.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 41
  1. #1

    Пушенето и употребяването на алкохол на обществени места

    Какво мислите - трябва ли да е забранено пушенето и употребяването на алкохол на обществени места, като градини, паркове, площади, в центъра, в заведения?
    В Турция вече забраниха цигарите в заведенията и глобите са жестоки. Мислите ли, че разделените маси за пушачи и непушачи имат някакъв ефект?
    Трябва ли да има санкции за тези, които употребяват алкохол на по-горе посочените места?
    Всичко е позволено... стига да не ни хванат! ;]]

  2. #2

    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    SOFIQQQ
    Мнения
    9
    Трябва.
    I like.....

  3. #3
    Ако се забрани пушенето и пиенето по заведенията,то по-добре да ядем на пейката в парка Първо,че заведенията ще се опразнят,второ икономиката на тютюневите изделия ще падне драстично

  4. #4
    Пушенето трябва да се забрани, да.
    По простата причина, че вреди на околните и на непушачите. Научно доказано е и съществува термин 'пасивен пушач' (за тези, които не знаят).
    Пиенето на алкохол за мен не е нужно да се забранява.

    graceless, продължавам да се убеждавам, че си изключително малоумна.
    Тhe Hell is coming!

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от Detestation
    Пушенето трябва да се забрани, да.
    По простата причина, че вреди на околните и на непушачите. Научно доказано е и съществува термин 'пасивен пушач' (за тези, които не знаят).
    Пиенето на алкохол за мен не е нужно да се забранява.

    graceless, продължавам да се убеждавам, че си изключително малоумна.
    Продължавам да се убеждавам,че ВСЕКИ има право на мнение и глас.Като не си съгласен,не е нужно да обиждаш!Ето на-българска му работа,готов да нападне всеки с по-различно виждане за нещата

  6. #6
    Пушенето трябва да се забрани.Много е гадно като не пушиш и цигарения дим да идва в теб.На мен лично ми пречи на дишането и ми дразни очите.Гадно е така.За алкохола нека си има,но да не се дава на непълнолетни.

  7. #7
    не, не мисля че алкохола и цигарите трябва да се забранят , може би съм пристрасна защото и пия и пуша но мисля че е редно всеки да пуши когато му се пуши и където му се пуши ... иначе за забраната за продажба на алкохол и цигари на деца под 18 години - съгласна съм .

  8. #8
    твърдо против тютюнопушенето на обществени места!

  9. #9
    и аз съм против пушенето на обществени,места,въпкреки че и аз пуша,алкохола нека си се продава,но едвали пак няма да се дава на не пълнолетни,то и сега си има глоби за това но ще дам пример за в наща дискотека,може да си вземеш...не проблем,казваш на някои голям да ти купи и се радваш,ченгелите и да те видят,нищо нети казват защото им е платено да стоят и да гледат тъпо,поне така е в градът който живея аз,всичко е нагласено и "управено" хващали са ме когато се прибирам в 4 и нещо сутринта от дискотека,гледат ме и ми викат тъпо,на колко си "ла" ? аз им отговорих че съм на 15 оня ми вика,ади припираи са,изобщо никъв проблем....ае няма смисъл да пиша мисля че схванахте идеята,и като не дават по заведенията алкохол дане би в парковете да няма,лапита които пият бира от кутиики и от бутилки ? мога да се обзаложа че във всеки град и парк има такива прошлеци.
    Огромен подпис!
    .; machoka :.

  10. #10
    Лично аз съм против пушенето и пиенето на обществени места.
    Подрастващото поколение, така и така е повреденето от чалга-изпълнителките, не мисля, че този е примера който трябва да се дава. Достатъчно е да ги гледаме наконтени като мутреси, пък и да пият и да пушат. Все пак те взимат пример от по-възрастните, ако те седнат да пият и да пушат по паркове, площади и тем подобни посещаеми места, бъдещето на, така и така, прекрасната ни държава къде отива?

  11. #11
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Против пушенето на обществени места и солена глоба за продажбата на алкохол на непълнолетни. Масово разни "пикли и пикльовци" пушат и пият, само и само за да се правят на много модерни, на по-големи, на голямата работа...

  12. #12
    Аз съм ставала свидетел на следното.. Мъж на средна възраст влиза в заведение в което масите са разделени за пушачи и за непушачи. Той сяда на маса за непушачи, след минута отива до бара и моли за пепелник. Дават му и той отново се връща доволен и си пали цигара.
    Най-интересното беше, че никой нищо не му каза и на никой това сякаш не му направи впечатление.
    На мнението съм, че дори цигарите и алкохола да се забранят, пак ще се намери начин за нарушение на тази забрана.
    Човек не обича истински, ако не обича вечно. 19.06.2009

  13. #13
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Тц тц тц

    Пушенето на обществени места да се забраняло... Що? Понеже на непушачите не им понасяло. Ха. Че има си заведения в които не се пуши - да ходят там. Да седнат покрай майките с децата, да пият сок от моркови и да бистрят поредният култов сериал който се върти по "Канал Две"(мисля че популярното име беше "БиТиВи", но може и да се лъжа ).

    За градинките и улиците - дреме ми. Знаете ли, детската ми мечта е да седна в някой парк и да пуша. Да издишвам дима в лицето на пет годишно, да го гледам злобно и да му кажа "ПРОБЛЕМ?" е незаменимо изживяване което вдига самочувствието ми. А да седнеш на някоя пейка като клошар, с водка в ръка докато с другата прегърнеш непозната млада майка и й кажеш "Черпя!", след което да отпиеш от бутилката и да й я подадеш с отработен жест - мммм... Единственият по-добър метод за свалка който знам е да им минеш вгръб след което да им поднесеш към носа парцал с хлороформ. Направо им подкосява краката.

    Заведенията. Да, трябва да си много зле ако имаш проблем с цигареният дим и влезеш на място в което се пуши. Просто не влизайте. Аз като имам проблем с миризмата на "ако и пишо" не влизам в обществени тоалетни. Всъщност за всички радетели на идеята за заведения без цигарен дим и алкохол - има едни много приятни заведения из цялата страна, които умишлено се пазят в дълбока тайна, да не би пушачите да научат за тях и да ги превземат. Казват се "сладкарници". [-o< Вътре нито се пие алкохол, нито се пуши - проверете ако искате, не ви лъжа.

    Някой би ли могъл да формулира къде точно е проблема? В банките не се пуши. В магазините не се пуши. Като се замислиш, на доста обществени места(включително любимият ви обществен транспорт и обществена кухня, които са толкова обществени, колкото е обществена и обществената отговорност) не се пуши. Може би по улицата ще видите някой захапал фас, но и това не е болка за умиране. Щом педерастите могат да се разхождат спокойно по обществени места, защо пушачите да не могат? Или педерастите дават добър пример на подрастващите?

    Децата, тези мили същества. Как да ги предпазим ли? Е, че то закони си има за продажбата на алкохол и цигари. Въпроса е някой да ги спазва. Даже си имат вечерен час. Разбирате ли, не може понеже има малоумни хора които се предозират с "Лексотан" и виждат розови слончета, то този медикамент да бъде забранен изцяло на територията на страната. Същата е и историята с цигарите и алкохола...
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  14. #14
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Към по - горния пост, да си видял някой педераст да трови околните ?

  15. #15
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от YakUZa777
    Към по - горния пост, да си видял някой гей да трови околните ?
    Пендитата влязоха под ръка в сравнението за лош пример, даван на подрастващите. Не за тровене. За тровене ако искаш мога да ти го сравня с отработените газове от колите. Както си се научил да не си завираш носа в ауспуха на преминаващите автомобили, така можеш да се научиш да не си завираш носа в цигарата на преминаващият пушач. Доволно?
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  16. #16
    Голям фен Аватара на rauwkost
    Регистриран на
    Feb 2009
    Град
    гр. София
    Мнения
    775
    Е добре, винаги се дразня като видя в заведение наредени маси - от ляво са масите за пушачи и в същото помещение вдясно маси за непушачи, то е все тая поне да ги бяха разделили в отделни помещения.. писнало ми е да се тровя с цигарения дим на някой си, не може да се излезне спокойно с приятели и съм принудена да си тръгна защото очите ми сълзят от цигарите примерно. Тъпо е, трябва да се забрани! А следната картинка на която скоро попаднах - мача на Левски и Санта Хулия, пред стадиона дришльовци на по 11-14 години с двулитровка и палят цигари една за друга, още не изгасили едната палят нова.. докато е позволено да се използват навсякъде така ще е.
    "Whenever someone smiles at me, all I see is a chimpanzee begging for its life."

  17. #17
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Цитирай Първоначално написано от CucAgMuH
    Цитирай Първоначално написано от YakUZa777
    Към по - горния пост, да си видял някой гей да трови околните ?
    Пендитата влязоха под ръка в сравнението за лош пример, даван на подрастващите. Не за тровене. За тровене ако искаш мога да ти го сравня с отработените газове от колите. Както си се научил да не си завираш носа в ауспуха на преминаващите автомобили, така можеш да се научиш да не си завираш носа в цигарата на преминаващият пушач. Доволно?
    Аз не съм против, навън, на открити пространства да се пуши, а в заведения и така нататък, дори не ви разбирам вас пушачите, пробвал съм и не виждам каквто толкова е вманиячаващото на това.

  18. #18
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Политиката на едно заведение за начина по който се отделят пушачи от непушачи говори за неговата класа. А тук сте напълно свободни да избирате къде ходите... Има заведения които имат много добри решения на проблема с пушачи и неушачи(няколко примера: пушачите на панорамната тераса, непушачите вътре - лятно заведение; пушачите на вторият етаж, непушачите на първият; и т.н. без да споменаваме заведенията минали през "преустройване" в две зали - "Пушачи" и "Непушачи"). Изказвам искрените си съболезнования ако любимата ви квартална кръчма е сред заведенията решила да отбива номера с табелки...

    Колкото до хлапетата с алкохол и цигари - според вас проблема е че е позволено на определеното място да се консумират подобни неща? Не мислите ли че просто спазването на забраната да се продават на малолетни е достатъчна, стига да се спазва? Защо мислите, че ако го забраним по два начина проблема ще е решен?

    Едит: YakUZa777, няма мания. Пушиш и си мислиш, пушиш и си мислиш... и по едно време се хващаш че само пушиш...
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  19. #19
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    И според мен ако стриктно се спазва забраната, доста ще намалее броя на пушачите и пиячите сред непълнолетните, а тук дори май на всякъде се пуши...

  20. #20
    Супер фен
    Регистриран на
    Nov 2008
    Град
    Страната на Центъра
    Мнения
    2 771
    Пушенето според мен трябва да е забранено.Много мразя да седна в заведение,или където и да е и някой да дими около мен.Давя се,трудно дишам (проблеми с дробовете).Но за пиенето....хм,наистина е грозна гледка да гледаме 12-14годишни да пивтунят водка и да изпадат от пейките.Но не виждам какъв е проблема за една бира.И пак-алкохол не би трябвало да се продава на деца.Хубаво,на 16-17 както и да е,но и по-тагични случаи има.
    Пример:Отивам в заведение (няма да споменавам име) след новогодишните празници с приятеля ми и си поръчвам бира.Като разбраха,че съм на 17 категорично отказаха,въпреки че бях с по-възрастен от мен.Това го приех добре,правилно си постъпват хората.Обаче след няма и 5 минути влизат едни келешчета от моя квартал,за които със сигурност знам,че са на 15.И седнаха компанията (от 5-6 човека) и си поръчваха водка,уиски,текила.И им дадоха. А на мен за 1 бира ми направиха проблем.
    Така че не е гаранция дали ще спрат да си купуват от магазина,щом такива заведения съществуват.
    Цитирай Първоначално написано от FeelMyPain
    Аха и постваш въпрос във форум, защото не искаш хиляда различни мнения.Желязна логика.
    Цитирай Първоначално написано от mim4enceto00
    аз не чета толкова сериозни книги(само на 12 съм), макар че съм прочела всичките книги здрач...
    Цитирай Първоначално написано от Millionaire
    Земете си една разплута на по 20 като ви е толко кеф, пък ако ще и да е начетена като Жана Дарк.

  21. #21
    За алкохола - не ми пречи. Все пак, който си пие, пие за себе си.
    Обаче съм против това да се пуши в заведенията. Все пак, който иска нека си се трови вкъщи. Идвайки в мен димът, той вреди и на мен. А не искам да се тровя заради кефа на някой.
    За 13-14 годишните - има си закон, но трябва да има по-строги санкции.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  22. #22
    В заведенията не трябва да се пуши. Абсолютно неправилна е тази логика - който не му изнася да не ходи. Напротив, точно обратното. Пушачите са хората с претенции, те имат проблем, те са зависими, така че те ще се съобразяват с другите хора, на които дима им пречи.
    Заведенията въобще не са разделени на зали и т.н. - явно има някакъв закон/изискване и просто са сложили по една табела - пушачи/непушачи... Дима си отива на всякъде.

  23. #23
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Raybeez, за затворените помещения има едно достижение на науката наречено вентилация

    Дори това постижение на места е еволюирало доста добре. Например климатроника в кошницата на баща ми смуче, филтрира, и издухва въздуха по толкова приятен начин че ако пушиш на предните седалки хората на задните няма да усетят нищо. Системата отзад напред е още по-коварна. Успява да скрие миризмата на прясно приготвена риба, а това си е доста показателно...

    Всички се хващате за някакви заведения, в които явно разделението на пушачи от непушачи е направена колкото да се отбие номера. И сега какво? Понеже не може да се формулира изискване всичките заведения да отделят пушачите от непушачите по подходящ(и ефективен) начин - дайте да забраним навсякъде?
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Има едно достижение на човечеството, което се нарича елементарна култура и то казва, че когато пречиш на някой със смрадта си, то ти трябва да се съобразяваш с него, а не той с теб. Като видя такъв неандертал с претенции и се радвам, че догодина ще пушиш само пред заведенията...
    Пхахаххаххаххаха Соу ориджинъл соу скендълъз

  25. #25
    Голям фен Аватара на CucAgMuH
    Регистриран на
    Mar 2006
    Град
    Архангелск, Русия
    Мнения
    758
    Цитирай Първоначално написано от Raybeez
    Има едно достижение на човечеството, което се нарича елементарна култура и то казва, че когато пречиш на някой със смрадта си, то ти трябва да се съобразяваш с него, а не той с теб. Като видя такъв неандертал с претенции и се радвам, че догодина ще пушиш само пред заведенията...
    Имаш крайно ограничено и праволинейно мислене... трудно е да се постигне, но явно не е невъзможно (:

    Ако има предпоставки да не преча със "смрадта" си - къде е проблема? И откъде реши че аз ще пуша само пред заведения от догодина? Като цяло генерираш необмислени и лишени от смисъл последователности от думи с правописни грешки. Поклон.
    Отдавна ви чета и все повече се гордея с нашата страна: ето вече и в психиатриите интернет е достъпен.

    My evul side ish powered by nostalgia... hush!

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си