.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 76
  1. #1
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498

    Как се изградих като личност?

    На какво ме научи живота?
    Идеята е да споделим начина по който създаваме мнение,начина по който се приобщихме.
    Как гледам аз на нещата и трезва ли е моята преценка във различни ситуации?

  2. #2
    за себе си ли питаш или за всеки индивидуално?

    За мен: Живота ме научи, че няма безплатен обяд. Не всяка усмивка ти желае доброто. Не всички сметки излизат. Няма константи. Иска се много труд и упоритост, постоянство и саморегулация. Всичко трябва да се създава, направлява, променя или премахва с търпение и спокойствие.
    Мнение създавам на база наблюдения и моито лични възприятея. Понякога е грешно или неудобно. Трябва мнението да е плаващо и пластично.
    Начина на приобщаване зависи доста и от другите. Ако те те отблъснат всичко се обезсмисля. Не съм за наглостта.
    Трезвостта на преценките зависи страшно много от ситуацията и от другите. Доколко едно решение и рациално за теб, то може да бъде умаловажено, успорено или изкривено от друг.
    Реализма в преценките се изгражда с опита, който трупаме във важни моменти.

  3. #3
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    [quote="SmiLeHappyEnjoyMyPaiN"]за себе си ли питаш или за всеки индивидуално?[quote]

    За себе си знам,имах предвид за всички.

  4. #4
    Първо да поздравя автора за хубавата тема!

    Аз мога да кажа, че до сега живота ме научи, че нищо не се постига лесно, а трябва много труд за да успяваш и да вървиш напред. Това е една непрестанна борба в която главният герой съм аз! Мнението ми по редица въпроси в много случай не съвпада с това на други около мен (особенно на по възрасното поколение, в което визирам родителите ми и т.н.), но винаги съм готов да ги изслушам и да чуя и тяхното. Все пак много дължа на родителите си, че са ме отгледали по такъв начин, че да бъда по-добър човек. Винаги съм готов да помогна на когото и да било, ако е в нужда - стига това да е по силите ми. Все пак и аз понякога греша в преценката си и допускам грешки, но съм готов да си ги призная и да се поправя...

  5. #5
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    В момента се сещам за един цитат от песен,доста точен.
    "Вече толкова години боря се и знам,че малко ще получа от това което дам".
    Така ли е всъшност?

  6. #6
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    В момента се сещам за един цитат от песен,доста точен.
    "Вече толкова години боря се и знам,че малко ще получа от това което дам".
    Така ли е всъшност?
    Според мен е така. Живота никога не ми е давал много. Винаги единствената алтернатива съм бил аз в преследвате на отделни цели, били те материални, социални, душевни. Усилията по пътя на определена цел се определят от самия човек. Наистина не мисля, че има баланс труд:резултат , но има зависимост, колкото повече от 1то, толкова повече от 2то. В настоящата реалност има и парадокси, които нямат обяснение, поради неразумното им естество. Сложно е.

  7. #7
    Аватара на InnchetO
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    На слънцето :>
    Мнения
    1 767
    x3eme написа:
    В момента се сещам за един цитат от песен,доста точен.
    "Вече толкова години боря се и знам,че малко ще получа от това което дам".
    Така ли е всъшност?


    Ами според мен не е така. Или по-точно няма определена крайност. Според мен всичко се връща по един или друг начин, от една или друга страна. Примерно- можеш да дадеш на някой подкрепа, а той да не ти върне подкрепа, а просто уважение. Само че има една черта, която съм забелязала в доста хора и тя е ако дадеш 2 ябълки, чакаш да ти се върнат и 2те, не 2 портокала, не 2 круши, което според мен е глупаво. За да успееш, за да направиш нещо, каквото и да било в живота, ти трябва да дадеш труд и упоритост, а в замяна получаваш начин на живот.
    Така че.. всичко се връща, но не винаги под формата, под която си го дал.

  8. #8
    Въпреки че не съм баш за този раздел,ще се изкажа,пък мод. ако сметнат да премахнат мнението.

    през тези проклети 15. години,съм научил че не всичко ти се поднася на готово,приятелите са всичко,трябва да бъдеш доста задкулисен,да не бъдеш открит,да не говориш, а слушаш повече.
    Мисля че по въпросът мога да изпиша доста,но няма смисъл защото граничи с горните мнение,и мога да стана банален.

    Поздрави,за темичката.
    Огромен подпис!
    .; machoka :.

  9. #9
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    живота чрез умразата си към мен ме научи да го обичам
    обичаи ги за да те мразат по хубаво от тва няма
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  10. #10
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Мисля, че съм реалист, не съм емоционален човек, винаги когато объркам нещо търся грешките в мен, вадя си изводи от тях и се старая, да не ги повтарям. За някой неща си ме мързи, за други не. А за вбъдеще все още го обмислям.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Да перефразирам Вапцаров:

    Но във форума попаднал на хора
    и станал
    човек



    А още ми е рано да си правя равносметки, или да пиша автобиографии. Да не да съм някой Уейн Руни - на 25 - две книги написани и една прочетена.
    Grumpy old madman

  12. #12
    Мега фен Аватара на DimovB
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    Стара Загора
    Мнения
    3 413
    финансовото състояние, тежките моменти, моментите на изпитания и разочарования.. те ме изградили в голяма степен като характер и са ми отворили очите за много истини

  13. #13

    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    София
    Мнения
    807
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    В момента се сещам за един цитат от песен,доста точен.
    "Вече толкова години боря се и знам,че малко ще получа от това което дам".
    Така ли е всъшност?
    Така е. Затова и не харесвам поговорки от сорта на "дай и ще ти се даде". Пълни глупости. Правия това, което смятам за редно, което искам. Давам, колкото мога да си позволя да изгубя, защото никой насреща не ми е длъжен.

  14. #14
    Трудно приемам пораженията. Трябва да поработя в тази посока, както и да да поумокотя темперамента си. Мисля, че работя в тази посока. Дано пожъна ... дано

  15. #15
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Цитирай Първоначално написано от SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
    Трудно приемам пораженията. Трябва да поработя в тази посока, както и да да поумокотя темперамента си. Мисля, че работя в тази посока. Дано пожъна ... дано
    Опитай да приемеш поражението като стимул да се справиш при следващия опит.

  16. #16
    За крехката ми възраст съм се научила на не много неща, имам още много хляб да ям и да вървя по дългия си път.
    Научих се, че безплатен обяд няма. Научих се, че ако не полагам усилия няма как да получавам нещо в замяна. Разбрах, че не всички сме равни пред закона. Научих се, да отстоявам позицията си. Научих се да приемам грешките си, като вниквам в тях и ги премислям добре, а след това си нося последиците, ако има такива, а то почти винаги има. Научих се да бъда оптимист и да вярвам в себе си. Научих се да преследвам целите си. Разбрах, че в живота всеки се среща с трудности, които трябва да превъзмогне сам. Научих, че ако сама не си помогна, няма кой друг. Научих се да ценя живота, колкото и коварен да е понякога. Научих се, да не се примирявам, а да се боря до край.
    За друго не се сещам. Както казах по - горе-има още много хляб да ям.

    Ще си бъда нараненото дете,
    чиито думи никой не разбира,
    ще изчакам да поспре да ме боде
    и в прегръдката на нежността ще се завия.

  17. #17
    Супер фен
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    i`m lost (;
    Мнения
    2 152
    аз все още се изграждам като личност, за да правя някаква генерална равносметка.

    но много от възгледите ми за живота за изградени на база на литературата. има книги, които преобръщат представите и променят мисленето.
    Свестните у нас считат за луди


    части от мен

  18. #18
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^Не книгите те градят като личност,ударите които нанася живота го правят.

  19. #19
    Аватара на deFakto
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    •••Пловдив•••
    Мнения
    611
    Като личност не съм се изградил все още .. Усещам че някои черти в характера ми са някак си зависими .. Поради факта че живеем в не особено добра държава ,мога смело да потвърдя че манталитета ми на живот и навиците които притежавам са 'обучени' за живот без майка ми .. Факта че съм израстнал без баща ,ме направи автоматично мъжа в къщата още от крехко детство .. Рисковете и действията ,в части супер правилни ,се дължат именно на това .. Доста неща ми избягват ,но има време ..
    Брато много яка тема ,поздрав ..
    И раздела е як майна ,стига да не го окендзат .. : О

  20. #20
    hottie
    Guest
    Не мога да дам толкова категорични отговори. Знам единствено, че това което ме направи силен човек са разочарованията, загубите и грешките в живота ми.

  21. #21
    Живота ме научи единствено и само да не се доверявам на хората.

  22. #22
    Е на 19-се трудно мога да си дам равносметка.Видял съм някаква малка част от живота и то пречупен през призмата на заобикалящите ме проблеми.Моето мнение се препокрива с това на hottie,наистина по добър учител от грешките няма.Може би в известна степен най-важния житейски урок,който всички хора трябва да научат е като паднат да знаят как да се изпарявт.

  23. #23
    [quote="malone"Може би в известна степен най-важния житейски урок,който всички хора трябва да научат е като паднат да знаят как да се изпарявт.[/quote]
    това, което ме оформяше горе-долу като личност - особено в последната половин година, беше волята за живот и преусперитет, която противопоставях на съдбата ми, която буквално ме лишаваше от абсолютно всичко, което исках. Поне борейки се срещу тия драми.. човек става по-силен. Ако се остави да го завладеят е жалък
    But I am never beaten
    Broken not defeated,
    I know next to you is not where I belong

  24. #24

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    аз мога само да споделя една умна мисъл - "опит, така наричат хората грешките си"
    та много съм опитен деа

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    че аз на 20 години каква личност мога да бъда?
    та аз дори още не съм завършил бакалаварска степен...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си