.

Виж резултатите на анкетата: Какво да се прави с деца с увреждания?

Гласували
183. Вие не можете да гласувате в тази анкета
  • Евтаназия

    58 31,69%
  • Не мога да реша. Темата ме отвращава

    19 10,38%
  • Отглеждане

    82 44,81%
  • Не мога да реша, но ще се включа в дискусията

    24 13,11%
Отговор в тема
Страница 2 от 7 ПървиПърви 123456 ... ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 161
  1. #26
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Още от малка,майка ми се шегуваше като казваше,че иска така да умре от инжекция.Мотивът й беше - че не иска да тежи на роднините си,да скърбят години наред и да живеят с мисълта,че я чакат да умре,да плащат много пари за лечение и да се ядосват с некадърни лекари..

    Мисля,че за да изясним въпроса,не трябва единствено да гледаме през призмата на убийство на едно бебе,а да помислим малко и за положението на родителите.
    Ако болестта е нелечима те ще знаят колко време още му остава.Всеки път когато го видят ще му се радват и в следващия момент ще се сещат какво го/ги чака.На всеки празник ще се сещат за това,никога няма да могат да му се радват пълноценно..мисълта ще виси над тях като "невидимия морков над Коледната вечеря" от един разказ на Чък Поланник.

    Имам познати жени,които са помятали.Макар че сега имат живородени,това е останало травма за цял живот,а да не говорим за живородени , които са починали.

    Най-лошото нещо на света е да ти умре детето.

    Минават години,а ти се привързваш все повече.
    Минават години,а то съзрява и започва да оценява живота и заобикалящия го свят.Тогава е много по-жестоко да почине от естествена смърт,тъй като то самото вече ще я очаква и ще разбира какво се случва.
    Затова за мен,най-добрият начин е евтаназия в начален стадий на заболяването или веднага след диагнозата.Разбира се,това се отнася за окончателна диагноза - поставена и проверена изключително строго и професионално,както и за заболявания,които водят до смърт. (тук не включвам децата с увреждания).

    П.С - знам,че е жестоко,това което написах,но се опитвам да разсъждавам разумно.Самата аз имам едно наследствно заболяване,което ако се окаже че има и бащата на децата ми,то те ще се родят със сериозни увреждания , така че имам и малко лично отношение.

  2. #27
    Както каза RAWRRR евтаназията в начален стадий е най-добрият вариант..въпреки че на мен сърце не би ми дало да убия детето си.Знам че после ще е по трудно и всеки път като го погледна ще се сещам какво го чака,пак не бих го направила..Незнам,ако ми се случи някой ден (да не дава господ!) може и да ми е друго мнението..
    And you were strong,and I was not..
    My illusion,my mistake..I was careless,I forgot..
    I did
    And now when all is done..There is nothing to say..


    http://www.album.bg/mallsy_/

  3. #28
    Мега фен Аватара на babity
    Регистриран на
    Sep 2007
    Мнения
    8 255
    Мисля, че всичко нормално приключва до аборта в ранен стадий на бременността. Нали сега правят изследвания за да установят дали детето ще се роди здраво тогава, когато все още да може да се направи аборт по тези, медицински причини. След това всичко става извратено и дори животинско. А ние сме хора и претендираме, че сме разумни същества като до момента, единственото, което ни е различавало от животните е било разума. Ако приемем евтаназията на себеподобни като нещо нормално и естествено вярвам, че ще спрем да бъдем по - различни от животните. Хора с толкова сериозни отклонения, за каквито говорим тук рядко оставят поколение, за да можем да кажем, че ще могат да произведат още "дефектни" като себе си. За мен по - добра мярка би било да се правят изследвания за съвместимост между мъжа и жената още преди да се започне с реализацията на самото зачеване.

  4. #29
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^^ Правят изследвания, но само, ако имат съмнения, защото е опасно за плода, при това не е никак маълк рискът.

  5. #30
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Безсмислено е да се влагат толкова усилия за отглеждането на дете, което дори не е нормално(заради различните тежки болести и т.н.). Така хем то страда, хем семейството му не може да живее както трябва, както останалите, които имат здрави деца.
    Според срамната и унизителната за християнството католическа църква, абортите, евтаназиите и всякакви такива процедури трябва да бъдат забранени. Мотивът е религиозен, според този мотив болните деца са като наказание за предишни грехове на родителите. И наглата църква иска да се приемат такива закони, заради религиозният им смисъл. Само че, като християнин съм против всякакви такива забрани, родителите имат право да правят такива неща с децата си(аборт, евтаназия докато са много малки), това е свободната воля и техен избор, те си носят последствията.

    "Не можеш да убедиш жена, че трябва да си евтаназира отрочето, колкото и недъгаво да е то. Наречи го емоция или съжаление - не я одобрявате - но това е което ни прави доминиращ вид и ни различава от животинския." - Ако емоцията и чувствата не се контролират, то пак сме животински вид. А и не може да изпитваш обич към едно болно дете, което всеки ден ти носи само неприятности, и за което знаеш, че никога няма да е като нормалните деца. Обичта може да е само от съжаление в такъв случай. Майките обаче никога не биха навредили на детето си(но евтаназията може да е за добро, не да навреди), каквото и да е то, такава е и самата им функция.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  6. #31
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Цитирай Първоначално написано от Riot
    Хуманноста и съжалението са пречка по този въпрос
    Съгласен съм.

    Не знам, помислете ме за егоист или какъвто и да е, но ако моето дете е такова, не бих искал да го отглеждам.
    Ясно е защо..
    Искам да си живея живота, а не да го прекарам в мъки и приетеснения дали лудото ми дете няма да реши да се подпали или нещо подобно..
    Естествено, иначе просто си хабиш живота.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  7. #32
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Цитирай Първоначално написано от Riot
    Хуманноста и съжалението са пречка по този въпрос
    Съгласен съм.

    Не знам, помислете ме за егоист или какъвто и да е, но ако моето дете е такова, не бих искал да го отглеждам.
    Ясно е защо..
    Искам да си живея живота, а не да го прекарам в мъки и приетеснения дали лудото ми дете няма да реши да се подпали или нещо подобно..
    Естествено, иначе просто си хабиш живота.
    тва с ирония ли го каза?
    Знам, че си мислиш, че Господ ше ти отреди престижно място в Рая като праиш добро и т.н., но това е най - висшата форма на егоизъм.
    Не се знае, дали отглеждането на такова дете е вършене на добро. Това сам си го преценяш, и сам си носиш рисковете. Иначе кое е егоистично? Не схванах нещо поста ти. Хабене на живот е това, вместо да отгледаш едно здраво дете, което ще ти даде и на теб възможност да се развиваш, да отглеждаш болно дете без бъдеще. Така не си полезен нито на себе си, нито на другите. Това е мое мнение де, истината може и да е точно обратната, кой знае.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  8. #33
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Цитирай Първоначално написано от Nam3less3
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Цитирай Първоначално написано от Riot
    Хуманноста и съжалението са пречка по този въпрос
    Съгласен съм.

    Не знам, помислете ме за егоист или какъвто и да е, но ако моето дете е такова, не бих искал да го отглеждам.
    Ясно е защо..
    Искам да си живея живота, а не да го прекарам в мъки и приетеснения дали лудото ми дете няма да реши да се подпали или нещо подобно..
    Естествено, иначе просто си хабиш живота.
    тва с ирония ли го каза?
    Знам, че си мислиш, че Господ ше ти отреди престижно място в Рая като праиш добро и т.н., но това е най - висшата форма на егоизъм.
    Не се знае, дали отглеждането на такова дете е вършене на добро. Това сам си го преценяш, и сам си носиш рисковете. Иначе кое е егоистично? Не схванах нещо поста ти. Хабене на живот е това, вместо да отгледаш едно здраво дете, което ще ти даде и на теб възможност да се развиваш, да отглеждаш болно дете без бъдеще. Така не си полезен нито на себе си, нито на другите. Това е мое мнение де, истината може и да е точно обратната, кой знае.
    А с какво би могъл да си полезен на едно дете, което дали със или без твоята помощ ще се мъчи? Не е ли егоистично да го измъчваш?

  9. #34
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    А с какво би могъл да си полезен на едно дете, което дали със или без твоята помощ ще се мъчи? Не е ли егоистично да го измъчваш?
    И аз мисля така, но ако трябва да твърдя обратното, бих използвал тези доводи:
    Че се опитваш да се оттървеш от детето, само за да си спестиш неприятности, и че лицемерничиш със страданието на детето, за да не се налага да се грижиш за него.
    Че аборта и евтаназията са забранени в някой държави, което не е случайно.
    Че такава ти е съдбата и това ти е писано.
    Че това е наказание от някаква висша сила за предишните ти грехове(и че душата на детето се е родила в болно тяло, като наказание за предишни лоши постъпки на душата му)
    Че така е твърде лесно и жестоко, и че отглеждането на такова болно дете е важен урок и изпитание за теб.

    Това бих измислих, ако се налагаше да защитавам антиевтаназията. Всъщност съм си опровергал всички тези доводи, без един от тях, поради липсата на факти за него.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  10. #35
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Цитирай Първоначално написано от KumchoValcho
    Исках да кажа, че егоизъм е това да правиш 'добро' единствено, защото очакваш да получиш нещо в замяна.
    То това добро, което правиш очаквайки замяна, няма да бъде наградено. Това е така нареченият "билет за рая", ма по-скоро трябва да е за ада
    То всъщност ако някой "вярва" в религията, и прави добро за да си спечели "място в рая", противоречи на самата религия и е просто лицемер.
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  11. #36
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Има и индивиди като Стивън Хокинг, който според дискусията трябва да е бил зачеркнат отдавна, а всъщност е постигнал много в дадена област.
    Той е ИЗКЛЮЧЕНИЕ. Обаче евала му правим. Верно е баси изрода във всеки един смисъл на думата! Обаче, дали такива изключения оправдават правилото?
    Grumpy old madman

  12. #37
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Наското гледах репортаж за един аутист - невероятен математик. Има леки проблеми с общуването, но не повече от някой объркан тийнейджър.
    Научи исландски за три дни само от слушане!

    Интересното обаче е, че до сега не съм чул за някой аутист да има успех в по-креативна област и да има издаден на негово име патент, или нещо подобно.
    Grumpy old madman

  13. #38
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Е то това е проблема - трудната комуникация с външния свят. Той в главата си може да има брилянтни идеи, но щом не може да ги предаде в разбираем вид за други, каква е ползата?
    Grumpy old madman

  14. #39
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    То да е паламуд да го измъкнеш, ама...

    За един проект обикновено от близо 3000 идеи успява една (числата са от Airbus). Е като сметнем, колко усилия и средства трябва да вложим, за да измъкнем идеите и изберем подходящите и да ги разработим...
    Човекът е икономист и предпочита лесното и сигурното. Вярно, че може да е супер идея, но е много високорисково капиталовложение.
    Grumpy old madman

  15. #40

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    У нас Си (=
    Мнения
    1 931
    Май съм единствената, която отговорих в анкетата, че темата ме отвръщава. Това е така, защото аз не мога да реша какво трябва да се направи с децата, а и е ужасно да бъдат убивани, защото не са като нас.
    Поставям се на мястото на родител на едно такова дете(недай си Боже!) и мисля, тоест сигурна съм, че бих се чувствала тъжна и отчаяна, изморена от грижи, но това е моето детенце и го обичам.

    Ако децата са чужди пак бих била срещу евтаназията им, защото по този начин реално лишаваме от живот всеки, който не е нормален.

    Решението е всяка бременна жена да си прави тест, чрез който да установи дали зародишът е здрав и ако не, то следва аборт.

    *не съм чела предни мнения и не знам длаи сте споменавали за този тип тестове

    ПП. Преди ходих на една площадка с приятелка и там имаше жена на около 40 години, която беше като малко дете. Имаше умствени и физически недъзи, но беше хиляди пъти по-щастлива от мен в онзи период. Тя беше щастлива постоянно. Защо да лишаваме такива хора от живот? Вярно, че не е полезна, но и не пречи.
    В учебника по биология за 10 клас има страшни картинки на недъзи, в следствие на броя хромозоми. Е тези неща вече наистина са прекалени и за майката, и за детето. Но в повечето от тези случаи детето умира до 3тата годинка, тоест природата прави някакъв вид чистка. И наистина, хората с физически или ментални увреждания живеят много по-малко.

  16. #41
    hottie
    Guest
    Много е труно да се вземе решенение просто ей така. Предполагам, че ако се случи точно на един от нас няма да сме толкова категоричини.
    Аз смятам, че човек с увреждания измъчва не само себе си, но и околните и съответно няма смисъл да живее и да се мъчи. За какво отглеждаш едно дете? За да го обичаш(това едно на тъка), за да порасне, за да стане "човек от него", за да се реализира, да се ожени, да има деца и пр. Такъв индивид това не може да го постигне или е рядкост(говоря за наистина сериозните увреждания). Така, че в този случай съм За евтаназията, но в съвсем начален стадий, защото свикнеш ли с това детенце..подържиш ли го дори и ден и вече нещата тотално се променят. Все пак тук психиката играе много голяма роля.

  17. #42

    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    807
    Хубаво е, че вече от рано може да се разбере за някои подобни увреждания /не за всички за съжаление/, за да може да се направи аборт. Не си представям един ден да гледам такова дете.

  18. #43
    Аз съм за евтаназия ;/ Трябва да има някакъв доста строг закон, със специален медицински съвет(комисия), която да преценява такива случаи ( молби от самия увреден или роднини етц).
    Отнася се и за възрастни хора с тежки заболявания. По-хуманно според мен е да не се мъчат ;/

  19. #44
    евтаназия...
    заради жалката гледка.

  20. #45
    Тази тема: "Децата с увреждания - отглеждане, или евтаназия?" - поне в моята глава звучи по следния начин: "Децата с увреждания - да ги убием или да ги гледаме как се мъчат, цял живот?!?!"

    Според мен всеки родител макар и трудно трябва да реши, какво да се направи в този случай, защото който и от двата варианта да избере - ще му е много трудно! Все пак не намирам за правилно решението такива деца да биват оставяни (изоставяни) в разни домове, все едно са някакви престъпничи или "изчадия", че да бъдат скрити от всички в някоя "миша дупка"!!! Ако решат родителите на такова дете с увреждания да го отглеждат, би трябвало да дават всичко от себе си за него или то да попадне на такова място, където ще се грижат за него, както ако е при своето семейство с много обич и закрила...

  21. #46
    Мисля, че никой не може да даде категоричен отговор, преди да се е сблъскал с това. Някой отсичат - евтаназия. Да, ама ако след време тяхното дете развие някоя болест надали ще са толкова непоклатими.

  22. #47
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    ако става въпрос всички сме с увреждания евтаназия или отглеждане ?
    ама чакай ся ние по точно вие сте полезни на обществото ся нищо че има някви минимални увреждание все пак сте в полза и родителите не се мъчат щот и вие все пак не се мъчите нито пък страдате и ваште родители не страдат и нищо егоистично няма ако съдията за вас е отсъдил отглеждане

    следващото дело подсъдимите нека влязат
    садът срещу лица със тежки увреждания
    обвинени в причиняване на страдание и мъка както на самите тях така и на родителите им също така са обвинени в това че нямат никва полза за обществото
    съдията без доза егоизъм отсъжда евтаназия
    из мислите на съдията
    днес отсъдих наистина рационално спестих доста страдание мъка и болка на доста хора

    забележете колко често се срещат мъка болка и страдание
    при случеите в които се оглеждат деца с увреждание но вие забравяте че има любов радост и частие макар и по рядко

    имаше някви твърдения че разума трябва да е над чувствата иначе ставаме като животните относно тва твърдение ще кажа ya feel ме помислете над тоя жаргон

    p.p извинявам се че отново не съм приложил знанията от 4 клас нали така беше и не съм отделил изреченията и няма запетайки и главни букви
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  23. #48
    Цитирай Първоначално написано от caseoftheex
    евтаназия...
    заради жалката гледка.
    .... нека обърнем въпроса така..


    ако вие станете родители след 3 4 години опити да си направите дете и детето ви се окаже с недъг ще имате ли съвестта и смелостта да го подложите на евтаназия?

    аз съм на 17 и след раждането поради лекарска грешка съм останал с десностранна хеми пареза (частично парализирани десен крак и ръка като при ръката има 80% инвалидност)
    от моята гледна точка светът е същият както е и за един здрав човек с някои малки изключения. за 17 години съм се научил да се справям с почти всяка ситуация по мой си начин било то свързано с придвижване или лични грижи. и въпреки че съм имал трудни моменти в живота си сега всичко това си намира смисъла ... и ако имам дете в бъдеще бих си го гледал независимо в какво състояние е .. всеки има право на живот!

    мога да ви дам дин типичен пример . вземете Айнщайн .. дете аутист .. психическо състояние което не знам да се лекува .. но като се сетим колко много дължим на този велик ум ... този факт става маловажен! във вип брадър когато им гостуваше едно дете инвалид испя една песен и събра за 5 минути 100 000 лева и то не от съчувствие а защото имаше смелостта да излезне пред такава голяма публика и се представи далеч по-добре от очакваното!

    всеки има право на живот!
    Живей на ръба, в противен случай заемаш твърде много място!

  24. #49
    Супер фен Аватара на Riot
    Регистриран на
    Jul 2008
    Мнения
    1 524
    Цитирай Първоначално написано от padnaloblak
    Цитирай Първоначално написано от caseoftheex
    евтаназия...
    заради жалката гледка.
    .... нека обърнем въпроса така..


    ако вие станете родители след 3 4 години опити да си направите дете и детето ви се окаже с недъг ще имате ли съвестта и смелостта да го подложите на евтаназия?

    аз съм на 17 и след раждането поради лекарска грешка съм останал с десностранна хеми пареза (частично парализирани десен крак и ръка като при ръката има 80% инвалидност)
    от моята гледна точка светът е същият както е и за един здрав човек с някои малки изключения. за 17 години съм се научил да се справям с почти всяка ситуация по мой си начин било то свързано с придвижване или лични грижи. и въпреки че съм имал трудни моменти в живота си сега всичко това си намира смисъла ... и ако имам дете в бъдеще бих си го гледал независимо в какво състояние е .. всеки има право на живот!

    мога да ви дам дин типичен пример . вземете Айнщайн .. дете аутист .. психическо състояние което не знам да се лекува .. но като се сетим колко много дължим на този велик ум ... този факт става маловажен! във вип брадър когато им гостуваше едно дете инвалид испя една песен и събра за 5 минути 100 000 лева и то не от съчувствие а защото имаше смелостта да излезне пред такава голяма публика и се представи далеч по-добре от очакваното!

    всеки има право на живот!
    Ако става въпрос за умствени недъзи
    евтанзията е правилния избор според мен
    В отсрещния блок
    на първия етаж има нещо като... не зная как да го нарека
    там живеят няколко човека (денем са там, вечер ги карат някъде)
    предполагам са минали двайсете всички (5-6 са)
    има и двама-трима които се грижат за тях
    гарантирам ти, че гледката е потрсаваща
    само от един от тях може да излезе някоя друга дума
    брат ми който е на 3 години е доста по лесен за разбиране
    ходят с памперси, лигавници
    издават звуци наподобяващи лица от каменната ера
    тераса, прозорци - решетки
    често крещят... един "свири" на някъква тръба
    друг си показва оная работа на прозореца
    нека спра до тук

    всеки има право на живот
    но защо един живот да има право да съсипе живота на другите покрай него ?
    Моля ?!

  25. #50
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    добре как разбираш че този живот съсипва живота на другите и в тва съсипване има нещо хубаво
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си