.
Отговор в тема
Страница 1 от 4 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 84
  1. #1

    мотор или кола

    какво бихте предпочели и защо? предпочитам хора с опит и върху двете возила да коментират. иначе е ясно, че 13 годишните пикли обожават мотори...

    от другото лято мисля да зажужа с една aprilia rs125 докато свикна да се пазя и от там почвам с 600 rr и 1000 rr...

    та изкажете мнение
    желателно е и селяндурите, които отварят врати, за да пребиват мотористи, да кажат защо го правят

  2. #2
    Мега фен Аватара на Canis_Dirus
    Регистриран на
    Nov 2007
    Мнения
    8 459
    Аз бих си купил мотор, но да го карам за удоволствие, или в хубаво време. Но пак - главно за удоволствие. Иначе колата е по-практична за ежедневието. Освен, ако никога не носиш багаж със себе си, или съвсем малко и живееш в Тайван.
    Grumpy old madman

  3. #3
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    Аз нямам опит и с 2те, но ще си позволя да коментирам.

    Според мен колата е по-удачния вариант. Първото нещо е, че е по-практична.. Харчи много повече, но поне можеш да возиш 5 човека + китарите им примерно.
    В колата малко или много си по-защитен от купето, колани, еър бег и т.н. Не казвам, че те винаги спасяват, но шанса е значително по-голям. При лека катастрофа чупиш фар, броня и толкова.

    При моторите нещата седят по друг начин. При леко 'подпиране' от някоя кола е възможно моторът да падне а моториста, да получи тежки наранявания. Вярно е че имаш каска, но останалата част от тялото виси на произвола на съдбата.

    Преди години чаках в спешното да ми бият ваксина и вкараха 1 момче, което беше... натрошено. Чух сестрите да коментират, че било катастрофа с мотор и още от тогава ми стана ясно, колко лесно може да стане белята.

  4. #4
    ами Canis_Dirus, прости ми, забравих да уточня, че говоря за придвижване предимно в града и разбира се в хубаво време.

    аз лично не отричам предимствата на колата при пътуване на дълги разстояния, пренасянето на багаж (въпреки, че туристическите мотори имат огромни кутии за багажи) и удобството

    аз лично бих тръгнал на дълъг път, например до морето, с мотор, но ще трябва да накарам жената да ми закара багажа до там

    Raybeez, съжалявам за познатите ти. наистина много хора се прощават на мотор, но не мисля, че като процентно съотношение е много по-голямо от това на хората, които умират с коли. всичко е въпрос на манталитет и най-вече да се пазиш. тук е касапница, докато в гърция например пазят доста повече мотористите.


    Цитирай Първоначално написано от EarthShaker
    При моторите нещата седят по друг начин. При леко 'подпиране' от някоя кола е възможно моторът да падне а моториста, да получи тежки наранявания. Вярно е че имаш каска, но останалата част от тялото виси на произвола на съдбата.
    виси на произвола на съдбата, ако ти решиш да е така. има доста сериозна екипировка, която издържа на много сериозни удари и търкане, просто хората често пестят от такива неща. глупаво е и да си купиш каска за 250лв и да чакаш да те спаси.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Според мен тук мотористите сами не се пазят...

    нагледах се на някакви "пичовие", които са яхнали хиляда кубикова машина, и са по къси гащи, джапанки и в по-добрия случай - слънчеви очила. Но на светофарите издърпват яко, карат като луди... пред моя блок минава Обиколна на Овча Купел и е улица, която принципно може да те предразположи да настъпиш малко, но има дупки, пешеходни пътеки, изходи на паркинги и... редовно някакви подобни селтаци се набират и съответно... изпляскват някъде.
    така си е да го ева... редовно се мяркат селтаци, които сами не се пазят и за съжаление застрашават околните. това не можем да го отнасяме само до мотористите де. манталитета ни на пътя е повече от селски. точно на обиколна знаеш какви свинщини стават

  6. #6
    Мега фен Аватара на EarthShaker
    Регистриран на
    Feb 2008
    Мнения
    3 483
    истината е в градския транспорт

  7. #7
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    нямам опит с мотори и може би не трябва да пиша, но ще си го позволя
    преди години бях твърде против мотор, израснал съм като автоманяк
    в момента имам личен автомобил, но трябва да призная, че адски ми се иска да покарам малко и другата машина
    за мен моторът е по-скоро един символ, на свободата, на пространството ако речеш....
    ако мога да си позволя мотор бих го карал сред природата, а не удушен от смога на града
    първата би била приказна картинка
    на този етап обаче това удоволствие би ми струвало скъпо и не мога да отделя средства за една такава прищявка
    пък по-натам ще видим

  8. #8
    hottie
    Guest
    Винаги съм си мечтала за мотор. пробвала съм - хареса ми. По-есктремно е според мен. Но е и опасно. Нямам мнение по въпроса. Не мога да сравня мотор и кола. различно е. Бих казала лятото мотор, зимата- кола.

  9. #9
    Здравей "WILD__BOY".
    Започвам разсъжденията си върху твоята тема с това: "Колата вози тялото, а моторът душата!!!"
    Автомобилът - много ясно, че е по удобен за дълги растояния и преходи. Можеш да натовариш в него цялото си семейсто и багаж като за летен лагер например, можеш да качиш каравана на него или туристическо ремарке за допълнително багаж (зависи от колата де). От друга страна мотора е за удоволствието от карането и насладата да се почустваш независим и свободен! Както при автомобилите, така и при мотоциклетите зависи какъв модел е в смисъл: кросов, пистов, туристически, ендуро и т.н. На различните мотоциклети усещането е различно, както и при автомобилите в зависимост от потребнистите, които имаш. Като искаш да караш с 200+ километра си вземаш пистарка - в обратния случай ако искаш да патуваш по дълго, без да се уморяваш толкова и без да подскачаш през дупките си вземаш ендуро или турист.

    - Сега малко думи по отношение на безопастността!!! Всеки трябва да проявява "култура" на пътя, тоест да е спокоен и кореткен с другите водачи. Тук в България това отношение липсва! Аз съм ходил малко по чужбина и там е съвсем различна ситуацията! Хората са много по възпитани и ти правят път дори, а не като при нас да "свиркат" и едва ли не още малко ще те прегазят. Когато е върху мотоциклет, човек е особенно уязвим. Както по горе спомена "Raybeez" хората в България не се пазят и явно не мислят толкова за живота си! И така за да се избегнат по тежки инциденти важна част от мотоциклета е екипировката, в това число: хубава и надежна каста (над 350 лв. поне); кожен екип с протектори на коленете и лактите - който предпазва от това да не ти се "протърка" кожата и месото на пътя, при по леки падания и ако само се влачиш по асфалта; ботуши с протектори на глезените; кожени ръкавици; и накрая но не на последно място протектор за гърба...

    Много голяма част от инцидентите с мотоциклет са с фатален край за това трябва още по внимателно да се кара. Не очаквай, че другите ще те пазят, а трябва ти сам да се опазиш жив. И аз имах приятели, които загинаха, точно в инцидент с мотоциклет, но какво да се прави такъв е живота понякога. Сега много ми липсват...

    П.С. - "WILD__BOY" един ден ти пожелавам от сърце да си вземеш и "Honda CBR 1000 RR" - щом това ти е мечтата, но я карай разумно и не с голяма скорост, защото точно скоростта е много опасна! Едно е да паднеш със скорост от 120 км/ч, а съвсем друго с 200+!

  10. #10
    doomkillerr, ако позволиш бих вметнал само, че не само скоростта убива, а най-вече несъобразяването й с условията.

    благодаря ти за хубавия пост

  11. #11
    Цитирай Първоначално написано от EarthShaker
    истината е в градския транспорт
    да
    Цитирай Първоначално написано от Sun4o19
    Гледам, че в някои отговори на д-р Тийн има и правописни грешки...Ина със статиите да не е тя доктор тийн?

  12. #12
    Аватара на selens
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    `In Hell`
    Мнения
    1 041
    Брат ми има мотор и определено всички кифли много го харесват,аз също та ако искаш да впечатлиш накоя кифла в мотора е иститната

  13. #13
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2008
    Мнения
    3 511
    ^ Кифлите се впечатляват и от коли, но едва ли това е целта на автора.

  14. #14
    Мега фен
    Регистриран на
    Jul 2009
    Град
    Earth...
    Мнения
    10 102
    исчетох само първите 2-3 мнения НО!!!
    от 8 годишен карам скутер, а някъде на 14 вече почнах с мотори, колко пъти съм падал само аз си знам... даже е имало моменти в който се чудя как още съм жив. Имам ебати яката кола и супер яко си ме кефи, и въпреки това си купих нов мотор който си го карам през по голямата част от лятото, всичко е до кое повече ти харесва и с кое по-добре се чувстваш... но ако го правиш заради някой друг, моля те гръмни се !!!

  15. #15

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от selens
    Брат ми има мотор и определено всички кифли много го харесват,аз също та ако искаш да впечатлиш накоя кифла в мотора е иститната
    не си падам по кифли дори като цяло малко тестени изделия ми харесват

  17. #17
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Кола, определено. Мотора е да си дигаш....адреналина, който можеш да си го дигаш и по други начини. По-безопасни. В крайна сметка, всеки сам си решава.

  18. #18
    аз съм за колата,на мотор си прекалено открит и си на две гуми,стане ли нещо,голяма е вероятноста да е за последно,не е удобен за дълъг път и не събира толкова багаж
    Говнааааааааааа

  19. #19

    Регистриран на
    Dec 2007
    Град
    бълХаристан
    Мнения
    1 712
    Цитирай Първоначално написано от Nakadah
    исчетох само първите 2-3 мнения НО!!!
    от 8 годишен карам скутер, а някъде на 14 вече почнах с мотори, колко пъти съм падал само аз си знам... даже е имало моменти в който се чудя как още съм жив. Имам ебати яката кола и супер яко си ме кефи, и въпреки това си купих нов мотор който си го карам през по голямата част от лятото, всичко е до кое повече ти харесва и с кое по-добре се чувстваш... но ако го правиш заради някой друг, моля те гръмни се !!!
    стига избива селските си комплекси, мислиш ли че някой ти вярва че караш rs4 бе
    иначе аз съм за мотор, ако имаш и кола и гараж, иначе е безсмислено - зимата с трамвая ако нямаш кола

  20. #20
    Цитирай Първоначално написано от Fritz
    аз съм за колата,на мотор си прекалено открит и си на две гуми,стане ли нещо,голяма е вероятноста да е за последно,не е удобен за дълъг път и не събира толкова багаж
    Но пък мотоциклета си е голям кеф, който не можеш да изпиташ с автомобил - поне не и обикновен такъв...

  21. #21
    На мен си ми е кеф да изпъна хавтомобила на някой прав път да бози климатика и да слушам музичка,не се чувствам толкова сигурен на мотор
    Говнааааааааааа

  22. #22
    определено съм за мотора... но карам и кола... в по горните постове има доста големи глупости написани заради което си позволих да пиша... не си мислете, че като не слагаме каски и караме по-бързо не се пазим...бабичките и селските бекове зад волана са най-опасни... когато обикалям с мотор съм 3-пъти по съсредоточен отколкото с колата... това че в тези жеги не се опаковам с екип и каска... някой от по горните многознайковци да дойде да му дам кожения екип в който е 81238 градуса и каската да пробва как е... тогава да говорят, че селяните не слагали екипи и така нататака...

  23. #23
    Цитирай Първоначално написано от rosenhristev
    определено съм за мотора... но карам и кола... в по горните постове има доста големи глупости написани заради което си позволих да пиша... не си мислете, че като не слагаме каски и караме по-бързо не се пазим...бабичките и селските бекове зад волана са най-опасни... когато обикалям с мотор съм 3-пъти по съсредоточен отколкото с колата... това че в тези жеги не се опаковам с екип и каска... някой от по горните многознайковци да дойде да му дам кожения екип в който е 81238 градуса и каската да пробва как е... тогава да говорят, че селяните не слагали екипи и така нататака...
    Да "формулата" за яко преживяване с мотоциклет е следната:

    Мотоциклет + моторист без каска (за екипа съм съгласен, че е неудобен в летните жеги), само по къси гащи и задължително "джапанки" * скорост от 150-200 километра извън града или 100 в града = По добре не си и представяйте, какво ще стане ако някоя кола го засече тоя "ГЕРОЙ"...

  24. #24
    за какво говориш приятел стои на светофара и чака светва му зелено при което ходещ ковчег, от близкото село, ръга задна и го блъска мотора като му затисна крана 3 пирона му сложиха и около година в количка се движеше...
    аз карам към Бачково с 60 на завоя лягам при което отсреща Смолянски помак с москвич сече завоя и ме удря челно при което прилетях москвича... после ние не внимаваме как караме... има още една камара такива истории...

  25. #25
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Идиоти на пътя винаги има. Идеята е, че ако си на мотор и те засече такъв шофьор, с колата е по-вероятно да се разминеш с леки травми.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си