.
Отговор в тема
Страница 2 от 4 ПървиПърви 1234 ПоследнаПърви
Резултати от 26 до 50 от общо 91
  1. #26
    Аз съм с къса коса 1-2-3 номер постоянно и започне ли да захладява веднага започва да ми се появява пърхот или нз, а през лятото грам нямам. Някой да има подобен проблем и да знае кво се прави !?

  2. #27
    От пърхота няма лечение само разни средства които го потискат. Ако пуснат по аптеките лекарство против него ще фалират доста фармацевтични компании.

  3. #28
    До преди година и аз имах пърхот, но намерих решение в един нищо и никакъв серум, който купих от кварталната аптека. Казва се seboral и струваше 1,50 лв. Само след като си се изкъпал слагаш малко на едно памуче и го втриваш в скалпа. Почва да те сърби, но това е цената дано съм помогнала!
    Успял мъж е този, който прави повече пари, отколкото жена му може да изхарчи.
    Успяла жена е тази, която намери такъв мъж.

  4. #29
    Цитирай Първоначално написано от Shrooms
    Аз съм с къса коса 1-2-3 номер постоянно и започне ли да захладява веднага започва да ми се появява пърхот или нз, а през лятото грам нямам. Някой да има подобен проблем и да знае кво се прави !?
    Значи аз съм в абсолютна същата ситуация. Дори и се подстригвам по същия начин
    Значи цяла година нямам пърхот, но захладни ли малко и веднага се появява. И трябва да отбележа, че НЕ се появява като започна да нося разни шапки заради студа, ами преди това. Тази година ми се появи някъде края на октомври - началото на ноември. И с това досега се справях като ползвах на Head & Shoulders шампоана, НО...
    Тази година нещо номера не минава. Шампоана почти ми свърши, а пърхота този път само намаля. Преди изчезваше изцяло сигурно на 10то къпане.
    Някакви предложения да попитам и аз

  5. #30
    “ - Пърхотът е характерен само за възрастни; “ Не е вярно. На 19 съм и от 2 години не мога да се преборя с тази напаст





  6. #31
    Banned Супер фен
    Регистриран на
    Jul 2010
    Град
    Varna
    Мнения
    1 710
    и аз имам себореен дерматит и се мажа с разни кремове и се къпя с един скъп шампоан и горе долу се справям, но е много кофти трябва да давам по 60лв за крам и шампоан

  7. #32
    Аз имах много пърхот, а още от първия път Selsun Blue подейства. Дори Nizorral не действа така, а и количеството му е много по-голямо и е по-евтин от втория. Надявам се и при вас да има същия ефект, но и на мен Selsun Blue ми го препоръчаха приятели от опит.

  8. #33
    Писал съм тук и преди, сега мисля да добавя един по - обстоен ъпдейт и да обясня по - подробно моят проблем, с който така и не се справих между другото. На всички, които имат люспи по косата, минават с нокътя и обират страшно много кожа, мога да ви дам решение, но при мен до подейства за 2-3 месеца.
    Та ... Първият път когато отидох на дерматолог (преди може би година или малко повече) жената говори с мен, обясних и проблема си и тя наистина като, че ли разбираше за какво става дума. Предписа ми Келуал ДС + Дипросалик (Келуала е 20 лева шампоан, скъпичък е и общо взето не знам защо го купих, Дипросалика е мазило за 8 лева, което беше рецептата към изчистването). Та след 10 дена мазане по 2 пъти на ден(сутрин и вечер) с Дипросалик и пред 2 дена на 3тия измиване с Келуала(измиване е грубо казано, това нещо, за да се измие косата ти и да не си личи ти трябват 2-3 къпания, аз през тези 10 дни не мръднах от вкъщи щото си ме беше срам) се излекувах от себореята(не съм сигурен, че моето е точно това, но имам същите признаци - люспи в косата и по скоро над бакенбардите, основно там, леко белене на кожата около веждите, лесно обиране на кожата в ушите). И бях доста щастлив от резултата между другото, щото хората, които не са имали този проблем наистина не знаят за кво става дума(щото примерно и аз съм виждал хора с пърхут, и съм си казвал - е кво толкова, напълно нормален проблем, който имат милиони хора по света, но да видиш някой с буквално люспи по косата наистина ще си помислиш нещо друго). Лошото е, че след 5-6 месеца проблема отново започна да се появява, и аз просто изчаквах, някой удобен момент (или по скоро 10 дни, които съм готов да прекарам самотно), в който да се подложа на същото лечение. И го направих през изминалата коледа(не отидох на дерматолог за консултация). Проблема се изчисти, знаех обаче че пак ще се появи и логичното се случи - сега пак съм така. Преди около месец отидох на дерматолог, жената горе долу нищо не ми каза, предписа ми ежедневен шампоан за миене, с който мога да се къпя когато си поискам(15 лева, жълт, на някаква билкова основа, не си спомням името му), с който аз така или иначе си се къпя вече от половин година(явно имам заложби за дерматолог), но преди да ползвам този ми каза да се къпя не с Келуал ДС, а с Кертиол ДС, което аз сметнах за малоумно и не го направих. Каза ми след седмица отново да се явя при нея за консултация, не го направих естествено, сега смятам през априлската ваканция отново да отида (този път при друг лекар) и ако някой има желание бих "докладвал" какво се случи.
    Бих се радвал наистина ако някой знае как да ми помогне, наистина проблема е ужасен. Ако има мераклии могат да опитат по моят начин (Дипросалик), колкото и недоверчиви да сте(щото знам аз как съм като прочета нещо в интернет - виждам, че имат същият проблем като моя, но не им вярвам, че ще ми помогнат), почти съм сигурен, че ще намерят решение но само временно.

  9. #34
    Фен Аватара на Evelynn
    Регистриран на
    Mar 2011
    Град
    United Kingdom
    Мнения
    107
    Цитирай Първоначално написано от fragrisima
    Аз имах много пърхот, а още от първия път Selsun Blue подейства. Дори Nizorral не действа така, а и количеството му е много по-голямо и е по-евтин от втория. Надявам се и при вас да има същия ефект, но и на мен Selsun Blue ми го препоръчаха приятели от опит.
    Ползвах първият преди около 4 години по преподъка на една фризьорка, заради бързото омазняване на косата (така и не се сещам защо го спрях)..Наскоро дерматологът, при който отидох във ВМА ми изписа освен едни мазила и Низорал, че то за 2 пъти има няма това шишенце , но мисля, че има разлика относно пърхота, но пък все така бързо ми се омазнява косата.. Е, явно при всеки различно

  10. #35
    Мега фен Аватара на kalpazanka
    Регистриран на
    Jan 2007
    Град
    пространството на Дисе
    Мнения
    15 777
    ^Низорал ти е за второ нанасяне- миеш веднъж косата с обикновен шампоан, после изплакваш и втория път нанасяш няколко капки от Низорала. Разпенваш и стоиш 5 минути.

    Чудиш се дали си бременна? Кажи:
    1. Дата на последна редовна менструация /ПРМ/ 2. Дата на рисков полов акт и 3. Продължителност на менструалния цикъл /МЦ/.
    Списък на медикаментите, отпускани без рецепта- http://www.bda.bg/images/stories/doc...ed_inf/OTC.pdf За всички останали отнасяте БАН!

    Шофирай разумно- стигни жив!

  11. #36
    И аз имам пърхут. Когато не се постригвам 2-3 месеца, което се случва рядко пърхутът се увеличава. С Низорал и Head & Shoulders обаче като ги ползвам редовно почти не го усещам пърхута. А когато съм по-късо постриган и позлвам и двата продукта нямам никакъв. Изводт е:
    къпете се редовно, не позволявайте на косата ви да се запарява (шапки, дълги коси и т.н.), използвайте противопърхутни шампоани като горещо препоръчвам Head-a и Nizoral (не ми плащат за реклама) и проблема с пърхота ви е решен!
    Колкото до punk14:
    Пич къпи се всеки ден, като търкаш хубаво корените на косата си с шампоан. Гледай да е от някой хубав като този дето препоръчах. НЕ искам да правя анти- реклами, но един месец имах страшно много пърхут и беше заради един много гаден шампоан, който е доста продаван по магазините. Ако ходиш с шапки недей и се пострижи късо. Сигурен съм, че ще се оправиш.

  12. #37
    Слава богу нямам пърхот (естествено ми се е случвало, когато не си къпя косата повече от 3-4 дни) , но мисля, че темичката е много хубава и ще е полезна на много хора ..

  13. #38
    opitaite s Neoval mislq che se kupuva ot aptekite na mene pone uspq pochti napulno da mi premahne purhita

  14. #39

    Регистриран на
    Nov 2010
    Град
    qmbol
    Мнения
    78
    абе аз имах пърхот и ми мина от хеденшолдерс

  15. #40
    Здравейте Имам проблем с пърхота от 15 г.Сега вече положението е много сериозно /петна по тялото,люспи ииии....понижено самочувствие/През тези години съм пробвал какво ли не,дори и дерматолог.Не става!Минава за месец-два и...сещате се.Не искам да ви отчайвам,но природната медицина не е алтернатива /може и да има непознати за мен алтернативи/Ето един вариант за по-продължително отстраняване-лосиона "Пилифортин", нистатин таблети и катранен сапун. При себорея косата се мие само с катранен сапун. След измиването тя се облива с вода, съдържаща счукани таблети нистатин.Очите се затварят. Оставя се разтвора със счуканите таблети да облее бузите и гърдите (при наличие на себорейни петна по тях). Тези участъци остават облети за десетина минути и се изтриват, без да се изплакват. При наличие на себорейни корички по кожата на главата, последните се намазват с разтвор, съдържащ рициново масло, салицил и хлорнитромицин. Сместа се нанася върху коричките 3-4 часа преди къпане, след което главата се измива.Неовал и Селсън блу също имат по-траен ефект,но при мен резултат имаше при редовна употреба.Траен ефект.....най-много три месеца.Желая Ви успех!Ако имате други идеи с доказан резултат споделете ги с нас.Готов съм на всичко!

  16. #41
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    Аз също по едно време се бях изнервила яко покрай изпитите и първо ме беше избило на пъпки и пърхут, после пурхута прерастна в себорея... Почна първо главата да ми се бели, после лицето, веждите, ръцете и краката ми бяха супер сухи. Една аптекарка ми препоръча една медицинска серия - шампоан, душ олио и балсам за след баня Nachtkerzen на д-р Тайс. Оправиха ме след 7-10 дневна терапия...

  17. #42
    Цитирай Първоначално написано от TVDQueen
    Преди година някъде отидох при кожен лекар и ми каза, че имам себорея Наистина е ужасно появяват ми се ранички из цялата коса и по челото където има все още коса и тези ранички акто започнат да се лющят На мен ми предписаха шампоана Неовал, ако знаете препоръчайте как да се отъвра
    И за останалите- ползвайте Seboral, в аптеката 2 лв. е някъде. 2 пъти в седмицата се ползва!

  18. #43
    Цитирай Първоначално написано от Vodnokonche
    Аз също по едно време се бях изнервила яко покрай изпитите и първо ме беше избило на пъпки и пърхут, после пурхута прерастна в себорея... Почна първо главата да ми се бели, после лицето, веждите, ръцете и краката ми бяха супер сухи. Една аптекарка ми препоръча една медицинска серия - шампоан, душ олио и балсам за след баня Nachtkerzen на д-р Тайс. Оправиха ме след 7-10 дневна терапия...
    От нерви в 90% се получава.

  19. #44
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    Цитирай Първоначално написано от MedSestrata
    Цитирай Първоначално написано от Vodnokonche
    Аз също по едно време се бях изнервила яко покрай изпитите и първо ме беше избило на пъпки и пърхут, после пурхута прерастна в себорея... Почна първо главата да ми се бели, после лицето, веждите, ръцете и краката ми бяха супер сухи. Една аптекарка ми препоръча една медицинска серия - шампоан, душ олио и балсам за след баня Nachtkerzen на д-р Тайс. Оправиха ме след 7-10 дневна терапия...
    От нерви в 90% се получава.

    дам така е

  20. #45
    Здравейте! Ще пиша по темата за себореята.. Значии.. Себорея имаме баща ми, сестра ми и аз. Моят случай изглежда е най-тежък. Появява се само в косата ми и понякога е истинско мъчение, тъй като не просто изглежда като пърхот ами ми стават ужасни рани. Мия си косата всеки 3ти ден, да речем, или през ден и на следващия ден вече ми се наплъстяват слоеве и адски ме сърби. Ако се разчеша се отлюпват лчсни и така се появяват раните. Признавам, че цялото това нещо звучи наистина гнусно, но , какво да ви кажа - това е живота! :П Имам тези симптоми от доста години вече и моите лични наблюдения са, че е изцяло на хормонална и нервна почва. Себореята така да кажа Избива примерно преди изпит, когато пътувам, в период на напрегнатост и тревоги, недоспиване, понякога почва да ме сърби и като се скарам с някой.. а става и като сменям водата(но това си го обяснявам с пътуването..) и така. Бога ми!, пробвала съм всичко на този свят, от най-скъпите шампоани (150мл - 50лв), пробвала съм всевъзможни билкови терапии , маски и всякакви булшитс.. и нищо не лови! Има само едно единствено нещо, което винаги действа, но естествено резултатът не е траен.. и това е един лосион/тоалетна вода за ежедневна употреба - SEBORINE . Да ви кажа не знам дали я има в БГ тъй като сестра ми живее в Германия и ми праща периодично, но твърди, че няма начин да я няма тук. Аз предполагам, че и в дрогериите DM може да я има. Използва се по следния начин– това е лосион на спиртна основа и след всяко къпане се втрива в косата.Ако има възпаление на кожата или дори много леки симптоми на заболяването ще щипе, а това означава, че вече лекува. На практика лосиона изсушава кожата и така да кажа претрепва появата на люспи/рани/сърбеж. Не е скъпо, съветвам ви да го потърсите. Единственото, което мога да заключа е, че лекуване няма, тъй като това не е да речем счупена ръка да ч гипсираш и след месец си готов картоф, а наистина хормонално и нервно Последствие. Отдавна се отказах да се разправям с лекари и неща, защото бях на три места и на трите места ми казаха 3 различни неща.. еми сори ама ако разчитам на това да съм останала без коса от медикаменти вече.. Грижете се за вътрешното си здраве, правете всичко възможно да се чувствате добре! и избягвайте тревоги, защото себореята е само малък показател SEBORINE и така ден за ден , но без проблем! Успех!

  21. #46

    Регистриран на
    Feb 2011
    Град
    аут ъф спейс
    Мнения
    55
    Цитирай Първоначално написано от 7227
    и аз имам такъв проблем,себореен дерматит.Направо е ужас.Пробвах вси4ко,което е на пазара и ефект нямааа Има период,когато се засилва,след това намалява..ама този пърхот... Може и да е на хормонална основа ама няма ле4ение само това мога да кажа Особено много има по вратът,и 4елото ,4е дори по някога и на веждите

    пробва ли шампиана и душ гела на д-р Тайс Нахткерцен? На мен ми помогнаха

  22. #47
    Цитирай Първоначално написано от Bogatti
    Цитирай Първоначално написано от 7227
    и аз имам такъв проблем,себореен дерматит.Направо е ужас.Пробвах вси4ко,което е на пазара и ефект нямааа Има период,когато се засилва,след това намалява..ама този пърхот... Може и да е на хормонална основа ама няма ле4ение само това мога да кажа Особено много има по вратът,и 4елото ,4е дори по някога и на веждите

    пробва ли шампиана и душ гела на д-р Тайс Нахткерцен? На мен ми помогнаха
    Майка ми преди ми копуваше шампоана на Тайс, наистина помага, сега в момента нямам пърхут.
    Nothing Last Forever

  23. #48
    Маска с кокос много помага за пърхот(ако е пърхот, а не сух скалп). Кокосът съдържа съставки, които убиват гъбичката, причинител на пърхот.

  24. #49
    Фен
    Регистриран на
    May 2011
    Град
    near the water
    Мнения
    145
    На мен винаги, когато ми се появи пърхут ми помага един немски медицински шампоан Nachtkerzen. Като цяло съм забелязала, че пърхут се появява при силен стрес или вследствие на ползване на евтина или масова козметика за коса. Например Garnie, Pantene, Herbal Essences не ми влияят добре на косата.

  25. #50
    Супер фен Аватара на StolenBliss
    Регистриран на
    Aug 2010
    Град
    ImaginaryWorld.com
    Мнения
    1 565
    Все повече си мисля, че имам себорея. Майка ми има и аз съм взела нейната кожа. Много ми е мазна, както си е описано а-у. Чудя се само дали не се влошава..имам едно много гадно зад ухото, дето не мога да го определя какво е, ама от една година седи и се разпространява. Набира, стискам го, пак набира и е така. Ходих на дерматолог и на лекар лятото и те ме пратиха на козметик за тва зад ухото и аз си казах, че ще щом там ме пращат не е много сериозно. Дерматоложката и не обърна голямо внимание на мазната ми кожа. Нали трудно се намира себореята щото акнето се предполага, че ще е налично по време на пубертета и т.н. Но си мисля все по-често, че може и да е сгрешила..дам
    Logic is a systematic method of coming to the wrong conclusion with confidence.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си