключение, колкото и жалко да звучи.
    Има 'татковци', които зарязват освен жените си и собствените си деца. Нито ги взимат за уикендите, нито за празниците, нито се обаждат по телефона. За поемане на някаква финансова част пък да не говорим. Те някои от тях издръжката не си плащат, пък друго ли...
    Собственият ми биологичен баща е такъв, а ако влезеш в bg-mamma ще видиш, че далеч не е единственият. Още ли ти се струва странно?
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  5. #5
    Просто казано с две думи този човек не заслужава да бъде баща на детето ти или просто ако си решила си намери човек , който иска

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  6. #6
    Нямам какво да добавя към по-горните отговори..
    Сега чакаме резултата от теста... : )

  7. #7
    Уви, отрицателен... Явно толкова много бях мислила за това, че сега ми стана празно. Сигурно полудявам, от време на време дори се хващах за корема и си представях как малкото човече стои там... И като видях, че има само една черта се разплаках...
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  8. #8
    Искам да се извиня на всички, че ви загубих времето. Глупаво беше преди да видя теста да си правя планове за бъдещето. Надявам се не сте ми ядосани. Страшно ви благодаря за отзивите
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  9. #9
    Няма проблем
    Наистина е много тежко да страдаш за нещо,което дори не си имала... А относно приятеля ти-може би е добре да си поговорите... Да го питаш-на мен както ми звучи-дали някога ще е готов за дете..
    Пожелавам ти да ти се случи,да имаш едно малко съкровище,ида му се радваш с достоен човек до себе си

  10. #10
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Платеното майчинство е 12 месеца и е 90% от нетното възнаграждение, за което естествено майката се е осигурявала.

    Към авторката-не мисля, че ако се окажеш бременна, той ще те остави. Да удрям ли катинара?

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Платеното майчинство е 12 месеца и е 90% от нетното възнаграждение, за което естествено майката се е осигурявала.

    Към авторката-не мисля, че ако се окажеш бременна, той ще те остави. Да удрям ли катинара?
    Удряй

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  12. #12
    Благодаря на всички!
    Удряй
    Sometimes I get so weird
    I even freak myself out
    I laugh myself to sleep
    It's my lullaby
    Sometimes I drive so fast
    Just to feel the danger
    I wanna scream
    It makes me feel alive

  13. #13
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    ЕЕЕЕ, стига е моме
    с такова нетърпение чаках да кажеш, че е положителен
    какви са тия простотий сега
    Моля ?!

  14. #14
    Аватара на acdcfenka
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Страстно село. :D
    Мнения
    507
    Не може тема без Риот.

  15. #15
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Щом искаш, я заключвам, а евентуално омже да пуснете някоя тема "Искам бебе", в която да е сборна и да пишат желанията си момичета и момчета, които искат да стават родители в близко бъдеще.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си