.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 51
  1. #1

    Въпрос за раждането

    Без да исках подучух две жени като се разправяха докато се подстригвах , че вие като раждате задължително сте със затворени очи за да не ви се напукат капилярите или поне едно време е било така ... вярно ли е?

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  2. #2
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    ...е ако искаш пробвай да напъваш с отворени очи

  3. #3
    Супер фен
    Регистриран на
    Sep 2005
    Град
    Plovdiv,Kalofer,Montana
    Мнения
    2 922
    незнам,не съм раждала нормално,но поне от разказите на познати няма нищо общо с тоалетната

  4. #4
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Не, просто от напъните и налягането което се получава в организма могат да ти се отлепят ретините на очите и да ослепееш.
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от darla
    ...е ако искаш пробвай да напъваш с отворени очи
    Хубаво не ми се карай

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  6. #6
    Бе тфа естестввеното раждане не си е работа Шегувам се И аз съм чула нещо такова
    And you were strong,and I was not..
    My illusion,my mistake..I was careless,I forgot..
    I did
    And now when all is done..There is nothing to say..


    http://www.album.bg/mallsy_/

  7. #7
    Това дали ще се увредят очите зависи от това дали има проблем, като високо очно налягане , вероятност да се отлепи ретината при неправилно напъване... наистина не е шега работа...

  8. #8
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Кой освен циганите ражда нормално вече? Не целя да засегна никой, просто покрай нас има сума ти бебета в момента и всичко до едно са родени с цезарово сечение. Първо болките са по-малки, второ е много по-безопасно. В света тенденцията е да се премине тотално на рязане, грубо казано. И няма как да ослепееш. Иначе е вярно, че можеш да ослепееш, ако имаш висок диоптер или високо очно налягане и напъваш.

  9. #9
    Това за циганите ме разби Млади момко, далеч не е така...
    Естествено, че е много по-добре да родиш нормално...
    Секциото е сложна операция и като такава много рискована.
    Въпреки, че и раждането вкарва единия крак на жената в гроба, естествената природа си е направила каквото трябва.
    Ето поради тази логика, че съвременните операции са "модерни" младите майки, манекенки раждат увредени деца в 6-тия месец, за да не качват килограми, не кърмят децата си, за да не им увисне силикона...
    Абсолютни абсурди един до друг!
    Понякога напредването на науката вреди повече отколкото помага!
    След няколко години ще вземем да си гледаме ембрионите в инкубатори до самото раждане...къде се изгуби процеса да станеш - майка...

  10. #10
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от sexita
    Това за циганите ме разби Млади момко, далеч не е така...
    Естествено, че е много по-добре да родиш нормално...
    Секциото е сложна операция и като такава много рискована.
    Въпреки, че и раждането вкарва единия крак на жената в гроба, естествената природа си е направила каквото трябва.
    Ето поради тази логика, че съвременните операции са "модерни" младите майки, манекенки раждат увредени деца в 6-тия месец, за да не качват килограми, не кърмят децата си, за да не им увисне силикона...
    Абсолютни абсурди един до друг!
    Понякога напредването на науката вреди повече отколкото помага!
    След няколко години ще вземем да си гледаме ембрионите в инкубатори до самото раждане...къде се изгуби процеса да станеш - майка...
    Да не говорим, че вече има практика друга жена да ти износва детето Пълни абсурди
    Та нали това е тръпката - да го износиш, да почувстваш как расте, как се развива, да се радваш че даваш нов живот, да го родиш... Какво ще усетиш ако всичко става не в твоя организъм или ако не го родиш нормално?!
    Циганките били раждали нормално само Що за глупост Много млади майки предпочитат да раждат по естествен път, даже имаше петиции в интернет и предавания за това. Не виждам нищо безопасно в оперативното вадене. Да не говорим за болките, които последват след това и изключителното пазене година след раждането. За мен лично това е обидно

  11. #11
    Като родиш по нормален начин не сваляте ли по-бързо килограми?

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  12. #12
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    С моя като сме си говорили.. сме се разбрали и дума да не става за естествено раждане ще раждам секцио колкото и деца да имаме

  13. #13
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от Rofl4e
    С моя като сме си говорили.. сме се разбрали и дума да не става за естествено раждане ще раждам секцио колкото и деца да имаме
    И защо точно секцио Защото мислиш, че няма да те боли? Или защото смяташ, че ще се възстановиш по-бързо?! Напротив! Болката отново я има, просто е след раждането, и продължава повече време. А възстановяването е по-бавно и мъчително за организма, тъй като това е операция, а не процес случващ се по естествен път. До операция се прибягва само ако има риск за майката или плода. И според мен не трябва да се употребява в други случеи - ей така щото ме е страх

  14. #14
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    Цитирай Първоначално написано от sexita
    Това за циганите ме разби Млади момко, далеч не е така...
    Естествено, че е много по-добре да родиш нормално...
    Секциото е сложна операция и като такава много рискована.
    Въпреки, че и раждането вкарва единия крак на жената в гроба, естествената природа си е направила каквото трябва.
    Ето поради тази логика, че съвременните операции са "модерни" младите майки, манекенки раждат увредени деца в 6-тия месец, за да не качват килограми, не кърмят децата си, за да не им увисне силикона...
    Абсолютни абсурди един до друг!
    Понякога напредването на науката вреди повече отколкото помага!
    След няколко години ще вземем да си гледаме ембрионите в инкубатори до самото раждане...къде се изгуби процеса да станеш - майка...
    Да не говорим, че вече има практика друга жена да ти износва детето Пълни абсурди
    Та нали това е тръпката - да го износиш, да почувстваш как расте, как се развива, да се радваш че даваш нов живот, да го родиш... Какво ще усетиш ако всичко става не в твоя организъм или ако не го родиш нормално?!
    Циганките били раждали нормално само Що за глупост Много млади майки предпочитат да раждат по естествен път, даже имаше петиции в интернет и предавания за това. Не виждам нищо безопасно в оперативното вадене. Да не говорим за болките, които последват след това и изключителното пазене година след раждането. За мен лично това е обидно
    Това, за което говориш, се нарича соргатна (соргОтна?) майка и не си прилага туко така. Много често това е краен вариянт и не виждам нищо лошо, ако в едно семейство жената не може да износи плода да се прибегне до този метод. Но това е много крайно и не беше коректно да реагирате така, защото за много двойки и това е решението на един медицински проблем. Не е някаква прищявка.

    За оперативното вадене не знам какво виждаш и какво не виждаш. Аз виждам, че повече и повече жени раждат секцио, сигурно има защо. На дали го правят за кеф.

    И не знам какво ти пречи факта, че хората имат право на избор как да раждат. На теб не ти харесва -> раждаш нормално. Защо заради теб другите да нямат избор? В демокрация живеем все пак. Ако на теб не ти харесва, не значи, че на друг не му харесва или че е вредно. Мисли малко по-отворено към света. Разни хора, разни идеали.

  15. #15
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    1-во: Ако се поровиш за малко повече информация ще видиш, че метода друга жена да ти износи детето се използва при манекенки или изобщо при известни личности, които не искат да си развалят фигурата Ако жената не може по медицински или здравословни причини да износи сама бебето си, съм съгласна на подобни методи, но за съжаление хората изкривяват всичко и по-голям е процента на "разглезените женички с перфектни мерки".
    2-ро: Цезаровото сечение, подобно на износването за което говорих по-горе, също в 70% от случеите е просто прищявка на бъдещата майка Едва останалите около 30-тина % отиват при майки, чиито бебета са със по-голямо тегло или изобщо има някаква пречка за нормално раждане. Но никой от тях явно не съзнава, че при операцията всичко е много много по-сложно, отколкото ако родиш по естествен път - много повече усложнения при повечето майки, много повече болки и за по-продължително време и т.н.
    3-то: Аз съм достатъчно либерална и отворена за новите идеи на лекари и медици, но мисля, че всичко си има граници. Къде остава човешкото, естественото, нормалното? Че ние да не сме роботи?! Сетих се за анимацията Уоли, където ако си спомняте хората седяха само на едни столове и нищо не правеха, и храната им идваше при тях, и дрехите и децата и всичко... В крайна сметка това е само фантастика, но колко жалко е ако след 100 години постигнем подобна картинка, нали... защото ако не оставяме процесите нормално на природата, ние за какво ще живеем?! След време може и децата някой друг да ни прави

  16. #16
    Проблема amk933 е че жените не осъзнават много много какво става на секциото и какви са рисковете. Лекомислено е да решиш да раждаш така без да имаш грам представа за сложността на операцията.
    Повярвай ми, присъствала съм на секцио и е супер сериозна, усложненията могат да са страшни, операцията е дълга и постоперативният период е много с много по-голяма продължителност.
    Докато една нормалнородила майка след два часа може да стане и да отиде до тоалетна или да слезе да пие кафе с роднините си, жената със секциото тепърва е в реанимация и възстановяването е много по-дълго.
    Все пак има разрез на корема...
    За съжаление по мои наблюдения има много усложнения при нормалнораждащите, недостаръчно разкритие, бебето не слиза на долу или тазът на жената е малък... други проблеми не искам да споменавам, но наистина понякога секциото спасява животи, но не съм ЗА това да е като алтернатива на безболезнено раждане...защото няма такова нещо!

  17. #17
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^Въпрос на мислене явно. За мен нормалното е секциото. В обществото, в което живея така е нормалното. Аз съм роден секцио, въпреки че майка ми не е имала проблеми. Всички бебета покрай мен са родени секцио. Всичките ми приятели са секцио. Всичките ни семейни приятели, които имат бебета - пак с цезарово сечение. За мен е ненормално жена ми да роди нормално, някой ден. Плюс това познаваме сума ти доктори и всичките им жени и те секцио. Просто ми е странно. Не разбирам нормалното раждане и за какво се пънете толкова, като с един разрез може да излезе много по-безопасно за детето и по-безболезнено за майката. Не ми казвай, че боли повече, защото много се съмнявам като ти излезне през онази работа, ако се получат разкъсвания после да боли по-малко шиенето от шева на стомаха. Абе въпрос на разбиране и на ценности. Аз живея сред хора, за които раждането по естествен път е нормално само за по-необразованите и хората от малцинствата.

  18. #18
    Май много се отклонихме от темата

    www.dragon.bg - елате цъкайте..

  19. #19
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    Цитирай Първоначално написано от Rofl4e
    С моя като сме си говорили.. сме се разбрали и дума да не става за естествено раждане ще раждам секцио колкото и деца да имаме
    И защо точно секцио Защото мислиш, че няма да те боли? Или защото смяташ, че ще се възстановиш по-бързо?! Напротив! Болката отново я има, просто е след раждането, и продължава повече време. А възстановяването е по-бавно и мъчително за организма, тъй като това е операция, а не процес случващ се по естествен път. До операция се прибягва само ако има риск за майката или плода. И според мен не трябва да се употребява в други случеи - ей така щото ме е страх
    на самата мен няма да ми комфортно да съм като закърпена от долу.. (на мъжа ми също) .. това си остава белег за цял живот и предпочитам 10 дни повече да ме боли от колкото като се погледна и да се ужасявам.. .. медицината е напреднала и както споменаваше дарла има козметични шевове 150-200 лв и почти не се забелязва къде са ти резнали коремчето..


    п.с. имаме и в семейството ни драма заради естественото раждане и не искам и да си помислям да раждам естествено.След тази случка никой от фамилията ни не роди по естествен път!

  20. #20
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Не разбирам защо толкова ви е страх. Сега има измислени толкова методи да родиш хем естествено, хем безболезнено. Има специални хапчета (ще излъжа ако кажа име, тъй като не съм сигурна), който спомагат отпускането на мускулатурата на жената, което от своя страна е предпоставка за изключително лесно раждане.
    Епидуралната упойка няма да я коментирам, тъй като тя сама по себе си е достатъчно опасна и напълно я изключвам като вариант за безболезнено раждане.

  21. #21
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    amk933, може жените в твоята среда да раждат така, защото просто им е по-лесно. Обаче за самото бебе не е така. При движението си по родовия канал, то изживява по-малък стрес. Това е естественото нещо. На животните не им правят секцио. Възстановяването за майката също е по-лесно. Да не говорим за чисто емоционалния момент. Моята майка е раждала естествено 2 пъти. С кака ми особено й е било доста трудно, но в мига, в който я е гушнала, е забравила всичко. Аз искам да родя по естествен път (естествено не толкова болезнен), за да усетя тази уникална емоция. Секциото си е много сериозна операция - рязане на коремна стена, мускули, матка и прочие. За жалост ще трябва да я понеса, защото нямам избор поради доста причини. Ако имах-нямаше да се колебая да родя естествено. Щом природата е решила така, значи това е най-малко безболезнено за бебето и майката.

  22. #22
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    amk933, може жените в твоята среда да раждат така, защото просто им е по-лесно. Обаче за самото бебе не е така. При движението си по родовия канал, то изживява по-малък стрес. Това е естественото нещо. На животните не им правят секцио. Възстановяването за майката също е по-лесно. Да не говорим за чисто емоционалния момент. Моята майка е раждала естествено 2 пъти. С кака ми особено й е било доста трудно, но в мига, в който я е гушнала, е забравила всичко. Аз искам да родя по естествен път (естествено не толкова болезнен), за да усетя тази уникална емоция. Секциото си е много сериозна операция - рязане на коремна стена, мускули, матка и прочие. За жалост ще трябва да я понеса, защото нямам избор поради доста причини. Ако имах-нямаше да се колебая да родя естествено. Щом природата е решила така, значи това е най-малко безболезнено за бебето и майката.
    Напълно съм съгласна.
    Ами помислете ако медицината не практикуваше секциото например Как щяхте да раждате? Да не мислите, че винаги е имало избор пред жената? И плюс това риск винаги има, както при естественото раждане, така и при оперативния метод. Не виждам кое ви успокоява, освен това, че болката няма да я има по време на израждането на плода.
    И не мисля, че шевовете са кой знае каква болка за умиране. Има ги и в двата случея. Стига да си платиш за да те зашият със качествени конци, няма да имаш белези. Да не казвам голяма дума, но твърдо съм решена да раждам нормално, ако естествено обстоятелствата тогава не ми наложат друго.

  23. #23
    Мега фен Аватара на krem4et0
    Регистриран на
    Mar 2004
    Град
    Свищов
    Мнения
    13 588
    А и съм чувала за зашивания, при които влагалището става по-тясно и мъжете са по-доволни Това в кръга на шегата

  24. #24
    Мега фен Аватара на iiirish
    Регистриран на
    Jun 2006
    Мнения
    4 156
    Цитирай Първоначално написано от krem4et0
    А и съм чувала за зашивания, при които влагалището става по-тясно и мъжете са по-доволни Това в кръга на шегата

  25. #25
    Мега фен Аватара на Rofl4e
    Регистриран на
    Aug 2007
    Мнения
    3 158
    Цитирай Първоначално написано от iiirish
    Не разбирам защо толкова ви е страх. Сега има измислени толкова методи да родиш хем естествено, хем безболезнено. Има специални хапчета (ще излъжа ако кажа име, тъй като не съм сигурна), който спомагат отпускането на мускулатурата на жената, което от своя страна е предпоставка за изключително лесно раждане.
    Епидуралната упойка няма да я коментирам, тъй като тя сама по себе си е достатъчно опасна и напълно я изключвам като вариант за безболезнено раждане.
    не искам да споря с теб.. 1 ми братовчед преди около 10г.. го задушиха.. точно защото стринка ми раждаше по естествен път.. и уж щяха да го оправят уж тва онва и бебенцето си отиде след 7-8 месеца мъки,лежане по болници и хиляди пари на вятъра,а ако беше родила секцио сега детенцето и щеше да е живо!

    В момента същата тази жена има 2 деца живички и здравички.. и ги ражда секцио а не по естесвен път...

    Др ми 1 браточвед е бил със счупена ключица,леля ми е раждала него по естесвен път..второто и беше секцио и никакви проблеми с него!

    Мислиш ли,че ще ме обедиш да родя по естествен път! Едвали!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си