.
Отговор в тема
Страница 3 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 51 до 75 от общо 91
  1. #51

    Unhappy

    Хора помогнете ми и на мен. На 23 години съм и от известно време,от зимата някъде ми се появи сърбеж на скалпа и цялата глава. Появи ми се и пърхот сух, след едно боядисване на косата,също така и над веждите.Боядисвам се от 8-ми клас и никога съм нямала такова нещо.Не знам дали има значение бях руса,но си потъмних косата от скоро.Кожата ми е доста суха,определено имам суха себорея Направо откачам и не знам какво да правя.Бях си купила катранен шампоан и Себорал форте,но от него ефект няма.Пих доста време бирена мая,аз винаги съм си я пиела,също така и други витамини като Мерц но пак нищо. Нямам проблеми със хормоните,редовен ми е цикъла,храня се разнообразно,ям всичко. Косата ми е пак за боядисване но ме е страх просто да не се влоши повече състоянието на кожата,а и косата ми капи доста но ме е срам да излизам така. Причината според мен е на психическа основа-нерви,сега още повече направо се депресирам.Взех си шампоан от аптеката Кетозал 2% помагал срещу себореен дерматит.Някой от вас да го е ползвал?И да ми препоръчате някакви витамини други?

  2. #52
    Значи моята история е подобна като вашата хора.Значи може би преди 2 години се обръснах нула номер и познайте какво "съкровище" открих цялата ми глава беше в пърхот от до ужасно беше направо.Ходих при дерматолог и той ми каза да си купя един шампоан Неовал(не видях някой до сега да го е споменавал,струва 10-11 лева) и до днес само с него се мия,може да се каже че ми помогна,сега имам съвсем малко и то на периоди с леки сърбежи и определено не е като преди,освен него се мазах с нещо в едно малко шишенце сипваше се върху тампон за грим и се триеше в корените на главата,но мисля че шампоана повече помогна.Според мен лично не самият пърхот е проблема а гадното сърбене.Направо ме изкарваше от нерви преди,почешеш ли се веднъж край братче...дръгнеш се като псе до като не се изкъпеш...Както и да е аз имам два въпроса:
    1.Колко пъти вие лично си миете главата в седмицата?Аз сега се къпя всеки ден и се чудя как е правилно,знам че всеки ден не е добре,и гледам да го правя през 2 дена поне.Вие как практикувате?
    2.Добре ли е че си мия главата само с такъв шампоан?Аз до сега нямам никакви оплаквания и ме е страх да го спра...

  3. #53
    Мда, аз имам пърхот, ама вече почти не се забелязва, мия си косата с Clear ( шампоана ) и съм много доволна от него!

  4. #54
    http://www.aptekadara.com/product/16...hot-200ml.html

    Този ли шампоана против пърхот, @Asatovv ?

  5. #55
    http://apteka.framar.bg/30006969/%D1...-%D0%BC%D0%BB-
    Себодерм се казва, много помага. Дядо ми от 10 години имаше някакви рани по главата, след като се изми с този шампоан, всичко му мина, изсъхна веднага. Сеа на 1 месец профилактично пак си слага и всичко си е ок.

  6. #56
    Мен ме спаси Низорал, понеже е медицински продукт се нанася след измиване с др. шампоан. Сега поне веднъж месечно мия профилактично косата си с него. Пърхут може да се появи и от използването на неподходящ шампоан, ако отдавна не сте го сменяли и имате оплаквания или сте го изпозлвали няколко пъти и пърхута е на лице, значи проблема е шампоана.

  7. #57
    Мега фен Аватара на titinkaa
    Регистриран на
    Oct 2008
    Град
    Пловдив
    Мнения
    6 691
    Ако имате себорея ще ви помогне Себорал форте от аптеката.

  8. #58
    Тъй като все още не е установено какви са конкретните причини за поява на пърхот, най-добре е преди да се предприеме лечение да се направи консултация с лекар. Това състояние не е за пренебрегване, поради факта, че може да се стигне до усложнения свързани с косопад. При различните пациенти действат различни средства. Все пак, въпреки използването на козметични продукти и медикаменти за премахване на пърхот, избягвайте третиране на косата с бои и химикали, както и уреди като преси и сешоари, тъй като те допълнително изсушават кожата на скалпа и предизвикват нейното излющване. Що се отнася до използването на Низорал, той е един много добър продукт, който е с доказан ефект при лечение на такъв вид проблеми.

  9. #59
    Според мен най-добрия шампан против пърхот е на Дюкре

  10. #60
    Цитирай Първоначално написано от ross Виж мнението
    Мен ме спаси Низорал, понеже е медицински продукт се нанася след измиване с др. шампоан. Сега поне веднъж месечно мия профилактично косата си с него. Пърхут може да се появи и от използването на неподходящ шампоан, ако отдавна не сте го сменяли и имате оплаквания или сте го изпозлвали няколко пъти и пърхута е на лице, значи проблема е шампоана.
    абсолютно съгласна. и мен ме спаси низорал 2% кетаказонал

  11. #61
    Някой ползвал ли е Selsun Blue? На мен ми препоръчаха този шампоан, но не съм чувала отзиви какъв е ефекта.

  12. #62
    Аз ползвам Гарниер за мазна коса - има ефект .

  13. #63
    Цитирай Първоначално написано от rubby179 Виж мнението
    Някой ползвал ли е Selsun Blue? На мен ми препоръчаха този шампоан, но не съм чувала отзиви какъв е ефекта.
    аз съм го ползвала преди. добър е.

  14. #64
    Благодаря ви за отговора! Ще споделя какъв ефекта след като го използвам известно време.

  15. #65
    krum4o9801
    Guest
    Може да се получи и от самите бои за коси и дори шампиоани ако са ментаци! Важното е измиване на косата редовно, но само с вода, за да се хидратира. Нормално е това нещо, но все пак има доста кофти форми на пърхота и там се търси кожен лекар/дерматолог както някои са споменали горе!

  16. #66
    Момче съм на 17 години. Имам следния проблем. Кожата на главата ме сърби в окосмената част, забелязвам ,че скалпът ми се люпи на определени места, зад ушите също имам проблем. Имам и косопад, с който се боря от много време и все не мога да се справя, когато се реша,къпя и прекарвам пръсти през косата ми падат косъмчета, забелязвам , че на падналите косми има някакъв секрет по корените и понякога и люспи от скалпа. Косата ми оредя и това го забелязвам всеки ден. Ходих при различни кожни спец., но и така не можах да разбера какво ми е - алопеция, себорея , сезонен косопад. Пробвал съм много продукти за коса,но никакъв ефект. Косата продължава да пада и да ме сърби ужасно,а и това люпене е направо черешката на тортата. Да допълня ,на места забелязвам и леко зачевяване на скалпа и там най-много ме сърби. Много съм притеснен да не остана без коса, защото вече забелязвам одръпване на космената линия над слепоочията. Help me!

  17. #67
    Според мен основната причина за пърхота е стресът, безпокойството и негативните емоции. Ето защо и по време на сесии , изпити и други ситуации предизвикващи стрес- той става по сериозен, защото безпокойството се засилва. Пърхотът може да е свързан с по -голямото изпотяване по време на стрес, което може да стане причина за по сух скалп, също така той много бързо изчерпва резервите на витамин Б в тялото , който е важен за здравето на скалпа и косата. В този ред на мисли според мен за да има трайно преодоляване на проблема - трябва да има трайно премахване на причинителите на безпокойство и негативни емоции в живота на човек. Според мен безпокойството може да бъде търсено в ниски нива на удолетвореност на някои от основните човешки нужди като сигурност, разнообразие, любов, значимост, растеж, допринасяне за другите.

  18. #68
    Друг, много ефективен шампоан е Фитовал http://apteka.framar.bg/30023844/%D1...-%D0%BC%D0%BB- След едно боядисване на косата, скалпа ми започна да се бели и ми се появи пърхот. От близката аптека ми препоръчаха точно този шампоан и действително имаше бърз ефект, а и е по евтин от Низорал.

  19. #69
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    Нали осъзнавате, че това може и да е хронично.
    n00bs

  20. #70
    Наскоро разбрах, че пърхота може да се дължи още на силен стрес и нервно напрежение. Силната топла струя на сешоара изсушава скалпа, а от там следва лющене и сърбеж. Агресивната и силна козметика за коса също е неблагоприятен фактор. Ето още малко инфо, на което попаднах http://avenue.bg/health/polezno-heal...tolog-ivanova/

  21. #71
    Мега фен Аватара на yakuza_
    Регистриран на
    Dec 2005
    Град
    Niggaland
    Мнения
    11 652
    На мен ми казаха, че при мен е хронично. Понякога нямам, после пак се показва, но имам и мн суха кожа и така.
    n00bs

  22. #72
    Мега фен
    Регистриран на
    May 2007
    Град
    В деколТето тИ
    Мнения
    3 103
    да споделя:
    от както се помня имах пърхут пробвал съм какво ли не и колкото и да не вярвах най-накрая успях със зелен clear да се преборя с пърхута и сега си ползвам само него.
    Цитирай Първоначално написано от mrKiss
    за секс не се притеснявам да я поканя обаче ще се притесня ако приеме
    Цитирай Първоначално написано от gigiii
    нормално ли е момче да си пипа пениса

  23. #73
    Преди 2 месеца някъде реших да пробвам един шампоан на елсев и след второто измиване с него започна един УЖАСЕН сърбеж Сега имам нещо подобно на пърхот само в определени участъци благодарение на него ще пробвам някои от рецептите в темата

  24. #74
    womans
    Guest
    аз имах ужасен проблем с пърхота... какво ли не ползвах не става..една приятелка ми предложи един шампоан против пърхот с екстра качество и вече незнам какво е това пърхот ...

  25. #75
    Цитирай Първоначално написано от BladeOfMySoul Виж мнението
    Аз имах себорея преди години, само по скалпа, какви ли не лекарства изредих, само намаляваше и после пак се увеличаваше. Накрая спрях да ползвам лекарства и си мина от само себе си. За щастие не ми се е появявала пак.

    Да, понякога е възможно да мине от само себе си, но много е важно каква храна ще ядете. Ето тук има подробен списък с храни, които да използвате: http://narodnirecepti.blogspot.com/2...g-post_15.html

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си