.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 48
  1. #1
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459

    Има ли за мен реализация в България според вас?

    Такам. Както знаете съм студентче. Следвам Wirtschaftsingeniuerwesen (Промишлен мениджмънт може би) - engineering management и специализирам Projectmanagemnt & New product development.
    Накратко Проектмениджъмта е развитие на прокети, тенденции в технологиите, патенти, иновации, прогностициране на трендове и тн.

    Развитието на нови продукти е горе-долу ясно мисля.

    Общо взето са сектори, които не са много застъпени в България.

    Но все пак. Мнения?
    Grumpy old madman

  2. #2
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Колкото по-рядък е един труд,толкова по-ценен е.
    Така че мисля,че да.

  3. #3
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Мислиш ли,че след завършването ще можеш да си намериш удовлетворяваща работа?

  4. #4
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Мислиш ли,че след завършването ще можеш да си намериш удовлетворяваща работа?
    Какво ще рече удовлетворяваща?

    Гаранция не мога да дам - не зависи само от мен, но като имам предвид моментната ситуация на пазара на труда - имам сравнително добри шансове и средната начална заплата в Германия ме устройва. В сравнение с това, с което преживявам сега си е направо юбер-яко.
    Grumpy old madman

  5. #5
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Работа,работа която да е добре платена.
    Пф обърках се и си забравих мисълта.

  6. #6
    както сам написа, това не са широко застъпени сектори в България. предполагам там където учиш, ще имаш далеч по-голям шанс за професионална реализация, отколкото тук. въпреки това, идвайки тук с новопридобитите знания и опит, имаш възможност да създадеш нещо ново, или да доразвиеш нещо вече започнато, като допринесеш с каквото можеш.да използвам момента да те поразпитам как реши да учиш там?какво те привлече?

  7. #7
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Щеше ми се да кажа ДА, обаче да бъдем реалисти - НЕ. В България за да просперираш може и да си най-големият идиот, но, имаш ли връзки всичко става. Единстено по клоновете и отделите на чуждите фирми не е така, но те не са достатъчно на брой.

    П.С.: Една анкета не би била излишна в случая.

  8. #8
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^Аз не мисля така.В положението,което е в момента всеки гледа да вземе някого който си разбира от работата.Като го вземат някъде и се докаже като можещ,не виждам що да не просперира.

  9. #9
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^ По същата причина, поради която Станишев назначи дипломати в 12 без 5 - да уредим другарите и другарките първо.

  10. #10
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Излизаш от темата.

  11. #11
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Просто ти даде някакъв довод, заради това ти го казах образно. Според мен още не сме дорасли да ценим кадрите и да им даваме шанс, а продължаваме да го караме както в политката - по-добре доверени лица, дори и некадърни, а не експерти. Така че има много хора с по 2 висши, които не могат да си намерят работа и такива със средно образовение и без капка мозък, които се държат благодарение на междуличностни отношения. Много трудно се просперира при такива обстоятелства.

    П.С.:Лично мнение.

  12. #12
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Хората които си разбират от работата избягаха по чужбина.Както каза ти,в България няма поле за изява на повечето.Всичко опира до връзки и познанства.А после що е избягал народа от държавата ни.

  13. #13
    хората(вкл. някои от вписващите тук) наричат това "контакти"
    и са врели-некипели, че можещите масово са се изнесли;

  14. #14
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Нима?Сигурно си стоят вкъщи след работа и чакат шанса сам да почука на вратата им докато се борят със мизерната си месечна заплата?

  15. #15
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    хората(вкл. някои от вписващите тук) наричат това "контакти"
    и са врели-некипели, че можещите масово са се изнесли;
    а кои остават? родолюбците и тези, които не могат да заминат чисто и просто поради финансови причини. не е честно. всеки един трябва да има право да се развива и работи където пожелае.

  16. #16
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    хората(вкл. някои от вписващите тук) наричат това "контакти"
    и са врели-некипели, че можещите масово са се изнесли;
    а кои остават? родолюбците и тези, които не могат да заминат чисто и просто поради финансови причини. не е честно. всеки един трябва да има право да се развива и работи където пожелае.
    Чак където си поиска не,но поне да имаше по голям избор.

  17. #17
    описваш едни неволеви мързеливци, това ли ти е дефиницията на "можещи хора"?":Д

    плмн, в момента(пък!:Д) границите са отворени, Еразъм те зове, бригадите те чакат, само трябва да хвърлиш стрелата и да я стигнеш.;

    //и аз искам Кралския колеж, ама не може:Д

  18. #18
    Цитирай Първоначално написано от Sham
    описваш едни неволеви мързеливци, това ли ти е дефиницията на "можещи хора"?":Д

    плмн, в момента(пък!:Д) границите са отворени, Еразъм те зове, бригадите те чакат, само трябва да хвърлиш стрелата и да я стигнеш.;

    //и аз искам Кралския колеж, ама не може:Д
    ще се борим

  19. #19
    hottie
    Guest
    Аз много държа да отговоря в тази тема, но момента ме цепи зверски глава, така че само маркирам територия в смисъл..ако нещо утре забравя някой ако може да ми напомни

  20. #20

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    естествено че има, но трябва да си до 25 години с минимум стаж от 3 години по специалността! тук е така, ако може да си на 25, да си завършил, специализирал в харвард, да знаеш 2-3 езика и да имаш 2 години стаж по специалността - тогава може да те гърбят за 1200-1500лева

  21. #21

  22. #22
    Бизнес в БГ?Лоооош избор

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от schoolgirl
    Има за хората с пари! за мен няма никъв проблем.. ние имаме толкова че няма нужда и да работя
    Парите са до време,утре може и да не ги имаш
    Възможностите са си вечни

  24. #24
    Добрите специалисти, с рядка професия, са перфектните кандидати за чужди фирми с представителства в България, тъй като за много от специалностите, предлагани в чуждите университети в България няма точен еквивалент на професия. Тук можеш да работиш по компонент от образованието си. Например ако си учил Marketing and Management, Project Management и други дисциплини във различни семестри,си достатъчно образован,че да работиш като специалист във всяка отделна, също не лош вариант.

  25. #25
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Тази тема я чакам отдавна, така че дано да успея правилно да формулирам идеята си.
    Първо, искам да изплача гнева си и яда си, който признавам напоследък е по-малък, от силните на деня, а тоест - бармани, общаци по банско и т.н.
    Макар да знам, че то си е за тях, ми е омръзнало от приказки, за това че аз и хората, които следват си губят времето и нервите и видиш ли то ученето било лесна работа, ама напразна
    Разбира се, тези приказки идват от хора, изкарали по една-две двойки, иначе искащи да водят студентски живот
    ама е на, гроздето е кисело

    С този пролог искам да стигна и до своята теза
    А тя е чисто и просто : има бъдеще! вярвам и ще има бъдеще за мен и хората, следващи висше образование
    и под тези хора имам предвид студенти, които не са влезнали там, за да избягат по други градове да се женят, да избягат казармата или защото не им се работи
    имам предвид съвестни люде, които знаят защо точо следват, знаят за какво се борят и какво искат
    Нещата в България ще се променят. Това е. На много хора няма да им хареса, просто защото ще останат с пръст в уста
    и в тая тема виждам приказки от сорта "В България няма да успееш, канисе, тука тряяат връзки и т.н."
    еми да, ама не
    първо и сега не е точно така, второ дори и да го има това в голяма степен до няколко години ще се изчисти
    просто защото България ще се развива, ще се наливат пари, ще се установяват представителства на сериозни дружества
    а те няма да искат доносници като по едно време
    те ще искат кадърни, млади хора, които с амбицията за собствената си реализация ще допринесат и за развитието на техния бизнес

    наречете ме наивник, но треперете, о, лаици, защото скоро да мъкнеш арматури и да редиш тухли няма да бъде най-доходоносната работа тук!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си