.
Отговор в тема
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 62
  1. #1
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391

    Предложения, Правила, Промени и Всичко за ДЕБАТА!

    Тук ще бъде всичко за структурата на дебата...

    Предложенията за бъдещите дискутирани теми, предложения за промени и всичко останало.

    Ако може да вдигнем темата под Първи форумен ДЕБАТ, няма да бъде лошо.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  2. #2
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Много избързваш.Изчакай поне сегашния да приключи в събота,тогава ще го мислим.

  3. #3
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от x3eme
    Много избързваш.Изчакай поне сегашния да приключи в събота,тогава ще го мислим.
    Всичко се мисли предварително.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  4. #4
    Мега фен Аватара на x3eme
    Регистриран на
    Jan 2008
    Град
    там някъде в далечината....
    Мнения
    5 498
    Ок,кажи си предложенията.

  5. #5
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    в една тема записване и дискусии и всичко останало? ще стане манджа с грозде

  6. #6
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Малко предложения от мен...

    1. Трябва да се структорират основните правила на играта - започване, свършване и etc.

    Не знам това ограничение - 3 последователни поста от един отбор като таван дали е много правилно, защото...

    Като един стратегически отбор, един от двата отбора може да изчака другия да направи 3 мнения едно след друго и да се наговорят да не отговарят до последния ден, така ръцете на единия отбор ще са изцяло завързани, а и няма да има дискутиране, а просто чакане...

    Не мисля, че трябва да има таван за мнения на отбор... Предлагам таван за мнения на човек... Да няма право да пуска 3 последователни поста и точка по въпроса. Тоест максимум да е 3, дори 2, защото винаги може да редактира.

    Двата отбора да имат пълното право да правят с постовете на другия отбор какво си пожелаят - цитират, боядисват, разчленяват и прочие, защото дори и да постват нечий цитат, това си остава техен пост.

    Виждам, че играта набира популярност и е доста интересна... Поне за сега виждам едно доста добро развитие, което включва доста мислова борба и за двата отбора...

    2. Предлагам да има два почти паралелни дебата, ЗАЩОТО:


    Всеки, който е участвал може да иска да участва отнова и отнова, което не мисля да забраняваме... Доста от тези, които не участват си мислят, че ще застанем пак ние и те няма да се вредят, а именно за това мисля да се дават 2 дни записване или 1 ден (24 часа)...

    Дори ние старите да играем, не значи, че на другите ще им е забранено да се присъединят към нас...

    Няма да се паднем същите, във всеки нов дебат се обсъждат различни неща, така че и нашата позиция ще бъде различна.

    3. Предлагам и да се направи една тема, която ще е специално за предложения за теми...


    Почти паралелни казвам, защото:

    Ако една тема свършва във вторник, друга трябва да свършва във петък или събота, да има време екипа то съдии да разграничи печелившите от загубилите. Така ще има повече интерес, специално според мен.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  7. #7
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Дайте идеи за теми...
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  8. #8
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    в една тема записване и дискусии и всичко останало? ще стане манджа с грозде
    Добре, Мачо, напълно съгласен съм, дай идея как да процедираме...

    ПП: Така структурирана не можеш ли да я вдигнеш?
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  9. #9
    Мега фен Аватара на machoka
    Регистриран на
    May 2005
    Мнения
    11 113 835
    Ти да нямаш някаква мания за вдигнати свои важни теми ?

    Какво да и вдигам, като нищо няма да излезе от нея.. не я затварям за да се убедиш сам.

    Както се каза, ще изчакаме да приключи настоящият дебат и после ще видим кое-как е било и какво ще се промени.

  10. #10
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от machoka
    Ти да нямаш някаква мания за вдигнати свои важни теми ?

    Какво да и вдигам, като нищо няма да излезе от нея.. не я затварям за да се убедиш сам.

    Както се каза, ще изчакаме да приключи настоящият дебат и после ще видим кое-как е било и какво ще се промени.
    Не. Нямам такава мания.
    Няма значение на кой е темата, тя обхваща други неща.
    С другото съм съгласен.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  11. #11
    По-добре този да свърши първо, после всички, които имат забележки и предложения да си ги кажат.

  12. #12
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    По-добре този да свърши първо, после всички, които имат забележки и предложения да си ги кажат.
    Ок. Какво пречи даването на предложения за тема по дебата?
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  13. #13
    Теми на дебата може да се дават винаги.Дали тук или в друга сходна тема.Имах предвид другите препоръки/забележки засягащи самия дебат да са след неговия край. : )

  14. #14
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от plmn
    Теми на дебата може да се дават винаги.Дали тук или в друга сходна тема.Имах предвид другите препоръки/забележки засягащи самия дебат да са след неговия край. : )
    Разбира се.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  15. #15
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Истината и Лъжата, това ми е новата идея...

    Кое от двете е по - правилно?
    Истината, която наранява, или лъжата, която прикрива болката?

    Нещо такова... Да се вземат двете крайности.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  16. #16
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    аз ви предлагам първите няколко пъти да си избирате не чак толкова интересни теми за да може хубаво да измислите правилата
    не ми стана много ясно как комисията определя победителя ?
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от b0Nb0n
    не ми стана много ясно как комисията определя победителя ?
    Определят победителя базирайки се на това колко добре е защитена дадена теза. Дали е подкрепена с факти, картини, видео материали (пример). Структурата на поста, ясното и точно изразяване също се взимат под внимание. Не съм в комисията, но мисля, че това са някой от критерии им за оценяване.

  18. #18
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Би трябвало това да са критериите + още някакви...
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  19. #19
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Всъщност добрата теза се защитава с думи, факти и аргументи... всяко използване на помощни аудио-визуални материали, прекомерно цитиране на други източници, освен за обосновка на дадени факти (т.е. без изразяване на мнение), би трябвало да смъкват от общата оценка.
    Това че цитирам някакви неща, прави ли ги по - малко верни?
    Опитваме се да разграничим правилно от неправилно.

    Това не са забранени неща, нито за единия, нито за другия отбор.

    А и факти без цитати?
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  20. #20
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    Цитирай Първоначално написано от Battlescarred
    Всъщност добрата теза се защитава с думи, факти и аргументи... всяко използване на помощни аудио-визуални материали, прекомерно цитиране на други източници, освен за обосновка на дадени факти (т.е. без изразяване на мнение), би трябвало да смъкват от общата оценка.
    тъй тъй

    а няма ли да е по добре ако примерно след като се избере темата двата отбора да изложат и защитат тезата си с един общ пост като всеки отбор трябва да пусне този пост в някав определен интервал примерно в понеделник започва играта и се дава някво време да кажем два дни за да се формулира тоя пост и на втория ден между примерно 13 и 14 отборите трябва да пуснат поста и след това вече да се оборват твърденията като примерно секи отбор има право на 3 поста на ден(тва зависи от колко хора се състои отбора) с които да обори тези твърдения и един играч да няма право от 1 пост на ден и накрая както някои предложил заключителен пост подписан от всички играчи от отбора
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  21. #21
    hottie
    Guest
    Това вече е сложно, защото не всички разполагаме с такова време. Някои от нас работят, други са на море, трети имат други ангажименти и пр.

  22. #22
    Супер фен Аватара на b0Nb0n
    Регистриран на
    Jun 2007
    Мнения
    2 130
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Това вече е сложно, защото не всички разполагаме с такова време. Някои от нас работят, други са на море, трети имат други ангажименти и пр.
    има начин посто вместо 7 дена ще станат 14 като на всеки 2 дена пак в някав интервал от време съгласувам със всички участници ще трябва да си постнат като за по лесно може един отбор да се състои от четен брой играчи като най добре е да са 4 и да се разделят на защитници и нападате ли като отново всеки играч има право на 1 пост на 2 дена в случея
    защото както е в момента то едните могат си пишат колкото искат другите да седат и да чакат и в последния момент да изцвъкат всичко и другия отбор няма време да реагира
    If you can hear me, I need help I'm caught and
    I'm stuck and I'm trapped in me self don't understand
    This fucked off hand that G. delt lazarus help
    Me cause he's hazardous to T's health.
    I'm a psycho baby
    It's about to drive me crazy

  23. #23
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Цитирай Първоначално написано от b0Nb0n
    Цитирай Първоначално написано от hottie
    Това вече е сложно, защото не всички разполагаме с такова време. Някои от нас работят, други са на море, трети имат други ангажименти и пр.
    има начин посто вместо 7 дена ще станат 14 като на всеки 2 дена пак в някав интервал от време съгласувам със всички участници ще трябва да си постнат като за по лесно може един отбор да се състои от четен брой играчи като най добре е да са 4 и да се разделят на защитници и нападате ли като отново всеки играч има право на 1 пост на 2 дена в случея
    защото както е в момента то едните могат си пишат колкото искат другите да седат и да чакат и в последния момент да изцвъкат всичко и другия отбор няма време да реагира
    Твърде сложно, това е просто дискутиране.

    Нека има правила, но в рамките на нормалното. Основни правила...
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  24. #24
    hottie
    Guest
    Ами то това си е до стратегия, а всеки отбор си избира сам стратегията а 14 дена според мен са много. То 7 с много, а пък 14..

  25. #25
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391
    Сега едно предложение от мен...

    По някое време от играта може да има "Change position" и всички от отбор Benedictus минават в Sanctus, а всички от отбор Sanctus в Benedictus.
    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си