.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 13 от общо 13
  1. #1

    Шофьорска книжка - въпрос

    Искам да си взема шофьорска книжка категория М (мотопед). Имам намерение да си купя двигател за колело и да си го инсталирам на бегача. Казаха ми, че за категория М искат само листовки. Вярно ли е? Ако да, как мога да се подготвя за тях и трябва ли да ходя на курсове?

  2. #2
    Двигателя за колело е 49 сс и за него книжка не ти трябва само искат мигачи и стоп на колелото

  3. #3
    Цитирай Първоначално написано от madnes
    Двигателя за колело е 49 сс и за него книжка не ти трябва само искат мигачи и стоп на колелото
    Аз да добавя, че не трябва да вдига и повече от 45-километра в час, за да се кара с "М" категория, пък и с тези преправяния от обикновенно колело да направиш МПС - може да се заяждат катаджиите...

  4. #4
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  5. #5
    Супер фен Аватара на Linns
    Регистриран на
    Sep 2009
    Град
    Милано
    Мнения
    1 277

    Re: Шофьорска книжка - въпрос

    За категория М искат само листовки вярно е, пак се ходи на курсове..

  6. #6
    Аватара на shoon
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    East Coast
    Мнения
    196

    Re: Шофьорска книжка - въпрос

    Цитирай Първоначално написано от Linns
    За категория М искат само листовки вярно е, пак се ходи на курсове..
    Но няма голям смисъл защото после когато поискаш да има и кат В ще плащаш пак

  7. #7

    Re: Шофьорска книжка - въпрос

    Цитирай Първоначално написано от shoon
    Цитирай Първоначално написано от Linns
    За категория М искат само листовки вярно е, пак се ходи на курсове..
    Но няма голям смисъл защото после когато поискаш да има и кат В ще плащаш пак
    to kursa e samo kam 50 lv am i tva sa si pari

  8. #8
    М категорията е 160лв от 3месеца

  9. #9
    а и въпросите на изпита са наполовина по-малко от тези за Б категория
    Wh0 LeT ThE DoGs 0uT...

  10. #10
    Мега фен Аватара на tuzaro
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    hate city plovdiv, майна
    Мнения
    10 852
    тва е бати селянията...
    Локо Пловдив и тесни пичkи майна.

  11. #11
    Значи категория М може да се вземе от 16 год.нагоре.След 2 години ще станеш на 18 и директно за Б -първо няма да се разправяш с КАТ и т.н. а тва ще е на един път- нямаш си и на представа ква занимавка е тва и за М ако няма да караш скутер изобщо не си заслужава, а мнението ми за Моторно Колело= Един приятел имаше едно -дигаше 40км/ч един път го спряха и полицаите са го питали 'кво е тва?' и са се смеели, каквато би била реакцията и на пешеходците, които недай си боже да се наложи да изпреварваш на баир...

  12. #12
    Lestat357
    Guest

    хм

    Цитирай Първоначално написано от Disrespect
    http://www.sicklines.com/gallery/data/534/medium/honda-RN01.jpg
    Колко кила тежи това?

    За книжката вече са ти отговорили. Не си осакатявай колелото! Само ще чупи значително по-бързо (износване). Няма смисъл, а и двигателите от косачки не са толкова леки. Аз обмислях същото преди около 6-7 години, но заради това се отказах. За да го пригодиш напълно като скутер колелото (т.е. да може да се кара адекватно по шосе като МПС) няма да ти излезе много по-евтино (спирачки, сигнализация и др.), отколкото да си вземеш готов такъв. Не е по-удобно, виж, Honda-та по-горе е съвсем друга бира, ама колко ли струва – поне 4-5 бона сигурно, ако не и доста повече. И, да, селяния е.

  13. #13
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Около 3000лв. е един 50 кубиков скутер на хубава марка. Китайските са дори по-надолу.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си