.
Отговор в тема
Страница 4 от 4 ПървиПърви 1234
Резултати от 76 до 91 от общо 91
  1. #76

    Unhappy

    Здравейте! Имам същия проблем - себореен дерматит. При мен проблемната зона е долната част на коса, имам малки ситни пъпчици, които ме сърбят ужасно. Имам подуване в областта на клепачите, опадане на миглите и веждите. Първоначално ми бяха изписали спей на Джин Джира с цинк пиритион, но от него нямаше ефект поне при мен. След това лекуващата лекарка ми предписа Локоид Крело (емулсия за кожа) но и това не помогна. използвам шампоан на Ducray Kelual DC за тежки форми но пърхот, но от него се забелязва минимален ефект. Вторият шампоан, които използвам е Ducray Squanorm против сух пърхот, той е с микронизиран селенов сулфид + ихтиол. От него съм най-доволна, защото наистина ми изчиства косата, използвам го вече месец. За лицето използвам почистващ гел Sensibio DS+ на Bioderma, който успокоява и почиства кожата ми, която се омазнява повече от нормалното в Тзоната + веждите и клепачите. Също така използвам и крема Sensibio DS+ на Bioderma. Мажа цялата коса с крем Витасин. Той е приготвен по стара народна рецепта на базата на естествени съставки (билки, пчелен восък, борова смола и др.) Той е подходящ за сухи екземи, пърхот, косопад, акне и др. кожни проблеми, струва около 5 лв. от аптеките. Не правя реклама на крема, просто не виждам ефект от другите спрейчета и лосиони и за това реших да пробвам кремчето на Витасин и наистина виждам резултат. Червените пъпки, които имам в долната част на косата наистина избледняват. чувала съм за компрес от лайка, но незнам как се прави. Как се справяте с този досаден сърбеж ? Как овладявате положението?
    Последно редактирано от sunshine26 : 04-17-2014 на 10:41

  2. #77
    Здравейте! При мен проблемът също е себорея, доколкото разбирам е суха форма. По окосмената част на главата имам обилен пърхут, който преминава от шампоана, който използвам ( Алгопикс ), който се прилага по 1-2 пъти в седмицата, но ако пропусна приложението на този шампоан отново се появява пърхута. Преди имах червени петънца по кожата на носа и скулите, в последствие се появиха и на челото, веждите, областта около брадата, между лопатките, зад ушите и в малко количество отпред на гръдната кост. Мажа си лицето с мазила ( Алидел, Kerium DS) по два пъти на ден и се овладява горе-долу състоянието, но ако пропусна дори едно намазване през някои от дните започва да се получава сърбеж, и затруднение в дишането (задух). Задухът всъщност ме смущава най-много. Себореята при мен започна, и е най-силно изразена в областта на носа и скулите. Някой от вас имал ли е подобен проблем с дишането, и ако да, как си е помогнал? И още нещо, което е малко изненадващо и за мен - след всяко измиване на лицето с вода и къпане, себореята се изостря, изостря се и проблемът с дишането. Стигнах до там, че влизам по-рядко в банята, защото всеки път след това чувствам еднодневен задух. Някой от вас имал ли е подобни проблеми?

  3. #78
    alina1
    Guest
    за всички които имат този проблем ще дам един телефон на една жена от Пловдив която мен ме излекува и на която съм много благодарна 0885827609 успех знам че е трудно но няма непостижими неща

  4. #79
    Много неприятно е да страдаш от пърхот. Знам това от личния и на близките ми опит. Разни средства трябва да лекуват пърхота, но не го правят, а при това често са и доста скъпи. Ще си позволя да насоча вниманието на тези, които се интересуват от проблема, към тази статия:
    http://zdravnaakademia.blogspot.com/...blog-post.html
    Евтино и ефективно - също от личния и на близките ми опит.

  5. #80
    Единственото нещо, което ми помага е шампоанът против пърхут на Bilka

  6. #81
    Този билков комплект е за растеж на косата, но преди това се справя със себореята и косопада. http://foryoubg.com/products.php?id=823
    Съдържа билки - репей, коприва, розмарин, чмерика, орех, лавандула ,.... ит.н.

  7. #82
    Оххх, и аз имам една гадна себорея от доста време, сигурно повече от 4-5 години. Какви ли не простотии не съм използвал. То не бяха разни шампоани за по 20-30 лева, то не бяха някакви мазила, не бяха някакви сапунища. По-зле става, по-добре не става. Тука от едно известно време(2-3 месеца), започна да се разпространява едно червено петно в горната част на челото ми, не сърби, но е доста зачервено, сухо, има коричка не знам как точно да го определя, но явно тръгна от себореята. Добре, че косата не ми е къса, че иначе не знам. Преди ходих на дерматолог в частен кабинет за тежката себорея и естествено почнаха да си лансират козметиката, която е страшно скъпа. Отначало ме накара да си взема едни пълни, ама като ви казва ПЪЛНИ простотии, които и грам не ми помогнаха. Даже искаха още работи да купувам, ама се направих на ударен и повече не отидох. И цялата работа щеше да излезе над сто лева. Бяха ми изписали дипросалик(единственото нещо, което не купих от тях и беше 5лв.) за петното на челото ми. И за 4-5 дена изчезна, след като го спрях отново се появи, след това пак изчезна и сега въобще не му действа. Но аз съм си най-виновен - създадох си много вреден навик да си чопля главата, и понякога даже и не усещам как ръката ми започва да чопли коричката по главата ми. Опитвам се да спра. Преди не сърбеше толкова много, но преди 3 седмици си взех сапун от борова смола, и сега непрестанно ме сърби. Спрях го след 3-тия път. И както предполага, като отидете на фризьор, както моята фризьорка започва да изрежда сума ти лекарства... опитва се да помогне жената. И аз съм в безизходица и к'во да правя, ходя купувам, тъй като не са толкова скъпи. Предложи ми да си купя шампоан с коприва и да го смесвам с оцет, да пия всеки ден витамин A, C и E. И едно лекарство, не му помня името, за петното. Правя го от 3-4 дена па да видим. Ще ми помогнат ли според вас?

  8. #83
    Здравейте! И аз имам проблем със скалпа, но не мога да определя дали е себорея, или просто пърхот. Къпя се 2-3 пъти седмично. Имам много гъста коста. На втория-третия ден, след къпане започва да ме сърби скалпа и да се появяват люспички. Постоянно си чопля скалпа, дори и несъзнателно.....Ужасно е.. На какво се дължи това и сериозно ли е, или просто нещо преходно?
    Имам и още един въпрос. Вчера ми правиха пробна прическа и още вечерта усетих сърбеж. Прокарах пръсти по скалпа си и усетих, че е леко омазнен(бяха ме измили за прическата). Тази вечер също ме сърби. Защо се получи така?
    Последно редактирано от sladki6_love : 02-05-2018 на 22:26

  9. #84
    Аз от една година се къпя с ето този шампоан: https://aptekamedea.bg/dyukre-skvano...-200ml-v1.html и оттогава не съм имала проблем с пърхот/себорея. Препоръчвам го на всички!

  10. #85
    Най-добре е да се грижи за косата в банята, аз обикновено правя там маски на косата, ефектът е по-добър за много хора

  11. #86
    Низорала е гаден, аз ползвам златен джинджифил на тианде и даже ми расте по - бързо косата от него

  12. #87

  13. #88
    Цитирай Първоначално написано от Мим Виж мнението
    От 2019 г. Lisa Rinna hair бавно израства косата си, така че нейният боб се превърна в много по-пълен стил с дължина до раменете.

  14. #89
    Aз имам чувствителен скалп - със сърбеж и омазняване. Налага се да мия косата си на всеки 3 дни. Пробвах Дюкре и други подобни шампоани, но няма резултат. От няколко месеца си мажа скалпа с кокосово масло непосредствено преди да се къпя. Помага ми страшно много!

  15. #90
    pause in their use is enough - and dandruff appears again.

  16. #91
    Здравейте,
    Искам да попитам дали някой от вас има наследствена предразположеност към себорея и себореен дерматит. Интересува ме дали може да се предаде ако евентуално имам дете.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си