.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 7 от общо 7
  1. #1

    Джак Икормвача...

    Джак прерязва гърлото на жертвите си, телата им са изкормвани по начин, който подсказва, че той е имал медицински познания. Проститутките са убити по особено жесток начин в лондонския квартал Ист Енд.
    Пенсиониран английски детектив, който по-рано работи в отдела за разкриване на убийства на Скотланд Ярд, провежда собствено разследване по случая със знаменития сериен убиец Джак Изкормвачът. Джак извършва своите зловещи убийства през XIX-ти век в Лондон. Изследователят достига до извода, че проститутките в Ист Енд, квартал на Лондон, не са били убити от един, а поне от няколко души.
    Детективът Тревор Мариоти посвещава последните десет години от живота си на работа по случая с Джак Изкормвача. Той разглежда популярни версии за личността на Джак, като според него нито една от тях не изглежда достатъчно достоверна, за да хвърли повече яснота върху истинската самоличност на убиеца.
    Джак извършва своите зловещи убийства през XIX-ти век в Лондон.Според Мариоти тримата, които могат да претендират, че са “Джак Изкормвачът”, са американският доктор Франсис Тамбълти, внукът на кралица Виктория принц Албърт Виктор, както и херцог Кларънс. Според доклада на Мариоти, представен в университета “Олстер”, петте убити проститутки са загинали именно от ръцете на тези хора, а не на един убиец.
    Проститутките са убити по особено жесток начин в лондонския квартал Ист Енд в периода от август до ноември 1888 г. Джак прерязва гърлото на всяка от жертвите, а телата им са изкормвани по начин, който подсказва, че престъпникът е имал медицински познания.
    Като основно доказателство за своята теория Мариоти изтъква факта, че две от жертвите са открити една след друга в период от едва 12 минути. Според полицая човекът, извършил първото убийство, е трябвало да се скрие и да заличи следите си. Детективът смята, че маниакът не е имал възможността толкова бързо да извърши и второ убийство.
    Проститутките са убити по особено жесток начин в лондонския квартал Ист Енд.Според Мариоти повечето версии за самоличността на Джак Изкормвача не са верни. Лондонската полиция смята, че убиецът е бил на възраст между тридесет и четиридесет години, среден на ръст, добре облечен. Списъкът на заподозрените включва десетина души.
    Така например, по време на разследването на убийствата лондонската полиция заподозряла като вероятен извършител някой си Арън Козмински, който живеел в квартала Ист Енд. Според показанията на негови съседи Козмински ненавиждал всички жени и особено проститутките. Един от очевидците на убийството го “разпознал”, но половин година след трагедията. Обвиненията обаче били отхвърлени. Оказало се, че Козмински не разбирал абсолютно нещо от медицина.
    Вторият заподозрян като Джак Изкормвачът бил Джордж Чапмън, завършил медицински университет. Той признал, че е убил три жени и се е опитал да убие и четвърта. Своите жертви обаче Чапмън отровил, докато Джак Изкормвачът действал с нож. Освен това през есента на 1888 г. Чапмън навършил 23 години, а Джак Изкормвачът според свидетели бил доста по-възрастен.
    Бившият инспектор от Скотланд Ярд Тревор Мариот признава, че е превърнал в цел на живота си разкриването на истинската самоличност на Джак Изкормвача. Събирането на доказателства по случая продължава!

    Мен тази история ме плаши...Като четох и други материали по въпроса ми беше чудно колко много хора са "заподозрени",че са Джак Изкормвача....

  2. #2
    Голям фен Аватара на Naman07
    Регистриран на
    Feb 2008
    Град
    село Пловдив
    Мнения
    612
    Оказва се придворния лекар, не съм сигурен. Но защо темата е тук?
    "И утре е ден" - казала еднодневката...
    The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing.

    http://bg.christianreformation.net/forums/ <---- dig in.

  3. #3
    Има още едно по-смразяваща история и тя е за Черната далия (такъв е прякора на жертвата), ако имате смелост и сили намерете инфо за нея и снимки
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  4. #4

    Регистриран на
    May 2008
    Град
    софия
    Мнения
    118
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%...B8%D0%BB%D0%BE
    Тук може да прочетете историята на Чикатило, сериен убиец убил и изнасилил близо 200 жени и деца. Пред съда признава за едва 52 убийства като назовава имената на всяка една жертва и датата на убийството.Препоръчвам и филма Евиленко с Малкълм Макдауъл в главната роля

  5. #5
    ако знаете такива филми,и да са долу-горе по реални случеи,драснете по едно ЛС
    Огромен подпис!
    .; machoka :.

  6. #6
    Супер фен Аватара на aloveyou
    Регистриран на
    Dec 2008
    Град
    Русе
    Мнения
    2 757
    Цитирай Първоначално написано от Ilikeliljon
    Има още едно по-смразяваща история и тя е за Черната далия (такъв е прякора на жертвата), ако имате смелост и сили намерете инфо за нея и снимки
    Черната далия
    Елизабет Шорт (на английски: Elizabeth Short) е американка, която става жертва на жестоко показно убийство. Тя получава прозвището Черната далия - след като нейното тяло е намерено жестоко обезобразено на 15 януари 1947 в парк на Лос Анджелис, Калифорния. Убиецът остава неразкрит, което поражда редица слухове и става тема на няколко книги и кино адаптации.

    Елизабет Шорт е родена на 29 август 1924 в Хайд Парк, Масачузетс. Тя е третата от общо пет дъщери. Нейните родители се развеждат и баща ѝ се мести в Лос Анжелис. По-късно и тя отива при него, за да се прочуе като актриса, но става по-известна като Черната далия заради убийството ѝ, предхождано от мъчения.
    Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  7. #7

    Регистриран на
    Mar 2007
    Град
    София
    Мнения
    1 424
    За Джак Икормвача има много теории и нито една от тях не е доказана. Във филма "От ада" с Джак Спароу, уж придворния лекар е бил обвинен, но доказателства няма. Аз съм слушала за теорията, че който и да е бил е умрял малко след убийствата от мизерия и затова не е продължил с убийствата.
    Преди време се интересувах много от серийни убийци и техните мотиви. Помня имаше и един списък с двестате най-жестоки серийни убийци. Доста интересни неща има нета, ако имаш желание и се поразровиш. Ако намеря списъка, ще го постна.
    Вие на хероин ли сте бе?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си