.
Отговор в тема
Страница 1 от 7 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 174
  1. #1
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444

    Къде сте кандидатствали ? За тея който са.

    Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.

  2. #2
    Аз тъкмо завършвам специалност Счетоводство и Контрол - само държавния изпит остана да си взема (след две седмици е той). За сега съм много доволен, че приключвам с висшето, но ме притеснява проблема с намиране на работа по специалността...

  3. #3
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Аз тъкмо завършвам специалност Счетоводство и Контрол - само държавния изпит остана да си взема (след две седмици е той). За сега съм много доволен, че приключвам с висшето, но ме притеснява проблема с намиране на работа по специалността...
    Няма ли възможности за реализация ? Финанси не е ли по - доброто от 2-те ?

  4. #4
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Моя шанс за кандидатстване и развиване на учението го проиграх.Жалко,никога не слушах наще кво ми говорят и сгреших.

  5. #5
    Възможности за реализация има, но се иска доста стаж да имаш натрупан и в това е проблема! От двете специалности, не мога да кажа коя е по-добрата. Имам един приятел, който е доста по голям от мен и преди доста време завърши "финанси". В момента работи такава работа за която се изисква средно образование...

  6. #6
    Аз записвам финанси и ще карам магистратура маркетинг. Това ми е проектоплана за следващите 6 години.

  7. #7
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.

  8. #8
    още не съм, догодина завършвам. ще пробвам в чужбина, ако не стане - София/Варна/Бургас.

  9. #9
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.
    Така е ... хубаво е да има човек познанства в средите в които иска да се реализира, което не е честно спрямо всички кадри ... груба реалност...

  10. #10
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    варненския свободен с МИО
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  11. #11
    Мега фен
    Регистриран на
    Feb 2006
    Град
    София
    Мнения
    3 379
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.
    Така е. Има цифра хубави специалности с интересни предмети, но реализация после- никаква.

    Аз кандидатствам тази година и основно в СУ
    Право съм писала на първите две желания
    Лесни теми се паднаха днес, така че може и да не ми стигне балът.
    Ако не стигне- политология, социология...

  12. #12
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Един въпрос с риск да бъда напсувана:
    Знаете ли в България някъде да има университет по невробиология или университет със такава специалност?

  13. #13
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Провери в МА и СУ, ако там няма, на дали някъде другаде. Честно казано за пръв път го чувам това, каквото и да е. :O

  14. #14
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Ами какво е.. прецакан мой интререс. Естествено се хващам за това, което цял живот да го уча и една десета от него няма да науча..

    Мерси, ще проверя.

  15. #15
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    А МА ще рече Медицинска Академия, нали?

  16. #16
    ДА !
    Огромен подпис!
    .; machoka :.

  17. #17
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от InnchetO
    А МА ще рече Медицинска Академия, нали?
    ДА. Ако там го няма или в СУ, няма къде просто, поне според мен де. (поправете ме, ако греша)

  18. #18
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    Не открих нито в един от двата.
    Явно ще се учи извън България

  19. #19
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^Езика ше ти е необходим на първо място.

  20. #20
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от InnchetO
    Не открих нито в един от двата.
    Явно ще се учи извън България
    В Рим съм сигурен, че го има. Та има Институт по бионеврология.

  21. #21
    Повече от фен Аватара на elf4o
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Vmware Fusion
    Мнения
    476

    Re: Къде сте кандидатствали ? За тея който са.

    Цитирай Първоначално написано от YakUZa777
    Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.
    Аз у Шуменския и сигурно ще ме приемат даи боже и изпит държах
    Нещо романтично
    http://www.metacafe.com/watch/1201728/love/
    Macintosh: the computers for the rest of us!

  22. #22
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    ^^Mерси, ще разуча за университета.

  23. #23
    Мега фен Аватара на shadow4e
    Регистриран на
    Apr 2006
    Град
    София
    Мнения
    6 209
    Цитирай Първоначално написано от Loshotia
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Дилемата е там,че доста от вишистите се занимават с неща далеч от естеството на завършената от тях учебна програма.
    Така е. Има цифра хубави специалности с интересни предмети, но реализация после- никаква.

    Аз кандидатствам тази година и основно в СУ
    Право съм писала на първите две желания
    Лесни теми се паднаха днес, така че може и да не ми стигне балът.
    Ако не стигне- политология, социология...
    Пожелавам ти право, щом това искаш, но ако влезеш някое от другите три, ще си ми съседка по факултет и ще се засичаме.

  24. #24
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444

    Re: Къде сте кандидатствали ? За тея който са.

    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Цитирай Първоначално написано от YakUZa777
    Аз пробвах във ВИНС-а, но се чудя какво да се запиша, все ми е едно какво ще е, просто искам след това да има пари, а не да съм учил сума ти време и след това ***. Та ако някой учи или ще учи да сподели, наблюденията си. Засега съм се ориентирал към сетоводство и контрол или финанси.
    Ако искаш просто пари - не учи, а се хвани от сега и започни да работиш и да се издигаш постепенно. Ако си кадърен и работиш здраво, след 5 години, когато твоите съучници ще завършват висшето си образование, ти вече ще можеш да си примерно управител на заведение или нещо друго, което ще те постави по-високо на финансовата стълба от тях.

    Висшето образование не е просто трамплин за големите пари и да действаме на принципа- дай да го избутаме и да вземем тапия.
    Аз съм започнал да работя от 13 годишен, всяко лято, това не ми е проблем, но наще искат да завърша и висше, надявам се с него да идват повече пари, досега повече от 450 на месец, не съм си докарвал.
    Аз на предварителния имах там 5.50, но дипломата ми е малко кофти, сега утре ще видя колко ще изкарам. Пробвах да запомня част от отговорите, предния път отидох и докато видя задачата знаех отговора

  25. #25
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Цитирай Първоначално написано от doomkillerr
    Възможности за реализация има, но се иска доста стаж да имаш натрупан и в това е проблема! От двете специалности, не мога да кажа коя е по-добрата. Имам един приятел, който е доста по голям от мен и преди доста време завърши "финанси". В момента работи такава работа за която се изисква средно образование...
    Първо да се извиня за грубия език,но това което написа влиза в графата "градски легенди". Финанси е една от най-хубавите специалности,които сега можеш да завършиш.Да не кажа най-добрата.Всъщност зависи и в кой университет я завършваш,но за това ще пиша по-надолу.
    Това което каза за твоя приятел подкрепя мнението ми,че само дипломата не е достатъчна.Ако е завършил финанси и не може да си намери работа по специалността - значи има някакъв личностен проблем - мързи го,безотговорен е,нищо не е научил в университета.

    Аз ще ти дам пример с моя приятел,които също учи Финанси,дори не е завършил още,а бачка в банка на отговорен пост.Най-малкото там може да си намериш лесно работа,ако имаш такова образование.

    Колкото до университетите,искам да препоръчам на кандидатстващите УНСС.Много неща се говорят - че образованието е корумпирано,преподаватели е надменни - тези неща са истина,но ако искаш да научиш нещо,именно там е мястото.Ако си отличен ученик,никой няма да ти иска подкуп,за да си вземеш изпита.Пари дават само тези,които ги мързи да учат.

    Преди 2 седмици кандидатствах за работа - случи се така,че преди да започне интервюто се срещнах с всичките кандидати - сред тях имаше момиче,завършило вече магистратура Счетоводство,имаше момиче,завършило Право,имаше студентки от СУ,ПУ.Имаше хора,които имат завършено образование и опит и които не успяха - аз дължа това на университета в които са го завършили - работодателите предпочитат УНСС,защото знаят че е най-големият стопански университет на Балканския полуостров,убедени са в способностите на възпитаниците му.

    Затова на кадидатстващите бих препоръчала да помислят освен за избора на специалността и за университета.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си