.
Отговор в тема
Страница 1 от 2 12 ПоследнаПърви
Резултати от 1 до 25 от общо 39
  1. #1
    Супер фен Аватара на SWASTIKA
    Регистриран на
    Jan 2009
    Мнения
    1 391

    Справедливостта и Отмъщението.

    Законовия ред или правилата на отмъщението?

    Убил е приятелката или приятеля ти, съда му дава 20 години, какво избираш? Да живее 20 години в затвора или да го "посетиш"?

    Това е насоката! Който за каквото иска да пише и подкрепя. Комисия ще има, но малко по - нестандартна.

    ULTRA VIOLENT SKIN BLOCK!

  2. #2
    Голям фен Аватара на Xitap
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Vav fitnes zalata
    Мнения
    552

    Re: Справедливостта и Отмъщението.

    Цитирай Първоначално написано от SWASTIKA
    Законовия ред или правилата на отмъщението?

    Убил е приятелката или приятеля ти, съда му дава 20 години, какво избираш? Да живее 20 години в затвора или да го "посетиш"?

    Това е насоката! Който за каквото иска да пише и подкрепя. Комисия ще има, но малко по - нестандартна.

    Най-първичния инстинкт на човека е да убива. Тази тема е безмислено да се дискутира, просто самата природа на човека е да унищожава. Око за око, зъб за чене. Ще го посетя и ще се погрижа да се мъчи!

  3. #3
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда.

  4. #4
    Голям фен Аватара на Xitap
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Vav fitnes zalata
    Мнения
    552
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда.
    О... той да ми убие дете или приятелката или жената... ще го лежа. Ебал съм го.

  5. #5
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда.
    [/b]Веднага ще се разбере, че ти си пратил хората и пак отиваш в затвора [/b]
    Понякога поставяш стени около себе си
    не за да отблъснеш хората,
    а за да видиш на кого му пука достатъчно, за да ги разбие.

  6. #6
    Мега фен Аватара на amk933
    Регистриран на
    Jun 2009
    Град
    София
    Мнения
    7 208
    ^ То само с разбиране не става. Трябват и доказателства. А ако изечезне безследно? Пак ли аз съм виновен? Може да се е напил и да се е одавил някъде.

  7. #7
    Супер фен Аватара на LunaTriCk
    Регистриран на
    Jan 2004
    Град
    Anfield
    Мнения
    2 415
    Лично отмъщение, но няма да го убивам. Ще го накарам да иска да умре

  8. #8
    Бих искала да го убия , но няма да мога просто.. това все пак е човешки живот , ще избера справедливостта..
    Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете!

  9. #9
    Не му ли мина времето на юдаизма?

  10. #10
    Цитирай Първоначално написано от Liar
    Не му ли мина времето на юдаизма?
    а на туайлайт?

  11. #11
    Аватара на Jeuelle
    Регистриран на
    Feb 2007
    Град
    Blondeland
    Мнения
    2 138
    Не може ли просто първо да го преобразя от бой и след това да си лежи , колкото му душа иска ...

    Едва ли има някой , който няма да потърси лично отмъщение, защото
    в такива ситуации разума определено се губи .

  12. #12

    Регистриран на
    Apr 2009
    Град
    Знам ли и аз,майна
    Мнения
    862
    Всяко нещо рано или късно се заплаща-така че ще го оставя.

  13. #13
    Не съм тази,която ще го съди. Не бих искала да виждам този човек, нито с пръст да го докосна, нито да насоча каквато и да е била мисъл към него. Тази негова постъпка би ме отвратила от него.Убийството е жалко( самозащитата е друго) А за страданието по приятеля да не говорим какво ще е.Такова нещо би ме съсипало.
    „Граници? Никога не съм виждал такива, но съм чувал, че съществували в умовете на повечето хора” - Тур Хейердал

  14. #14
    Супер фен Аватара на montana6
    Регистриран на
    Aug 2009
    Мнения
    1 048
    В България закони не важат, така че остава отмъщението.

  15. #15
    Мега фен
    Регистриран на
    Aug 2008
    Град
    Златната Среда
    Мнения
    5 594
    Истинските противни престъпници трябва да бъдат избити, особено в държави, в които утре може да ги освободят, че даже и от затвора могат да ти пречат ако са силни. Колко хора има, за които всички знаят че са долни престъпници, но просто нямало доказателства... Трябва ни някой "супергерой", който да ги изчисти всичките
    Както се казва "Има човек има проблем, няма човек няма проблем".
    01001000011000010110100001100001001000000111000001 1100100
    11001010110001101100001011010110110000100100000011 1001101100101

  16. #16
    Цитирай Първоначално написано от amk933
    Съд до дупка. Адвокати, юристи. Ако го пуснат ще му пратя хора. За какво да лежа и аз в затвора заради някакъв изрод и да си сасипвам живота? Има си хора за тази работа, но пак казвам, ако сдъдиите го пуснат и не му дадат адекватна присъда.
    +1
    Не ПрОщАвАм И зА нИщО нЕ сЪжАлЯвАм.С вИсОкО вДиГнАтA гЛаВa ВиНаГи ПрОдЪлЖаВаМ! На ниКой нЕ пОдРъЖаВаМ и СеБе сИ оТсТоЯаВаМ! ТъПиТе кУ*Ки Не ПрИзНаВаМ,а ГоЛеМиТе НаДуВкИ с НаДсМеШкА оТмИнАвАм!!!

  17. #17
    Цитирай Първоначално написано от golqmumnik
    Всяко нещо рано или късно се заплаща-така че ще го оставя.

  18. #18
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Не забравям и отмъщавам.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  19. #19

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Отмъщението не служи за нищо полезно... Принципът "око за око" прави от всички ни слепци.

  20. #20
    Голям фен Аватара на mistake
    Регистриран на
    Jul 2008
    Град
    Наоколо
    Мнения
    557
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Отмъщението не служи за нищо полезно... Принципът "око за око" прави от всички ни слепци.
    Но в принципът "око за две" само единия е слепец. А и когато си тръгнал да си отмъщаваш едва ли ще мислиш за себе , вместо за болката която тлее в сърцето ти. Така, че след като полицията не помага, си помагаш сам.
    "...но все не мога да обясня добре.И дори да можех, не зная дали би ми се искало."
    Дж.Селинджър

  21. #21

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Отмъщението няма да поправи стореното... Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого. Още едно убийство няма да върне жертвата на първото. А "око за две"... повярвай ми, все ще се намери някой, да отмъсти и за двете, вместо слепеца и прокълнатият кръг се затваря.
    Отмъщението е глупаво деяние, лишено от смисъл и води не просто до още унищожение, а и до самоунищожение.

  22. #22
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Отмъщението няма да поправи стореното... Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого. Още едно убийство няма да върне жертвата на първото. А "око за две"... повярвай ми, все ще се намери някой, да отмъсти и за двете, вместо слепеца и прокълнатият кръг се затваря.
    Отмъщението е глупаво деяние, лишено от смисъл и води не просто до още унищожение, а и до самоунищожение.
    Слабохарактерно становище. Някой ще тръгне да те изнасилва един ден, а ти няма поне да риташ с крака, за да се защитиш и ще търпиш и проповядваш мир докато не свършат в задника ти. И то защото според теб ако отвърнеш на удара ще ти отвърнат обратно и кръга се бил затварял. Дрън, дрън... Мъжът трябва да е мъж, а още повече ако понякога се наложи, трябва и да се бие! Отмъщението води до удоволетворение, а не до самоунищожение. Също така не знам дали знаеш съществуването или значението на думата чест.

  23. #23

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Ти прочете ли второто изречение?
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Склонен съм да убия, за да защитя някого, но не и за да отмъстя за някого.
    Под "някого" имах предвид включително и себе си. Допускам употребата на сила (вкл. смъртоносна) за предотвратяване на посегателство, но не за отмъщение. Отмъщението не е форма на защита.

  24. #24
    Цитирай Първоначално написано от blago84
    Ти прочете ли първото изречение? Под "някого" имах предвид включително и себе си. Отмъщението не е форма на защита.
    Отмъщението е форма на защита. Защитаваш честта си.

  25. #25

    Регистриран на
    Mar 2009
    Град
    София/Бургас
    Мнения
    218
    Без майтап?
    И какво те кара да мислиш, че щом не си успял да се защитиш адекватно първия път, ще успееш да нападнеш адекватно след това? Или ще си възстановяваш честта с безчестна форма на отмъщение..?

Правила за публикуване

  • Вие не можете да публикувате теми
  • Вие не можете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да прикачвате файлове
  • Вие не можете да редактирате мненията си