.
Отговор в тема
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 84
  1. #26
    Аватара на freziq
    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    Бургас
    Мнения
    281
    кола...
    обичам да возя приятелите си
    а с мотора...само 2 човека...

    иии точно преди бала ми стана един инцидент.
    отивах към един друг град за бала на кръстника ми.
    движението беше двупосочно с по 1 лента във всяка посока.
    нямаше как да се кара бързо, защото имаше много коли.
    един моторист обаче реши да изпреварва останалите, въпреки че нямаше свободно пространство.
    мотора буксува на едно място и единият пътник изкочи пред моята кола.
    не знам как спрях. помня само звукът на спирачките. момчето беше на сантиметри от гумите на колата ми. всичко се случи за секунди и неочаквано. шофьора на мотора падна заедно с него, но от лявата ми страна.
    за радост никой не пострада, но уплахата си е голяма.
    сега като видя моторист гледам да карам на по-голяма дистанция от тях.


    п.с. както казва един приятел ''най-добрата спирачка е скоростта''

  2. #27
    имам и кола и мотопед.
    мотопеда за градско е ненадминат, разходите по него за нищожни а средната му скорост в града е като на 600сс.
    за всичко останало колата.

    п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...

  3. #28
    Цитирай Първоначално написано от swatch
    п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...
    това трябва да се види!

  4. #29
    по ми е мерак за мотор ... обаче за момента се фозя на 4 гуми .. за ф бъдеще се надяфам за 2

  5. #30

  6. #31
    Цитирай Първоначално написано от Obi4amMaikaTi
    по ми е мерак за мотор ... обаче за момента се фозя на 4 гуми .. за ф бъдеще се надяфам за 2
    СПРИ с тъпото си ФъФлене.
    Изобщо не си интересна.. даже напротив!

    Първо кола, след това мотор, понеже мотора не става за всеки сезон
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  7. #32
    Имам намерение да притежавам и двете.

  8. #33

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    За в града - почти винаги градския транспорт, рядко кола. Мотор - не мерси...
    За извън града - според нуждите - ако пътувам по работа бих предпочел обществен транспорт, ако е за развлечене - автомобил (за да не се налага да се съобразявам с разписанията и спирките на масовия транспорт)
    А за това какво карам - моторите не ме влекат... Карам автомобил и влак :P (напоследък повече второто)

  9. #34
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    ...Карам автомобил и влак :P (напоследък повече второто)
    Айде - и машинист си имаме във форума!!! БРАВО...

  10. #35

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Стажант-машинист
    Харесва ми усещането да карам 5-6000 коня, но честно казано нямам намерение да си вадя хляба с това (А локомотив за лична употреба едва ли ще си купя ) .
    Все пак като за лятна учебна практика от унито - си е направо супер

  11. #36
    Ейй, това ще е супер интересно и впечатлляващо
    Изкефи се човече
    Бипни 2-3 пъти последователно заради мене
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  12. #37
    Най-накрая темата, която търсех Та по нея - Б кат. имам от близо 2г, но мечтата ми от малък е да съм на мотор. Бързите скорости не са ми приоритет. Колата я карам спокойно. Сега вс може да се изнерви на пътя, но гледам да е рядко Записах се на и на курсове за А кат. минах ги и сега се мъ4а с някви изпити - стъпвал съм бил с десния крак, пък то трябвало с левия, викам си ами ако залитна надясно кво пак ли с левия да махам във въздуха и др подобни абсурдизми.. Определено колата е по-удобна за.. пренасяне на багаж. Аз не съм фен на музчката, клиамтика, хората, ако ще е така защо да съм в кола, а не на купон например?!? Колкото до моторите - няма задръствания, има тръпка, има поне за мен особен кеф когато се кача на мотор, но да карам - мразя да ме возят на мотор или аз да возя някого.. Опасно е и то мн, затова и в момента, в който взема категорията си купувам останалата екипировка - каска имам. Понеже става дума за градско каране предимно възнамерявам да се снабдя с бандит 250 или хорнет. 250 защото 1во зн, 4е е най-добре малки цц пък като укрепнеш тогава 600,750.. и 2ро остават ми 6 месеца до 21, а преди това има право макс 350кубика.
    Надявам се всеки от нас да си закупи това, което иска и безкрайни безаварийни! Твърдо за мотор и сори за малко дългичкото мнение

  13. #38
    Аватара на GReddy_91
    Регистриран на
    Apr 2008
    Град
    Видин
    Мнения
    131
    Зависи от гледната точка на човека.Не можеш да кажеш обичам повече бюрек от баничка щото е по голем.Не става просто.Всяко си има плюсове и минуси.Колата например ако си с повече опит и стаж и с малко акъл и много луд можеш да направиш чудеса с нея.Дрифтове,мифтове,бърна ти разни простотии.Мотора пък е адреналина да го наквасиш в лютеницата и да минеш покрай куките с газ поне 170-200 (разбира се ако пътя го позволява) мото гонките,съборите, приятелите и т.н Аз не мога да живея и без двете!!
    Студентски живот,ах сладък живот..с изпити тежки и нощи горещи живее се всеки семестър...

  14. #39
    Хах не съм на 13, но пак предпочитам моторите.
    Не ПрОщАвАм И зА нИщО нЕ сЪжАлЯвАм.С вИсОкО вДиГнАтA гЛаВa ВиНаГи ПрОдЪлЖаВаМ! На ниКой нЕ пОдРъЖаВаМ и СеБе сИ оТсТоЯаВаМ! ТъПиТе кУ*Ки Не ПрИзНаВаМ,а ГоЛеМиТе НаДуВкИ с НаДсМеШкА оТмИнАвАм!!!

  15. #40
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    Цитирай Първоначално написано от GReddy_91
    Зависи от гледната точка на човека.Не можеш да кажеш обичам повече бюрек от баничка щото е по голем.Не става просто.Всяко си има плюсове и минуси.Колата например ако си с повече опит и стаж и с малко акъл и много луд можеш да направиш чудеса с нея.Дрифтове,мифтове,бърна ти разни простотии.Мотора пък е адреналина да го наквасиш в лютеницата и да минеш покрай куките с газ поне 170-200 (разбира се ако пътя го позволява) мото гонките,съборите, приятелите и т.н Аз не мога да живея и без двете!!
    брао, бе, тъпак...

  16. #41
    Цитирай Първоначално написано от SmiLeHappyEnjoyMyPaiN
    Цитирай Първоначално написано от swatch
    п.с. дори мотопеда го карам с хубава каска и кожено яке с протектори...
    това трябва да се види!
    някой ден ще се снимам специално за теб
    всъщност мотопеда е по-евтин от екипировката ми

  17. #42
    Колата иска гориво, такси, поддръжки, ала бала. Моторът пък ме дразни, като надуе волумето. Преди няколко седмици карах моторно колело и много ме изкефи. Когато си взема книжка, смятам да купя двигател за бегача и да го монтирам.

  18. #43
    Голям фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Варна
    Мнения
    515
    Аз имам кола , но съм карал едно време няколко пъти миксер .Абе туй мотора не е за наща държава тука няма колегиалност между шофиорите рядко се среща, моторите изобщо не ги признават на пътя но и те не спазват правилника за движение, Пътищата са от хубави на ДОЛУ я стигнеш от квартала до центара и не уцелиш дупка през целия път това просто няма да е БГ .Мотора е за гладки и равни пътища а не като наще дето се кърпят по 20 пъти на година.Но като караш мотор трябва и да си винаги с едно на ум за колата пред тебе и зад тебе.Рядко съм виждал някои моторист да кара по правилника да спазва ограничение да не кара между колите и т.н .
    Аз съм за четирите колела и нагоре ) стабилност мощност сигурност.

  19. #44
    Бих казал преди да решиш да се качиш на нещо и да шофираш... да се научиш как да се държиш към другите участници в движението.

    Факт е, че най-големите селяни обикновено карат автомобили последен модел, а най-големите перковци фучат с мотори...

    Аз лично си предпочитам колата, макар да нямам нищо против някой мотор за по-тежък терен.

  20. #45
    Може би ще прозвучи глупаво и доста неуместно (особено в тази тема) но съм горда веломаниачка и предпочитам колелото като превозно средство. Има много неудобства, които ги няма в колите, но колелото е най-бързия и лесен превоз от точка А до точка Б. В задръстванията разбира се ефекта е по-осезаем ;р

  21. #46
    Ми според мен нещата стоят ТАКА мотора е за лятото и колата за зимата аз лично предпочитам кола ;]
    =)

  22. #47
    Мега фен Аватара на Disrespect
    Регистриран на
    Apr 2007
    Град
    Варна
    Мнения
    6 398
    кола естествено
    ако ще си взимам мотор ще е ендуро и ще ходя из горите да си прая кефа... и до там

    за придвижване ми трябва кола... да кача някой, да натоваря багаж...
    Никой днес не е невинен
    избрахме бъдеще сами
    това, което ни очаква
    мъчително-жестоки дни

  23. #48
    Мега фен Аватара на dimitar_ak
    Регистриран на
    Sep 2008
    Град
    София
    Мнения
    4 979
    Опита ми от двуколесно е само като пътник и то на чопър. Това определено не е за мен. Мотора си един вид начин на живот, но нито е по-евтино нито по-бързо средство за придвижване, не е и удобно за лошите месеци в годината. За града мотора може и да е по-бърз, но един пистов мотор спокойно си харчи 7/100. За извън града какво се получава. Аз подържам скорости от 90-150 и примерно стигам до Бургаз за 4-5 часа. Пистовия мотор ме минава като спрял, но на 30-40 мин. се налага да се правят почивки защото ездата много изморява. Резултата е същото време до Бургаз и то отново със 7-8л./100км. За сравнение моя дизел на дълго харчи 3.5-4.5 литра.

  24. #49
    @dimitar_ak с чопър не си за градско, защото е по-маломаневрен и от кола Виж вече скутер или шосейка в пъти предпочитам за град Преди няколко дни се прибирах.. задръстването почваше от Плиска до Моста на НДК Добре че бях със скутер - отне ми 15мин. да си стигна до нас (5те), а по същото време 1 приятел пътуваше с кола и се обади, че се е прибрал час и 20мин след мен като и той живее наоколо. А за карането на пистак по магисталата.. еми зависи как караш и какво разбира се С турър пак ще си поддържаш високаата скорост, но гърба няма да те боли, тъй като е по-изправен

  25. #50
    Повече от фен Аватара на HaCkO
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    ThE CiTy Of PLovDiv!
    Мнения
    364
    Колата си е кола от всякъде си обграден с ламарина и не,че не е по-сигурно но все пак можем да избегнем доста наранявания ако катастрофираме с кола от колкото с мотор....

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си