.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    работа за мен

    Здравейте!Аз съм на 18 години и ще завърша училище през предстоящата учебна година.Проблемът ми е,че родителите ми нямат достатъчно пари,а сега с тези балове нещата стават още по-трудни.Искам да работя нещо.Живея в малък град и става още по-трудно.Работих в магазин на рефан след училище за 4 часа и взимах 150 лв. на месец-малко.Моя съученичка,с която не се разбирам и затова не я питам за повече инфо,тренираше тенис няколко години и сега преподава и взима по 600-700 лв. на месец.Аз съм ходила на аеробика и тренирам много вкъщи.Знам какви ли не упражниня,но дали мога просто така да преродавам без документ.Искам да работя нещо,но все още нямам идея какво.Бихте ли ми дали съвет,моля ви!

  2. #2
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Каквото и да е.Парите зависят от естеството на работата.Да си намериш обаче такава никак няма да ти е лесно,още повече че си малолетна.Ако намериш някаква работа може и пречки да срещнеш-недоволство на по високо постасвените,критики,креще не от страна на колегите и т.н.Стискай зъби и се примирявай щом ти е наложително да намериш работа.
    Да се занимаваш с това което искаш също ще е проблем.Просто свободните работни места в момента често не отговярят на исканията ни.

  3. #3
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Ако имаш голяма нужда, няма да подбираш. Уж казваш, че много ти трябват пари, а не си съгласна на каквото и да е! 150 лв за продавачка в малък град на 4 часов работен ден си е супер. Аз като учителка висшистка получавам 366 лв чисто за 8 часов работен ден. А това е тежък умствен и най-вече психически труд. Налягай си парцалите и работи каквото има. ще дойде време да подбираш.

  4. #4
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от mmmenk
    Аз съм на 18 години
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Да си намериш обаче такава никак няма да ти е лесно,още повече че си малолетна.
    Малолетни са лицата, които не са навършили 14-годишна възраст. Непълнолетни - тези под 18.

    Ще бъде трудно да си намериш добре платена работа, при условие, че нямаш възможност да разполагаш с цял работен ден, а няколко часа + събота и неделя. Ние няма как да знаем, какви са възможностите за работа в твоя град, но защо не опиташ със стандартните - сервитьорка, продавачка в някой магазин. Обиколи насам-натам и събери информация.

    Колкото до аеробиката - за нея са нужни условия - зала, уреди и т.н. А след като живееш в малък град, смяташ ли, че е възможно да има достатъчно желаещи да се занимават с аеробика. Достатъчно, за да плащаш наема на залата, например. За липсата на лиценз - нямам представа.

  5. #5
    Аз не бих се отказала от сегашната си работа,но шефката каза,че вече няма достатъчно пари да ми плаща!Затова се чудя какво да работя!

  6. #6
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^В такъв случай потърси нещо по доходно,което да отговаря и на уменията ти.

  7. #7
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    ^^Да работиш в друг град не е лесно,особено ако си зависим от родителите си.

  8. #8
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Цитирай Първоначално написано от tqnko
    Малък град.. нямаш право на избор.
    Ходи и търси на място и изобщо да не те е срам да търсиш.
    Аз сега ходих на Златни пясъци да търся работа и нищо.
    Одрязваха ни преди да сме попитали отчтиво...
    Покрай тая финансова криза голем "мъжки полов орган" насякъде.
    пс. ти си момиче пробвай да се уредиш някъде сервитьорка в някой град, па може и друго.
    Аз ти казах, че няма работа ...

  9. #9
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Ако имаш голяма нужда, няма да подбираш. Уж казваш, че много ти трябват пари, а не си съгласна на каквото и да е! 150 лв за продавачка в малък град на 4 часов работен ден си е супер. Аз като учителка висшистка получавам 366 лв чисто за 8 часов работен ден. А това е тежък умствен и най-вече психически труд. Налягай си парцалите и работи каквото има. ще дойде време да подбираш.
    Бааа... ГЪРЧ!

    Баща ми е преподавател(+ръководител на някаква комисия и председател на незнам си какъв художествен съвет - всичко към училището) като за два работни дни в седмицата(понеделник и вторник) от 9 сутринта до 2 следобед получава около 1850 чисто(1840 и нещо си там...). Другите дни от седмицата са му свободни - "да си харчи пенсийката" както го бъзикам

    Не знам къде преподаваш ама си правят гавра с теб Потресен съм как може да има хора търпящи подобно заплащане...

    Колкото до работни места - има доста Просто или не ги търсите по правилният начин, или сте прекалено претенциозни...

    Понякога се налага да търсиш прехрана в съседните населени места, да се примиряваш с неподходящо за теб работно време и така нататък... Ако си мислите че някой ще ви каже "Кога ти е удобно? А, добре... А колко искаш да ти плащаме? Добре... Чакай, ще преместим работното ти място на 50 метра от у вас...". Все пак преценяйте си възможностите по-реалистично, да не стане като във вица:

    Един палестинец завършил право и решил в името на добрите отношения с израелците да си потърси работа в израелска фирма. Отива при директора на една голяма и го пита дали има свободни места.
    Директорът: Разбира се. Можем да ви предложим този офис, около 600 кв.м.
    Палестинецът: Наистина ли?
    Директорът: Да, даваме и служебни автомобили, вашият е последният модел на Мерцедес.
    Палестинецът: О, това е чудесно.
    Директорът: А на покрива на сградата имаме специален паркинг за вертолети, можете да използвате един от вертолетите ни когато поискате.
    Палестинецът: О, алах, вие се шегувате.
    Директорът: А, вие пръв започнахте.
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  10. #10
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Баща ми като изпалнителен директор на предприятие с 200 души персонаел, вземаше около 1000 лв...Градът е такъв.Почти няма хора, които получават 4 цифрено заплащане. Стартовата заплата за учител е 450 лв и така е в цялата страна. За участние в синдикат получавам още 18 лв. На норматива съм и нямам почти лекторски. 1 лекторски час е 4.71 лв. Има допълнителни пари за кфалификация, за класни, за председатели на методически обединения. Има и клас. С всичките тия неща директорката да получава чисто...600-650.
    Като се спаднат данъците и осигуровките (учителите имат и осигуровка за учителски фонд), парите са тези-366 лв чисто. Имам 12 лв месечно за храна, 300 лв годишно работно облекло и бонуси за 1-вия учебен ден, НГ и 24-ти май. Общо те са колкото 1 заплата. Това е! Ако учителят не дава частни уроци е жив-умрял. Аз не давам. Криза+лято в Свищов=безработица, затворени кръчми и магазини, умряла работа с 1 дума. Аз съм си доволна-мако, но е по-добре от нищо.

    И съм доволна и пак драпам за работата, защото друга няма.

  11. #11
    Мега фен Аватара на Boot
    Регистриран на
    Nov 2005
    Град
    occasion avenue
    Мнения
    5 057
    Цитирай Първоначално написано от CucAgMuH
    Баща ми е преподавател(+ръководител на някаква комисия и председател на незнам си какъв художествен съвет - всичко към училището) като за два работни дни в седмицата(понеделник и вторник) от 9 сутринта до 2 следобед получава около 1850 чисто(1840 и нещо си там...). Другите дни от седмицата са му свободни - "да си харчи пенсийката" както го бъзикам
    В държавно училище такива пари не можеш да изкараш. А кремчето работи в държавно, предполагам.

    Saatana vittu perkele hate crew!

  12. #12
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    Баща ми като изпалнителен директор на предприятие с 200 души персонаел, вземаше около 1000 лв...Градът е такъв.Почти няма хора, които получават 4 цифрено заплащане. Стартовата заплата за учител е 450 лв и така е в цялата страна. За участние в синдикат получавам още 18 лв. На норматива съм и нямам почти лекторски. 1 лекторски час е 4.71 лв. Има допълнителни пари за кфалификация, за класни, за председатели на методически обединения. Има и клас. С всичките тия неща директорката да получава чисто...600-650.
    Като се спаднат данъците и осигуровките (учителите имат и осигуровка за учителски фонд), парите са тези-366 лв чисто. Имам 12 лв месечно за храна, 300 лв годишно работно облекло и бонуси за 1-вия учебен ден, НГ и 24-ти май. Общо те са колкото 1 заплата. Това е! Ако учителят не дава частни уроци е жив-умрял. Аз не давам. Криза+лято в Свищов=безработица, затворени кръчми и магазини, умряла работа с 1 дума. Аз съм си доволна-мако, но е по-добре от нищо.

    И съм доволна и пак драпам за работата, защото друга няма.
    Явно сега започваш като учителка, защото майка ми е учителка и не взема толкова малко
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  13. #13
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от Boot
    В държавно училище такива пари не можеш да изкараш. А кремчето работи в държавно, предполагам.
    Училището е държавно, но не е към министерството на образованието, а към министерството на културата...

    krem4et0, аз съм шокиран Позволение да падна и да приритам демонстративно? Ако аз бях с твоите приходи - нямаше да преживея и месец. Смятах го, кроих го - не става... ти си нек`фа супергърла.

    Според мен обаче излишно изживяваш като мъченик. Свищов не ми е познат като град("кой какъв е и защо такъв е") но определено ако не ти предлага възможности трябва да ги потърсиш на друго място...
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  14. #14
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    Е, аз не живея сама, а с родителите си. Харча по 100-150 лв и съм спестила за 10 месеца почти 2000. Училището е държавно, а не общинско, както са повечето тук в Свищов. Общината не дава 1 стотинка. За първа година съм, но съм виждала фишове на учителки с 20 годишен стаж. Ако не си класна, не участваш в 2-3 комисии и обединения, и нямаш ПКС 1 или 2, забрави да вземаш повече от 500 лв чисто. Всички учители сме на минимума за учител. Малък град, няма ученици, делегираният бюджет е малко. Общо взето училището трябва да се издържа с 600 хиляди годишно за абсолютно всичко. 500 ученика по 1300 лв за всеки...Това са парите. Това са и условията.

    П.С. Обожавам си работата. Сега не съм на работа и ми е много мъчно. И без пари бих правила ТОВА. Искам това да работя.

    Бтв заплатаа на сестра ми в Стопанска Академия като ст.ас д-р е със 100-тина лв по-голяма от моята. Живее и се издържа сама.

  15. #15
    Мега фен Аватара на therichbitch
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Sofia
    Мнения
    5 536
    хмм за образование винаги се намират пари, вземи завърши нещо, вярно е , че в държава като нашата има хора с по 2 висши образования и ровят в кофите ,НО друго е като имаш диплома, друго е като кажеш аз съм с една пиклива гимназия, просто намери начин :> пък и родителите ти колкото и да нямат пари, едва ли ще ти откажат финансова подкрепа за образование

  16. #16
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    В училищата, в които ресурсите идват от държавата (а не от общината) е така. За това и се различават толкова по материална база и т.н. Уча в Национална финансово-стопанска гимназия - София, в клас с най-висок бал за професионалните гимназии за 2006година, но чистотата, тоалетните, физкултурния салон и т.н. на 856то СОУ са светлинни години пред нашите.
    Общо взето не се учудвам от заплатата на Кремчето. Моята класна е преподавател от около 20 години, счетоводител и взема 425лв.

    А авторката на темата няма как да не си намери работа, ако наистина я иска и търси.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си