.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 6 от общо 6
  1. #1

    Lightbulb НВУ "Васил Левски" - Велико Търново

    Здравейте на всички!
    Знам че не е много за този сайт, но все пак ще се радвам, ако някой сподели собствен или чужд опит.
    Аз съм 11 клас и след 12 съм се решил да ставам военен, обаче нито съм запознат с профецията много добре, нито намирам достатъчно информация, за да се запозная. Видях приемните изпити и започнах да се подготвям за физическия.
    1.Четох че късат много на психо теста. Ако може някой да ми обясни за него - какви са тънкостите, къде те пречупват психолозите и тн.
    2.С какво се занимават разузнавачите - това е специалността към която съм се насочил за сега.
    3.Евентуално за Долна Митрополия - трудни ли са приемните изпити и какви са. Единственото, което ме отказва от военновъздушните сили е, това че съм чувал, че там влизат само богоизбрани (много здрави - физически, психически и медицински)
    4. Ако може някой на кратко да ми обясни общо за военната професия
    П.С. И да знам, че заплатата е ниска, но аз искам да стана военен заради призванието!

  2. #2
    Мега фен Аватара на haritov
    Регистриран на
    Jan 2009
    Град
    системата дегоба
    Мнения
    13 324
    Влизате група хора различно умни и ставате еднакво прости.
    В живота си нивга не бях се надявал на толкова мил комплимент:покани ме Дявола — старият Дявол — в дома си на чашка абсент.Свещта очертаваше острия профил със ивица златни лъчи и пускайки кръгчета дим,Мефистофел ме гледаше с влажни очи.Наля от абсента,сърдечно се чукна със мен, и пускайки пушек на синкави ленти, прониза ме с поглед зелен.

  3. #3
    защо така

  4. #4
    anonymous1043668
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от netro Виж мнението
    защо така
    Защото в НВУ то са много прости. Повярвай ми - един мой роднина работи там, гаджето на приятелката ми ей сега като тебе влезе също, и само проблеми и интриги видяха. Оправят се само връзкарите, другите ги гонят. Абсолютно сериозно ти казвам не си струва!

    Цитирай Първоначално написано от haritov Виж мнението
    Влизате група хора различно умни и ставате еднакво прости.
    Точно!

  5. #5
    Здравей, аз също съм се насочил към военното дело, но Долна Митрополия. Естествено ще кандидатствам за летец-пилот. Но както ти казваш, там приемат богизбрани, така че ще пиша също авиационни двигатели и авиационно въоръжение. Колкото до Велико Търново - ще срещнеш много тъпи офицери с връзки, които ще ти се качат на главата. От приятели го знам, но не се отказвай от мечтите си! Разузнаване е една специалност, която е изключително комплексна. Там хубавото е, че не учиш някакви конкретни науки, които са ти нужни в професията, но ще добиеш многообразни умения в множество области.
    П.С аз съм 12 клас и 2020 ще кандидатствам и ще следвам мечтите си. Направи и ти същото, ако е в сърцето си, ще си щастлив, когато те приемат. И си тренирай дисциплината и ранното ставане, там ще ги има в изобилие

  6. #6
    Супер фен Аватара на TrollFactory
    Регистриран на
    Jun 2018
    Мнения
    1 155
    И какъв смисъл има да кажеш това:

    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Естествено ще кандидатствам за летец-пилот. Но както ти казваш, там приемат богизбрани, така че ще пиша също авиационни двигатели и авиационно въоръжение.
    А после да кажеш това:

    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    От приятели го знам, но не се отказвай от мечтите си!... П.С аз съм 12 клас и 2020 ще кандидатствам и ще следвам мечтите си.
    Пълно противоречие между съветите, които даваш и принципите, които имаш. Та ти вече си се отказал, щом приемаш, че не си "богоизбран".

    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Разузнаване е една специалност, която е изключително комплексна. Там хубавото е, че не учиш някакви конкретни науки, които са ти нужни в професията, но ще добиеш многообразни умения в множество области.
    Това пак е едно пълно противоречие. Как няма да научи нищо конкретно, но пък ще придобие "многообразни умения в множество области". Точно обратното, ако не се учи нищо конкретно, накрая полученото със сигурност ще са 0 умения като все пак "в множество области". Средностатистическият лаладжия (Въпреки, че и аз открих току-що противоречие в себе си. Според мен всеки лаладжия си е средностатистически ) има точно 0 умения във всяка област, в която претендира, че има знания. Национална сигурност (колко сериозно звучи само, човек ще си каже, че ще става въпрос за Джеймс Бондски живот, държавни тайни, разузнаване) завършват точно мечтаещите да нищоправят, но да имат власт подарена им от някаква "важна държавна длъжност". Т.е. ламтящи за привилегии... да са 1 вид над другите, защото "пазят", те са "тайни агенти", преставляват "службите". Ще имат служебни скъпи спортни коли и ще "разузнават" сред ъндърграунда и ще се движат сред висшите ешалони на обществото. Абе въобще големи клечки! А и няма сложни науки, ще учат за политика, любимата тема на българина и малко от това и онова, но то не е от значение. Важна е крайната цел: Всеки завършил национална сигурност става задъжлително агент с привилегии и е НАД другите. Най-важното, което трябва да умее е да се преструва на важен по всяко време и да доносничи на структурите за партийна сигурност за тези, които го дразнят (а и не само), защото така ще се издига напред. Абе въобще мечтата на семейството ще е осъществена. Ще си имат дете работещо в "сигурността", то ще има "връзки" и със сигурност ще просперира. А току-виж е следващия Д.П. или Б.Б..


    Цитирай Първоначално написано от football_guy11 Виж мнението
    Направи и ти същото, ако е в сърцето си, ще си щастлив, когато те приемат. И си тренирай дисциплината и ранното ставане, там ще ги има в изобилие
    Да, то защото като се наложи да ходи човек на работа не му се налага да има "дисциплината", а само, ако иска да е "агент" завършил НС, тогава трябва да я има "дисциплината и ранното ставане"...
    Последно редактирано от TrollFactory : 12-05-2019 на 15:05

Етикети за тази тема

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си