Хора помогнете ми и на мен. На 23 години съм и от известно време,от зимата някъде ми се появи сърбеж на скалпа и цялата глава. Появи ми се и пърхот сух, след едно боядисване на косата,също така и над веждите.Боядисвам се от 8-ми клас и никога съм нямала такова нещо.Не знам дали има значение бях руса,но си потъмних косата от скоро.Кожата ми е доста суха,определено имам суха себорея Направо откачам и не знам какво да правя.Бях си купила катранен шампоан и Себорал форте,но от него ефект няма.Пих доста време бирена мая,аз винаги съм си я пиела,също така и други витамини като Мерц но пак нищо. Нямам проблеми със хормоните,редовен ми е цикъла,храня се разнообразно,ям всичко. Косата ми е пак за боядисване но ме е страх просто да не се влоши повече състоянието на кожата,а и косата ми капи доста но ме е срам да излизам така. Причината според мен е на психическа основа-нерви,сега още повече направо се депресирам.Взех си шампоан от аптеката Кетозал 2% помагал срещу себореен дерматит.Някой от вас да го е ползвал?И да ми препоръчате някакви витамини други?