.
Отговор в тема
Страница 1 от 6 12345 ... ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 133
  1. #1
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498

    Какво работих до сега

    Някои от постовете в темата за най доходна работа ме накараха да напиша тази тема.

    Какво работи ти до сега и беше ли доволен на работното си място?

    Плюсове и минуси на предишната и сегашната работа.

  2. #2
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Във фирма за щори и комарници, опъвал съм платна като тея на билбордовете и пазач. Засега само това (Още не съм навършил 19)
    Всички от изброените не бяха трудни, но пазач си беше най - добре спиш и гледаш филми, 10 дена в месеца.

  3. #3
    Супер фен Аватара на XceSS
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Бургас :)
    Мнения
    2 480
    Общ работник в дърводелски цех, общ работник в строителството, полу-майстор и разносвач, тоест не аз да карам буса, а аз събирах пари и т.н.
    Цитирай Първоначално написано от AnincetoSexy
    Дърпаш кредит .. Водиш я на Слънчев бряг ,там на ресторант .. после на бар ,и към 4-5 сутринта в хотелската стая на 'Чаика' я събличаш .. Ако ти откаже ,значи мнооооого си се прецакал ..

  4. #4
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    snowboard teacher

    бе като за моята възраст
    си е доста добре

  5. #5
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Лелее
    Бачкал съм доста работи.
    Работил съм като монтьор - режехме тръби в един завод и ги изнасяхме. Тамън ни преместиха в Kellog's, където 90% от работничките са рускини под 30 години и то свърши...
    В дискотека съм работил - да зареждам баровете с алкохол. Стюард на стадиона съм бил. Опаковал съм полуготови храни, телевизори, кафе. Качествен контрол на CD и DVD player-и.
    Продавал съм застраховки.
    Практики като счетоводител (адски тъпо) и в машиностроенето - интересно е да си играеш с машините.
    Сега покрай следването работя на рецепцията в хотел. Вися по 9-10 часа нощно време и главно нет, или ако ми е много скучно - спя на диванчетата в лобито

    Хъхъ. Ама почти нищо от това няма да си пиша в CV -то за в бъдеще
    Grumpy old madman

  6. #6
    Официално в:
    Alexandra Video
    Handy
    Coca-Cola
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  7. #7
    Ами, първата ми работа беше в едно кафене, бях сервитьорка. 6 часа на ден, плащаха ми добре, а и получавах доста бакшиши.
    Работила съм и в един хотел, на рецепцията, но само по 4 часа на ден. Също бях хостеса в един хотел.
    Общо взето съм най-много доволна от работа ми като хостеса, работното време не беше много, плащаха добре, а и работата не е скучна. Сега уча за кандидат-студентски изпити и не мога да работя....

  8. #8
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    О хо хо... Чакай да погледнем...

    Значи първо като бях на около 13 или 14, продавах царевица. Приятно занимание за по петнайсет лева на ден. Скъсах се да ям царевица. На третият ден получих хранително разстройство и напуснах. Погледнах 45-те лева и реших че това не е работа като за мен.

    По някое време около 14-тата ми година забелязаха че мога да се оправям с компютри. Демек - да хвана някой развален, да го вкарам в ред и да го вържа към мрежата. То повече не им и трябаше. Уволниха си всички от IT отдела и взеха мен - на няколко пъти по-ниска заплата отколкото е вземал най-нископлатеният от отдела преди мен(е, аз откъде да знам как съм се минал - лапешка история). Викат те от дъжд на вятър, пращат кола да те вземе, оправя нещата - връщат те където искаш с кола. Че и пари ти дават. Идеално. Позадържах се две години, докато фирмата не се оттегли от България.

    На 17 някъде бачках в автомивка, зимата, на -5 до -10 градуса. Първите два дни никой не посмя да дойде да си измие колата, но на третият се засилиха много хора. Потроших една патрулна кола и ме пратиха да си ходя. Един вид - уволниха ме. Пари така и не видях - казаха че ремонта на патрулката щял да струва повече

    После не ми беше ясно какво точно работех. И на шефа не му беше ясно. Стояхме на групички от по четирима в някакви складове, мрънкахме колко малко ни плащат, мрънкахме колко ни е зле... играехме бридж, пиехме бира. Понякога се замисляхме. След около два месеца напуснах. Просто прекалено много задобряха останалите на три-пет-осем, белот и бридж. Работният ден беше мъчителен.

    В края на 17-тата ми година ме взеха на някакъв странен пост. Да стоя и да наблюдавам дали всички компютри вървят. Да не пипам. Ако ми се стори че има проблем да се обаждам на шефа. Вдигнах рамене - това го мога най-добре. Прилина заплатка, много свободно време. Освен петнайсетината комютъра, няколко километра кабели и неопределена бройка blade-ове наредени в самоделен blade house си имах и други бонуси - диванче, маса, столове, кафе машина, купчина от всякакви компютърни(и не чак толкова компютърни) части. Постепенно нещата се развиха, показах някакви умения, извадих малко късмет... уволниха колегите ми и ми удвоиха, а в последствие и утроиха заплатата. Отделно минах на трудов договор, в който длъжностната ми характеристика беше "Цуц Агмух". "Човешко е да се греши, но често малка грешка голямо щастие руши". Напуснах и там, след около година и половина. Шефа плака. Аз го тупах по рамото съчувствено. Няколко месеца по-късно чух че е фалирал. Тримата ми заместника нещо го давали лабеж...

    Три месеца по късно осъзнах че не е било добра идея да напускам и се отдадох на депресия и самосъжаление. Записах се да уча. Не е интересно, затова и отношението ми не е кой знае какво. Както казват учителите "Вземаш изпитите с очевидно пълно незнание и голяма съобразителност". Дреме ми. Честно.

    В последните години от чиста скука съм се захванал пак с компютри, но нищо кой знае колко сериозно. Експертна оценка и поддръжка на няколко малки вериги магазини - минаваш и гледаш какво не е наред, даваш насоки на IT отделите къде какво да пипнат. Понякога помагам за изграждането на видеонаблюдение и друг тип системи за сигурност - просто помагам при изграждането на системи които се намират малко по-далеч от стандартното(някои от обектите са например банки, казина, частни вили...). Поддържам мрежите и компюрите на двайсетина фирми - за да не ми е скучно. Отиваш, оправяш някакъв дребен проблем, пийнеш кафе с шефа, пофлиртуваш със секретарката... Изпълнявал съм отделни поръчки към военните и полицията, ама не ми допадна. Не е далавера в България. И тем подобни. Много са, разнородни са и ще отнеме много време да опиша всичко... Дори без да броим нещата които правя за собствено удоволствие... За труда си искам извънземни суми - така че не ме занимава простолюдието. Хем имам повече време да правя "к`вот си искам", хем пари има, хем не работя за някакви диви селяни които не знаят какво искат.

    Замислил съм след като завърша да си отворя офис. Не съм решил за какво ще е, но знам каква ще е визията - семпло помещение, около 25 на 25 метра - в дъното едно диванче, масичка и две табуретки. Температурата в помещението няма да надминава 14 градуса, за да ми е комфортно. Ще стоя по цял ден ще шльопам "Маргарита", ще мрънкам колко ми е зле. Понякога ще се замислям...

    Едит: Забравих че от три месеца по документи съм "Експерт корпоративни заеми" към банка. Смех. Не съм стъпвал и един път там... пари не вземам, само давам.
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  9. #9
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    На трудов и граждански договор само като учител. Иначе "работя" във фирмата на майка ми за счетоводни услуги от 2-ри клас. Но пари не искам за труда си-това си е семеен бизнес и помагам, когато мога. Сега съм се заела да дистрибутирам продукти на Forever Living Products, но според мен ще е без успех. Градът ни е малък, заплатите ниски, а продуктите-скъпи!

  10. #10
    2 лета сервитьов
    3то на рецепция

    доволен съм ;]

  11. #11
    Голям фен Аватара на TheSadGirl
    Регистриран на
    Oct 2007
    Град
    Варна :)))
    Мнения
    589
    еми вече 2ро лято сервитьорка на същото място като миналата година .. без договор взимах 450 лева .. сега не знам колко ще дават .. бакшиша си е мой .. почивни дни няма ... отделно от сватбите се събират парите, които се плащат, когато останат повече време .. и на края на сезона се делят между перснала ... доволна съм като цяло .. много бачкане .. ам и пари вадя ... тъй че всичко е ОК
    `` Да си приятел, не означава да познаваш някого, а да си част от него ! ``

    Ко



    Аз съм баба мИчта

  12. #12
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Раздавах листовки един ден. Малко пари, много часове работа, но беше за кратко.
    Лепих и плакати веднъж. Беше забавно, парите пак бяха малко.

    После работих като customer service. Супер мизерно заплащане беше, но пък и не се счупвах от работа никак... По цял ден си цъкахме на комповете, от време на време отговаряхме на някой имейл. Имах обаче чудна компания

    Сега работя в Център за творческо обучение. Парите са доста добри. Работното време е гъвкаво. Колегите са готини и забавни. Шефовете са разбрани и ако кажа - не мога да дойда, щото трябва да ходя на уни, казват - окей, ще се чуем като дойде следващата група. Работа ми е супер приятна, интересна, забавна. След 10 часов работен ден съм се чувствала пълна с енергия. (и мангизи). Даже сега бях на работа-море, което беше екстра . Минус е че работата не е редовна. Т.е. декември и януари например няма НИКАКВА работа. През пролетта и есента обаче е натоварено. Мен обаче работата ме кефи адски и в момента не бих я напуснала при почти никакви обстоятелства
    .
    А от септември ще ставам учителка в частна гимназия. Обаче засега нямам достатъчно инфо за да отбележа плюсове и минуси.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  13. #13
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    Айде, айде, пишете! адски интересно е

    аз не съм работил досега

  14. #14
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    ау аз не съм работила до сега..

  15. #15
    hottie
    Guest
    Много неща. Дори не съм сигурна, че ще се сетя за всичките. Ще гледам горе-долу в хронологичен ред да ги карам :

    - детегледачка(доста време)
    - продавах сандвичи
    - писах статии(глупави,нищо сериозно) за едно списание
    - сервитьорка
    - барманка
    - организатор на партита(по клубове)
    - аниматор
    - кол център
    - къстъмър съпорт
    - програмен директор

  16. #16
    hottie
    Guest
    и аз забравих ! давала съм частни уроци по френски

  17. #17
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    и аз забравих ! давала съм частни уроци по френски
    а нещо друго горещо не си ли преподавала там?

  18. #18
    hottie
    Guest
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    и аз забравих ! давала съм частни уроци по френски
    а нещо друго горещо не си ли преподавала там?
    Лелеее как го очаквах това. Особено от теб ! Мърсник, марш от тук !

  19. #19
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Танците имах предвид бе, ЗА КАКЪВ МЕ ВЗЕ


  20. #20
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    ся се сетих, че и аз бях общак за 2 дена

  21. #21
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Тая криза е*а майката на всичко, миналата година можех да работя на 6 места, а тази никъде няма работа ... Не знам какво ще правя, аз си търсех нещо така за 300 лв. колкото да не искам пари от наще, а то ...

  22. #22
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^Tо сега всяка работа е добре дошла,ако пробираш ше си седиш без пари.

  23. #23
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    ^^Tо сега всяка работа е добре дошла,ако пробираш ше си седиш без пари.
    300 лв. не са много пари, просто не искам сервитьор, за такива има, но просто това не е за мен, всичко друго без това.

  24. #24
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Бачкал съм като сервитьор и за 240 лева.Когато нямаш избор правиш неща които в нормални обстоятелства не би направил...ФАКТ!.

  25. #25
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Сега се надявам, тая седмица, да излезе нещо ама ... Миналата година започнах да работя, още докато бях на даскало, хем от рано имах работа, ама тогава и криза нямаше ...

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си