.
Отговор в тема
Резултати от 1 до 16 от общо 16
  1. #1

    Интервю за работа

    Здравейте. Винаги, когато съм намирал работа ми се е случвало ... на късмет и някак "100% уговорено и сигурно".
    За последното място, на което и в момента работя, бях избран така да се каже по СВ снимка и телефонно събеседване. Получи се по-скоро на доверие .. не подведох работодателите, но не преминах през едно "стандартно интервю".

    Искам да имам представа как става ?, когато отидеш в офиса на евентуалния шеф. Каква предварителна подготовка? Какво да очаквам като въпроси касаещи мен? Фирмата? Поведение?
    Да се самоизтъквам ли ... да подчертавам ли недостатъците,
    да убеждавам ли защо съм по-добрия ... и т.н.
    В общи линии искам да знам как протича едно интервю за работа (като шаблон) и как да направя добро впечатление въпреки липсата на клалификация/ работа на подобна позиция.

    ПС: Липсва ми опит, а искам да имам в главата си един модел ... скоро ще ми потрябва. Мерси предварително ... съжалявам ако намиратe темата за смотска.

    PS2: Темата е насочена към всякакви професии .. знам че е малко свръхобемно... но идеята е да избягаме от конкретиката ...
    И да ми предоставите (нагло ) един наръчник на кандидата за работа.

  2. #2
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Ако си студент те питат дали няма университета да ти пречи на работата. Задават и въпроси за предишната ти работа. Какво си правил, какво можеш още. На интервютата, на които съм ходил рядко са ме разпитвали нещо, по-скоро обясняват условията ти на работа. Само веднъж ми се случи като кандидатствах за барман в един хотел, управителката на ресторанта да ме пита кой коктейл как се правел.

  3. #3
    Мега фен
    Регистриран на
    Sep 2006
    Град
    Utopia..
    Мнения
    4 561
    задават ти въпроси относно предишните пъти, в които си работил... казват ти някои неща относно фирмата и изискванията към теб... това е общо взето
    единственото правило е да не се държиш като селяндур

  4. #4
    Да ... подсети ме ... ще бъда студент и дали е удачно да упоменавам този факт дори и да ме попитат ?

  5. #5
    hottie
    Guest
    Ами наистина зависи от работата - дали е с еьици или не. Ако е с еьици първо ще те питат разни неща на български и после на въпросния език.
    Въпросите са горе-долу следните :
    1. Ще ти задавт въпроси около CV-то ти(какво си правил досега, какво си учил/учиш, въобще какъвопит имаш)

    2. Дали ако имат сайт си го прегледал и знаеш с какво се занимава въпросната фирма

    3. Тук може би ще ти обясняват за самата работа.

    4. Ще те питат за твоите очаквания, колко си свободен и в каква сфера искаш да се реализираш(Ако искаш работата трябва задължително да кажеш, че искаш да се развиваш при тях - дори и да е лъжа)

    5. Каква заплата очакваш(Понякога ти казват направо, но и понякога питат).

    6. Работил ли си в екип(ако работата изисква да работиш с хора).

    7. Може да ти задават въпроси като казуси като например - "Работиш в кол център, обажда ти се недоволен клиент - какво правиш?"

    Някакви такива неща

  6. #6
    Айде аз да добавя мъничко психология. Питат какво си работил преди или дали си работил. След това те питат защо си напуснал (много е важно какво ще отговориш, защото така ще си направят извода за тебе). Ако кажеш не се разбирах с колегите или пък заплащането не ми харесваше, или шефа не даваше навреме заплатите (това са все неща, които не е добре да се казват). Възможно и да не ти кажат колко ще получаваш и да те чакат ти да питаш. Веднъж като бях на интервю ги питах и те ми отговориха, а вие колко смятате, че трябва да взимате и такива подобни работи. Това интервюто е малко като игра на котка и мишка, следи се невербалното поведение и вербалното
    Ако не можеш да намериш истината в себе си,къде другаде очакваш да я намериш!!! Доген

    Знаещия истината никога не се насилва да бъде убедителен, той е убедителен, защото знае истината!!

  7. #7
    hottie
    Guest
    И не трябва да си сдухан, това се усеща и не се харесва.

  8. #8
    Голям фен Аватара на Xitap
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Vav fitnes zalata
    Мнения
    552
    Повечето интервюта момчета и момичета са проформа. Аз като работодател съм си избрал човека 2 седмици преди да пусна обявата. Просто закона изисква конкурсен подход. И това е начина. Успех с интервютата, дано попаднете на някоя фирма с реален такъв!

  9. #9
    Повече от фен Аватара на YakUZa777
    Регистриран на
    Sep 2007
    Град
    Там където няма ретарди, а само митовете за тях.
    Мнения
    444
    Тази тема е доста полезна, на мен всяка работа досега ми беше уговорена предварителни, но тук е малък град и всеки се познава...

  10. #10
    Защо напускаш старата работа е най-забиващия и ключов въпрос.
    Каквото и да кажеш, дори да мислиш, че е хубаво винги може да се извърти
    Ако тук успееш да се измъкнеш си с 30-40% напред
    .: Всеки може да ти хване окото, но само специален човек може да хване сърцето ти! :.
    ╰ ☆ ╮Бори се за това, което искаш, за да може един ден да кажеш: ИСКАХ и... ИМАМ!╰ ☆ ╮



  11. #11
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    много зависи за каква работа кандидатстваш. ако кандидатстваш за барман в кварталното кръчме, интервюто ти ще е от рода на "здрасти. 300 лв, 1 ден почивен, 30мин почивка. съгласен ли си?"

  12. #12
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Ако кандидатстваш в някоя голяма фирма,те най-вероятно имат отдел Човешки Ресурси,който да се грижи за подбора на кадри.

    Въпросите,които задават са основно върху СВто ти,какво си работил,какви качества си придобил там,какви качества имаш по принцип,какво образование и способности.

    От моят опит ще те посъветвам хубаво да потърсиш информация за фирмата,където кандидатстваш,защото мен на интервю не ме питаха за предишен опит,а ме разпитваха какво знам за фирмата,колко офиси имат,кога са създадени и тн. ( и тук има опасност яко да се издъниш,ако не знаеш нищо)

    Дори да не те питат,можеш да вметнеш 1-2 изречения защо си кандидатствал точно за тази работа,защо харесваш фирмата.
    Направи малко комплименти.

    Внимавай и как ще се облечеш и какъв език ще използваш.
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  13. #13
    Мега фен Аватара на Pliok0019
    Регистриран на
    Dec 2007
    Мнения
    5 685
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR
    Внимавай и как ще се облечеш и какъв език ще използваш.
    Какво е подходящото облекло за интервю?

  14. #14
    Да, този въпрос 'защо напускате предишното работно място' е ужасно забиващ. И всъщност, някой знае ли как да се отговори на него, без да му изиграе кофти шега? Защото навсякъде се съветва да не се отговаря директно, ама не винаги е възможно.
    Пльок, най-добре е костюм някакъв. И даже ако е в офис работата - задължително е.
    "... И знай, че само глупакът повтаря старите грешки, надявайки се на нов резултат!"
    ~
    When I see you, you make me lose all control
    Like a fire, burning deep in my soul!

  15. #15
    Мега фен Аватара на RAWRRR
    Регистриран на
    Aug 2006
    Град
    София
    Мнения
    4 071
    Цитирай Първоначално написано от Pliok0019
    Цитирай Първоначално написано от RAWRRR
    Внимавай и как ще се облечеш и какъв език ще използваш.
    Какво е подходящото облекло за интервю?
    Зависи за какво кандидатстваш.Всяка работа си има т.н дрес код.
    Ако работиш нещо в офис например, не е задължително да е костюм, но е хубаво да е нещо официално и да не е екстравагантно.

    За продавач в магазин / сервитьор / барман може да отидеш и с ежедневни дрехи, но пак да не са прекалено цветни,разголени , набиващи се на очи..

    В някои фирми след това ти дават специално облекло,напр. "Пикадили" , "OMV" ..
    Plans are nothing; planning is everything.
    Dwight D. Eisenhower

  16. #16
    Голям фен Аватара на Xitap
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Vav fitnes zalata
    Мнения
    552
    Цитирай Първоначално написано от Wrathchild
    Да, този въпрос 'защо напускате предишното работно място' е ужасно забиващ. И всъщност, някой знае ли как да се отговори на него, без да му изиграе кофти шега? Защото навсякъде се съветва да не се отговаря директно, ама не винаги е възможно.
    Пльок, най-добре е костюм някакъв. И даже ако е в офис работата - задължително е.
    Предишното място---->съкратиха позицията ми/съкратиха персонала/дейността.

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си